Skocz do zawartości

Polscy kibice


Gość Profesor

Rekomendowane odpowiedzi

@Gacek - o cluj Ci chodzi z tym PiS-em? Z góry zakładasz, że wszyscy kibice = przybudówka PiS-u. Niby popisujesz się swoim "obyciem prawniczym" na prawo i lewo, a masz problemy z logiką i podstawowym założeniem w tym wątku. Już Ci kiedyś chyba Icon radził - pojeździj trochę z jakąś ekipą na wyjazdy, pouczęszczaj do lokalnego młyna i wtedy zabieraj głos w dyskusji, a nie popisuj się postawą a'la "nic nie wiem na temat, ale i tak zabiorę głos, żeby im wbić szpilę".

 

Co do samego "upartyjnienia" środowiska kibicowskiego - pisałem już kilka postów wyżej. Sam oddałem głos nieważny bo wiem, że ani Donek, ani Jarek nie zmieniliby sposobu postrzegania nas przez społeczeństwo. To my musimy zrobić pewnego rodzaju "kampanię wizerunkową", aby ten obraz naprostować. Na razie robimy swoje bez zbędnego ostentacyzmu i chwalenia się w mediach (wszelkiego rodzaju akcje charytatywne, patriotyczne i społeczne).

Odnośnik do komentarza

No to ciekawe co powiecie na taką akcje:

http://www.gloswielk...mwaju,id,t.html

 

Pech polegał na tym, że jechał tym tramwajem dziennikarz Głosu Wlkp

 

relacja jednego pasażera tego tramwaju:

"Ja do tego tramwaju wsiadłem na Głogowska/Hetmańska. Była to jedna z ostatnich, jeśli nie ostatnia szósta (przypadek?). Oprócz tego, że miała obstawę jak by w środku co najmniej papieża wieźli to ciężko było nawet zauważyć, że z meczu jedzie. Trochę pojedynczych śpiewów i to wszystko.

Po skręcie na most dworcowy wg mnie radiowozy zatrąbiły na siebie, zrównały z tramwajem, ten się zatrzymał i otworzył drzwi. Potem akcja błyskawiczna, do pierwszego wagonu wpadli czarni i zaczęli wyrzucać ludzi, do drugiego, w którym ja jechałem, krzyknęli żeby nawet nosa nie wychylać. Jeden koleś spojrzał co się dzieje, od razu dostał metr ode mnie pięścią w twarz. Na pytanie za co usłyszał, że ma się nie interesować, bo zaraz go zabiorą. Tego opisanego w artykule wyciągnęli przy mnie, na pytanie, które zadał wpadło chyba dwóch lub trzech, wyciągnęli za szmaty po ziemi i puścili dopiero jak zaczął krzyczeć, że jest z córką i ją wołać.

Ogólnie zachowanie niesamowicie wulgarne i chamskie. Mamy prawie wszystko nagrane i będzie z tego większy gnój.

Nam na miejscu jako powód wyrzucenia podali, że ktoś zaciągnął ręczny. Oficjalna wersja jest taka, że motorniczy bał się dalej jechać. Wg mnie powinęli dwóch (na nagraniu jest jak jednego do lodówy ciągną), oni twierdzą, że nikt nie został zatrzymany, a tylko jedna osoba dostała 500 zł za używanie wulgarnych słów (ciekawe, czy to ten sam przez którego motorniczy się bał..."

 

 

 

Nie wiem czy to ten sam tramwaj, którym jechał Pitto, ale na Rondzie Przybysza wbili też do jednego tramwaju z gazem...tylko, że w nim wracały dzieciaki z sektora rodzinnego..

Z własnych obserwacji z piątku: tyle policji w okolicy stadionu i na drodze do niego nie widziałem od lat 90. Co najmniej jakby przyjechało jakieś 5000 kibiców drużyny przyjezdnej i po mieście sami chodzili. Żeby jeszcze gdzie "lekko" ukryci stali to nie....Po meczu wszystkie lodówki na migających sygnałach jakby jakiś nalot był. Przed meczem widziałem spisujących kibiców przy prawie każdej lodówce, bo mieli browaka w ręce...prawie pod samym dawnym CPNem. Nie wiem jak jest w innych miastach, ale jedno piwko przed meczem w okolicy stadionu jest chyba do wybaczenia? Na meczu nie było kibiców gości, nasi raczej sami z sobą między dzielnicami się na nawalają, więc po do kilkaset policjantów i kilkadziesiąt lodówek?

