Skocz do zawartości

[CM 01-02] Nasze Boje


BlaugranaFAN

Rekomendowane odpowiedzi

Dopiero pół roku temu zdecydowałem się na Tapani 2.19, wcześniej miałem podejście mocno konserwatywne. Teraz mogę tylko żałować, że tak późno. Stabilność bez zarzutu. Kolorowe atrybuty są czytelniejsze, wiadomo rozdzielczość też na plus. Gra nabrała świeżości.
A Chorwacja dlatego, bo ma restrykcyjne przepisy, tylko 4 obcokrajowców w wyjściowym składzie. Obcokrajowców, nie tylko non-EU, a zatem jest wyzwanie. W tle chodzi mi jeszcze 5 czołowych lig, więc jakby co to pakuję walizki i już mnie nie ma.

Odnośnik do komentarza

Żeby nie było tak, że tylko Anglia i Anglia...

 

xJXfIYW.png

 

Tak wyglada końcowa tabela jednej z dwóch grup drugiej ligi chorwackiej.

Plan był taki, żeby kontraktować do zespołu tylko młodych piłkarzy z 'youth searchu'. Żniwa z tego źródła były nienajgorsze: obok Chorwatów, skauci wyszukali kilku młodych zdolnych Włochów i Hiszpanów. Problem polega na tym, że tutaj obowiązuje dość restrykcyjny, czyli max 4 obcokrajowców w składzie meczowym. Odkryciem sezonu został:

 

jngxvOf.png

 

W chwilach kryzysowych pozwoliłem sobie na wspomaganie wypożyczenami. Taktyka 4132 bez wibwoblingu.

Udało się połączyć sukces sportowy z finansowym:

 

eZtQ3de.png

 

A to najlepszy piłkarz sezonu, po tym sezoniu pewnie już jego legenda:

 

ph30Z7w.png

 

 

 

Gratulacje awansu do pierwszej ligi :clap:

 

 

 

Gra tylko z czterem FGN oznacza, że opłaca się kupować tylko graczy do gry, jak w Premier League.

 

 

 

U mnie stagnacja. Do końca sezonu grałem sparingi, z których tylko jeden zremisowałem ( z RPA na wyjeździe).

 

Zapowiada się, że do eliminacji do MŚ`10 będę miał właśnie spotkania, chyba że wezmę dobry zespół w Ekstraklasie.

 

BTW.

 

Jacek Zieliński powtórzył mój sukces i awansował do Ekstraklasy.

 

 

Widzę kolejną osobę, chwalącą Tapaniego. Jeżeli mi się rozgrywka znudzi to się przesiądę.

Odnośnik do komentarza

Talenty

 

Znalazłem dopiero 3 wymiataczy, którzy zostali wykreowani podczas gry. Myślę, że to trochę mało. I tu kieruje pretensje do siebie. Nie wiem jak to naprawić, bo scouts pracują non-stop.

 

Wymiatacze:

 

71896539706199120837.jpg

88496819210366901494.jpg

89801616221114452115.jpg

 

 

Gardner przychodzi za parę groszy, koniec kontraktu i coś tam trzeba zapłacić za wyszkolenie. Będzie czwartym stoperem.

O Brazylijczyku pewnie mogę zapomnieć, work permit, choć czasem się udaje mimo to.

 

O co chodzi z "losowaniem"?

Odnośnik do komentarza

Ja mam bez przerwy przynajmniej jedengo scouta z przydziałem "youth search" a juz na pewno w miesiącach od września do listopada.
Baza treningowa musi być rozbudowana maksymalnie. Trenerzy z możliwie najwyższym atrubytem "trening youngsters".
Wtedy jest nadzieja na dobre "losowanie".
I podstawowa sprawa, 17-letni talent wcale nie zwala z nóg swoimi atrybutami, ale warto zaufać opinii scouta.

Odnośnik do komentarza

Ja mam bez przerwy przynajmniej jedengo scouta z przydziałem "youth search" a juz na pewno w miesiącach od września do listopada.

Baza treningowa musi być rozbudowana maksymalnie. Trenerzy z możliwie najwyższym atrubytem "trening youngsters".

Wtedy jest nadzieja na dobre "losowanie".

I podstawowa sprawa, 17-letni talent wcale nie zwala z nóg swoimi atrybutami, ale warto zaufać opinii scouta.

Everton ma pewnie już na starcie Youth Academy, pewnie wszystko zależy od trenerów.

 

Należy szukać tych z wysokimi (najlepiej 20) atrybutami: Motivating, Jugding potential player abiility, Determination i przede wszystkim Working with youngsters.

