Skocz do zawartości

Telekomunikacja


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Na początek chcę zaznaczyć, że dałbym głowę, iż temat o tym tytule już był na tym forum, ale pomimo usilnych starań nie mogę go znaleźć. Zakładam więc nowy, bo chciałbym zapytać o pewną sprawę związaną z TP.

 

Chciałbym rozwiązać umowę na telefon stacjonarny bez rezygnacji z neostrady na rzecz skorzystania z oferty którejś z telewizji cyfrowych :P.

Mam przed sobą rachunek telefoniczny i obecnie korzystam z "planu tp 250" na telefon stacjonarny, za który płacę 57zł abonamentu + vat oraz "neostrada 1024 - bezpieczna neostrada tp"- umowa roczna, z tytułu której płacę miesięcznie 52zł abonamentu + vat. I teraz chciałbym się dowiedzieć od kogoś, kto być może był w tej sytuacji, albo zna się po prostu na tym, czy jest taka rezygnacja z telefonu możliwa i jak to wygląda ?

 

Będę bardzo wdzięczny za wyjaśnienie ;)

Odnośnik do komentarza
..... Niestety nie da się wziąć neta bez telefonu. Urok Polski ;)

 

Hmmm, nie mogę się zgodzić, ja mam internet z upc a nie mam telefonu od nich (wogóle nie mam telefonu stacjonarnego btw). Co do Tp to faktycznie istnieje opłata za utrzymanie lini (kiedyś trzeba było mieć usługe telefonii stacjonarnej - ale UKE zakazało takiej praktyki ze względu na zakaz uzależniania świadczenia jednej usługi od innej - art 57 ust.1 Prawa Telekomunikacyjnego)

Odnośnik do komentarza

Aha, no to nieźle zdzierają za "utrzymanie linii" :P Na neostradę nie narzekam. Nie sądzę jednak, by było coś tak taniego, co zachęciłoby mnie do pozostania przy telefonie stacjonarnym. Właśnie przyszedł rachunek- ~150zł za sam telefon, a za takie pieniądze to ja wolę mieć jakiś większy pakiet TV cyfrowej, a każdy w domu ma "komórkę". Wyczytałem też że jest miesięczny czas wypowiedzenia i że TP utrudnia ludziom rozwiązanie umowy jak tylko może dzwoniąc po 12 razy z pytaniem "czy aby na pewno?" :doh!: .

Odnośnik do komentarza
że TP utrudnia ludziom rozwiązanie umowy jak tylko może dzwoniąc po 12 razy z pytaniem "czy aby na pewno?" :doh!: .

Inne firmy telekomunikacyjne nie zachowują się inaczej - czy to telefonii stacjonarnej czy mobilnej. Przerabiałem to z Tele2, Ideą, Plusem, Dialogiem. Część prywatnie, część służbowo. Taka już ich praca.

Odnośnik do komentarza
..... Niestety nie da się wziąć neta bez telefonu. Urok Polski ;)

 

Hmmm, nie mogę się zgodzić, ja mam internet z upc a nie mam telefonu od nich (wogóle nie mam telefonu stacjonarnego btw).

Ale my tu nie mówimy o kablówce, tylko o firmach telekomunikacyjnych takich jak Netia, TP czy Dialog ;)

 

Pech chce, że opłata za utrzymanie linii nie jest prawnie abonamentem tylko kosztem serwisu linii. Kpina, ale zgodna z ustawą ;)

Odnośnik do komentarza
..... Niestety nie da się wziąć neta bez telefonu. Urok Polski ;)

 

Hmmm, nie mogę się zgodzić, ja mam internet z upc a nie mam telefonu od nich (wogóle nie mam telefonu stacjonarnego btw).

Ale my tu nie mówimy o kablówce, tylko o firmach telekomunikacyjnych takich jak Netia, TP czy Dialog ;)

...

 

..Przyznam, że nie bardzo Cię rozumiem :-k ...Przecież upc jest takim samym przedsiębiorcą telekomunikacyjnym jak Netia, TP czy Dialog. Jest jakaś różnica między nimi? bo przyznam, że nie widzę takowej...

