Skocz do zawartości

[CM 01-02] Nasze Boje


BlaugranaFAN

Rekomendowane odpowiedzi

Na kondycje jak to wpływa? Nie siadają za szybko zawodnicy? A może masz szeroki skład?

 

Problemy pojawiają się najczęściej pod koniec sezonu. Szczególnie w ligach, gdzie gra się co trzy dni (Anglia, Szkocja). W początkowej fazie rozgrywek nie ma żadnego problemu, spokojnie mogę grać podobnym składem w kolejnych meczach. Pod koniec sezonu najbardziej eksploatowani gracze bardzo często mają jednak problemy z kondycją i pojawia się informacja: "in need of rest". Wtedy jednak wystarczy nie wystawić zawodnika w jednym, maksymalnie w dwóch meczach i znów jest zdrów jak ryba :)

Odnośnik do komentarza

Gra Reims to spora przyjemność. Miałem z nimi jedną ze swoich dłuższych, kilkunastoletnich karier. Po 6 sezonach gry udało się powtórzyć sukces z lat 1956 oraz 1959 i awansować do finału najważniejszego europejskiego pucharu. Potem dwukrotnie w Lidze Mistrzów triumfowaliśmy, ale ten pierwszy finał (przegrany z, jakżeby inaczej, madryckim Realem) był szczególnie pamiętny.

 

Po urlopie wracam do swojej zabawy z Coventry - pora coś pokazać w Premiership :)

Odnośnik do komentarza

Odpocząłem trochę od CM-a i są efekty. To znaczy - rozegrałem kilka kolejek i byłem nawet na 14 miejscu. Dałem sobie dzień wolnego. I już śpieszę z relacją z połowy sezonu.

 

Sprowadziłem tylko A. Yakubu z wolnego transferu, sprzedałem za to sporo piłkarz m. in Sa Pinto, Kehl, Sikora. No i mam teraz wiele unhappy w zespole :| Chyba przyzwyczaili się do szerokiego składu, a tu mam ich 21. Zmieniłem też taktykę o czym wspominałem, teraz gram GK, 3DC, 2DMC, AML, AMR, AMC, SC, SC.

 

Skład (najczęstszy) :

 

Esteban - Gargo, Skerla, Yakubu - Jay Jay, N'Diaye - Mista, Saha, Quaresma - Niculae, Solskjaer

 

Tym razem mamy rządzić i dzielić w Pucharze UEFA. Na początek gładko przeszliśmy CMC Publikum - 2:0, 5:0. W następnej rundzie rywal był o wiele bardziej wymagający - Rangers. Minimalna wygrana po 1:0 dała nam awans. Następni, którzy stanęli na naszej drodze byli Niemcy z Berlina. Herthę pokonaliśmy u siebie 2:1, by na wyjeździe pokazać, kto rządzi - 4:1. Byliśmy już w najlepszej 16. Teraz czeka nas rywalizacja z Leeds, a więc okazja do rewanżu za ubiegłoroczną LM.

 

W pucharze Portugalii też na razie bez porażki i jesteśmy w 6 rundzie.

 

W lidze - zmiany. I to spore. Nie tylko ja łapałem zadyszkę na początku sezonu, dotknęło to również i mutantów z Porto :keke: i Bragi. Zaś w górę wystrzeliła Benfica. Nie to, żeby mnie to smuciło, bo z Benficą wygrywałem dość często i znacznie, co innego Porto i Braga. Zaczął się więc mój pościg lokalnych rywali, na tyle skuteczny, że mimo 11 punktowej przewagi po 11 kolejkach po 17 kolejkach sytuacja wyglądała następująco:

 

1. Sporting 33

2. Benfica 32

3. Braga 29

4. Porto 29

 

W 17 kolejce przegrałem 4:3 z Bragą :/

 

Mam nadzieję na sukces w jednej z trzech rozgrywek i w końcu jakiś puchar :P

Odnośnik do komentarza

Zimą przyszedł tylko jeden zawodnik, defensywny pomocnik Mathieu Berson, nie odszedł już nikt. Chociaż w trakcie rozgrywek zakontraktowany został Grisales, któremu kończy się kontrakt, a nie chciał nowego podpisać. Do klubu po sezonie trafi zaś ... To Madeira! Wreszcie udało się go zakontraktować. Będzie to największy mój transfer - 19mln euro.

