Skocz do zawartości

[CM 01-02] Nasze Boje


BlaugranaFAN

Rekomendowane odpowiedzi

Rozpocząłem na takim CM 01/02 jakim go stworzono. Ligi : angielska, polska, niemiecka, hiszpańska, portugalska. Wybrałem Portugalię, a klub na jaki padło to Sporting Lizbona. Czemu? Bo grał tam Jardel :wub:

 

Zakończyłem właśnie pierwszy sezon i czas na podsumowanie. W UEFA w pierwszej rundzie, której miałem przyjemność uczestniczyć wpadliśmy na Szachtar i na Ukrainie ulegliśmy 4:2, ale w rewanżu wygraliśmy aż 4:0 i bez problemu awansowaliśmy dalej. Była to druga runda. Mieliśmy zagrać z Twente i po niezłym 2:2 w Holandii przegraliśmy u siebie 1:0 i to koniec naszej europejskiej przygody. Ocena: 4/10

 

Puchar Portugalii natomiast poszedł całkiem nieźle. Po drodze eliminowaliśmy Merilenense, Sanjoanense, Coimbrę, Oliveirensy by w półfinale odpaść z FC Porto (2:1). Ocena 8/10.

 

W lidze szło nam w kratkę. Jeszcze trochę przed końcem mieliśmy szanse na dogonienie FC Porto, ale kilka porażek rozwiało nasze marzenia triumfie. Na 3 kolejki przed końcem FC Porto było mistrzem, a my wicemistrzem. Ocena 8/10

 

1. Porto 78

2. Sporting 66

3. Braga 64

 

Bramkarze:

 

Numerem jeden był kupiony za 3,7mln euro Esteban i bronił bardzo ładnie, sezon zakończył ze średnią 7.07. Nelson zagrał w 2 meczach, a Tiago w jednym. Tego ostatniego będę chciał sprzedać i kupić kogoś do konkurencji dla Baska.

 

Obrońcy:

 

Po roszadach w zimowym okienku zostało 6 stoperów. Zakupiony za 1,5mln Jacek Bąk wystąpił w 12 spotkaniach ze średnią 6.75, dalej był następny kupiony zimą - Distin (9/6.89), kosztował 4mln euro, ale złapał kontuzję. Ostatnim zimowym transferem był Johana, Czech sprowadzony za 2,2mln euro okazał się najlepszym defensywnym wzmocnieniem. W 19 meczach miał średnią 7.11. Oprócz nich byli jeszcze Ci, którzy w klubie byli od początku Beto (15/7.00), Hugo (31/7.03), Quiroga(14/7.20). W defensywie mieliśmy chyba największe problemy (traciliśmy dużo goli), ale teraz chyba jest już optymalna.

 

Pomoc:

 

Na pozycji defensywnego pomocnika grał jeden z moich ulubionych piłkarzy Jay Jay Okocha kupiony za 4,9mln z PSG. W 24 meczach zaliczył 3 asysty i 4 gole ze średnią 7.46. W roli zmienników Diogo(6/7.25) i Bruno Caires (17/6.95).

Rozgrywających miałem kilku i to dobrych. Zacznę od młodego Hugo Viany, 7 meczów i dobra średnia 7.18. Najwięcej zagrał Freddy Grisales sprowadzony za ledwie 1,2mln (24/7.42), a po nim Tonito (7/7.20). Skład dopełniał Tello (2/7.50).

Na skrzydłach rządziło dwóch graczy Quaresma na lewej (35/7.89) i na prawej Luis Felipe (44/7.55). Był jeszcze Alfonso Martins (9/7.11) i Sa Pinto, ale on grał więcej w ataku, więc o nim za chwilę.

