Skocz do zawartości

Przeglądarki internetowe


Rekomendowane odpowiedzi

Zak?adam temat.

 

I z miejsca mam problem, z którym chcia?bym sobie poradzi? jednak - korzysta?em z Opery, mia?em w??czony interent, przegl?da?em sporo zak?adek [my?l?, ?e ~20], i zamkn??em oper?, ?eby uruchomi? ponownie komputer. Kiedy w??czy?em komputer ponownie, i w??czy?em oper? [a w?a?ciwie próbowa?em...], to dysk tylko lekko zamuli?, i nic si? nie dzia?o. Nie wyskoczy?o okno przegl?darki, kompletnie nic. Gdy raz jeszcze klikn??em na ikon?, sytuacja si? powtórzy?a, a raz jeszcze, to komp zaliczy? zwis. Przy kolejnych próbach po ponownym uruchomieniu komputera dzieje si? dok?adnie to samo, a mnie to wcale nie bawi. Nie chc? straci? ani zak?adek z paska osobistego, ani tych 20 okien, hmm.

 

Win 98 SE, najnowsza Opera. Jakie? rady?

Odnośnik do komentarza
A zapisa?e? sesj? z tymi 20 stronami? Bo z tego co piszesz wynika, ?e zamkn??e? Oper? czyli nie b?dziesz ich mia?.

Na pocz?tek najprostsza podpowied? - przeinstaluj Oper?. A jak to nie pomo?e to zobacz, czy nie ma jej w procesach i jak jest to zamknij i dopiero wtedy spróbuj uruchomi?.

 

W Operze nie ma konieczno?ci zapisywania sesji,

Odnośnik do komentarza
Zak?adam temat.

 

I z miejsca mam problem, z którym chcia?bym sobie poradzi? jednak - korzysta?em z Opery, mia?em w??czony interent, przegl?da?em sporo zak?adek [my?l?, ?e ~20], i zamkn??em oper?, ?eby uruchomi? ponownie komputer. Kiedy w??czy?em komputer ponownie, i w??czy?em oper? [a w?a?ciwie próbowa?em...], to dysk tylko lekko zamuli?, i nic si? nie dzia?o. Nie wyskoczy?o okno przegl?darki, kompletnie nic. Gdy raz jeszcze klikn??em na ikon?, sytuacja si? powtórzy?a, a raz jeszcze, to komp zaliczy? zwis. Przy kolejnych próbach po ponownym uruchomieniu komputera dzieje si? dok?adnie to samo, a mnie to wcale nie bawi. Nie chc? straci? ani zak?adek z paska osobistego, ani tych 20 okien, hmm.

 

Win 98 SE, najnowsza Opera. Jakie? rady?

 

Ja proponuj?, zeby? wywali? w choler? Oper?, przeczy?ci? rejestr z jej wpisów i zainstalowa? j? ponownie w nieco innej lokalizacji (C:\Program Files\Opera9 zamiast standartowo C:\Program Files\Opera).

 

Wcze?niej skopiuj sobie pliki z jej ustawieniami (opera6.ini, a.win, opera6.adr, ewentualnie katalog mail i pluginy). Szczegó?y ?cie?ki dost?pu znajdziesz wpisuj?c w pasku adresu: opera:about

 

Do tego je?li u?ywasz zmodyfikowanych przez siebie gestów myszy lub skrótów klawiaturowych skopiuj je tak?e. Pliki z tymi ustawieniami znajduj? si? odpowiednio w: 

C:\Documents and Settings\nazwa u?ytkownika\Dane aplikacji\Opera\Opera\profile\mouse

oraz

C:\Documents and Settings\nazwa u?ytkownika\Dane aplikacji\Opera\Opera\profile\keyboard

 

To chyba wszystkie najpotrzebniejsze pliki. Przeinstaluj Oper? i zobaczymy co sie b?dzie dzia?o. Cz?sto w?a?nie zmiana lokalizacji z domy?lnej na inn? przywraca 'funkcje ?yciowe' Opery, jesli wystepuj? jakie? problemy.

Odnośnik do komentarza
Jest jakis skrot klawiszowy w Firefoxie na zamykanie zakladek ? wiem jak sie je przelacza ctrl+tab ale bog wie jak sie zamyka...
a ctrl+shift+tab prze?acza wstecz. W ogóle zawsze i wsz?dzie, tam gdzie ctrl+tab co? zmienia, to z shiftem robi to w drug? stron? ;)
Odnośnik do komentarza

Potrzebuj? pomocy nie przy przegl?darce ale przy Mozilla Thunderbird 2(nie chc? za?mieca? forum nowym tematem, wi?c pisz? tutaj. Mam nadzieje, ?e problemów nie b?dzie.) Zawiesi? mi si? komputer i po uruchomieniu straci?em wszystkie wiadomo?ci z niego oraz konfiguracj? konta. Mo?e orientuje si? kto? gdzie to mo?e na dysku si? znajdowa? i jak to ustawi? do wcze?niejszego stanu. Wszelkie uwagi mile widziane.

Odnośnik do komentarza

Mam pewien upierdliwy problem. Do pracy magisterskiej używam skanów starych gazet w formacie djvu. Najwygodniej odczytuje się je pod IE. I tutaj pojawia się problem. Otóż za każdym razem kiedy odpalam plik pod Explorerem, wyskakuje komunikat że zawartość pliku jest niebezpieczna i czy odblokować okienka. Za każdym razem muszę potwierdzać. Posługując się plikiem pomocy, znalazłem opcję niby za to odpowiedzialną. W zakładce "Narzędzia" ustawiłem na "Wyłącz blokowanie wyskakujących okienek". IE nadal pyta się o odblokowanie, mimo zaznaczenia tej opcji. Niby to drobiazg, ale to strasznie upierdliwe. Czy ktoś wie jak sobie z tym poradzić?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...