Odnośnik do komentarza

W tym tramwaju obok mnie stała grupka około dziesięciu dzieciaków które miały może po 9 lat. Najpierw zatrzymali nas na Rondzie Jana Nowaka. Upominali o skakanie i o głośnie śpiewy. Oczywiście jakiś koleś tam się sapał do "kasków" ale zaczęliśmy go uciszać bo każdy chciał jechać. Po kilku minutach dyskusji ubrali kaski i jeden poleciał po gaz do radiowozu. Jeden z nich chciał wejść do tramwaju ale był taki tłok, że nie dał rady. Straszyli, prowokowali słowami typu: "no dalej cwaniaczku wyskocz jak taki mądry jesteś to dostaniesz", "pierdolona zwierzyna". Od tego momentu była eskorta dwóch lodów i dalej to już nie wiem bo wysiadłem z feralnej "6".

 

Zaraz będzie, że w tramwaju powinien być spokój itp. Ale takie prowokacje to też jakaś przesada. Wyjdziesz do takiego i zaraz Cię zawiną.

Odnośnik do komentarza

No więc robi się niezły skandal, ale oczywiście Gacko-trolle będą bronić milicyjne zachowanie przeciwko zgrai hoooliganów.

To był Twoj tramwaj Pitto.

 

http://www.mmpoznan....egory=naSygnale

Andrzej Borowiak - rzecznik policji powinien po tym kłamstwie wylecieć na zbity ryj.

"- Motorniczy oświadczył, że odmawia dalszej jazdy tramwajem, ponieważ kibice skacząc rytmicznie w wagonie, doprowadzili do groźby wykolejenia tramwaju – wyjaśnia powody interwencji Andrzej Borowiak, rzecznik prasowy wielkopolskiej policji. "

" zapewnia jednak, że w piątek żaden z motorniczych nie prosił o interwencję policji" - mówi rzecznik MPK.

 

Szczurek chciałeś filmiku? Obejrzy dokładnie ten z artykułu:

http://www.gloswielk...-film,id,t.html

gdzie tu wandalizm? gdzie nie wiem bicie kogoś? rzucanie w policję??

Jesli to dla Was nie jest prowokacyjne i nie potrzebne zachowanie policji to już nie wiem....

Dla mnie conajmniej skandal i powinien ktoś z to odpowiedzieć, ale skończy się na tym, że źli kibole niszczyli tramwaje i dzielni policjanci bronili innych ludzi...

Działania ZOMO....

 

Jeszcze relacja jednego z uczestników, za forum WL:

"No to jeszcze ja. Jechałem ową 6 w pierwszym wagonie z 15-stką duszyczek (wiek 8,9 lat). Trzeba się uderzyć w piersi, że przed rondem Nowaka-Jeziorańskiego trochę tramwaj był bujany. Ale tam wszystko sobie wyjaśniliśmy i pojechaliśmy w spokoju (ze śpiewami) dalej. Na moście dworcowym z niewiadomych przyczyn tramwaj został zatrzymany. No i wkroczyli panowie w kaskach. Zaczęli siła wyciągać nas (także dzieci). Ciągnęli niektórych ze schodów. Dzieciaki mi się popłakały, bo niektóre z nich zostały uderzone przez policjantów. Reszta była na maxa wystraszona. Kiedy wróciłem z dziećmi na miejsce zbiórki (tu rodzice ich odebrali) musiałem się tłumaczyć, dlaczego tak późno i co się stało. Nie wiem czy dadzą mi duszyczki na następny mecz.

Same dzieciaki na szczęście chcą iść na mecz i panowie w kaskach nie wybili im tego z głowy. "

Odnośnik do komentarza

Szczurek chciałeś filmiku? Obejrzy dokładnie ten z artykułu:

http://www.gloswielk...-film,id,t.html

gdzie tu wandalizm? gdzie nie wiem bicie kogoś? rzucanie w policję??

Jesli to dla Was nie jest prowokacyjne i nie potrzebne zachowanie policji to już nie wiem....

Dla mnie conajmniej skandal i powinien ktoś z to odpowiedzieć, ale skończy się na tym, że źli kibole niszczyli tramwaje i dzielni policjanci bronili innych ludzi...

Działania ZOMO....

Chciałem, bo prawie przy każdej akcji gdzie kibice są pokrzywdzeni zawsze krzyczą, że są filmy itd., a potem się okazuje, że ich nie ma albo pokazują wydarzenia inaczej niż to przedstawiali kibice.

 

Obejrzałem tak pobieżnie i nie widziałem tam żadnej przemocy ze strony policjantów. Jeżeli jest naprawdę tak jak w cytowanej przez Ciebie relacji kibica, że rozbujali tramwaj to interwencja policji była uzasadniona, ACZKOLWIEK jeżeli potem się uspokoiło to taka interwencja była zbędna, ewentualne pouczenie, żeby się uspokoić. Tak jak napisałem w poprzednim poście, mam nadzieję, że sprawa się wyjaśni. Pokrzywdzeni powinni iść na obdukcję, materiały przekazane do prokuratury itd. A w końcu winni ukarani.

