Skocz do zawartości

Festung Breslau


Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki. Na piwo nie wiem czy będzie czas, przyjeżdżamy w nocy piątek/sobota, sobotę mam do 15 konferencję i dopiero później chwilę czasu, wracamy w niedzielę, jeszcze nie sprawdzałem pociągów.

 

W planie mamy:

 

- Hydrooplis

- muzeum figur woskowych

- muzeum gry i komputery minionej epoki

- sky tower

- panorama racławicka
 
Hotel Mamy na Muchoborskiej, ale te atrakcje poza Sky Tower wydają się w centrum. Jeszcze jakieś muzeum obok możecie polecić?

 

Odnośnik do komentarza
6 godzin temu, Fenomen napisał:

 

Ale w weekend też pracujesz? ;) Jak będę miał czas to napiszę w temacie jakby co ;)

 

 

5 godzin temu, jasonx napisał:

jmk, Sky Tower to też prawie centrum (na piechotę z rynku z 20 minut maks).

 

Pewnie czasu już nie starczy, ale Afrykarium też warto zobaczyć (np. zamiast Panoramy Racławickiej).

No i pewnie w samym Rynku na jarmark bożonarodzeniowy się napatoczysz.

 

To może też na niedzielę :-k A coś blisko mojego hotelu? Bardziej muzea i rozrywka. Jarmark, fajnie może być :D

 

Do ZOO nie chodzimy ze względów ideologicznych ;)

 

 

5 godzin temu, Scorpio napisał:

Nawet nie wiedzialem ze we Wroclawiu jest jakies muzeum figur woskowych :D

 

Sporo macie tych rzeczy tzn. muzeów.

 

 

 

3 godziny temu, T-m napisał:

Patrzę z okien biura na Diament. Tfu. Ale tobie się na pewno spodoba, bo tam kibluje reprezentacja piłki nożnej (rodzinej), jak gra we Wrocławiu

 

 

A czemu tfu? :> Ja wyboru nie miałem, tu jest konferencja, więc zapytałem czy możemy od razu tu nocować i poszła zgoda ;).

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

No dobra, czas na małe podsumowanie.

 

Ogólnie to wszystko było 'na szybko'. Wolni byliśmy dopiero w sobotę koło 15. Zaczęliśmy od zwiedzania muzeum "Kolejkowo" - ogólnie bardzo fajnie to zrobione, naprawdę lubię takie rzeczy, jednak trochę... mało i nie ma żadnych dodatkowych atrakcji ;) Jak na cenę. Później odwiedziliśmy sąsiadujące Muzeum gier - tam bym mógł siedzieć cały dzień :D. Fajnie, fajnie można pograć praktycznie w przekrój wszystkich platform - od automatów, przez konsole przenośne czy inne konsole, commodore czy amigę. Powrót do przeszłości... były też czasopisma, np. SS, dokładnie pamiętałem ten numer, miałem go :D  Przy okazji było tam hmm "zoo"? Nie wiem jak to nazwać,  po prostu miejsce z wężami, jaszczurkami, pająkami itp. Weszliśmy i... nie tylko można było oglądać, ale każdy rodzaj gospodarz wręcza na ręce czy kark.  Wężami się brzydzę, podobnie jak jaszczurami, ale narzeczona brała co leci ;) Wszystkie pająki, skorpiona jednak przyjąłem na swoje ręce - nawet te największe sztuki,  potem już łatwiej - jeżyk, króliczek czy szczurek ;) Naprawdę spoko miejsce, a prowadzący widać, że ma pasję do tego.  Później w planach mieliśmy Sky Tower, najpierw udaliśmy się coś zjeść w tym centrum, gdzie jest ten punkt widokowy - padło na burgery i były całkiem spore i smaczne. I tu się rozczarowaliśmy po raz pierwszy - nie było miejsc na 20:30, dopiero na 21 i... zastrzeżenie, że chuj, nie widoczność. No to lipa, odpuściliśmy i wróciliśmy do hotelu.

 

Niedzielę od rana zaczęliśmy od Hydropolis, trochę słabo to oznaczone jest przy tych mostach, tunelach - nie ma żadnego baneru czy coś. Ogólnie fajne miejsce, ale... po muzach np. Powstania Warszawskiego czy II WŚ w Gdańsku... nie robi to wrażenia. Zdecydowanie brakuje audio przewodnika, dla każdego indywidualnie, wtedy nic nie przeoczysz, wysłuchasz, pójdziesz zgodnie z planem.

 

Później mieliśmy iść do Panoramy Racławickiej i.... lipa. Tam też nie było miejsc. Dopiero na za 2h :/ Nie przewidziałem tego. Musieliśmy zrezygnować, ciężko tak zaplanować jak się jest na 1,5 dnia praktycznie ;). Pojechaliśmy do muzeum figur woskowych -  także fajnie, ale... mało, krótko, krótko zdecydowanie. Pojechaliśmy jeszcze raz z nadzieją do Sky Tower... i nie było znowu miejsc :D No lipa. Zjedliśmy obiad w Arkadach (tam, gdzie się płaci za wagę) i pojechaliśmy wcześniejszym pociągiem nach Szczecin ;)

 

Oczywiście komunikacja i logistyka jest jedną z lepszych w PL, ale z trakcji - to dla mnie trzecie miejsce,  po Gdańsku i Wawie (nie wiem które pierwsze miejsce), ale może nie wszystko ogarnąłem jak trzeba. 

 

 

  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza
14 godzin temu, jmk napisał:

Ogólnie to wszystko było 'na szybko'. Wolni byliśmy dopiero w sobotę koło 15. Zaczęliśmy od zwiedzania muzeum "Kolejkowo" - ogólnie bardzo fajnie to zrobione, naprawdę lubię takie rzeczy, jednak trochę... mało i nie ma żadnych dodatkowych atrakcji

Mialem bardzo podobne wrazenie, gdy tam poszedlem. Obszedlem cale Kolejkowo w 20 minut, ale po wyjsciu i tak musialem czekac na rodzinke, wiec uznalem, ze zeby zabic czas wejde sobie jeszcze raz. I... spedzilem tam kolejne poltorej godziny :D doszukujac sie roznych smaczkow i odnajdujac jakby, hmm... secret areas :) Naprawde warto sie dokladnie przyjrzec Kolejkowo, bo faktycznie na pierwszy rzut oka nie robi wrazenia, ale juz przy drugim rzucie ( ;) )  mozna sie tam super bawic.

Odnośnik do komentarza

Mimo wszystko największa atrakcja to Afrykarium, więc szkoda, że się w tym nie zmieściliście w czasie.

Panoramy akurat nie żałuj, imo mocno przereklamowane - ot wielki obraz :keke:

 

Z takich mniej zanych miejsc fajny jest jeszcze labirynt z żywoplotu na Brochowie, ale to wpip daleko. W cieplejsze dni warto zerknąć na ogród japoński, pokaz fontann i zaserwować sobie rejs po Odrze

Odnośnik do komentarza
  • 11 miesięcy później...
4 godziny temu, Reaper napisał:

Chłopacy, 19 grudnia będę we Wrocławiu i mam lot powrotny o 21, więc muszę być z powrotem na lotnisku najpóźniej o 20. Spotkania pewnie skończę ok. 16, więc jest chwilka na jakieś szybkie piwko jakby ktoś miał ochotę :) 

 

Ja bardzo chętnie. 

  • Hurra! 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...