 

Napastnicy:

 

Jedno - Mario Jardel :wub: 42 mecze, 34 gole, 10 asyst i średnia 8.21. Drugie (gdyby nie kontuzja ...) Joao Pinto - 19 meczów, 11 bramek, 4 astysty, 7.85. Świetnie grał też młody Niculae (30,19,6,7.97), Sa Pinto (23,11,7,8.14), no i niezbyt się sprawdził zimowy nabytek - Mista (10,3,0,7.50).

 

 

Czy ja potrzebuję wzmocnień?

Odnośnik do komentarza

No to kolejny etap gry za mną. Tym razem dograłem połowę sezonu. Przed rozpoczęciem ligi kupiłem trzech zawodników - Carraghera, Lee Wilkie i bramkarza Sorensena. Miało mi to zagwarantować stabilność w defensywie. Jak było? Już piszę.

Aaaa, sprzedałem też Bąka, Tello, Valdira, Matosa i Tiago.

 

LM

 

Zaczęliśmy oczywiście od eliminacji, od 2 rundy. Po pierwszym meczu ze Slavią Pragą i zwycięstwie 2:1 myślałem, że rewanż będzie bardzo ciężki, ale pokonaliśmy Czechów aż 5:0. W następnej fazie czekało na nas już Lille. Tutaj odwrotnie, po wygranej w pierwszym meczu 5:3, wygraliśmy rewanż 2:1. Gramy w grupowej fazie. Z Lazio, Lyonem i Celtikiem. I gdy po 2 pierwszych kolejkach i kompromitacjach 1:4 z Lazio, 1:3 z Celtikiem już myślałem, że będziemy dostarczycielami punktów. Jednak przełom nastąpił w 3 meczu - rozgromiliśmy Lyon 6:0, a następnie we Francji po zaciętej walce 3:2. Mieliśmy jeszcze szanse na wyjście z grupy, gdzie dominowało Lazio. Mecz z nimi przegraliśmy 2:0, ale wystarczyło pokonać Celtik i to my byśmy zajęli 2 miejsce. Przegraliśmy 3:2.

Odpadliśmy do UeFA, gdzie po nieszczęśliwym dwumeczu (2:2 i 1:1 - do 90 minuty prowadziliśmy 1:0) odpadliśmy z europejskich pucharów.

 

Ocena: 6/10

 

W Pucharze ligowym zagraliśmy dopiero 2 mecze, oba zwyciężając i jesteśmy obecnie w 6 rundzie.

 

W samej lidze po 17 kolejkach mamy 4 punkty straty do FC Porto i 2 przewagi nad Bragą. 15 grudnia otworzono okienko transferowe ii przybyli do nas M.Gargo i Luis Saha. Gargo to doświadczony defensor, który ma wzmocnić nasze szyki. Saha to świetny napastnik ... ale nie kupowałbym go gdyby nie transfer z klubu. Z wielkim żalem zaakceptowałem ofertę od Deportivo, 22,5mln euro za Mario Jardela ;( Uwielbiam go, ale nie chce mu łamać kariery, a to chyba dla niego ostatnia szansa. No i pieniądze przeogromne (wart był 10mln). Przez 2 sezony zagrał w 67 meczach strzelając 52 bramki. Powodzenia SuperMario :)

Sprzedałem jeszcze rezerwowego Ayewa i DMC Cairo.

Na zasadzie prawa bosmana po zakończeniu sezonu dojdzie do nas kolejny świetny gracz - Sebastian Kehl :)

 

Obecnie skład się krystalizuje. Broni Sorensen, bardzo dobrze nawet, ale w razie kontuzji, kartek mam przecież Estebana. Najgorzej znów w obronie Wilkie to totalny niewypał, podobnie jak Carragher. Dobrze gra jedynie Johana, obok niego teraz będzie grał Gargo, a dopóki nie ma Kehla to numerem trzy będzie Hugo lub Distin. Średnio gra też Beto.

Może ktoś ma jakieś rozejrzenie na dobrego DC?

