Skocz do zawartości

Fristajlowy kącik dyskusyjny [FM 2009]


Profesor

Rekomendowane odpowiedzi

ja z taką bardziej nietypową prośbą ;) gram w FM09 na linuksie, przez co mam spore problemy z instalacją - nic nie wyświetla mi się podczas instalacji, okienka są niewidoczne, mimo, iż ona naprawdę przebiega - i tu jest sedno:

czy ktoś miły mógłby włączyć instalacje FM09, i napisać mi jak operować klawiaturą, żeby dojść do instalacji gry? Chodzi o to, ile i w jakiej kolejności klikać klawiszami, np pamiętam, że były 2 entery na początku, później 4 tab i spacja żeby potwierdzić regulamin itd ;) jeśli ktoś się nie orientuje - enter do jakby kliknięcie, tab przeskoczenie do innego przycisku, spacja zaznacza sie, np YES w akceptacji regulaminu

 

nie myslcie ze to jakies pirackie wymysły, mam oryginał i kiedys to robilem, ale zgubilem kartke z zapisem jak to zrobic ;]

Odnośnik do komentarza

a ja mam taka sprawe: w co drugim meczu zawodnikowi druzyny przeciwnej udaje sie strzal zycia. ciagle trace bramki po super mega strzalach z dystansu i nie wiem co na to poradzic. jaki atrybut jest odpowiedzialny u bramkarz za obrone strzalow z dystansu? a moze wina jest w obroncach? na bramce mam asenjo, obroncow tez mam dobrych i linia obrony jest ustawiona +2

Odnośnik do komentarza

Moim zdaniem to brak typowego DM lub złe ordery dla niego są winą takich sytuacji.

Co prawda gram w 2k8, ale u mnie za zapobieganie takim sytuacjom odpowiada przede wszystkim DM, który ma wsparcie u MC. Mają w ustawieniach przed meczem żeby zawsze działali pressingiem na środkowych pomocników rywala. To utrudnia im oddanie celnego strzału na bramkę, bo mają mniej czasu na jego wykonanie.

Oczywiście ma to wpływ na kondycję, ale mając zespół 25 zbliżonych poziomem grajków można sobie dać z tym radę.

Odnośnik do komentarza
Czy atrybut "Technika" jest odpowiedzialny za coś konkretnego ?

Instrukcja strona 32.

 

Właśnie dlatego zapytałem, bo tam jest napisane bardzo ogólnikowo, że wpływa na wszystko. Ale na co konkretnie ? I czy na cokolwiek konkretnie, nie wiem, na precyzję, na umiejętność wychodzenia z trudnych sytuacji, wspiera atrybut dryblingu...?

Odnośnik do komentarza

Młoda ekstraklasa to młoda esktraklasa, a nie drużyna rezerw.

Róznica:

Młoda Ekstraklasa (oficjalny skrót MESA) – klasa męskich ligowych rozgrywek piłkarskich w Polsce, przeznaczona wyłącznie dla drużyn juniorskich wszystkich 16 klubów Ekstraklasy danego sezonu. Słowo klucz - JUNIORSKICH.

Ograniczenia regulaminowe

 

Kadry zawodnicze poszczególnych zespołów MESA mogą składać się tylko z piłkarzy w kategorii wiekowej junior starszy - tj. takich, którzy rocznikowo nie przekroczyli 21 roku życia (dla sezonu 2008/2009 górną barierą jest 1 stycznia 1987, jako data urodzenia) i młodszych, ale powyżej 16 roku życia. Regulamin dopuszcza jednak zgłoszenie przez każdą ekipę trzech zawodników powyżej tej granicy wiekowej.

 

W lidze rezerw nie ma żadnych ograniczeń wiekowych. Taka jest różnica.

Odnośnik do komentarza
Młoda ekstraklasa to młoda esktraklasa, a nie drużyna rezerw.

Róznica:

Młoda Ekstraklasa (oficjalny skrót MESA) – klasa męskich ligowych rozgrywek piłkarskich w Polsce, przeznaczona wyłącznie dla drużyn juniorskich wszystkich 16 klubów Ekstraklasy danego sezonu. Słowo klucz - JUNIORSKICH.

Ograniczenia regulaminowe

 

Kadry zawodnicze poszczególnych zespołów MESA mogą składać się tylko z piłkarzy w kategorii wiekowej junior starszy - tj. takich, którzy rocznikowo nie przekroczyli 21 roku życia (dla sezonu 2008/2009 górną barierą jest 1 stycznia 1987, jako data urodzenia) i młodszych, ale powyżej 16 roku życia. Regulamin dopuszcza jednak zgłoszenie przez każdą ekipę trzech zawodników powyżej tej granicy wiekowej.

 

W lidze rezerw nie ma żadnych ograniczeń wiekowych. Taka jest różnica.

 

zwracam honor:P ale to nie zmienia faktu, ze wg mnie powinna byc mozliwosc zglaszania zawodnikow. musze jeszcze sprawdzic czy w FMie sa w lidze U21 te ograniczenia

Odnośnik do komentarza
natomiast co ozacza użyte tutaj słówko wyższej?

wyższej niż Twojego klubu, to chyba oczywiste

 

 

 

ja z taką bardziej nietypową prośbą gram w FM09 na linuksie, przez co mam spore problemy z instalacją - nic nie wyświetla mi się podczas instalacji, okienka są niewidoczne, mimo, iż ona naprawdę przebiega - i tu jest sedno:

czy ktoś miły mógłby włączyć instalacje FM09, i napisać mi jak operować klawiaturą, żeby dojść do instalacji gry? Chodzi o to, ile i w jakiej kolejności klikać klawiszami, np pamiętam, że były 2 entery na początku, później 4 tab i spacja żeby potwierdzić regulamin itd jeśli ktoś się nie orientuje - enter do jakby kliknięcie, tab przeskoczenie do innego przycisku, spacja zaznacza sie, np YES w akceptacji regulaminu

 

nie myslcie ze to jakies pirackie wymysły, mam oryginał i kiedys to robilem, ale zgubilem kartke z zapisem jak to zrobic ;]

 

serio nikt nie moze tego zrobic? zajmie Wam to przecież góra 5 minut :\

Odnośnik do komentarza
zwracam honor:P ale to nie zmienia faktu, ze wg mnie powinna byc mozliwosc zglaszania zawodnikow. musze jeszcze sprawdzic czy w FMie sa w lidze U21 te ograniczenia

Są. Nie wiem jak w innych ligach, bo nie sprawdzałem, ale w Polsce w rozgrywkach U-21 na pewno są ograniczenia o których pisał Wolves86.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...