Skocz do zawartości

[CM 01-02] Nasze Boje


BlaugranaFAN

Rekomendowane odpowiedzi

Pora na sprawozdanie z pierwszych dwóch miesięcy pracy.

 

1. Udane polowanie na graczy - http://i52.tinypic.com/15zh6yg.jpg

 

2. W lidze idziemy jak burza - http://i56.tinypic.com/id7ndu.jpg

 

Odpadliśmy z Górnikiem Zabrze w II Rundzie Pucharu Ligii, ze względu na absencję Patalana (1 spotkanie za "czerwo" + 8 spotkań zawieszenia), który w rewanżu z Tłokami "ciosem Zizu" pokonał Mazurkiewicza.

 

3. Lechia Gdańsk na kolanach - http://i55.tinypic.com/34il9n7.jpg

 

Nikt nie chce Marka Citki kupić a ten się jeszcze na mnie obraził. Cóż najwyżej pognije w rezerwach.

 

Tabulka

http://i53.tinypic.com/2rcyedg.jpg

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Dosłownie wczoraj zainstalowałem CeeMa, wgrałem wszystkie wymagane patche, ściągnąłem uaktualnienie z ODB UT i rozpocząłem rozgrywkę swoim ukochanym Widzewem (z tego miejsca podziękowania dla Czarlsa i Kowalinho za ogrom pracy, jaki wpakowali w ten dodatek). Może nie wszystko w nim jest super i ekstra, parę niedociągnięć zauważyłem, ale za to gra się rewelacyjnie! Wystartowałem z ogromnym budżetem, który niewątpliwie pozwolił na zakup graczy, którzy przyczynili się do osiągnięcia sukcesu (ale o tym nieco później). Moje pierwsze posunięcia na stanowisku manago dotyczyły ustalenia reżimów treningowych, a później wyszukaniu odpowiedniego sztabu szkoleniowego (niestety niekompletny - mało kto się zgadzał na przejście do Widzewa) i wzmocnieniach personalnych grajków, którzy mogliby podźwignął łódzki futbol na szczyty. Szybko klikałem myszką i rozpocząłem przeszukiwanie składów drużyn Ekstraklasy i I lig w celu znalezienia ciekawych, młodych, dobrych graczy. Bardzo miło przyjąłem do świadomości fakt, że w bazie znajduje się drużyna z niedalekiego miasteczka - Skoczowa i tamtejszy Beskid. Na transfer niejakiego Patmore Sheriniego, obywatela Zimbabwe jednak się nie zdecydowałem, bo dokonałem już kilku niezłych wzmocnień. Z 1-lipcowym zrywem do klubu dołączyli m.in. młodziutki Tanzyna z Wodzisławia, Dejan Miloseski (17 lat, sic!) z Łęcznej, Sobol z Wisły Kraków czy młodziutki Mikoda z Podbeskidzia (będzie z niego pożytek!) i kilku młodych-gniewnych-utalentowanych. Jeszcze.

 

W późniejszym czasie pojawił się też Bonin z Górnika (za prawie 10M!) i utalentowany napastnik Arek Woźniak (również 10kk) z Zagłębia Lubin. Zdziwiło mnie, że wraz z końcem sierpnia okienko transferowe nie zamknęło się, przez co transfery przeprowadzać mogłem również w zimie - no i dobrze! Bo jak się wzmacniać, to pełną parą. Przyszedł Kotorowski za 4.75M (pomimo że w obwodzie miałem przecież świetnego Mielcarza i dobrego Fabiniaka czy niejakiego Pytlowskiego [handling, jumping, agility, determination]>15), a ponadto: Bartek Ślusarski z Cracovii (4,25M), Hubercik Wołakiewicz z Lechii (4,25M) i Djurdjeić (3,5) - wiadoma sprawa skąd. Jak się kogoś kupuje, to trzeba również sprzedać. Trochę płakałem po sprzedaniu takiego Madery do Melbourne Heart za 3.5M czy Prejuce Nakoulmy do Xanthi za 1.4M, no ale cóż zrobić. Najwięcej zarobiłem na Bartku Kanieckim, który poszedł do Dinama (8.25M w ratach), Adrianie Budce (do Korony za 6M) i Przemku Oziębiale (za 5M do Polonii Wa-wa).

 