 

Tak trochę na marginesie to na początku słychać darcie ryja, co mnie osobiście wkurwia. Jak jadę sobie autobusem to nie chcę słyszeć wycia MOTOR RKS! (tak dla przykładu, choć ZOŚKA ZNISZCZYŁAŚ MI ŻYCIE też nie chcę), bo to środek komunikacji publicznej i trzeba się tam odpowiednio zachowywać.

Odnośnik do komentarza

 

Obejrzałem tak pobieżnie i nie widziałem tam żadnej przemocy ze strony policjantów.

Fakt w filmiku nie ma pokazanej akcji przemocy, bo akurat ten nie dostał co nagrywał.

 

Jeżeli jest naprawdę tak jak w cytowanej przez Ciebie relacji kibica, że rozbujali tramwaj to interwencja policji była uzasadniona, ACZKOLWIEK jeżeli potem się uspokoiło to taka interwencja była zbędna, ewentualne pouczenie, żeby się uspokoić.

Przeczytaj dokładnie co pisał autor arta na mmpoznan.

 

"Skakanie w tramwaju to właściwie kibicowska tradycja, z którą spotkał się chyba każdy, kto chociaż raz wracał z meczu bimbą. Piszący te słowa tzw. happy tramwajem wracał z meczu setki razy i nigdy nie spotkał się chociażby z upomnieniem skaczących ze strony motorniczego, że taka zabawa może być niebezpieczna. Tymczasem w piątek zdaniem policji motorniczy po raz drugi prosił o interwencję, gdy tramwaj dojechał do mostu Dworcowego."

 

Co jest kłamstwem, bo motorniczny nie prosił o interwencje! Byłeś choć raz Szczurek na meczu ligowym czy reprezentacji? Wracałeś komunikacją zbiorową? Po wygranym meczu zawsze są śpiewy, machanie szalikiem i zabawa. Tak przynajmniej jest w Poznaniu czy po meczach repry na których byłem. Raz pamiętam mieliśmy taką ekipe w obu wagonach, że my jechaliśmy w jednym: "drugi wagon odpowiada" i potem: kto wygrał mecz? a oni Lech..Kto? itd. Śpiewy takie, że szyby w blokach wzdłuż ulicy się trzęsly a ludzie co nie byli na meczu nam kiwali i często śpiewali z nami.

Pytam się: to źle? Jeśli nie dochodzi do wandalizmów to dla mnie element pomeczowy i nic takiego. Tylko tym razem czarnym kaskom coś w główkach się zagotowało.

 

Tak trochę na marginesie to na początku słychać darcie ryja, co mnie osobiście wkurwia. Jak jadę sobie autobusem to nie chcę słyszeć wycia MOTOR RKS! (tak dla przykładu, choć ZOŚKA ZNISZCZYŁAŚ MI ŻYCIE też nie chcę), bo to środek komunikacji publicznej i trzeba się tam odpowiednio zachowywać.

Aha czyli wszyscy po wygranym meczu np. Polska-Portugalia mieli wejść do tramwaju, zając grzecznie miejsca wyjąć przewodnik katolicki i czytać w ciszy? Jakby ktoś odważył się krzyknąć: "Polska biało czerwoni" powinien dostać pała przez glowę i mandat 500pln bo Ciebie to wkurwia? Sorry, ale to są emocję i ktoś kto dupy z przed kompa nigdy nie ruszył na jakiś mecz, siatke, czy żużel nie ma pojęcia o tym. A i do czasu aż nie ma zagrożenia życia czy niszczenia ZOMO nie powinno interweniować, a jak widac na tym filmiku NIC się nie działo. Baaa śpiewy marne, jakby z 4 osoby śpiewały, żadna dzicz czy wandalizm. Głosy dzieciakow nagrane.

Całe szczęście, że tym razem nikogo przypadkiem nie rozjechali, a jak widać na filmiku za bezpiecznie tam nie było, bo ruch samochodowy był nie zatrzymany.

Odnośnik do komentarza

Ja już kiedyś o tym pisałem: jechałem kiedyś z kibicami Lecha w tramwaju i bałem się. Tramwaj wyraźnie kołysał się na szynach a śpiewy też nie budowały nastroju bezpieczeństwa. Naprawdę. No postaw się w sytuacji kogoś zupełnie z zewnątrz. Może i realnego zagrożenia nie było (pewnie nigdy jeszcze w Poznaniu tramwaj się od tego nie wykoleił), ale w moim subiektywnym świecie bałem się jak cholera. Byłem dużo młodszy, ale nie wiem, czy dziś byłbym zupełnie beztroski.

