Skocz do zawartości

Polscy kibice


Gość Profesor

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem Keith skąd to wziąłeś, to takie samo ssanie Palucha jak u jmk. Aktualna wersja oparta ma relacji świadka jest taka, że został zaczepiony, powiedział kim jest i się zaczęło.

Śmiechlem z haseł, że kumaci takich graczy by nie rozpoznali. Klasyczne nie wiem, ale się wypowiem. Nie te realia.

Odnośnik do komentarza
Wykluczamy, że było to celowe działanie. Chłopak znalazł się w nieodpowiednim miejscu i czasie - mówi jeden z oficerów śląskiej policji. - Napastnikami najprawdopodobniej byli kibole GKS-u, który o godz. 5 rano przyjechali pociągiem do Katowic, po meczu w Olsztynie. Na nagraniu monitoringu widać, jak na ul. 3 Maja grupa osób mija Dominika Koszowskiego, który szedł razem z ojcem. Ten ramieniem trącił jednego z mężczyzn, doszło do wymiany zdań, po czym ktoś wyciągnął nóż i zadał ciosy - dodaje oficer śląskiej policji.

 

 

Gacek i Twoje teorie świadków.

 

Nie ma oficjalnej wersji 100%, ale na pewno to byli kibice i na pewno na tle kibicowskim, nie?

Odnośnik do komentarza

Było tak, jak napisał jmk w tym cytacie, zvieznym zresztą z tym, co ja napisałem.

 

Lad, może Szczecin jest po prostu tak jest jednorodny. Są w Kato osiedla czy dzielnice Ruchu i GKS. To normalka i powszechna sprawa, że jak grasz w GKS i jesteś z 1000 lecia , to jesteś na celowniku Chorzowa. A jak jesteś z Giszowca, to albo masz nieprzyjemności stojąc po jednej stronie, albo masz rozmowę przekonująca do zmiany barw, jak mój kolega z liceum. Z innego źródła wiem, że tak jest nadal. Nic w tym dziwnego biorąc pod uwagę bliskość kilku klubów i fakt, że wszyscy kibice i piłkarze mieszają się na Mariackiej. I tam w Lornecie co jakiś czas ktoś dostaje z tej okazji po pysku, choć użycie sprzętu to jednak nowość. Ale nie pierwszy wybryk Ruchu w ostatnich dniach.

Odnośnik do komentarza

To sam sobie teraz strzeliłeś K.O., bo policja mówi, że to kibole GieKSy zaatakowali kibica GieKSy.

 

 

 

 

A prawda jest pewnie taka, że to jacyś nawciągani albo napruci wracali z baletów, szturchnęli chłopaka i poszło. Mało to patologii chodzi na świecie...

 

Tego dnia w Katowicach były też międzynarodowe Piromagic, a jak wiadomo na takich imprezach pełno gawiedzi oddaje się używkom.

Odnośnik do komentarza

Bo ja wiem,moje źródło to kibic Gieksy, wiec mógł się wybielac. To nie byli polowanie, ale na 100 % zrobili to kibice, przynależność jest drugoplanowa.

Swoją drogą beka z tezy, że mylę się, bo Policja powiedziała co innego, ale Twoim zdaniem i tak było jeszcze inaczej ;)

A patologii chodzi po świecie bardzo dużo. Na samym Śląsku mamy po kilkadziesiąt tysięcy ludzi co tydzień na trybunach meczów.

Odnośnik do komentarza

 

 

A patologii chodzi po świecie bardzo dużo. Na samym Śląsku mamy po kilkadziesiąt tysięcy ludzi co tydzień na trybunach meczów.

 

Jeżeli uważasz wszystkich chodzących na mecze za element patologii, to w dobrym tonie byłoby abyś się zamknął i więcej nie udzielał w tym temacie.

Odnośnik do komentarza

Było tak, jak napisał jmk w tym cytacie, zvieznym zresztą z tym, co ja napisałem.