Pierwsza część sezonu to oczywiście walka o grę w grupie mistrzowskiej. Na początku zdarzały się remisy, ale później leciało jak z płatka. Na jesień nie przegrałem żadnego meczu i prowadziłem w ogólnej klasyfikacji (już po podziale na grupę mistrzowską i spadkową) przed Lechem o 3 punkty (czyli w jesiennych zmaganiach o 6 - Lech w drugiej grupie był pierwszy rzecz jasna). Szkoda, że nie uczestniczyłem w Pucharze Ligi, bo byłaby szansa na... potrójną koronę! Ogólnie w przeciągu całego sezonu przegrałem tylko 3 mecze - czyli wszystkie na wiosnę, kiedy o dziwo kadra była, jakby nie patrzeć, najmocniejsza. W lidze były to Lech i Legia oraz w PP - Legia - bodaj w półfinale. Aha, bym zapomniał... Na wiosnę wypożyczyłem z Lecha Rudvensa, który jest graczem wręcz fenomenalnym. Dziwne, że kolega po fachu, Jacek Zieliński stawiał na Wichniarka i Tshibambę, mając w obwodzie Łotysza, no ale to może kwestia tego, że Rudvens szybko się rozwija w grze (niczym pamiętny Harasimowicz). Po sezonie, w którym zgarnąłem zarówno Puchar Polski, jak i osiągnąłem status Mistrza Polski w lidze, wypadałoby coś napisać o zawodnikach, którzy tego dokonali. Zasługi dla Kuklisa, Sobolewskiego, Durica, Mielcarza, Bonina, Grzelaka (również perspektywicznego 21-latka, hehe) oraz linii napadu - tutaj nie wiem, kogo wyróżnić, bo zarówno Sernas, Robak, Rudvens spisywali się wyśmienicie. W kratkę grali obrońcy i w zasadzie różnie z nimi bywało. Na wiosnę odkryłem talent w młodziutkim Radosławie Kursie, którego uważam obecnie za najlepszego obrońcę w zespole (a na środku są przecież Szymanek, Ukah, Bieniuk, Pinheiro (dość słabo odwzorowany, niestety) i Wołąkiewicz. Na lewym skrzydle oczywiście Dudu Paraiba z Lisowskim (na wiosnę również Djurdjević, o zatrzęsienie!), na prawym Łukasz Broź (o którego pozyskanie ciągle walczyła Wisła, oferując 12M) i Ben Radhia. Do Ruchu Chorzów sprzedałem świetnie zapowiadającego się Damiana Zawadzkiego (D RL), który okazał się być odkryciem sezonu (czy tam zajął dopiero 3 miejsce w tym plebiscycie).

 

Z Ekstraklasy spadły Jagiellonia (z ostatniego miejsca, o zgrozo!) i Arka Gdynia. Awansiły do niej Pogoń i GKP Gorzów (o ku***!). Z I ligą pożegnała się m.in. Odra Wodzisław :( (normalnie aż się prosiła, by przejąć ją w połowie rozgrywek...). W europejskich pucharach bez niespodzianek, jeśli chodzi o polskie zespoły, nie licząc spadkowicza ze Słonecznej...

Jagiellonia bowiem osiągnęła chyba 1/8 pucharu UEFA przegrywając dopiero z Juve (a może to był ćwierćfinał?). Tego nie wiem, bo niestety nie mogę sprawdzić historii (w kalendarzu nieaktywne paski do przewijania sezonów).

 

Nowy sezon dostarczył mi ledwo kilka milionów na transfery (po zeszłym byłem spłukany do cna), ale jako pierwszy stanąłem w kolejce o kupno pewnego piłkarza Jagi. Oczywiście chodzi tu o Grosickiego, który technicznie wydaje się być młodym bogiem. Najdroższego obecnie w wycenie gracza (19M!) kupiłem za bezcen równowartości 5.5M. Więcej aniżeli za Grosika zapłaciłem za Kamila Wilczka z Lecha (8.5M). Na celowniku miałem Rybusa,

ażeby osłabić znienawidzoną przez siebie Legię

(mam nadzieję, że akwizytor się nie obrazi), ale władze stołecznego klubu nie byli miętcy w negocjacjach... Z wolnego transferu przyszedł Radek Matusiak, który nie znalazł uznania w Cracovii, która to nie przedłużyła z nim umowy.

 

Nowy sezon ligowy rozpocząłem od... porażki z Polonią Warszawa w Superpucharze, z którą przecież w sezonie poprzednim wygrałem w dwumeczu w finale PP. Nic jednak dziwnego skoro Smolarek i spółka śpią na kasie Wojciechowskiego i w ciągu półtora sezonu wydają na transfery blisko 60 milionów złotych... Lepszym zespołem w tej statystyce jest tylko Lech Poznań, ale tutaj w grę wchodzą również transfery z klubu (120M - 60M). Po tej porażce nic jednak przykrego jeszcze się nie wydarzyło. W swojej grupie (kurczę pieczone - z Legią) prowadzę z bilansem 5-1-0 i bramkami 21-7. W statystykach strzelców przewodzi Rudnevs (którego udało się wypożyczyć na kolejne pół sezonu). W LM udało się awansić do fazy grupowej po wyeliminowaniu Club Brugge [3:1(2:1,1:0)] z Acquafrescą (który zdecydował się na grę w naszej Reprezentacji - już 6 występów) i znanym po transferze do Legii Antolivicu (tak patrzę, za 19M poszedł do tego Brugge), a wcześniej irlandzkiego St.Pat's Athletic [4:0(1:0,3:0)]. W grupie czekają mnie konfrontacje z klubem, którego nie ma, Szachtarem i Valencią, które rozpocznę dosłownie za parę chwil...