Odnośnik do komentarza

ok działania policji były super, kibice mieli szczęście, że z życiem uszli, nie zostali przejechani przez tajniaków, zagazowani a dzieciaki zbici pałami, bo ktoś zaśpiewał coś w tramwaju i ktoś się tego boi. Dziękujemy Policjo, że o nasz dbasz i byłaś taka łaskawa, mogliście wszystkich powybijać jak kaczki...a tylko wyprosiliście grzecznie z tramwaju i ktoś ram w ryj pałką dostał. Dzięki czuje się teraz mega bezpiecznie jak będę wracał z meczu!

Nie podejmuje dalszej polemiki. Wkleje najwyżej kolejne relacje i filmiki.

Odnośnik do komentarza

Tak trochę na marginesie to na początku słychać darcie ryja, co mnie osobiście wkurwia. Jak jadę sobie autobusem to nie chcę słyszeć wycia MOTOR RKS! (tak dla przykładu, choć ZOŚKA ZNISZCZYŁAŚ MI ŻYCIE też nie chcę), bo to środek komunikacji publicznej i trzeba się tam odpowiednio zachowywać.

Aha czyli wszyscy po wygranym meczu np. Polska-Portugalia mieli wejść do tramwaju, zając grzecznie miejsca wyjąć przewodnik katolicki i czytać w ciszy? Jakby ktoś odważył się krzyknąć: "Polska biało czerwoni" powinien dostać pała przez glowę i mandat 500pln bo Ciebie to wkurwia? Sorry, ale to są emocję i ktoś kto dupy z przed kompa nigdy nie ruszył na jakiś mecz, siatke, czy żużel nie ma pojęcia o tym. A i do czasu aż nie ma zagrożenia życia czy niszczenia ZOMO nie powinno interweniować, a jak widac na tym filmiku NIC się nie działo. Baaa śpiewy marne, jakby z 4 osoby śpiewały, żadna dzicz czy wandalizm. Głosy dzieciakow nagrane.

Całe szczęście, że tym razem nikogo przypadkiem nie rozjechali, a jak widać na filmiku za bezpiecznie tam nie było, bo ruch samochodowy był nie zatrzymany.

Tak, to jest komunikacja miejska i obowiązują jakieś zasady. Tu nie ma darcia się i tyle. Niezależnie czy to będzie najebany koleś, któremu urodziło się dziecko i drze ryja (autentyczna sytuacja) czy kibice dajmy na to Lublinianki drący się HEJ KSL. Ale tutaj już trochę za bardzo odbiegamy od tematu.

Odnośnik do komentarza

ok działania policji były super, kibice mieli szczęście, że z życiem uszli, nie zostali przejechani przez tajniaków, zagazowani a dzieciaki zbici pałami, bo ktoś zaśpiewał coś w tramwaju i ktoś się tego boi.

No nie do końca wiemy czy były. Tak jak pisałem wcześniej, mam nadzieję (trochę naiwną może), że wszyscy ewentualni poszkodowani mają dowody doznanych krzywd i udowodnią swoich racji w sądzie, a winni zostaną należycie ukarani.

Nie podejmuje dalszej polemiki. Wkleje najwyżej kolejne relacje i filmiki.

A ja myślałem, że to jest forum dyskusyjne i tu się dyskutuje. Chyba jednak pomyliłem z jakąś platformą blogową.
Odnośnik do komentarza

Jeżeli dwudziestu łysych typów w jednolitych barwach drze się miarowo, że Legia to stara k***a miotając jednocześnie wagonem w obie strony, to wyobraź sobie że nie czuję się od tego bezpieczniej. Tym bardziej, że z sekundy na sekundę cała grupa była coraz bardziej pijana. No sorry, jestem lamusem i tchórzem, ale na mnie tak właśnie to zadziałało. A Twoje Qcz przykłady są żenujące, sorry. Nie wiem jak bardzo trzeba być zaślepionym, by tego nie zauważać. Wyjaśnię jednak: gdy idę na metalowy koncert, to idę właśnie po to by posłuchać sobie agresywnych dźwięków. Gdy korzystam z komunikacji miejskiej: nie.

Odnośnik do komentarza

ok działania policji były super, kibice mieli szczęście, że z życiem uszli, nie zostali przejechani przez tajniaków, zagazowani a dzieciaki zbici pałami, bo ktoś zaśpiewał coś w tramwaju i ktoś się tego boi. Dziękujemy Policjo, że o nasz dbasz i byłaś taka łaskawa, mogliście wszystkich powybijać jak kaczki...a tylko wyprosiliście grzecznie z tramwaju i ktoś ram w ryj pałką dostał. Dzięki czuje się teraz mega bezpiecznie jak będę wracał z meczu!

Nie podejmuje dalszej polemiki. Wkleje najwyżej kolejne relacje i filmiki.

Takie zachowanie policji zaostrza tylko konflikt i już teraz domyślam się co będzie na meczu z Legią.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...