Skocz do zawartości

Przeglądarki internetowe


Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad sposobami przyspieszenia Firefoxa i szperając w internecie dotarłem na dwie strony, na których są wymienione porady -> http://vbeta.pl/2009/08/03/10-sposobow-na-przyspieszenie-pracy-firefoksa-35/ oraz http://grzglo.jogger.pl/2009/08/13/jak-przyspieszyc-firefoksa-3-5-lub-nowszego/

 

I przed zastosowaniem porad chciałem prosić kogoś bardziej obeznanego o ocenę ich przydatności i skuteczności. Zwłaszcza chodzi mi o modyfikacje w about:config, inne są do ogarnięcia. Z góry dziękuję za porady, opinie, etc.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Pytanie mam. Jaka przeglądarka z podstawowymi pluginami (java, flash) gwarantuje najniższe zużycie RAMu? Posiadam lapka z 512MB ramu i firefox (którego skądinąd bardzo lubię) niestety już na dwóch-trzech otwartych kartach zabiera około połowy zasobów i wyraźnie zwalnia. Nie zależy mi na wyglądzie/dodatkach, a jedynie na szybkości/oszczędności zasobów.

Odnośnik do komentarza

Opera albo Chrome. Na Windę polecam Operę, ale nie wiem jak będzie chodzić na Linuksie, bo na moim Ubuntu naprawdę się ślimaczyła (Chrome zresztą też).

 

A dla miłośników Opery mam świąteczny prezent - dziś wyszła wersja Opera 10.50 alpha, która dodaje/naprawia niektóre rzeczy jak np.:

-przede wszystkiem jest szybsza! moje krótkie doświadczenia potwierdzają testy, które mówią że jest szybsza od Firefoxa i dorównuje Chrome (choć niektórzy twierdzą że czasami nie daje sobie rady z dużą ilością Javascriptu tak dobrze jak Chrome).

-integracja z Windows 7 i Mac

-lepszy interfejs

-natywna obsługa HTML5

-prywatne karty (zasada działania jak tryb Incognito w Chrome), które nie zapisują historii

 

Deweloperzy zapowiadają również, że już niedługo nie trzeba będzie potrzebować bibliotek QT aby móc korzystać z Opery pod [unik|Lin]uksami! :).

Link do zassania.

Odnośnik do komentarza

Nie mam pojęcia, sam się nad tym głowiłem :D.

 

Don't worry, Unix users will not be forgotten. Like Opera for Mac, the Unix version will have some big changes under the platform hood: it will no longer be necessary to have Qt installed. This makes Opera for Unix much faster, smaller and easier to install. Naturally Opera will still integrate well with your desktop environment by supporting KDE/GTK skinning and show open/save dialogs that match your desktop. The Unix version of this labs release will be made available later.

 

Ale mam nadzieje, że rzeczywiście to pomoże, bo Opera na Uniksach nie jest tak sprawna jak na Windzie.

Odnośnik do komentarza

Chrome już na starcie ma podstawową wadę - nie potrafi blokować flasha w sposób jaki robi to Flashblok dla FF. Poza tym (testuję w pracy na WXP) dziwnie wywołuje kilka identycznych procesów w taskmanagerze, które niby zajmują po kilkadziesiąt MB, ale w sumie dają ~150MB na trzech kartach (FF potrafi na 10 kartach zżerać raptem ~250MB). Operę zaraz potestuję.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Mam Firefoxa wersję 3.5.6.

 

Pojawia mi się następujący błąd.. przy włączaniu jakiejś nowej stronki... często wyskakuje mi" błąd wczytywania strony " po czym dopiero jak odświeżę wszystko jest ok.. Dość to irytujące jest.. Wyczyściłem ciastka i nic.. Czy komuś zdarzył się podobny problem?

Odnośnik do komentarza

Toć porównałem, ale jak to mawiają, starych drzew się nie przesadza ;)

 

Chrome, jak już pisałem, dyskwalifikuje na starcie niemożność blokowania flasha na wzór FF (flashblock), czyli tak, że nie ładuje się nic flashowego, ale zachowane są ramki, które jeśli chcę, to mogę uruchomić, może wraz z rozwojem aplikacji coś takiego się pojawi. Opera takie coś ma, ale mega irytujące dla mnie jest to, że po zaznaczeniu tekstu i wybraniu z menu kontekstowego "Szukaj w..." otwiera mi szukanie na tej samej karcie, a nie na nowej w tle. Pewnie jest takich rzeczy więcej, ale to od razu mnie ukłuło.

 

Póki co stanęło na FF i bliżej nieokreślonych perspektywach jego odchudzenia (z cache, pamiętanej historii itp). :D

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Nie wiem gdzie o tym napisać ale mam nadzieję że dobrze wybrałem :P Gdy próbuje wejść na jakąkolwiek stronę przez jakąkolwiek przeglądarkę (FF, IE, Chrome) to wywala mi błąd że nie może odnaleźć serwera. Niby internet jest (gg działa jak należy) no i tylko te przeglądarki nie chcą ładziać jak należy, od czasu do czasu uda się wejść na 1-2 strony aby po chwili znów zgubił serwer. Mam nerwostradę i router jeśli to zmienia. Proszę o pomoc...

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...