Skocz do zawartości

Polscy kibice


Gość Profesor

Rekomendowane odpowiedzi

No to dorzucę coś od siebie: po meczu Stal Mielec - Stal Stalowa Wola doszło do awantury kibiców z Policją. Ze stadionu batalia przeniosła się na ulice miasta. Mieleckim baranom zabrakło odwagi, żeby tuż po meczu ruszyć na ekipę ze stalowej, więc wysypali się na miasto i z odległości obrzucali czym popadnie radiowozy policyjne.

Udało się zatrzymać 12 osób. Zapadły już pierwszy rozstrzygnięcia w trybie przyspieszonym: 2 kibiców z Przemyśla przyznało się do zarzucanych im czynów, jeden ukarany grzywną, drugi ograniczeniem wolności i zakazem stadionowym. http://www.hej.mielec.pl/galeria/go:8/art4213.html

Odnośnik do komentarza

Brzmiało jak fp3, ochrona pewnie już miała ciepło ;-)

 

Balony były zaplanowane co do krzesełka, każdy był przypisany pod numer siedzenia, a rozkładane były od 9 rano (mecz o 15:30). Zawiódł (przy W) czynnik ludzki, trochę za mało osób no i... "bawienie" się balonami przed prezentacją...

Odnośnik do komentarza

Zalezy skad jestes i gdzie jedziesz. Czasem jest mozliwosc kupienia biletu bez karty kibica, kiedy masz juz karte zgody swojego klubu, ale to rzadko stosowane.

 

Nie wiem jak Slask omija przepis o kartach, ale powinny byc juz wszedzie. W wielu miastach trzeba je wyrobic osobiscie, nie trzeba na Widzewie, trzeba Pogon, Legia, Gornik, Jaga z tych co wiem. Czasem tez nie mozesz wyrobic karty, jesli pochodzisz z wrogiego miasta lub wojewodztwa.

Odnośnik do komentarza

Zalezy skad jestes i gdzie jedziesz. Czasem jest mozliwosc kupienia biletu bez karty kibica, kiedy masz juz karte zgody swojego klubu, ale to rzadko stosowane.

 

Nie wiem jak Slask omija przepis o kartach, ale powinny byc juz wszedzie. W wielu miastach trzeba je wyrobic osobiscie, nie trzeba na Widzewie, trzeba Pogon, Legia, Gornik, Jaga z tych co wiem. Czasem tez nie mozesz wyrobic karty, jesli pochodzisz z wrogiego miasta lub wojewodztwa.

większej głupoty polskich działaczy nie widziałem :D

Odnośnik do komentarza

 

Zalezy skad jestes i gdzie jedziesz. Czasem jest mozliwosc kupienia biletu bez karty kibica, kiedy masz juz karte zgody swojego klubu, ale to rzadko stosowane.

 

Nie wiem jak Slask omija przepis o kartach, ale powinny byc juz wszedzie. W wielu miastach trzeba je wyrobic osobiscie, nie trzeba na Widzewie, trzeba Pogon, Legia, Gornik, Jaga z tych co wiem. Czasem tez nie mozesz wyrobic karty, jesli pochodzisz z wrogiego miasta lub wojewodztwa.

większej głupoty polskich działaczy nie widziałem :D

 

Fakt, jest to poniekąd absurdalne, ale jednak całkiem uzasadnione. Przecież wtedy banalnie łatwo byłoby ominąć zakazy wyjazdowe - ot zwyczajnie wyrobić KK i sobie wejść.

 

Co do Śląska to nie mam pojęcia jak. Ja jeszcze nie wyrobiłem, bo nigdy mi się nie chciało i normalnie wchodzę na zwykłe bilety. Jedynie posiadacze Karty dostają jakieś tam zniżki.

Odnośnik do komentarza

Wydawało mi się, że na pierwszy mecz to można wszędzie wejść

 

To napiszę dokładnie. Na Ekstraklasie byłem na Lechii (raz, karty nie wyrabiałem), teraz jadę na kilka tygodni do Warszawy i chętnie bym się przeszedł na Legię. No, ale pojawia się problem. Bo raz, że byłem już raz bez karty. No i dwa, Legia będzie grała z Zawiszą, a ja mam meldunek na kujawsko-pomorskie.

Odnośnik do komentarza

Na 99% nie wejdziesz :) Jestes uznawany za potencjalnego bandyte albo innego terroryste, sorry.

 

"Pierwszy mecz bez karty" - a to dziwne zjawisko. Ja mam karte od 5 lat (Pogoni) i od chyba roku Legii, na Jadze nigdy nie bylem, a nie moglem wejsc bez karty, ktorej tez mi nie chciano wyrobic :)

 

Jak pojechalem na Legia - Lech majac tylko karte Pogoni to mi nie chciano sprzedac biletu (zgoda jeszcze byla), za to jak byl mecz Pogon - Legia to kibice z Wawy mogli do nas wchodzic na swoich kartach.

 

Kumpel nie wszedl na Warta - Pogon, bo byl z zachodniopomorskiego (chcial isc na januszowa trybune).

 

My do jadac na sektory gosp. Tez musielismy wyrabiac karty Widzewa czy Gornika.

