Skocz do zawartości

Polscy kibice


Gość Profesor

Rekomendowane odpowiedzi

Nie no, Brachu, nie idźmy w takie absurdy :roll:
 
Clue sprawy jest w tym, co pisze Reaper - sport jest szczególny pod wieloma względami, dla niektórych jest nawet religią, ale tak jak nie usprawiedliwia się, a nawet potępia tych, którzy z powodu religii uciekają się do przemocy, tak samo nie powinno to mieć w przypadku sportu. Więcej chyba w to brnąć nie trzeba.
Może poszedłem za szeroko ale z przyzwolenia w zastraszaniu piłkarzy, można będzie przejść do zastraszania innych osób.
Odnośnik do komentarza

@jmk - rozmywanie odpowiedzialności jest bardzo popularną taktyką w różnego rodzaju patologicznych grupach. Każdy wie, że jesteś kibolem Pogoni, ale nikt nie pisał tutaj, że jmk chciał wpieprzyć piłkarzom. Ale to Twoi kolesie poszli pod szatnię więc nie mów, że Tobie osobiście było przykro po przegranym meczu bo nie tego dotyczy dyskusja. A z Twojej wypowiedzi wynika, że aprobujesz takie akcje, tak samo jak aprobujesz "promocje" na stacjach benzynowych czy innych sklepach. Nie ważne ilu kiboli próbowało wedrzeć się do szatni, ważne że nie ma usprawiedliwienia dla takich akcji.

 

  • Lubię! 5
Odnośnik do komentarza
11 godzin temu, Brachu napisał:

@Reaper

ale wiesz jakie to daje możliwości. Fachowiec Ci źle zrobi hydraulikę w mieszkaniu a ty zamiast się z nim sądzić od razu w ryło walisz.

Albo taki fachiwiec przychodzi do roboty i na dzień dobry z liścia dostaje u klienta, żeby dobrze zrobił.

Płacę więc wymagam.

 

 

Tytuł żenady roku? Myślałem, że można poważnie popisać.

 

 

12 godzin temu, Reaper napisał:

 

Aha, czyli nie chodzę na mecze = nie kibicuję drużynie? A to przepraszam bardzo, nie wiedziałem :lol2:

 

Mądrzy ludzie tworzą coś takiego jak słownik, który pewnie różni się od definicji tworzonych przez twoich kumpli "spod szala", ale kibicowanie według nich brzmi tak:


kibicować
1. «przyglądać się rozgrywkom sportowym i dopingować tych uczestników, z którymi się sympatyzuje»
2. «przyglądać się pewnym wydarzeniom lub wspierać czyjeś działania»

więc przykro mi, ale czuję się tak samo pełnoprawnym kibicem jak Ty i będę wypowiadał się w tym temacie ;) A Twój post dokładnie podkreślił jak wygląda ta patologia, o której mówiłem, więc dzięki! :)

 

A do cieszenia się ze sportu nawet nie muszę się odnosić, bo chyba każdy na forum wie, że mocno odczuwam wszystkie mecze moich drużyn i cieszę się tym sportem każdego dnia ;) 

 

Co do "nam daj żyć jak chcemy" - bardzo bym chciał, ale troglodyci nazywający się kibicami niszczą ten sport choćby przez dawanie z liścia piłkarzom, czy wpieprzanie się do szatni. I nie godzę się na to, bo to jest znów ta patologia.

 

Nie napisałem, że nie kibicujesz. Napisałem, że nie rozumiesz jakie emocje nami targają, kiedy przeżywamy to na żywo. Tylko to chciałem uzmysłowić, że to zupełnie inny rodzaj uczucia. Tu nie wyłączasz TV czy przełączasz kanał i zapominasz. Ludzie żyją klubem, bo to ich pasja - chodzenie na mecze, jeżdżenie i płacą też za to. Inna skala emocji, inne emocje, nie do porównania, więc nie oceniaj ze swojej perspektywy.

 

11 godzin temu, Gabe napisał:

Nie no, Brachu, nie idźmy w takie absurdy :roll:

 

Clue sprawy jest w tym, co pisze Reaper - sport jest szczególny pod wieloma względami, dla niektórych jest nawet religią, ale tak jak nie usprawiedliwia się, a nawet potępia tych, którzy z powodu religii uciekają się do przemocy, tak samo nie powinno to mieć w przypadku sportu. Więcej chyba w to brnąć nie trzeba.

 

Wreszcie ktoś w miarę trzeźwo myślący.

 

 

10 godzin temu, tio napisał:

@jmk - rozmywanie odpowiedzialności jest bardzo popularną taktyką w różnego rodzaju patologicznych grupach. Każdy wie, że jesteś kibolem Pogoni, ale nikt nie pisał tutaj, że jmk chciał wpieprzyć piłkarzom. Ale to Twoi kolesie poszli pod szatnię więc nie mów, że Tobie osobiście było przykro po przegranym meczu bo nie tego dotyczy dyskusja. A z Twojej wypowiedzi wynika, że aprobujesz takie akcje, tak samo jak aprobujesz "promocje" na stacjach benzynowych czy innych sklepach. Nie ważne ilu kiboli próbowało wedrzeć się do szatni, ważne że nie ma usprawiedliwienia dla takich akcji.

