Skocz do zawartości

Kącik metroseksualisty


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś z Was używa, bądź używał jakiegoś szamponu i/lub odżywki do prostowania włosów? Jeśli tak, to które produkty polecacie? Czy to jest skuteczne?

 

Do prostowania to może nie, ale ogólna rada co do odżywek jest taka, by brać te dla farbowanych włosów, mają najwięcej odżywczych substancji. I pierwsze słyszę o szamponie prostującym włosy... Ale widocznie jestem zacofany ;).

Odnośnik do komentarza

@arubaluba chyba nic na to nie poradzisz, albo na łyso, albo musisz zaakceptować - jest szampon Nivea Straight & Easy, kiedyś go używałem, ale praktycznie żadnej różnicy, sprawia tylko, że ciężej włosy "ułożyć" - ja tak miałem. Mogę jeszcze dodać, że mam (teraz już "miałem") włosy mocno kręcone, jak chcesz to możesz spróbować, ale nie polecam ;)

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

poza odchudzeniem portfela nic to nie daje. typowo kosmetyczno-marketingowa ściema. chociaż ja to mam włosy akurat takie, że jak rano pójdą pod prostownicę, to popołudniem albo najpóźniej wieczorem już się kręcą :D jeśli coś ma pomóc, to jedynie stąd: http://www.agito.pl/male-agd/maszynki-do-s...sow.1115.M.html żadne wynalazki typu pasty, gumy, fluidy nie pomogą i trzeba się z tym pogodzić ;)

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Mam pytanie dotyczace depilacji wlosów pod pachami ( ;) ) osobiscie uzywam do tego golarek jednorazowych i normalnej pianki do golenia ale czesto mam 2/3 dni po takiej depilacji mocno podrażnioną skore itp ( oczywiscie jednorazowka nowa ). Zastanawiam sie czy nie zaczac uzywac jakis damskich golarek jednorazowych czy tez kremu do depilacji itp ? A Wy czego uzywacie do ww. czynnosci :] ?

Odnośnik do komentarza
Mam pytanie dotyczace depilacji wlosów pod pachami ( ;) ) osobiscie uzywam do tego golarek jednorazowych i normalnej pianki do golenia ale czesto mam 2/3 dni po takiej depilacji mocno podrażnioną skore itp ( oczywiscie jednorazowka nowa ). Zastanawiam sie czy nie zaczac uzywac jakis damskich golarek jednorazowych czy tez kremu do depilacji itp ? A Wy czego uzywacie do ww. czynnosci :] ?

babska golarka = męska golarka, przynajmniej jeśli chodzi o to co jest po fakcie, różnice czuć tylko podczas samego zabiegu :)

Poza tym nigdy nie wzięłabym do tego pianki tylko żel, ale co kto lubi..

 

po kremie do depilacji również są podrażnienia (tym bardziej, że te kremy wiele osób zwyczajnie uczulają)

 

Podobnie jak kolega polecam antyperspirant w kulce, najlepiej z takich aptecznych, od razu po goleniu. Może nie etiaxil, bo pokopie prądem, ale mam teraz apers (trochę delikatniejszy) i problemu podrażnień nie ma.

Odnośnik do komentarza

Jakieś rady dla chcącego sobie ogolić głowę po raz pierwszy? Czy wystarczy to zrobić zwykłą jednorazówka i pianka do golenia, czy lepiej zainwestować w coś innego (jak tak, to w co)? No i co po wszystkim, jakiś balsam pewnie, tylko jaki? Wszelkie rady mile widziane.

Odnośnik do komentarza
Jakieś rady dla chcącego sobie ogolić głowę po raz pierwszy? Czy wystarczy to zrobić zwykłą jednorazówka i pianka do golenia, czy lepiej zainwestować w coś innego (jak tak, to w co)? No i co po wszystkim, jakiś balsam pewnie, tylko jaki? Wszelkie rady mile widziane.

 

Całkowicie na łyso?

Najpierw skróć włosy do minimum trymerem. Następnie nasmaruj głowę pianką do golenia. Spokojnie i ostrożnie ogól głowę. Najlepiej nową jednorazówką.

Co po wszystkim? Co tylko chcesz. Ogolona głowa nie różni się niczym od ogolonej twarzy :) .

Odnośnik do komentarza
Dzięki śliczne :) Swoją droga, nie było łatwo ogolić moją kanciastą głowę, szczególnie z tyłu :D

 

Znam ten ból. Mam strasznie dziwny układ czaszki :) .

Nie pociąłeś się? Mi kilkanaście razy się do zdarzyło. Używanie tepych maszynek nie jest najlepszym pomysłem.

Całkowicie łyso goliłem się przez kilka ładnych lat. Jakieś pól roku temu uznałem, że ponosze trochę włosy. Tym bardziej, że jeszcze nie łysieję. Owszem zakola się pojawiły, ale są do przeżycia :D .

Może kiedyś jeszcze wrócę do całkowitej łysiny :) .

Odnośnik do komentarza

Pociąć się nie pociąłem, choć jakaś tam krew się pojawiła, ale w malutkich malusieńkich ilościach, no bo ściąłem sobie jakieś skórne atrakcje, które do tej pory ukrywały się między włosami :D Co do maszynki, to specjalnie kupiłem sobie nową, jakiegoś Gillette'a jednorazowego za 6zł;] No ale to tylko dlatego, że to był pierwszy raz, bo z ekonomicznego punktu widzenia, gdybym miał za każdym razem wydawać tyle pieniędzy (ok, jednorazowo to jest śmieszna suma, ale ziarnko do ziarnka...), to byłoby niesympatycznie. Najśmieszniejsze, że kupiłem sobie specjalnie maszynkę do golenia, ale nie zadbałem o piankę i tej co mi została z golenia, starczyło na mniej więcej połowę głowy, ale na szczęście mogłem się wspomóc kremem (a kremów jakoś nie lubię używać) mojego taty. No i tak jak nie używam do twarzy żadnych balsamów, tak chyba nie będę musiał używać niczego do głowy. Owszem coś tam szczypie zaraz po goleniu, ale nie jest to jakiś straszny dyskomfort;]

 

A decyzji żeby się zgolić całkowicie na łyso sprzyjał fakt, że mniej więcej od 18 roku życia mam zakola, które z roku na rok stają się coraz większe :D

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...