Odnośnik do komentarza

Ja tymczasem zrobiłem sobie małą przerwę w testowaniu uaktualnienia i rozpocząłem nową przygodę. Tym razem wybrałem oryginalną bazę danych i klub, który od kilku lat czekał na wielkie sukcesy - lizbońską Benficę. Cel na pierwszy sezon był prosty - chciałem dołączyć do portugalskiej czołówki i dość głośno myślałem nawet o zdobyciu mistrzostwa. Przed sezonem przeprowadziłem dwa transfery. Kadrę uzupełniłem dwoma młodziakami:

 

Date      Player In                  From                       Fee
-----------------------------------------------------------------------
2.7.01    Alexander Farnerud         Landskrona                 Ł1.5M     
14.7.01   Mark Kerr                  Falkirk                    Ł1.5M    

 

Przy okazji pozbyłem się paru zbędnych graczy i rozpocząłem rozgrywkę. Zdecydowałem się na ustawienie 4-4-1-1 i... zacząłem od imponującej serii zwycięstw. Cały sezon był niesamowitym pasmem sukcesów. Spokojnie triumfowaliśmy w lidze, a na sam koniec w finale Pucharu Portugalii ograliśmy 2:0 Porto. Niestety, nie było nam dane wystąpić w Europejskich Pucharach, więc naszą formę w międzynarodowych rozgrywkach będziemy mogli sprawdzić dopiero w nadchodzącym sezonie. Bardzo cieszy mnie też pokaźna suma dostępna na transfery i mam nadzieję, że w letnim okienku transferowym uzupełnimy kadrę i będziemy mogli spokojnie walczyć na dwóch frontach.

 

Pos     Team                            Pld  Won  Drn  Lst  For  Ag   Won  Drn  Lst  For  Ag   Pts
--------------------------------------------------------------------------------------------------
1st  C  Benfica                         34   17   0    0    56   10   14   2    1    60   16   95   
--------------------------------------------------------------------------------------------------
2nd     Porto                           34   15   1    1    39   14   11   2    4    45   32   81   
3rd     Sporting                        34   14   1    2    37   19   8    1    8    30   37   68   
4th     Marítimo                        34   13   1    3    39   15   5    3    9    25   41   58   
5th     Boavista                        34   10   3    4    40   29   7    2    8    30   34   56   
6th     Vit. Guimarăes                  34   9    3    5    34   29   8    1    8    26   28   55   
7th     Santa Clara                     34   10   2    5    47   40   6    4    7    37   39   54   
8th     Académica                       34   11   2    4    40   21   4    6    7    34   38   53   
9th     Belenenses                      34   13   3    1    43   26   2    3    12   14   31   51   
10th    Vit. Setúbal                    34   7    2    8    29   34   7    2    8    29   33   46   
11th    Gil Vicente                     34   6    4    7    26   23   5    4    8    25   36   41   
12th    Leiria                          34   4    7    6    32   28   5    4    8    30   34   38   
13th    Beira-Mar                       34   8    3    6    33   33   2    3    12   22   44   36   
14th    Braga                           34   7    3    7    28   26   3    2    12   21   46   35   
15th    Varzim                          34   8    4    5    44   34   1    2    14   13   39   33   
--------------------------------------------------------------------------------------------------
16th R  P. Ferreira                     34   6    2    9    29   30   2    4    11   21   36   30   
17th R  Nacional                        34   5    4    8    32   37   0    3    14   13   38   22   
18th R  Moreirense                      34   3    4    10   25   42   1    1    15   15   51   17

Odnośnik do komentarza

Politykę wykupowania młodych, zdolnych zawodników postanowiłem kontynuować w kolejnym sezonie. Pieniędzy na koncie było sporo - to głównie ze względu na duże wpływy z biletów oraz niewielkie, finansowe wymagania zawodników - i podczas okienka transferowego nie zamierzałem zbytnio oszczędzać. Szczególnie, że tym razem mieliśmy walczyć na kilku frontach i musieliśmy zadbać o dobrych zmienników. Transfery:

 

Date      Player In                  From                       Fee
-----------------------------------------------------------------------
2.7.02    Stilianos Doukas           Kassandra                  Ł500K     
3.7.02    Anestis Anastasiadis       OFI                        Ł2M       
9.7.02    Anastasios Skalidis        Chania                     Ł100K     
9.7.02    Isaac Okoronkwo            Shakhtar                   Ł1.5M     
11.7.02   Alexandros Papadopoulos    Eth. Asteras               Ł1M       
12.7.02   Nikolaos Tobros            Fostiras                   Ł240K     
16.7.02   Dionisis Chiotis           AEK                        Ł2.5M     
27.7.02   Giannis Kalogeras          Fostiras                   Ł500K 

 

Sezon rozpocząłem zgodnie z oczekiwaniami, wygrywając w Superpucharze Portugalii ze Sportingiem Lizbona. Potem, jako mistrz Portugalii, musiałem zmierzyć się w trzeciej rundzie kwalifikacyjnej do Ligi Mistrzów z czeskim Slovanem Liberec. Przejść czeską drużyną było dość łatwo i znalazłem się w elitarnej Champions League. Tam losowanie pierwszej grupy nie było dla mnie łaskawe - trafiłem na Manchester United, Fenerbahce i Lokomotiv Moskwa. Co prawda, skończyło się na strachu, gdyż w grupie ulegliśmy tylko dwukrotnie Manchesterowi United i awansowaliśmy dalej. W międzyczasie, nie najlepiej rozpoczęliśmy sezon ligowy, gdzie na samym początku sezonu głupio potraciliśmy punkty i zaczął uciekać nam Sporting. Zapewne było to związane z wieloma zmianami, do których doszło w wyjściowej jedenastce i, kiedy maszyna zaczęła funkcjonować, znów weszliśmy na ścieżkę pełną zwycięstw. W lidze szybko przegoniliśmy Sporting a w drugiej fazie grupowej Ligi Mistrzów zajęliśmy pierwsze miejsce wyprzedzając: Athletic Bilbao, Liverpool i Celtic. W ćwierćfinale tych elitarnych rozgrywek trafiliśmy na naszych pogromców - Manchester United i szczerze mówiąc, byłem pewien, że to koniec naszej przygody. Na Estadio da Luz zremisowaliśmy 1:1 i, kiedy na Old Trafford byliśmy skazani na pożarcie, zremisowaliśmy 2:2 i dzięki bramkom na wyjeździe awansowaliśmy dalej. Nasza przygoda z Ligą Mistrzów zakończyła się na półfinale, gdzie dwukrotnie ulegliśmy triumfatorom tychże rozgrywek - FC Barcelonie. W Lidze Sagres spokojnie obroniliśmy tytuł, a w Pucharze Portugalii po pasjonującym boju pokonaliśmy po dogrywce 3:2 Porto, a autorem hat-tricka dającego nam to trofeum został wprowadzony w przerwie meczu Skalidis.