Odnośnik do komentarza

Sprawdziłem trenerów, working with youngsters dwóch 15, reszta 19 minimum. Postaram się tych dwóch zmienić.

Baza oczywiście na maxa, chyba już od 2 sezonu.

U mnie też zawsze scouts szukają od wrześnie youth, ale wszyscy.

Postaram się teraz utrzymywać liczbę zawodników na minimum (35, mniej: bunt), to też chyba sprawia, że wychowankowie częściej są promowani.

Kiedyś "ręcznie" szukałem po reprezentacjach U21, tym razem tylko scouts.

Odnośnik do komentarza

Drugi sezon w Chorwacji wypadł jakiś martwy. Jako beniaminek zespół z miasta Krk poradził sobie dobrze, przez cały niemal czas przebywając w środkowych rejonach tabeli:

 

Jfm4wcK.png

 

 

Występ w pucharze Chorwacji był tak sam udany jak w zeszlym roku:

 

DMvJBEk.png

 

 

W zeszłym sezonie do klubu trafiło 16 juniorów (8 Chorwatów, 4 Włochów i 4 Hiszpanów). W tym te proporcje się niebezpiecznie odwróciły. Na kontrakty zdecydowało się: 14 juniorów (6 Chorwatów, 1 Włoch i 7 Hiszpanów). Najlepiej zapowiadającym się z nich jest prawdopodobnie:

milw5t4.png

 

W składzie na teraz jest:

1 senior sprowadzony przeze mnie do klubu

5 seniorów zastanych w klubie;

29 juniorów z połowu youth search;

1 wychowanek klubowej szkółki, której nie posiadamy.

 

Zespoł oparty na juniorach ma ten plus, że jest tani. 8250Ł to sumka przeznaczana na tygodniówki.

Odkrycie zeszłego sezonu w tym już jest podstawowym elementem zespołu, żeby nie powiedzieć jego gwiazdą:

 

KF57c4m.png

 

 

Martwy sezon w połączeniu z niezwykłą okazją transferową sprawił, że złamałem regułę, by kontraktować wyłącznie talenty z „youth search”. Tą okazją był przebywający na bezrobociu od ponad pół roku:

 

F3O4Ddz.png

 

Obawiam się, że zakontraktowanie Roskama będzie drobnym kamykiem, który uruchomi lawinę...


Sprawdziłem trenerów, working with youngsters dwóch 15, reszta 19 minimum. Postaram się tych dwóch zmienić.

Baza oczywiście na maxa, chyba już od 2 sezonu.

U mnie też zawsze scouts szukają od wrześnie youth, ale wszyscy.

Postaram się teraz utrzymywać liczbę zawodników na minimum (35, mniej: bunt), to też chyba sprawia, że wychowankowie częściej są promowani.

Kiedyś "ręcznie" szukałem po reprezentacjach U21, tym razem tylko scouts.

Ważne jest, żeby mieć minimum 15 sztuk w rezerwach, bo wtedy odbywają się mecze z rezerwami innych ligowców. Ale z drugiej strony dobrze jest mieć kilka miejsc w składzie wolnych właśnie dla wychowanków szkółki. Ja zawsze dążę do składu 44osobowego, po 4 na każdą pozycję (2 seniorów + 2 juniorów)

Odnośnik do komentarza

Rezerwy przecież zawsze będą grac, nawet jak nie będzie w nich żadnego piłkarza. Mylę się? Wtedy grają zawodnicy "pisani szarą czcionką".

 

Ja staram się mieć możliwie jak najmniej, by to pobudziło promocje do rezerw. W pierwszym składzie 22, ale mocnych, uniwersalnych, by w razie kontuzji można było skorzystać z wszechstronności. Istotna jest też taksa, niektóre są bardziej zróżnicowane pod względem pozycji i wtedy trzeba więcej zawodników, by mogli się k"kryć" w razie pomoru. W ostatnim sezonie w Evertonie korzystałem z 22 i chyba tylko bramkarz z rezerw parę razy był na ławie. W ostatnim meczu ligowym, trzy dni przed finałem LM grali sami rezerwowi. Jak zrobić, by ten mecz zagrać pierwszym i piłkarze mieli siłę na finał?

 

Coraz bardziej zaczyna mi się podobać Twoja chorwacka przygoda.

Odnośnik do komentarza

Rezerwy przecież zawsze będą grac, nawet jak nie będzie w nich żadnego piłkarza. Mylę się? Wtedy grają zawodnicy "pisani szarą czcionką".