 

Nie warto jednak oszczędzać po takim sezonie. UEFA. Męczarnie z Leeds, ale podołaliśmy - u nich 2:2, a u nas zwycięski remis 1:1. Byliśmy w 1/4 i po wylosowaniu rywala myślałem, że to koniec naszej wędrówki - Inter Mediolan, nabuzowany gwiazdami. Jednak we Włoszech uzyskaliśmy całkiem niezły rezultat przegrywając tylko 2:1. U siebie natomiast po dwóch bramkach Solskjaera, jednej Luisa Felipe i odpowiedzi Ronaldo zaskakująco wygraliśmy 3:1. Półfinał to potyczka z Liverpoolem. Szczerze? Spodziewałem się po nich więcej, a tak - u siebie skromne 1:0 i 2:0 w Anglii. Szok, Sporting Lizbona w finale pucharu UEFA, z tego co się zorientowałem po historii klubu - pierwszy raz. Czekało tam na nas Leverkusen.

Pierwsi bramkę zdobyli Niemcy za sprawą Lucio, Mista zdołał wyrównać i do przerwy było 1:1. W 80 minucie drugą bramkę zdobył Felipe, wynik nie uległ zmianie. Sporting z Pucharem UEFA!!! 2,3mln euro za zwycięstwo.

 

 

W pucharze Portugalii, który przechodziliśmy jak burza nie było już Porto :jupi:, była za to Braga, która stawiła nam opór w półfinale, gdzie po 90 minutach oraz doliczonych 30 padł wynik 2:2. W meczu powtórkowym nie daliśmy im jednak większych szans i z wynikiem 2:0 wchodzimy do finału. Tam czekało Maritimo.

Droga do finału tego pucharu była najłatwiejsza, jak i sam finał. Już do przerwy prowadziliśmy 4:0, a cało spotkanie zakończone glorią z 5 bramkami - postrzelali sobie - N'Diaye, Saha, Mista, Solskjaer, Niculae :)

 

Natomiast liga ... Nie oddaliśmy lidera do końca :) Mieliśmy 32 kolejki za sobą i 65 punktów, drugie Porto po 33 meczach 61 pkt. Sporting Lizbona mistrzem kraju! Aha, w bezpośrednim spotkaniu pokonaliśmy Porto 3:0. Ostatnie dwie kolejki przypadły na mecz z Benficą i Bragą, pierwszy przegraliśmy 4:0, drugi zremisowaliśmy 1:1, ale to nie ważne, grałem rezerwowymi, bo chciałem, żeby podstawowi odpoczęli przed dwoma finałami. Za wygranie ligi dostałem 2,8mln euro :keke: Potrójna korona stała się faktem :D

 

Ta moja kariera pokazuje jak ważna w CM jest cierpliwość ... :)

Odnośnik do komentarza

Dzięki :)

 

Teraz czas na podbój LM. Ciekawostką jest fakt, że dzięki osiągnięciom portugalskich drużyn do LM awansują 3 zespoły :jupi:. DO UEFA 4 i 2 do Intertoto :) 9 miejsce gwarantuje Europę - świetnie. Następnym newsem jest przejście na emeryturę Joao Pinto, w ostatnim sezonie grał niewiele, ale i tak dziękujemy za wiele bramek.

Numerem jeden w ataku pozostaje Ole Gunna Solskjaer, który został królem strzelców i ligi i pucharu kraju. Pobił też ilość strzelonych bramek w sezonie, w 51 meczach zdobył ich 39, do tego 9 razy asystował. Ma niestety już 32 lata i tylko jeszcze sezon może dwa pogra. Niculae zdobył "tylko" 17 trafień, natomiast nowy pozycja dla Sahy (za napastnikami) pokazała jego kunszt - 23 bramki i 18 asyst. Mista grając na skrzydle zdołał trafić 7 razy, przy 11 golach asystując. Quaresmę nękały kontuzje zagrał tylko 25 spotkań, 5 bramek i 5 asyst. Kolejny kapitalny sezon zanotował Luis Felipe - 13 goli i 15 asyst. Jest To Madeira, który dla Bragi zdobył 21 bramek.