 

Jako że na koncie mam mnóstwo kasy, a moje apetyty sięgają dużo wyżej niż dominacja w Portugalii mam zamiar w przerwie letniej dokupić skrzydłowych. Co prawda, Simao na prawym skrzydle spisuje się znakomicie, lecz często łapią go kontuzje. Farnerud na razie nieco zawodzi, poza tym także jest kontuzjogenny. Ich zastępcy to półka niżej. Marzy mi się ściągnięcie Ricardo Quaresmy ze Sportingu, ale boję się, że nasi przyjaciele zza miedzy łatwo skrzydłowego nie oddadzą. Poważnie myślę także o lewoskrzydłowym West Hamu - Joe Cole'u.

 

Pos     Team                            Pld  Won  Drn  Lst  For  Ag   Won  Drn  Lst  For  Ag   Pts
--------------------------------------------------------------------------------------------------
1st  C  Benfica                         34   15   1    1    38   7    13   3    1    42   11   88   
--------------------------------------------------------------------------------------------------
2nd     Sporting                        34   13   1    3    42   19   7    7    3    32   33   68   
3rd     Porto                           34   12   3    2    42   19   6    6    5    37   37   63   
4th     Académica                       34   12   3    2    38   21   6    5    6    31   37   62   
5th     Braga                           34   8    4    5    37   31   7    1    9    30   29   50   
6th     Marítimo                        34   9    4    4    39   30   5    2    10   23   30   48   
7th     E. Amadora                      34   8    0    9    28   28   6    6    5    26   20   48   
8th     Belenenses                      34   9    2    6    29   21   5    3    9    27   35   47   
9th     Vit. Guimarăes                  34   7    8    2    44   36   4    5    8    27   35   46   
10th    Boavista                        34   8    4    5    34   30   5    1    11   25   40   44   
11th    Gil Vicente                     34   8    2    7    34   29   5    3    9    21   32   44   
12th    Penafiel                        34   11   1    5    40   24   2    3    12   18   37   43   
13th    Santa Clara                     34   10   5    2    47   30   2    2    13   26   52   43   
14th    Leiria                          34   4    6    7    31   36   4    5    8    29   40   35   
15th    Beira-Mar                       34   9    2    6    35   29   1    3    13   20   43   35   
--------------------------------------------------------------------------------------------------
16th R  Vit. Setúbal                    34   6    1    10   26   34   3    6    8    26   32   34   
17th R  U. Madeira                      34   4    11   2    18   15   1    3    13   12   35   29   
18th R  Varzim                          34   4    7    6    33   37   2    1    14   24   57   26

Odnośnik do komentarza

A ja w pierwszym sezonie Liverpoolem na najnowszym patchu byłem 7 w lidze a. w tym okres przygotowawczy zepsułem ze względu na MŚ i w tym sezonie nie rozegrałem żadnego sparingu mam zamiar sobie kupić Van Der Vaarta ale nie chcą mi go sprzedać w lidze zacząłem słabo od 4 porażek z rzędu ponieważ muszę poukładać zespół to w tym sezonie liczę jedynie na miejsce w lidze europy gdzie w tamtym sezonie przegrałem w 1\8 Szachtarem Doniestk gdzie na wyjeździe przegrałem 2-1 a u siebie 0-0

PS. Jakie są dobre Taktyki do spatchowanego cm'a

Odnośnik do komentarza

@chamsterball: Wydaje mi się, że standardowe taktyki powinny działać poprawnie w spatchowanym CM-ie :-k

---

 

Sezon 2003/2004 miał być dla nas kolejną próbą podboju boisk europejskich. W Portugalii resztę peletonu wyprzedziliśmy już o lata świetlne i tylko cud mógłby sprawić, aby którekolwiek z trofeów nie trafiło na Estadio Da Luz. Przed sezonem, zgodnie z zapowiedziami, postanowiłem wzmocnić skrzydła, lecz żadnego z wymarzonych zawodników nie udało się przetransferować. Letnie zakupy:

 

Date      Player In                  From                       Fee
-----------------------------------------------------------------------
23.7.03   Mendonça                   Varzim                     Ł2.2M    
27.7.03   Giannis Chloros            Panionios                  Ł850K 

 

