Skocz do zawartości

Przeglądarki internetowe


Rekomendowane odpowiedzi

Ni z gruchy ni z pietruchy Firefox buntuje się przeciw Gmailowi. Pojawia się komunikat:

Przepraszamy. Wygląda na to, że wystąpił problem. Spróbuj skorzystać z Gmaila za pomocą jednej z obsługiwanych przeglądarek. Jeśli używasz jednej z takich przeglądarek, a problem nadal występuje, powiadom Twojego administratora lub ISP (dostawcę usług internetowych), że serwer proxy nie akceptuje cookies przy przekierowaniach HTTP.

 

Na Chromie wszystko działa bez problemów. Nie mam żadnego administratora, sam jestem sobie szefem :)

Mam Liveboxa. Jak to naprawić?

Odnośnik do komentarza

Nie wiem czy piszę w dobrym dziale, ale może ktoś pomoże.

 

Nie zmieniałem żadnych ustawień, a nagle przestała mi się zapisywać historia odwiedzanych stron w Mozilli Firefox, oraz archiwum rozmów w komunikatorze. Czy ktoś miał może podobnie, i wie czym to jest spowodowane?

Odnośnik do komentarza
Ni z gruchy ni z pietruchy Firefox buntuje się przeciw Gmailowi. Pojawia się komunikat:

Przepraszamy. Wygląda na to, że wystąpił problem. Spróbuj skorzystać z Gmaila za pomocą jednej z obsługiwanych przeglądarek. Jeśli używasz jednej z takich przeglądarek, a problem nadal występuje, powiadom Twojego administratora lub ISP (dostawcę usług internetowych), że serwer proxy nie akceptuje cookies przy przekierowaniach HTTP.

 

Na Chromie wszystko działa bez problemów. Nie mam żadnego administratora, sam jestem sobie szefem :)

Mam Liveboxa. Jak to naprawić?

Zobacz nie na FF nie uruchamiałeś sobie możliwości szybkiego ściągania z MegaUpload. Zmiany tam wprowadzane powodują problemy z Gmailem ;)

 

Panowie, jest problem z FF 3.0.10. System: Vista Home Premium, 3 GB RAM-u. Zero innych włączonych programów, jednak FF po kilku godzinach przeglądania stron zżera ponad 170 mega pamięci, filmy z YT tną się niemiłosiernie. Zainstalowane wtyczki: Tab Mix Plus, AdBlock Plus, Flashblock. Co robić? :)

Taki urok FireFoxa niestety. Ja z 2 kartami mam zużyte na samego FF 220MB.

Odnośnik do komentarza
Panowie, jest problem z FF 3.0.10. System: Vista Home Premium, 3 GB RAM-u. Zero innych włączonych programów, jednak FF po kilku godzinach przeglądania stron zżera ponad 170 mega pamięci, filmy z YT tną się niemiłosiernie. Zainstalowane wtyczki: Tab Mix Plus, AdBlock Plus, Flashblock. Co robić? :)

'ponad 170 mega'? ;] mnie ostatnio zaczął ff mulić, sprawdziłem zużycie pamięci... 960 mega. :]

http://lanooz.net/8 powinno trochę pomóc.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Ostro M$ pograł:

 

Microsoft po cichu instaluje... dodatek do Firefoksa

 

Korzystacie z Firefoksa? Jeśli tak, zajrzyjcie do menu Dodatki i sprawdźcie, czy wśród zainstalowanych rozszerzeń nie macie przypadkiem czegoś o nazwie "Microsoft .NET Framework Assistant 1.0". Zdziwieni, że jest - choć wcale go nie instalowaliście? Cóż, Microsoft zrobił to za was...

 

To chyba pierwszy przypadek potajemnego zainstalowania przez Microsoft dodatku do programu oferowanego przez konkurencję. Okazuje się, że gdy kilka tygodni temu koncern udostępnił duże uaktualnienie dla platformy programistycznej Microsoft .NET Framework (niezbędnej do uruchamiania wielu popularnych aplikacji) to wśród instalowanych przez nie w systemie nowości znalazło się właśnie rozszerzenie do Firefoksa. Poinformował o tym właśnie Brian Krebs, autor bloga SecurityFix. Jeśli więc instalowaliście Service Packa do .NET Framework (lub zrobił to za was MS Update), to jest granicząca z pewnością szansa, że w pakiecie dostaliście również owo rozszerzenie...

 

Ok, mogłoby się wydawać, że to nic wielkiego - komu może przeszkadzać jedna mała wtyczka? Zawsze można ją przecież odinstalować... Problem polega na tym, że w przypadku Microsoft .NET Framework Assistant 1.0 nie jest to takie proste - dodatek ma domyślnie wyłączoną opcję usunięcia. Aby go wywalić z Firefoksa, trzeba wykonać dość skomplikowane operacje w rejestrze systemowym. To zadanie raczej dla doświadczonych użytkowników - dokładną instrukcję można znaleźć w serwisie Annoyances.org).

 

Annoyances.org twierdzi, że jest to wręcz niezbędne, ponieważ:

To uaktualnienie wprowadza do Firefoksa jedną z najważniejszych luk w zabezpieczeniach wszystkich wersji Internet Explorera - pozwala ono stronom WWW na potajemne instalowanie w systemie oprogramowania.

 

http://www.technonews.pl/Technonews/1,9443..._Firefoksa.html

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Dzięki o to mi chodziło :)

 

I jeszcze jedno pytanko :

 

http://img193.imageshack.us/img193/1066/07152009155009.jpg

 

Tu gdzie są te karty " Przeglądarki internetowe" i "Forum Space4k.pl" i mogę między nimi przeskakiwać to jak się je włącza/wyłącza? Mojej dziewczynie zniknęły i teraz jak otwiera to ma tylko aktualną stronę i nie może przeskakiwać pomiędzy kartami...Ktoś wie jak to włączyć?

Odnośnik do komentarza

Mam problem z operą. Jak wiadomo jest tam możliwość zapamiętania hasła. Dzisiaj coś mi się z tym popsuło. Nieistotne na jaką stronę wejdę i kliknę "hasło" nic się nie dzieje. Strona ulega jakby odświeżeniu, ale zalogować się nie mogę. Podobnie jest kiedy dane wpisuję ręcznie.

Dopiero na Mozilli wszystko mi sprawnie działa. Co może być przyczyną? :|

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...