 

 

 

No to ja wyjaśniłem, że co robili po meczu ci moi kolesie. Nigdzie nie napisałem, że popieram to co tam się stało. Nie, nie popieram, ale nie popieram też generalizacji i robienie z tego problemu rangi KIBOLE ZNOWU ROZRABIAJĄ. Znajmy skalę. Trzeba zauważyć co FAKTYCZNIE się stało, ile osób, ile % brało w tym udział i jakie były konsekwencje.

 

9 godzin temu, Keith Flint napisał:

powinniście w własnym gronie te 4-5 osób złapać i zdyscyplinować, żeby im sie nie chciało. Po 2-3 takich akcjach problemu by nie było

 

A tu mamy idealny przykład hipokryzji ;) Nie wolno osądzać piłkarzy, bo kibice nie są od tego, ale siebie nawzajem za takie czyny już tak ;).

To tak pół żartem, bo tylko na tyle zasługuje taki post.

Odnośnik do komentarza
12 godzin temu, jmk napisał:

Tylko Ty się tym sportem nie cieszysz, bo na mecze nie chodzisz. Nie wiem po co w ogóle się odnosisz, skoro temat Cię nie obchodzi. Oglądaj sobie dalej ten Real przed TV i ciesz się sportem, bo jak  widać - po prostu nie rozumiesz, ale to nie Twoja wina, bo prostu tego nie znasz. A nam daj żyć jak chcemy :).

 

Ja chodzę, przeżywam, żywiołowo komentuję, dopinguję i też nie rozumiem...

Odnośnik do komentarza
32 minuty temu, jmk napisał:

Nie napisałem, że nie kibicujesz. Napisałem, że nie rozumiesz jakie emocje nami targają, kiedy przeżywamy to na żywo. Tylko to chciałem uzmysłowić, że to zupełnie inny rodzaj uczucia. Tu nie wyłączasz TV czy przełączasz kanał i zapominasz. Ludzie żyją klubem, bo to ich pasja - chodzenie na mecze, jeżdżenie i płacą też za to. Inna skala emocji, inne emocje, nie do porównania, więc nie oceniaj ze swojej perspektywy.

 

Ty no, ale myślisz że jak ludzie oglądają jak nie na żywo? W TV też jest na żywo z tego co pamiętam? :P

A jak ktoś ogląda w TV to nie może przeżywać, płakać po meczu czy cieszyć się? Wasza radość czy smutek są większe i bardziej prawdziwe, bo daliście 20zł za bilet? No kurwa proszę Cię...

  • Lubię! 3
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, jmk napisał:

 

 

Tytuł żenady roku? Myślałem, że można poważnie popisać.

 

 

 

Nie napisałem, że nie kibicujesz. Napisałem, że nie rozumiesz jakie emocje nami targają, kiedy przeżywamy to na żywo. Tylko to chciałem uzmysłowić, że to zupełnie inny rodzaj uczucia. Tu nie wyłączasz TV czy przełączasz kanał i zapominasz. Ludzie żyją klubem, bo to ich pasja - chodzenie na mecze, jeżdżenie i płacą też za to. Inna skala emocji, inne emocje, nie do porównania, więc nie oceniaj ze swojej perspektywy.

 

 

Wreszcie ktoś w miarę trzeźwo myślący.

 

 

 

 

No to ja wyjaśniłem, że co robili po meczu ci moi kolesie. Nigdzie nie napisałem, że popieram to co tam się stało. Nie, nie popieram, ale nie popieram też generalizacji i robienie z tego problemu rangi KIBOLE ZNOWU ROZRABIAJĄ. Znajmy skalę. Trzeba zauważyć co FAKTYCZNIE się stało, ile osób, ile % brało w tym udział i jakie były konsekwencje.

 

 

A tu mamy idealny przykład hipokryzji ;) Nie wolno osądzać piłkarzy, bo kibice nie są od tego, ale siebie nawzajem za takie czyny już tak ;).

To tak pół żartem, bo tylko na tyle zasługuje taki post.

jakiej hipokryzji. Jak ktoś łamie prawo do jasnej cholery , to albo biorę sprawy w swoje ręce, albo idzie na psy. A jako że psów nie lubicie, to niestety musicie sami przetrawic takie sprawy 

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, stefan_jaracz napisał:

 

Ty no, ale myślisz że jak ludzie oglądają jak nie na żywo? W TV też jest na żywo z tego co pamiętam? :P

A jak ktoś ogląda w TV to nie może przeżywać, płakać po meczu czy cieszyć się? Wasza radość czy smutek są większe i bardziej prawdziwe, bo daliście 20zł za bilet? No kurwa proszę Cię...