 

Lad, może Szczecin jest po prostu tak jest jednorodny. Są w Kato osiedla czy dzielnice Ruchu i GKS. To normalka i powszechna sprawa, że jak grasz w GKS i jesteś z 1000 lecia , to jesteś na celowniku Chorzowa. A jak jesteś z Giszowca, to albo masz nieprzyjemności stojąc po jednej stronie, albo masz rozmowę przekonująca do zmiany barw, jak mój kolega z liceum. Z innego źródła wiem, że tak jest nadal. Nic w tym dziwnego biorąc pod uwagę bliskość kilku klubów i fakt, że wszyscy kibice i piłkarze mieszają się na Mariackiej. I tam w Lornecie co jakiś czas ktoś dostaje z tej okazji po pysku, choć użycie sprzętu to jednak nowość. Ale nie pierwszy wybryk Ruchu w ostatnich dniach.

Okej, taki argument do mnie trafia. To zupełnie nie "nasz" klimat kibicowski więc byłem lekko w szoku (jak Marysia z WWO).

Odnośnik do komentarza

" ...chcemy zaapelować o nie rozprzestrzenianie w internecie niesprawdzonych informacji jakoby Dominik zginął z rąk kibiców jakiejkolwiek innej drużyny piłkarskiej"

Ultras GieKSa'03

 

Ciekawie jest w Krakowie, na Wiśle, gdzie podział widać gołym okiem. Sportowo bryndza, u kibiców podobnie, a kiedyś zespół, z którego brało się przykład.

Odnośnik do komentarza

Rozdzielmy dwie sprawy - czy zginął w wyniku ataku na tle klubowym (na ten moment wygląda na to, że nie), oraz czy zabili go kibice (na ten moment wygląda na to, że tak). Morderstwo idzie na konto bandytów mieniących się kibicami.

 

Na marginesie dwie zabawne (w sensie strange raczej niż funny) kwestie:

 

1. nagła i niespodziewana wiarygodność źródeł policyjnych

2. nagłe i niespodziewane odżegnywanie się kumatych od własnych deklaracji, że kibicem się jest zawsze, a nie tylko na stadionie. Prawdziwy Szkot jak się patrzy.

Odnośnik do komentarza

A jakie inne źródła przyjmiecie za wiarygodne...?

 

Kibice GieKSy z Olsztyna wrócili o 5:10 do Katowic (Tragedia miała miejsce o 3). Jak ktoś był chociaż raz na dalszym wyjeździe rejsówką to wie jakim się jest zmęczonym po takiej podróży i chce się jak najszybciej zrobić trzy rzeczy:

 

- wysrać na własnym kiblu

- wykąpać się

- spać

 

To po pierwsze, po drugie po necie hula nowe info: był tam spory ruch, sporo świadków, a nie był to atak grupy na ojca z synem tylko dwóch grup. Czyli najprawdopodobniejsza wersja będzie po prostu :

 

"A prawda jest pewnie taka, że to jacyś nawciągani albo napruci wracali z baletów, szturchnęli chłopaka i poszło.".

Odnośnik do komentarza

Idąc Twoim tokiem rozumowania: musimy policzyć na ilu meczach domowych i wyjazdowych byli sprawcy, żeby sprawdzić czy byli kibicami. A może wystarczy breloczek klubu, żeby już ich podpiąć pod kibiców?Tylko od ilu procent zaliczonych meczów zaliczamy jako kibica? A może od wyrobione karty kibica?

 

 

 

Tak, kibice to Ci co są na wyjeździe i Ci co chodzą na mecze u siebie.

Odnośnik do komentarza

Dalej nie rozumiesz. Skoro nie było w tym czasie meczu u siebie i nie było wyjazdu to bez sensu jest przylepianie tego pod "kibice". To tak samo jak będzie znany zawód tych kolesie to też będziemy pod to podciągać? Równie dobrze możemy pisać, że mężczyźni to mordercy, bo to na pewno byli faceci...

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...