Odnośnik do komentarza

Takie cuda, tylko w Polsce. Bronić normalnemu gościowi wejść na stadion, bo jest z innego województwa (pewnie bandzior jaki!). Ciekawe jakby zareagowała UEFA, czy coś podobnego, gdyby ktoś złożył oficjalną skargę (chodzi o więcej niż jedna osoba) - troszkę to niemożliwe, ale podumać zawsze można.

Odnośnik do komentarza

Zgodnie z ustawą o bezpieczeństwie imprez masowych organizator rozgrywek czyli Ekstraklasa SA musi stworzyć centralny system ewidencji kibiców. Systemem tym są karty kibica - żeby więc kupić bilet powinno się mieć kartę danego klubu bądź innego klubu. W praktyce kluby odmawiając sprzedaży biletu czy wyrobienia karty kibica często naginają przepisy ustawy.

Projekt zmian w ustawie przewiduje zniesienie kart kibica (wystarczyć ma dowód osobisty).

Odnośnik do komentarza

Karta Kibica jest zbędna. Ale za to dowód osobisty lub inny dokument tożsamości (np. wyrobienie dowodu osobistego dla 16 latka, który chce wejść) powinien być obligatoryjny. Co więcej: przy wejściu kamerka na śliczną buźkę, która za moment się ubierze w kapturek i szaliczek, a za dwie chwile zacznie rzucać racami na boisko. Mamy znaczny procent bydła na stadionach, a bydło trzeba szybko pędzić i krótko trzymać. Cierpią niestety normalni ludzie, ale czy dla normalnego człowieka takim problemem jest wzięcie dowodu i uśmiech do kamery przy wejściu? Nie sądzę.

Odnośnik do komentarza

Karta Kibica jest zbędna. Ale za to dowód osobisty lub inny dokument tożsamości (np. wyrobienie dowodu osobistego dla 16 latka, który chce wejść) powinien być obligatoryjny. Co więcej: przy wejściu kamerka na śliczną buźkę, która za moment się ubierze w kapturek i szaliczek, a za dwie chwile zacznie rzucać racami na boisko. Mamy znaczny procent bydła na stadionach, a bydło trzeba szybko pędzić i krótko trzymać. Cierpią niestety normalni ludzie, ale czy dla normalnego człowieka takim problemem jest wzięcie dowodu i uśmiech do kamery przy wejściu? Nie sądzę.

 

Ziomek, jesteś dalej na orbicie w kosmosie, jeśli chodzi o temat kibiców, a się wypowiadasz. Lepiej byś mi odpowiedział w instrumentach :P

 

Tak było, kamerka, dowód i fota, ale to jest niezgodne z prawem, po interwencji ZODO już tak nie mogą. Co nie oznacza, że nie jesteśmy kontrolowani inaczej. Oni doskonale wiedzą kto, gdzie i kiedy jest na meczu.

 

A co do niebezpieczeństwa :D Macie źródło, które uwielbiacie, z innego nie uwierzycie:

http://www.tvn24.pl/czarno-na-bialym,42,m/swiat-kibola,412824.html

 

Na 168 meczów 5 zostało przerwanych (na chwilę) !

Odnośnik do komentarza

 

Karta Kibica jest zbędna. Ale za to dowód osobisty lub inny dokument tożsamości (np. wyrobienie dowodu osobistego dla 16 latka, który chce wejść) powinien być obligatoryjny. Co więcej: przy wejściu kamerka na śliczną buźkę, która za moment się ubierze w kapturek i szaliczek, a za dwie chwile zacznie rzucać racami na boisko. Mamy znaczny procent bydła na stadionach, a bydło trzeba szybko pędzić i krótko trzymać. Cierpią niestety normalni ludzie, ale czy dla normalnego człowieka takim problemem jest wzięcie dowodu i uśmiech do kamery przy wejściu? Nie sądzę.

 

Ziomek, jesteś dalej na orbicie w kosmosie, jeśli chodzi o temat kibiców, a się wypowiadasz. Lepiej byś mi odpowiedział w instrumentach :P

 

Tak było, kamerka, dowód i fota, ale to jest niezgodne z prawem, po interwencji ZODO już tak nie mogą. Co nie oznacza, że nie jesteśmy kontrolowani inaczej. Oni doskonale wiedzą kto, gdzie i kiedy jest na meczu.

 

A co do niebezpieczeństwa :D Macie źródło, które uwielbiacie, z innego nie uwierzycie:

http://www.tvn24.pl/czarno-na-bialym,42,m/swiat-kibola,412824.html

 

Na 168 meczów 5 zostało przerwanych (na chwilę) !

 

@jmk, wg logicznego myslenia powinno byc w miare bezpiecznie na stadionie. Gosciu, który rzuca racami powinien byc w mgnieniu oka zidentyfikowany, bo mimo to ze załozy kaptur to moze byc obserwowany od momentu wejscia na stadion. Kluby przewaznie nie chciały robic zadymy ze swoimi i najgorzej na tym wychodziły, bo stytuacja sie powtarzała, klub dostawa zakazy i kary. Karty kibica jesli chodzi o identyfikacje są nie trafionym pomysłem, bo i tak sie je wyrabia na podstawie dowodu osobistego.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...