 

Ja staram się mieć możliwie jak najmniej, by to pobudziło promocje do rezerw. W pierwszym składzie 22, ale mocnych, uniwersalnych, by w razie kontuzji można było skorzystać z wszechstronności. Istotna jest też taksa, niektóre są bardziej zróżnicowane pod względem pozycji i wtedy trzeba więcej zawodników, by mogli się k"kryć" w razie pomoru. W ostatnim sezonie w Evertonie korzystałem z 22 i chyba tylko bramkarz z rezerw parę razy był na ławie. W ostatnim meczu ligowym, trzy dni przed finałem LM grali sami rezerwowi. Jak zrobić, by ten mecz zagrać pierwszym i piłkarze mieli siłę na finał?

 

Coraz bardziej zaczyna mi się podobać Twoja chorwacka przygoda.

Nie da się, jedynie co możesz to najwyżej wystawić czterech (GK+3 z pola) graczy z pierwszego składu i zmienić graczy z pola około 60 minuty. Wtedy na pewno będą mieli siłę. Ewentulanie jak nie idzie, na ławce mieć pięciu podstawowych graczy i wpuścić trzech po przerwie :-k

Odnośnik do komentarza

W trzecim sezonie mojej pracy w Chorwacji zespół Krk okazał się wielką rewelacją:

 

rXuCcgb.png

 

W rozgrywkach pucharowych rozegraliśmy maksymalną liczbę meczów:

 

eKr3fVf.png

 

Termin finału (koniec maja) odcisnął swoje piętno na kondycji piłkarzy. Patent z graniem dwoma składami nie wypalił, albo też nie mamy jeszcze dwóch jedenastek prezentujących odpowiedni poziom.

Pierwsza jedenastka na ten sezon wyglądała tak:

 

W1kgomy.png

 

Zeszłoroczny zakup, Roskam rozszalał się na dobre, wspomagany był udanie przez włoskiego wychowanka Costę. Na uwagę zasługuje trójka kreatywnych pomocników, złożona w pełni z wychowanków oraz 18-letni stoper:

 

Vt0l2BC.png

 

Naturalnie Krk jest najmłodszym zespołem w lidze:

 

S2OUAZo.png

 

W składzie jest:

5 zakupionych seniorów

31 półwychowanków

2 wychowanków

4 zastanych w klubie

Najciekawszym okazem tegorocznych juniorskich łowów jest:

 

aw59r12.png

 

zdradzający cechy dużej klasy regena.

Dysponujemy również najtaniszym zespołem, co pozwoliło na uciułanie niemałej sumki w kasie klubowej:

 

Du1Oosa.png

 

Niestety prezes, o zdradzającym prowincjonalną mentalność, portrecie psychologicznym:

 

KaBe1fe.png

 

nie wyraził zgody na zainwestowanie w będącą w oplakanym stanie, bazę treningową.

 

oJ5ayeP.png

 

Jak się po czasie dowiedziałem, otarliśmy się o eliminacje do Ligi Mistrzów. Gdyby nie ta pechowa porażka w ostatniej kolejce, drugie miejsce było w zasięgu. Na pocieszenie zostaje Puchar UEFA.

Odnośnik do komentarza

Tym razem z Chorwacji nadchodzą bardzo dobre wieści

 

mpIaDuX.png

 

W krajowym pucharze zaprezentowaliśmy się nie gorzej

 

qxoEDQJ.png

 

A wszystko to bez specjalnych wzmocnień, a w większości dzięki rosnącemu jak na drożdżach młodemu pokoleniu.

Europejski debiut wypadł przyzwoicie. Bursaspor i BATE Borisov przeszliśmy śpiewająco, rozbijając się w trzeciej rundzie o uznaną firmę

 

hxhkve7.png

 

Dla mnie sezon przyniósł niemałą zmianę i całą masę pracy. Działacze urugwajskiego związku odznaczyli się fantazją zwalniając Diego Lopeza z posady selekcjonera w trakcie Copa America, dokładnie zaraz po wygranym ćwierćfinale. Dla żartu zaaplikowałem i już następnego dnia miałem okazję poprowadzić zespół z atakiem marzeń Suarez-Cavani.

 

wwzyMTU.png

 

Chwilę potem kolejny turniej. Tym razem Puchar Konfederacji. Tym razem potknęliśmy się o Niemców w półfinale, a w meczu o trzecie miejsce...

 

v34MncD.png

 

Przyszła pora na eliminacje do mundialu w Norwegii i Szwecji. Krótkie spojrzenie na tabelę eliminacji i zwolnienie mojego poprzednika stało się zrozumiałe.

 

CIeClqr.png

 

Mimo szalonego pościgu, ostatecznie nie obyło się bez playoffów

 

kT5OHlf.png

 

W Skandynawii zmierzymy się w grupie z Rosja, Italią i Meksykiem.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...