Skocz do zawartości

Polscy kibice


Gość Profesor

Rekomendowane odpowiedzi

A główny problem jak zwykle zszedł na bok. Kontynuując analogię z wojskiem, panowie zwolennicy:

 

Rozumiem, że skoro wojsko broni przed wrogiem, nie przeszkadza Wam, że od czasu do czasu pogwałci albo pomorduje własnych współobywateli, ot, tak dla kaprysu, albo za brak należycie patriotycznego uniesienia na widok munduru, choć podobno jest po to, by ich bronić? Bo o to cała sprawa się rozchodzi.

Zacznijmy od określenia "zwolennicy". Dementuję, jakobym był zwolennikiem takich kiboli. Po prostu dopóki się ich nie wypleni ze wszystkich stadionów, bez żadnych wyjątków, dopóty są oni przydatni również na Twoim stadionie. Też oczywiście chciałbym, żeby było tak, jak mówi Kamtek. Żadnych kiboli, żadnych bojówek i żeby jedyną formą rywalizacji pomiędzy kibicami wrogich klubów była głośność sportowego dopingu. Ewentualnie jakieś turnieje piłkarskie, pomiędzy kibicami drużyn. Dopóki jednak kibole są wszędzie, to jest to również wszędzie zło konieczne. Gdyby klub na meczu wyjazdowym nie miał takiej grupy, zwłaszcza na meczach z bardzo nielubianymi rywalami, sprawa kończyłaby się pogromem tych kibiców, którzy jeżdżą tylko obejrzeć widowisko sportowe. To z kolei skończyłoby się kolejną falą nienawiści. No chyba, że kibice nastawiliby drugi policzek, ale o taką naiwność, żeby w to wierzyć, Cię nie podejrzewam.

Odnośnik do komentarza
Nie oczekujcie idealnego świata na stadionach w Polsce, litości.

 

Dlaczego nie? :>

 

Serio pytasz, czy od tak walnąłeś sobie posta? Jeżeli nie wiesz czemu, to gratuluję.

 

Polska to nie UK, że ktoś się weźmie za chuligankę i posprząta to wszystko jak zrobiła Margaret. Zmierza ku lepszemu, ale żeby na mecze derbowe (obojętnie gdzie) można by się wybrać z rodziną jeszcze daleka droga.

 

Dlaczego mam nie oczekiwać normalności na stadionach w Polsce?

Odnośnik do komentarza

@Maniek - oni do niczego nie są przydatni, to grupa pasożytnicza, która swoje istnienie uzasadnia... swoim istnieniem. Sorry, ale na wyjazdy w Polsce nie jeździ się, aby oglądać swój zespół, tylko aby stoczyć walkę na doping z kibicami gospodarzy, nawet na masowo jeżdżącym Lechu wyjazd dla obejrzenia meczu jest po prostu niemile widziany. Na własnym stadionie zaś ich obecność manifestuje się głównie tłamszeniem ludzi, którzy z jakiegoś powodu im podpadną - z moich doświadczeń na Lechu odnoszę wrażenie, że około 50% "interwencji" trafia w zwykłych kibiców - a Lech przecież jest jednym ze spokojniejszych stadionów w Polsce -, a już sytuacje takie jak bicie kibiców Cracovii na meczu w Grodzisku przez "kumatych" Cracovii za to, że nie chcieli bluzgać na Wisłę, to szczyt patologii. Kibice od zawsze jadą na policję, że w konfrontacji z kibicami wykracza poza swoje uprawnienia; szkoda, że nie dostrzegają, iż ich własne bojówki postępują podobnie.

Odnośnik do komentarza
@Maniek - oni do niczego nie są przydatni, to grupa pasożytnicza, która swoje istnienie uzasadnia... swoim istnieniem.

 

Gdyby nie ta "grupa pasożytnicza" to mój klub w najlepszym wypadku grałby teraz w 4 lidze, więc daruj sobie takie teksty.

 

Ale przecież "oni jeżdżą tylko dla awantur" i "nie zależy im na sportowych wynikach klubu".

Odnośnik do komentarza
Gdyby nie ta "grupa pasożytnicza" to mój klub w najlepszym wypadku grałby teraz w 4 lidze, więc daruj sobie takie teksty.

Słuchaj, wiem, kto walczył o dobrą pozycję startową GKS po degradacji, zmieniał klub, trochę się orientuję w tych sprawach - możesz mi wierzyć na słowo, że ekipa łysych dresiarzy o wymiarach dwa na dwa metry nie należy do grupy tych, którzy ratowali klub - może i chodzą na mecze i kibicują, ale po spotkaniu chodzą i biją, kogo się da. Nie uogólniaj więc, że w Katowicach klub jest w II lidze dzięki grupie skretyniałych, fanatycznych kiboli, GKS jest tak wysoko dzięki działaczom i kilku tysiącom kibiców, wśród których jest niestety wielu prymitywów, ale raczej więcej normalnych, którzy zachowują się spokojnie i chodzą na mecze dla meczu, a nie bijatyki.