Jako że w tym sezonie w kadrze nie doszło do rewolucji, sezon rozpoczęliśmy zgodnie z oczekiwaniami, choć początki nie były łatwe. W trzeciej rundzie kwalifikacyjnej do Ligi Mistrzów trafiliśmy na AC Milan i wielce prawdopodobne było, że zamiast walczyć o poprawę wyniku z przed roku, do Ligi Mistrzów... w ogóle nie awansujemy! Na szczęście, już od samego początku sezonu prezentowaliśmy się doskonale i pokonując dwukrotnie Milan awansowaliśmy do fazy grupowej. Tutaj po raz kolejny trafiliśmy na Manchester United i po raz kolejny dwukrotnie ulegliśmy Czerwonym Diabłom. Do kolejnej rundy przechodziły jednak dwie zespoły i to właśnie my uplasowaliśmy się za Anglikami i graliśmy dalej. W Lidze Sagres pasmo sukcesów. Wygrywaliśmy mecz za meczem, a nie do zatrzymania był Anastios Skalidis, który siał postrach wśród defensorów rywali.

 

Druga część sezonu dla nas rozpoczęła się od niezbyt dobrego losowania kolejnej fazy grupowej Ligi Mistrzów. Trafiliśmy tam na: przyszłych mistrzów Niemiec - Bayern, przyszłych mistrzów Hiszpanii i naszych zeszłorocznych pogromców - FC Barcelonę oraz na przyszłych mistrzów Holandii - PSV. Było niezwykle ciężko i awans do ćwierćfinału udało nam się zapewnić jedną bramką! -> click!

 

Tam już było nieco łatwiej, gdyż natrafiliśmy na słabo grające w lidze Lazio i mimo remisu 1:1 na Estadio da Luz, wygraliśmy 2:0 na Olimpico i udało nam się powtórzyć sukces z przed roku - awansować do półfinału Champions League. Tam czekał na nas Real Madryt i tego dwumeczu obawiałem się niezwykle. Kiedy na Santiago Bernabeu gospodarze wygrali 1:0 po bramce Portillo, a mi ze składu do końca sezonu wypadli: podstawowy bramkarz (Chiotis) i super-snajper (Skalidis) wydawało się, że znów zatrzymamy się na 1/2 finału. Pasjonujący mecz rewanżowy jednak pokazał, że jesteśmy drużyną z charakterem. Jedyną bramkę w meczu strzelił Mantorras, który zmienił kontuzjowanego Skalidisa i na Estadio da Luz oglądaliśmy serię jedenastek. Najpierw wszyscy zgodnie trafiali, lecz kiedy do piłki podszedł strzelec bramki - Mantorras świetnie interweniował Iker Casillas i wydawało się, że to Real Madryt dozna zaszczytu gry w finale. Na nasze szczęście, najpierw fatalnie pomylił się Morientes, a następnie Panucci i tysiące ludzi w Lizbonie oszalało z radości -> click!

 

Przed finałem nastroje były bojowe, lecz tego meczu obawiałem się jak diabeł święconej wody. Nasz rywal - Manchester United był w niesamowitym gazie i wygrywał wszystko jak leci w Anglii. Na naszą niekorzyść były wszystkie statystyki, a szczególnie te dotyczące poprzednich potyczek: click!. Finałowy pojedynek był pasjonujący. Najpierw na bramkę Mantorrasa odpowiedział van Nistelrooy, potem na kolejne trafienie reprezentanta Angoli odpowiedź znalazł Ferdinand, lecz kiedy piłkę w bramce Bartheza umieścił Doukas, wtedy już żaden z Czerwonych Diabłów nie był w stanie nic zrobić. Po świetnym meczu wygraliśmy 3:2 i zdobyliśmy Puchar Mistrzów, mimo że w finałowym spotkaniu zabrakło dwóch absolutnie podstawowych filarów drużyny. Na sam koniec dodam, że w sezonie wygraliśmy wszystko, co było możliwe: Superpuchar Portugalii, Ligę Sagres, Puchar Portugalii oraz Ligę Mistrzów. Co dalej? Mam jeszcze w Lizbonie trochę do wygrania, a kiedy już się uda zdobyć wszystko, to pewnie kierunek Anglia (:-k)

 

Pos     Team                            Pld  Won  Drn  Lst  For  Ag   Won  Drn  Lst  For  Ag   Pts
--------------------------------------------------------------------------------------------------
1st  C  Benfica                         34   17   0    0    50   3    14   1    2    45   16   94   
--------------------------------------------------------------------------------------------------
2nd     Porto                           34   13   1    3    41   19   9    3    5    32   27   70   
3rd     Académica                       34   15   1    1    47   19   5    5    7    28   30   66   
4th     Sporting                        34   13   2    2    35   12   5    4    8    33   29   60   
5th     Boavista                        34   11   2    4    36   20   8    1    8    29   32   60   
6th     E. Amadora                      34   9    5    3    32   21   8    3    6    27   22   59   
7th     Beira-Mar                       34   8    4    5    37   26   6    4    7    26   34   50   
8th     Penafiel                        34   12   2    3    37   18   2    4    11   26   41   48   
9th     Belenenses                      34   8    5    4    34   20   4    4    9    22   31   45   
10th    Braga                           34   7    4    6    33   27   4    3    10   23   33   40   
11th    Vit. Guimarăes                  34   6    4    7    30   29   5    3    9    22   35   40   
12th    Marítimo                        34   8    2    7    35   30   4    1    12   22   46   39   
13th    Gil Vicente                     34   7    2    8    25   26   4    2    11   19   33   37   
14th    P. Ferreira                     34   7    4    6    30   30   3    1    13   17   41   35   
15th    Santa Clara                     34   7    3    7    29   35   2    3    12   17   47   33   
--------------------------------------------------------------------------------------------------
16th R  Leiria                          34   6    3    8    26   27   2    4    11   17   32   31   
17th R  Portimonense                    34   5    3    9    30   40   3    3    11   20   44   30   
18th R  Farense                         34   5    4    8    32   38   3    2    12   15   46   30 