 

Jako ten defensywny pomocnik grał cały czas Jay Jay, ale obecnie złapał trzy miesięczną kontuzję. Zastąpi go także dobry gracz - Diogo. Walkę o rozgrywającego wygrywa Grisales (25/10/11), ale Tonito też ma dobre papiery. Od biedy może tu grać Hugo Viana. Na lewej wystawiony na sprzedaż Alfonso Martins, bo gra słabo, a zmiennik Quaresmy powinien być DOBRY. Dlatego też za niego wchodzi Mista, który przywędrował z ataku. Na prawej jest Hugo Viana i Sa Pinto, ale najlepszy i tak jest Luis Filipe.

W ataku w tym sezonie rządzi Niculae (30/23/3), ale Joao Pinto też daje radę. No i nowy nabytek Saha, zdołał już nawet ustrzelić hattricka.

 

Czeka mnie teraz emocjonująca runda rewanżowa i walka w pucharze.

Odnośnik do komentarza

Bardzo fajni grajkowie, ale masz rację - nie do wyjęcia.

Sezon zakończony. Jeśli chodzi o europejskie puchary to jak już pisałem, było lepiej jak przed rokiem. Tymczasem w ligowym pucharze odpadliśmy już w 1/4 i to z Portimonense.

Liga ... liga. Ponownie to samo - 2 miejsce i aż 12 punktów przewagi Porto. Coś musi się w końcu zmienić, strzelamy najwięcej bramek w lidze, ale bardzo dużo tracimy.

 

Czas zacząć sezon transferowy. I tak dojdą do nas : Solskjaer, Victor Sikora, Andrius Skerla i Sebastian Kehl. Chciałbym jeszcze ściągnąć Pinheiro i To Madeirę (nierealne). Z klubu odeszło sporo piłkarzy - Quiroga, Ricardo, Martins, Beto, Hugo, Nelson, Carragher. Do pierwszego składu włączyłem też dwóch młodych defensorów - Heldera Rosario i Santamarię.

 

Sporting Lizbona 03/04

 

Sorensen (Esteban) - Kehl, Skerla, Gargo (Rosario, Santamaria, Distin) - Jay Jay (Diogo), Grisales (Tonito) - Quaresma, Luis Filipe (Sikora, Hugo Viana, Mista) - Solskjaer, Saha, Niculae (Joao Pinto, Sa Pinto)

Odnośnik do komentarza

@Kamtek

 

Czemu nie wybrałeś ligi szwedzkiej? :hahaha:

Zaczynałem grę od dema, a tam, jak wiadomo, jest tylko możliwość wyboru "ENG" ;)

 

BTW - tzw. durnowatość do kwadratu ostatnio zauważyłem. Spora część afrykańskich reprezentacji, choć mogłaby korzystać z istniejących w bazie graczy, gra "szarakami". Kończy się to tym, że tacy piłkarze jak Senegalczyk Assane N'Diaye czy Liberyjczyk Zizi Roberts nie grają w swoich reprezentacjach i nie ma najmniejszych szans, by ściągnąć ich na Wyspy. A dają radę, o czym nikogo grającego w 01/02 nie trzeba przekonywać ;)

Odnośnik do komentarza

Kolejna połówka sezonu za mną. Miał to być przełomowy sezon i w pewnym sensie już takowym jest. W 3 rundzie eliminacji do LM roznieśliśmy Lille 3:1 i 6:2. W grupie mieliśmy zmierzyć z Realem M, Tirolem i PSG. Z Hiszpanami dwa razy polegliśmy, z PSG dwie wygrane (W tym 6:3!) i jedna porażka i jedno zwycięstwo z Tirolem dało nam 2 miejsce i awans :) Duży sukces. Druga faza grupowa zdecydowanie trudniejsza - Barcelona, PSV i Leeds. Do tej pory sromotna porażka z Barcą i niewielka (1:0) z PSV. Trzeba wygrać dwukrotnie z Leeds, jeśli chcemy wyjść z grupy.