Odnośnik do komentarza
Czyli powiadasz, że Gacek dostał łomot w imię lepszych wyników sportowych GKSu?

 

Nie wiem - w różnych klubach może jest inaczej. Wiem natomiast że gdyby nie chuligani Motoru to tego klubu by nie było więc nazywanie ogółu chuliganów grupami pasożytniczymi to najczystsza głupota

Odnośnik do komentarza
Nie wiem - w różnych klubach może jest inaczej. Wiem natomiast że gdyby nie chuligani Motoru to tego klubu by nie było więc nazywanie ogółu chuliganów grupami pasożytniczymi to najczystsza głupota

A w jaki sposób ci chuligani mieliby podtrzymywać istnienie Motoru? Podczas ustawek robili zbiórkę na klub? :>

Odnośnik do komentarza

A mi się wydaje, że gdyby nie właśnie te zjeby zwane "kibicami Motoru" to klub miałby się o wiele lepiej, bo być może znalazłby się konkretny inwestor, który nie musiałby sie obawiać tego, że kasa która zostanie przez niego wpakowana na przykład w stadion, nie zostanie rozjebana przez bandę idiotów.

 

Człowiek, który narażałby własne pieniądze na klub, w którym rządzą bandyci, musiałby być chory na głowę. A i w mieście stałoby się od razu bezpieczniej, jakby tych "kibiców" pozamykać. Dziwnym trafem, co jakaś większa afera, że ktoś kogoś pchnie nożem, to w każdym artykule na ten temat jedno zdanie się powtarza:

"napastnik ubrany był w spodnie, kurtkę, oraz szalik Motoru"

Odnośnik do komentarza

Nie no, z Leonem to sie prawie nigdy nie zgadzam, ale tym razem należy się :respekt:.

 

Nie kupuje tego, że Polska to nie Wyspy i tu nie będzie tak jak tam (zresztą juz zdążyłem poczytać wypowiedzi ludzi, ze tam to nie kibicowanie a 'piknikowanie'). Panuje tu jakis chory kult, że każdy kto tylko ogląda mecz - ot, tak dla przyjemności - jest gorszy, bo nie wydziera się z innymi itd.. Nie wiem, ale to chyba jakies sa kompleksy i to sie jakoś leczy?

Odnośnik do komentarza

Co do Motoru panowie to koledze chyba chodzilo o to ze gdyby nie marsz tak wlasnie zwanych kibiców Motoru czyli tych wszystkich waszym zdaniem chuliganów to bym Motoru nie bylo bo by nikt sie nie zainteresowal tym co sie dzieje na stadionie i jak idą prace nad przygotowaniem do 2 ligi... Zarząd to ma tam wszystki jednym slowem w dupie i gdyby nie Ci kibice ( jak to nazwal kolega Bake) Motor grałby do tej pory w 3 lidzie... Nie wsadzajmy wszystkich kibiców do jednego worka chuligani .... kibice....fanatycy... inna sprawa i mozna o tym tak naprawde rozmawiac godzinami

Odnośnik do komentarza
A mi się wydaje, że gdyby nie właśnie te zjeby zwane "kibicami Motoru" to klub miałby się o wiele lepiej, bo być może znalazłby się konkretny inwestor, który nie musiałby sie obawiać tego, że kasa która zostanie przez niego wpakowana na przykład w stadion, nie zostanie rozjebana przez bandę idiotów.

 

A mi się wydaję, że gdy klub był w 4 lidze i piłkarze nie mieli na wodę, a co dopiero na koszulki, to gdyby nie regularna pomoc finansowa (+dowożenie na mecze i takie sprawy) tych "kibiców Motoru" jak to ładnie określiłeś to raczej byśmy nie grali teraz w drugiej lidze. Pomijam słynny 'marsz na ratusz' czy przepędzenie z klubu pana Dębińskiego który wyczuł dobry moment żeby po raz kolejny coś ukraść. O wykonaniu remontu stadionu przed drugą ligą to już nawet szkoda wspominać.

 

A gdzie wtedy byli ci wszyscy krzykacze? siedzieli na dupie w cieplutkich domkach i narzekali na poziom piłki w Lublinie - a teraz jeszcze mają czelność się pisać swoje debilne teksty na kurierlubelski.pl i forum gazety :lol: .

 

Ludzi dzięki którym klub istnieje nikt nigdy się nie pozbędzie - i bardzo dobrze.

 

A od zjebów to sobie możesz powyzywać... zresztą nieważne.

Odnośnik do komentarza

Otóz to jak napisal kolega wyżęj ... Tego klubu by nie bylo bez kibiców Motoru. Takżę moge tutaj napisac o bardzo dobrych stosunkach pilkarze-kibice. Mozna wspomnieć że Ci "chuligani" ostatnio prowadzili zbiórke na rzecz domu dziecka na Boże Narodzenie więc błagam was nie piszcie o nich jak o zwierzętach... Ci ludzie naprawde ratują ten klub...

 

Sk8ter - Tak Ci łysi goście pomagali w remoncie stadionu... Gdyby nie oni to stadion nie zostal by dopuszczony do rozgrywek.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...