Odnośnik do komentarza

A mi się zepsuł save :eusa_doh: :( ale się nie zraziłem i zacząłem od początku grać Liverpoolem i pierwsze co zrobiłem to zarządziłem sezon przygotowawczy w którym pierwszy mecz zagrałem z Bayernem wygrałem 2-0 drugi z Interem przegrałem 2-0 i trzeci z Juventusem 0-0 kupiłem sobie Kevina boatenga.Ligę zacząłem od zwycięstwa 1-0 z burnley potem wygrałem 1-0 z Birmingham przegrałem 1-0 z Portsmouth i zremisowałem 2-2 z Tottenhamem.Ogólnie myślę że dobrze zacząłem sezon

Odnośnik do komentarza

Transfery w okresie międzysezonowym były naprawdę imponujące. A szczególnie rekordowy zakup lewoskrzydłowego - Joe Cole'a. Po gorącym okresie transferowym (klub opuścił za 8.500.000 Mantorras, który narzekał na brak miejsca w pierwszej jedenastce) pełni nadziei przystąpiliśmy do kolejnego sezonu.

 

Date      Player In                  From                       Fee
-----------------------------------------------------------------------
30.6.04   Ben Thatcher               Middlesbrough              Ł3.2M     
30.6.04   Andrea Pirlo               Milan                      Bos       
24.7.04   André Stegmann             Free Transfer              Free      
25.8.04   Joe Cole                   West Ham                   Ł22M      
31.8.04   Maxim Tsigalko             Dinamo Minsk               Ł200K     
31.12.04  DaMarcus Beasley           Chicago                    Bos       

Date      Player Out                 To                         Fee
-----------------------------------------------------------------------
14.7.04   Miklós Fehér               Rio Ave                    Ł2.5M     
2.9.04    Mantorras                  Corinthians                Ł8.5M     
15.12.04  Miguel                     Beira-Mar                  Ł950K     
15.12.04  George Jardel              Académica                  Ł300K     
15.12.04  Anders Andersson           E. Amadora                 Ł700K  

 

Sezon 2004/2005 był zarówno niezwykle udany...jak i pechowy. Z jednej strony, udało nam się obronić tytuł mistrza Portugalii (sezon bez porażki), zdobyć ponownie Puchar Portugalii, a także zabłysnąć na arenie międzynarodowej - w Superpucharze Europy pokonaliśmy Glasgow Rangers 3:0, a w Pucharze Interkontynentalnym rozgromiliśmy Corinthians 7:0. Z drugiej strony, dużo gorzej powiodło nam się w Lidze Mistrzów, gdzie... odpadliśmy już w pierwszej fazie grupowej. Mimo że prezentowaliśmy się całkiem nieźle, zabrakło nam jednego oczka, aby awansować dalej i musieliśmy zadowolić się występami w Pucharze UEFA. Tutaj również nie poszaleliśmy, gdyż w półfinale zbyt trudnym przeciwnikiem okazało się Lazio. W Europejskich Pucharach mieliśmy niesamowitego pecha - w Lidze Mistrzów dwukrotnie musieliśmy radzić sobie w dziesięciu, gdyż Chiotisowi dwukrotnie padło na rozum, a w Pucharze UEFA bramkę na wagę awansu Lazio strzeliło w ostatniej minucie spotkania.

 

Co dalej? Na razie, wiem tyle, że był to ostatni mój sezon w Benfice. Przynajmniej na teraz. Nigdy nie lubiłem zasiadać w jednym miejscu przez długi okres i tym razem nie zamierzałem robić wyjątku. W Lizbonie stworzyłem zespół, który absolutnie zdominował rozgrywki w Portugalii i stał się jednym z najgroźniejszych teamów na całym świecie. Chcę poszukać jednak nowych wyzwań i mam nadzieję, że moje CV pozwoli mi na objęcie naprawdę ciekawego klubu.