Przy odejściu Grisalesa, Toneto i Joao Pinto postanowiłem sprowadzić za darmo kogoś, kto zmieniałby zarówno Sahę jak i skrzydłowych. Znalazłem kapitalnego byłego gracza Liverpoolu, Realu i Leeds. Steve McManaman. Ma wprawdzie 33 lata, ale daje radę. No i to jeden z moich ulubionych piłkarzy z "reala".

Bramkarze grali po połowie sezonu praktycznie i żaden z nich nie zawiódł, młody Pinheiro jako numer trzy w zupełności wystarcza.

Obrońcy wreszcie grali solidnie - N'diaye został nawet najlepszym piłkarzem ligi. Dobrze grał też Yakubu,a Gargo, Skerla i Riggott przeciętnie. Santamaria został wystawiony do sprzedaży. Jeśli znajdzie się kupiec na kogoś z tej trójki średniaków to zdecyduję się na transfer i będę próbował ściągnąć jakiegoś solidnego DC.

Do żadnego z DMC nie mam zastrzeżeń. Widać, że gra nimi dwoma znacznie wzmocniła naszą obronę.

Ostatnim zawodnikiem został Hugo Viana, ma dopiero 22 lata i prawie nie gra ... Ale niech będzie w drużynie.

 

Edit : No i nadarzyła się okazja za 6mln przyszedł do nas Arek Głowacki. Był to pierwszy transfer, który ucieszył kibiców odkąd prowadzę Sporting :o Riggott w Fulham.

Odnośnik do komentarza

Gratuluję, jmk. Bardzo udany sezon. Mam nadzieję, iż za rok powalczycie w Lidze Mistrzów o triumf :>

 

Tymczasem ja rozpocząłem karierę Nottingham Forest (v3.68, bez uaktualnień). Cel na pierwszy sezon wydaje się być jasny - pragnę włączyć się do walki o awans do Premiership. Warunki mam całkiem niezłe. Na transfery otrzymałem pięć milionów funtów, a zawodnicy w kadrze prezentują się całkiem okazale. Szczególnie David Prutton, o którego bije się pół Premiership. Na razie poczyniłem tylko pierwsze ruchy transferowe (musiałem wzmocnić pomoc) i wygrałem trzy sparingi z amatorami. Czas na debiut w Championship :)

 

TRANSFERY:

 

Date      Player In                  From                       Fee
-----------------------------------------------------------------------
11.7.01   Mark Kerr                  Falkirk                    Ł1.5M     
13.7.01   Andrés Nicolás Olivera     Free Transfer              Free      
20.7.01   Alexander Farnerud         Landskrona                 Ł950K  

Odnośnik do komentarza

Oj to na razie nie będę mieszał, bo mi jeszcze save walnie.

 

 

Mam jeszcze takie pytanko co mam zrobić, gdy 5 graczy jest UNH, bo "believes the clubs needs more squad depth" - mam dokupować graczy, którzy i tak będą siedzieli na ławie i potem oni będą nieszczęśliwi ? :/

Odnośnik do komentarza

Oj to na razie nie będę mieszał, bo mi jeszcze save walnie.

 

 

Jeśli grasz na gołej łatce 3.9.68, polecam to:

 

Tapani Patch 2.18

 

Możesz ustawić kolory atrybutów, zmienić rok startu gry itp, nie ryzykując jednocześnie utraty save'a.

 

Edyta:

Czarls, Andres Nicolas Olivera - to co ten chłopak wyczynia u mnie na tej samej łatce w San Lorenzo, to po prostu poezja:) Najlepszy gracz za free dostępny na początku gry:)

Odnośnik do komentarza

Nigdy nie grałem na czystym 3.9.68 więc pytam; czy w lidze polskiej wciąż jest ten idiotyczny podział na grupy?

 

Tak, jest.

 

Mam prośbę. W celu dyskutowania na temat takich rzeczy, używajmy raczej tego tematu: http://forumcm.net/index.php?/topic/2559-cm-0102-pytania-i-problemy/. Tutaj dawajmy sprawozdania z gry i ewentualnie pytania o samą rozgrywkę. Kwestie techniczne raczej rozwiązujmy tam - tak będzie bardziej przejrzyście.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...