Skocz do zawartości

Kącik metroseksualisty


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

Mam trochę głupie pytanie jak na faceta w moim wieku więc nie śmiać się :D

Zawsze jak kupowałem koszule to przy doborze rozmiaru kierowałem się rozmiarem kołnierzyka i wzrostem i nie zawsze na tym dobrze wychodziłem (bardzo szczupły jestem). Teraz przymierzam się kupna kilku koszul slim fit i tutaj dobrze jest patrzeć też na obwód klatki piersiowej. Nie wiem jednak jak dobrać. Czy mając przykładowo 90cm w klatce piersiowej to powinienem wziąć koszule, która ma 100cm czy np. 105 lub 110cm? Po prostu zgłupiałem już i nie wiem ile dodać centymetrów żeby nie wyglądać tak jakbym założył worek na siebie :D

 

ps. tak wiem, że najlepiej pójść do sklepu i przymierzać :P

Odnośnik do komentarza

Nie wiem skąd u Beboka to negatywne nastawienie do Philipsów. Ja mam model Philips HQ8250 i bardzo go sobie chwalę. Mało tego używam jej nie tylko do golenia zarostu, ale także głowy. Za taką cenę chwalę sobie ten sprzęt. W moim przypadku zarost jest raczej z twardszych, więc powinna się sprawdzać również w przypadku miękkiego zarostu. Nie miałem nigdy Brauna, nie wypowiadam się więc, choć z tego co czytałem na różnych forach to raczej ludzie je sobie chwalą.

 

W Twoim przypadku model Philipsa z niższej serii i nieco tańszy powinien się sprawdzać. Choć prawda jest taka, że każdemu pasuje coś innego, więc nawet najlepsza golarka może się okazać dla Ciebie nieodpowiednia, a taka, która nie odpowiada mnie czy komuś innemu Tobie spasuje :)

Odnośnik do komentarza

Miękki zarost ma swoje plusy - do niego nawet nie trzeba golarki, starczy kilka razy przejechać jednorazówką i jest gładkość ;) ale wierzę, że golarka może szarpać włosy, choć chyba tylko wtedy kiedy nie golisz się regularnie.

 

Nie wiem jak w przypadku Braunów, ale w Philipsach są bardzo wytrzymałe głowice. W starej golarce wytrzymały bez wymiany ponad 5 lat. To też jakiś argument przy zakupie golarek talerzowych.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Jak na tę chwilę to jestem bardzo zadowolony z zakupu. Nie jest to tak dokładne golenie jak zwykłą maszynką ale jest bardzo dobrze. Nie trzeba martwić się o pianki, można myć golarkę na mokro, można czyścić dołączonym "pędzelkiem". Bateria długo trzyma, trymer przydatna sprawa.

Mam dość wrażliwą skórę twarzy ale podrażnień nie miałem i nie mam do tej pory (oczywiście po goleniu obowiązkowo balsam "Nivea" wspominany wcześniej w tym wątku). Jak do tej pory nienawidziłem się golić, tak teraz to prawdziwa przyjemność ;)

Jednak najbardziej zadowolona z zakupu jest moja druga połowa gdyż teraz codziennie ma pięknego i gładkiego chłopaka. Oczywiście piękny był zawsze ale z tym gładkim to różnie bywało, bo nie chciało się codziennie golić ;)

 

Zobaczymy jak będzie z żywotnością ostrzy. Jeśli wytrzymają deklarowane przez producenta 18 miesięcy to będzie super.

Z pełną odpowiedzialnością mogę polecić zakup tego sprzętu, szczególnie, że cena jest bardzo przystępna.

Odnośnik do komentarza

Ja używałem ostatnio Nivea balsam po goleniu 'łagodzący' (taki biały:D)i nie byłem zadowolony, bo wcale skóry po goleniu nie łagodził ;) Teraz kupiłem Nivea New Energy + Q10, również balsam po goleniu i odpowiada moim oczekiwaniom. Nie zanotowałem podrażnień skóry po goleniu po tym balsamie.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...