 

Pos     Team                            Pld  Won  Drn  Lst  For  Ag   Won  Drn  Lst  For  Ag   Pts
--------------------------------------------------------------------------------------------------
1st  C  Benfica                         34   15   2    0    53   8    15   2    0    46   8    94   
--------------------------------------------------------------------------------------------------
2nd     Sporting                        34   12   2    3    31   14   10   3    4    28   25   71   
3rd     Porto                           34   13   3    1    42   21   8    3    6    27   26   69   
4th     Académica                       34   12   2    3    30   14   9    3    5    32   20   68   
5th     Vit. Guimarăes                  34   8    5    4    27   19   8    4    5    25   24   57   
6th     Braga                           34   8    3    6    24   18   7    4    6    26   22   52   
7th     Moreirense                      34   9    2    6    29   20   5    7    5    24   25   51   
8th     Belenenses                      34   9    4    4    32   26   5    3    9    19   27   49   
9th     Penafiel                        34   8    4    5    29   22   5    5    7    32   38   48   
10th    Boavista                        34   5    5    7    22   27   7    6    4    22   16   47   
11th    Beira-Mar                       34   9    2    6    34   29   4    4    9    18   24   45   
12th    E. Amadora                      34   6    4    7    19   21   4    2    11   19   30   36   
13th    Gil Vicente                     34   5    6    6    25   32   3    6    8    17   29   36   
14th    Salgueiros                      34   7    4    6    21   23   3    2    12   23   45   36   
15th    P. Ferreira                     34   7    3    7    20   23   3    1    13   15   34   34   
--------------------------------------------------------------------------------------------------
16th R  Vit. Setúbal                    34   4    5    8    20   28   3    1    13   13   33   27   
17th R  Marítimo                        34   5    2    10   24   34   2    1    14   16   36   24   
18th R  Santa Clara                     34   3    2    12   21   35   0    3    14   12   41   14 

BENFICA 2001-2005:

Liga Sagres- 2002, 2003, 2004, 2005

Puchar Portugalii - 2002, 2003, 2004, 2005

Superpuchar Portugalii - 2002, 2003, 2004

Liga Mistrzów - 2004

Superpuchar Europy - 2004

Puchar Interkontynentalny - 2004

Odnośnik do komentarza

Zgodnie z zapowiedziami - po ostatnim meczu sezonu 2004/2005 pożegnałem się z Lizboną i zamierzałem wyruszyć w dalszą podróż. Jak się później okazało, wyczekiwanie na ciekawą ofertę trwało dużo dłużej niż sobie to wyobrażałem. Wakaty na pozycji menedżerów były w klubach, które kompletnie mnie nie interesowały, a zagrożeni menedżerowie, którzy prowadzili takie kluby jak Ajax czy Newcastle za każdym razem cudem unikali wyrzucenia. Konkretną ofertę pracy w konkretnym klubie otrzymałem dopiero na początku kwietnia. Klub z miasta Beatlesów - Everton na osiem kolejek przed końcem sezonu zajmował przedostatnią pozycję w lidze i Liverpoolczykom bardzo poważnie groziła relegacja.

 

12th    Middlesbrough                   30   6    3    5    19   14   3    4    9    18   36   34   
13th    Blackburn                       30   4    7    4    21   16   4    2    9    18   23   33   
14th    West Ham                        30   7    2    6    25   26   0    7    8    12   28   30   
15th    Nottm Forest                    30   5    6    4    22   19   2    2    11   12   31   29   
16th    Derby                           30   7    2    5    19   17   1    3    12   12   31   29   
17th    Sheff Wed                       30   5    5    5    20   22   2    1    12   10   25   27   
--------------------------------------------------------------------------------------------------
18th    Aston Villa                     30   3    7    6    23   29   2    4    8    18   32   26   
19th    Everton                         30   5    2    8    24   32   1    2    12   7    27   22   
20th    Millwall                        30   2    4    8    22   28   0    0    16   8    46   10

 

Pierwszy mecz z Tottenhamem zakończył się naszą minimalną porażką, lecz kolejne spotkania przyniosły zwyżkę formy i widmo relegacji nieco się oddaliło. Musieliśmy jednak walczyć do samego końca. Ostatnie spotkanie z West Bromwich przed własną publicznością było z gatunku tych na śmierć i życie. Ostatecznie wygraliśmy 2:0 i sezon 2005/2006 ukończyliśmy na wysokim, jak na nasze możliwości, trzynaste miejsce.

Co dalej? Budowanie potęgi w Liverpoolu może potrwać zdecydowanie dłużej niż w Lizbonie. Ogranicza nas nie najwyższy budżet, a także siła rywali jest zdecydowanie inna niż w przypadku Ligi Sagres. W okresie przygotowawczym do sezonu czeka mnie dużo pracy, gdyż w Evertonie potrzebna jest przebudowa. Dużo piłkarzy jest nieszczęśliwych i na takich fundamentach raczej nie da się zbudować niczego ciekawego. Na sam koniec, chciałbym dodać, iż prowadzona przez nowego menedżera Benfica sięgnęła po Puchar Mistrzów - stworzyłem potwora.

 