 

No jednak się nie zgodzę: na stadionie działa psychologia tłumu, która potęguje emocje. Nie, żebym usprawiedliwiał głąbów dyscyplinujących piłkarzy...

Odnośnik do komentarza

To nie ufaj, bo jest różnica ;) W pubach też bywałem na jakichś zakazach czy coś, nawet z tymi samymi osobami. To coś innego.

 

Natomiast dyskusja i atak na mnie był tu dlatego, że pochwalam to co się stało, co już zdementowałem. To teraz na siłę próbujecie udowodnić, że na stadionie towarzyszą te same emocje co przed tv czy w pubie...

 

PS. Przed tv ja się bardziej wkurzam, bo dokładniej widzę jak grają :kekeke:.

Odnośnik do komentarza

No to się zdecyduj na jakąś wersje wydarzeń. Najpierw mówisz, że nie zrozumiemy bo nie chodzimy na mecze. Ja byłem na meczach i byłem przed TV - i gwarantuje ci że można takie same emocje przeżywać tu i tu. Owszem, na stadionie jest łatwiej bo w tłumie inaczej się odczuwa różne rzeczy, ale robienie z siebie "elitarnego kibica" bo chodzi się na mecze to błąd, a jeszcze gorsze jest sugerowanie reaperowi, że chuja wie bo nie był na meczu podczas gdy merytorycznie nie jesteś w stanie mu odpowiedzieć na zarzuty.

 

Co do samej sytuacji - Ty mówisz, że to 5 osób, promil, ale jednak w całym świecie kibicowskim akcja jest raczej pochwalana a nie potępiana, zresztą podobnie jak karne plaskacze dla Legii - i o to chodzi. Jak zawodnik gra słabo, to lobbujcie u zarządu klubu żeby go wyjebali, a nie klepać po twarzy. 

  • Lubię! 5
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Nie wiem, gdzie indziej to umieścić:

 

Cytuj
Na stadionach pojawią się sektory bez miejsc siedzących.

Taką możliwość przewiduje projekt nowego rozporządzenia ministra spraw wewnętrznych i administracji w sprawie wymogów technicznych infrastruktury sektorów na stadionie, na których udostępniane są miejsca stojące.

Propozycja jest odpowiedzią na postulaty środowiska piłkarskiego. Organizowanie sektorów z miejscami stojącymi musi jednak spełnić wiele wymagań. Kluby piłkarskie będą musiały ustawiać barierki (przynajmniej co trzy rzędy), które uniemożliwią np. stratowanie kibiców stojących niżej, gdyby na trybunie wybuchła panika. Podczas przerabiania trybuny siedzącej na stojącą trzeba będzie usunąć wszelkie elementy, które mogłyby zagrażać bezpieczeństwu kibiców. Miejsca te, podobnie jak siedzące, będą numerowane, by każdy mógł zająć to, które zostało wskazane na bilecie.

Źródło: http://www.rp.pl/Bezpieczenstwo/311029882-Stadiony-pilkarskie-z-sektorami-bez-miejsc-siedzacych-dla-kibicow.html

Prawdę mówiąc "ja nie wiem, co ja uważam". Z jednej strony rozumiem dopuszczalność takiego rozwiązania, z drugiej to będzie zarżnięcie resztek szans na identyfikację przestępców na stadionach.

  • Lubię! 1
  • Nie lubię! 1
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Gacek napisał:

z drugiej to będzie zarżnięcie resztek szans na identyfikację przestępców na stadionach.

Dlaczego? Czym to się niby różni od tego co jest teraz? Jak kibice chcą odpalić race to rozwieszają wielką sektorówkę, przebierają się pod nią w inne ciuchy, kominiarki i sobie potem wychodzą i odpalają race.

Będzie kibiców gęściej, więcej? Przecież teraz też masę ludzi nie siedzi na swoich miejscach, ba nawet na Widzewie bramki wpuszczały karnetowców z innych sektorów, pomimo, że każda bramka ma niby swój sektor przypisany (nie wiem czy tak nadal jest, czy to tylko było na początku jak nowy stadion ruszał).

Odnośnik do komentarza
33 minuty temu, Misiek napisał:

Dlaczego? Czym to się niby różni od tego co jest teraz? Jak kibice chcą odpalić race to rozwieszają wielką sektorówkę, przebierają się pod nią w inne ciuchy, kominiarki i sobie potem wychodzą i odpalają race.

Wydaje mi się, że problem będzie tkwił w większym zagęszczeniu + trudniejszym rozpoznaniu kibiców przez bardziej wyraźne na stojąco różnice we wzroście, ale to oczywiście wyjdzie w praniu i dobrze zaprojektowane rozporządzenie ustanawiające wymogi budowlane (taaa, dobrze zaprojektowane i obecne rządy to oksymoron, wiem) może to chyba wyeliminować.

  • Nie lubię! 1
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...