Odnośnik do komentarza
moi rodzice mają z TPSA net i TV a nie mają telefonu stacjonarnego

czyli jakoś można, nie wiem do końca jak, ale można.

 

Raczej niemożliwe :) ale do sprawdzenia :) (jak podasz nr.tel to zobacze)

 

A co do TP, to aby mieć net trzeba posiadać linie analogową (czyli albo abonament (najtańszy 50 zł z VAT) albo abonament u innego operatora)bądź zawieszenie linii 36,60 zł z VAT, ale także można zawiesić linie telefoniczną (21,25 zł za miesiąc - opłata z góry za pełen okres zawieszenia(można zawiesić na max 12 miesięcy), rozłożyć na 12 rat i płacić 21,35 + neostrada :)

Odnośnik do komentarza
..... Niestety nie da się wziąć neta bez telefonu. Urok Polski ;)

 

Hmmm, nie mogę się zgodzić, ja mam internet z upc a nie mam telefonu od nich (wogóle nie mam telefonu stacjonarnego btw).

Ale my tu nie mówimy o kablówce, tylko o firmach telekomunikacyjnych takich jak Netia, TP czy Dialog ;)

...

 

..Przyznam, że nie bardzo Cię rozumiem :-k ...Przecież upc jest takim samym przedsiębiorcą telekomunikacyjnym jak Netia, TP czy Dialog. Jest jakaś różnica między nimi? bo przyznam, że nie widzę takowej...

Jest ona bardzo prosta. UPC nie idzie po liniach telefonicznych i jest dostępna tylko w miejscach o większym stopniu rozwoju niż wieś, czyli w miastach. Jak ktoś zastanawia się jak pozbyć się linii telefonicznej i nadal mieć neta to nie dlatego, że nie chce neta z kablówki, tylko dlatego że nie ma takiej opcji. Stąd rozdzielam te dwa typy firm. Po prostu poza miastami nie ma takich luksusów ;)

Odnośnik do komentarza
..... Niestety nie da się wziąć neta bez telefonu. Urok Polski ;)

 

Hmmm, nie mogę się zgodzić, ja mam internet z upc a nie mam telefonu od nich (wogóle nie mam telefonu stacjonarnego btw).

Ale my tu nie mówimy o kablówce, tylko o firmach telekomunikacyjnych takich jak Netia, TP czy Dialog ;)

...

 

..Przyznam, że nie bardzo Cię rozumiem :-k ...Przecież upc jest takim samym przedsiębiorcą telekomunikacyjnym jak Netia, TP czy Dialog. Jest jakaś różnica między nimi? bo przyznam, że nie widzę takowej...

Jest ona bardzo prosta. UPC nie idzie po liniach telefonicznych i jest dostępna tylko w miejscach o większym stopniu rozwoju niż wieś, czyli w miastach....

 

...a zatem chodzi o dostępność usług.Teraz rozumiem, nie wiedziałem, że Koko7 nie ma możliwości zmiany operatora na np UPC czy Aster. A tak btw, to Netia i Dialog są dostępne na wsiach? Wydawało mi się, że skoro Tp jest wyznaczone do świadczenia usługi powszechnej, to ma na tych obszarach praktycznie monopol. Tj, że innym operatorom po prostu nie kalkuluje się występować o dostęp do tak umiejscowionych pętli abonenckich (nie mówiąc już o wybudowaniu własnej infrastruktury)

Odnośnik do komentarza

Co do telefonu stacjonarnego to chodziło mi raczej o pozbycie się go w ogóle. Wszyscy w rodzinie mają komórki, a poza tym ostatnio więcej dzwoni na mój domowy telefon zachęcaczy i naciągaczy wszelkiego kalibru niż konkretnych osób :P

Mieszkam w miasteczku do 10tys. ludzi, ale mój kolega ma bodaj neta właśnie z Netii, nie wiem jak na wsi to wygląda. Tak w ogóle to pamiętam że jeszcze kilka lat temu moja ciotka, mieszkająca na dużej wsi, mając telefon nie mogła mieć Neostrady bo nie było jakiegoś kabla położonego :P Także dużo nam jeszcze brakuje do skandynawii :D

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...