 

W pucharze jesteśmy już w 6 rundzie, gdzie zmierzymy się z Gondomar. W lidze tradycyjne 2 miejsce, ale tylko 6 punktów straty do Porto. Niestety nie umiemy z nimi wygrywać (2:0:/)

 

Bramkarze zarówno Esteban jak i Sorensen grają solidnie i dobrze. Problem jest jednak znowu z obroną. Chociaż jest lepiej, zawodzi Kehl, którego będę chciał odsprzedać, zawodzi też Helder Rosario. Udało mi się jednak zakontraktować na 15 grudnia Crisa Riggota (Czarls:)) i Assane N'Diaye (Kamtek:)).

W pomocy słabiej Diogo, Sikora i Grisales, ale ten ostatni mało grywał. W ataku jestem ze wszystkich zadowolony, a szczególnie z Luisa Sahy (15 bramek w lidze).

Odnośnik do komentarza

Od nowego sezonu zdecydowanie zmieniam taktykę :|

 

W LM udało mi się urwać tylko 2 punkty - z Leeds i Barceloną, reszta porażek i odpadam z ostatniego miejsca. No, ale było lepiej niż rok temu. W pucharze Portugalii odpadłem dopiero w 1/2 z ... oczywiście Porto.

 

Mistrzem zostało oczywiście Porto - 81 punktów i chociaż raz udało mi się ich pokonać 4:3, to ten sezon był... najgorszy. Ostatecznie zająłem 3 miejsce! 2 punkty za Bragą, tracąc 2 miejsce i tym samym LM w przyszłym sezonie w ostatniej kolejce.

 

Odejdzie Sa Pinto (bosman), Rosario i Sikora. A dojdzie jedynie A. Yakubu.

 

Do tej pory grałem GK-DC-DC-DC-MC-MC-AML-AMR-SC-SC-SC

Odnośnik do komentarza

Hm, spróbuj bardziej scentralizować taktykę, coś w deseń: GK - DC, DC, DC - DMC - MC, MC - AMC - SC, SC, SC. Ja grając taką taktyką, dodając do tego "tradycyjne" ustawienia drużynowe (attacking, short, hard, yes, yes, no, no :D) i lekko grzebiąc w ustawieniach indywidualnych w pierwszym sezonie prowadząc Club Brugge przegrałem tylko jeden mecz ligowy w sezonie i awansowałem do półfinału LM.·

Odnośnik do komentarza

Hm, spróbuj bardziej scentralizować taktykę, coś w deseń: GK - DC, DC, DC - DMC - MC, MC - AMC - SC, SC, SC. Ja grając taką taktyką, dodając do tego "tradycyjne" ustawienia drużynowe (attacking, short, hard, yes, yes, no, no :D) i lekko grzebiąc w ustawieniach indywidualnych w pierwszym sezonie prowadząc Club Brugge przegrałem tylko jeden mecz ligowy w sezonie i awansowałem do półfinału LM.·

 

Cały mecz grasz pressingiem?

Ja gram podobnie, choć zamiast trzech napastników gram czterema obrońcami.

Odnośnik do komentarza

Hm, spróbuj bardziej scentralizować taktykę, coś w deseń: GK - DC, DC, DC - DMC - MC, MC - AMC - SC, SC, SC. Ja grając taką taktyką, dodając do tego "tradycyjne" ustawienia drużynowe (attacking, short, hard, yes, yes, no, no :D) i lekko grzebiąc w ustawieniach indywidualnych w pierwszym sezonie prowadząc Club Brugge przegrałem tylko jeden mecz ligowy w sezonie i awansowałem do półfinału LM.·

 

Cały mecz grasz pressingiem?

 

To zależy. Jeśli prowadzę i wynik jest już pewny, najczęściej odpuszczam pressing, żeby oszczędzić siły zawodników. Jeśli jednak ciągle walczymy, to właśnie tak gram. Cały czas pressing.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...