Pos     Team                            Pld  Won  Drn  Lst  For  Ag   Won  Drn  Lst  For  Ag   Pts
--------------------------------------------------------------------------------------------------
1st  C  Chelsea                         38   16   2    1    34   9    13   3    3    32   22   92   
--------------------------------------------------------------------------------------------------
2nd     Arsenal                         38   15   3    1    29   6    9    5    5    30   29   80   
3rd     Man Utd                         38   15   1    3    43   12   8    6    5    32   22   76   
4th     Liverpool                       38   15   1    3    39   11   6    10   3    27   26   74   
5th     Sunderland                      38   10   4    5    32   19   10   7    2    25   13   71   
6th     Newcastle                       38   10   7    2    33   12   8    5    6    27   23   66   
7th     Leeds                           38   13   4    2    40   19   4    5    10   26   37   60   
8th     Bolton                          38   12   2    5    34   15   6    4    9    15   25   60   
9th     Tottenham                       38   11   4    4    30   20   6    3    10   21   32   58   
10th    Preston                         38   12   3    4    37   17   5    2    12   17   27   56   
11th    Blackburn                       38   6    7    6    27   22   5    3    11   21   27   43   
12th    Derby                           38   11   3    5    25   17   1    3    15   14   38   42   
13th    Everton                         38   9    2    8    31   32   3    3    13   16   32   41   
14th    Middlesbrough                   38   7    5    7    24   19   3    5    11   20   40   40   
15th    W.B.A.                          38   6    8    5    27   24   3    3    13   8    25   38   
16th    Nottm Forest                    38   7    7    5    28   24   2    3    14   12   35   37   
17th    Aston Villa                     38   5    8    6    27   30   3    5    11   22   43   37   
--------------------------------------------------------------------------------------------------
18th R  Sheff Wed                       38   8    5    6    27   26   2    1    16   14   37   36   
19th R  West Ham                        38   8    2    9    29   35   0    7    12   16   37   33  
20th R  Millwall                        38   4    5    10   28   35   0    0    19   9    54   17 

Odnośnik do komentarza

Specyfika drugiego sezonu polegała na występach łódzkiego Widzewa w rozgrywkach elitarnej Ligi Mistrzów. Siłę kadry należało więc rozdzielić na mniej więcej dwa obozy, które pozwoliłyby na osiąganie jak najlepszych rezultatów w LM, jak i ze stoickim spokojem uwalczyć, a raczej obronić tytuł mistrzowski. O dziwo w drugim sezonie swojej przygody na Piłsudskiego udało mi się wywalczyć mniej trofeów. Wspomniałem o porażce z Polonią w ramach Superpucharu Polski, więc wypadałoby wspomnieć też o porażce z Górnikiem Polkowice już w 3 rundzie Pucharu Polski. W meczu z pretendentem do awansu do I ligi wystawiłem ogólnie rzecz biorąc rezerwistów, albowiem był to przerywnik pomiędzy starciami z Bayernem i Szachtarem w LM, ale nie był to dobry pomysł. Przygodę w grupie rozpocząłem od remisu z Valencią 1:1 (U.Ukah), co napawało optymizmem na dalszą część rywalizacji. O tym jednak, gdzie jest nasze miejsce przypomnieliśmy sobie przy okazji meczu z Bayernem i bolącej porażce 0:2. Szans na awans upatrywać należało w meczach ze Szachtarem, które na wypadek zwycięstw dawałyby nam realną nadzieję na kolejną fazę pucharu. Królami remisów okazaliśmy się jednak, gdy zarówno u siebie (0:0), jak i na wyjeździe (1:1 - P.Kuklis) remisowaliśmy z mistrzami Ukrainy, przez co oczywiście szanse na awans były niemal iluzjonistyczne. Po porażkach w dobrym stylu z Valencią na Estadio Mestalla 1:2 (H.Wołąkiewicz) i Bayernem u siebie 2:3 (P.Kuklis, M.Robak) udało nam się wywalczyć 3. miejsce gwarantujące grę w PUEFA. Jeszcze w listopadzie daliśmy kibicom prawdziwy koncert umiejętności, ogrywając Olympiakos 3:0 (R.Kursa, P.Kuklis, S.Ben Radhia), a wyjazdowe spotkanie na Georgios Karaikakis i zwycięstwo 2:1 (V.Durić x2) doprowadziło nas do 1/8 finału. W lidze nie przegraliśmy żadnego spotkania, toteż wiosna zapowiadała się niezwykle ciekawie.

 

Pos 	Team                        	Pld  Won  Drn  Lst  For  Ag   Won  Drn  Lst  For  Ag   Pts
--------------------------------------------------------------------------------------------------
1st  Q  FC Bayern              	GER  6	3	0	0	8	1	2	0	1	5	5	15   
2nd  Q  Valencia               	ESP  6	3	0	0	6	2	1	1	1	5	4	13   
--------------------------------------------------------------------------------------------------
3rd 	Widzew Lodz            	POL  6	0	2	1	3	4	0	1	2	2	5	3	
4th 	Shakhtar Donetsk       	UKR  6	0	1	2	3	7	0	1	2	2	6	2	

Pos 	Team                        	Pld  Won  Drn  Lst  For  Ag   Won  Drn  Lst  For  Ag   Pts
--------------------------------------------------------------------------------------------------
1st  Q  Widzew Lodz                 	14   6	1	0	27   8	6	1	0	13   4	38   
2nd  Q  GKS Belchatow               	14   6	0	1	17   10   2	2	3	8	10   26   
3rd  Q  Legia Warszawa              	14   4	2	1	14   8	3	0	4	11   15   23   
4th  Q  Polonia Bytom               	14   5	0	2	15   6	2	0	5	8	17   21   
--------------------------------------------------------------------------------------------------
5th 	Slask Wroclaw               	14   3	2	2	10   6	2	2	3	11   14   19   
6th 	Gornik Zabrze               	14   1	3	3	8	10   3	1	3	12   14   16   
7th 	Ruch Chorzow                	14   3	0	4	14   15   1	1	5	9	14   13   
8th 	Pogon Szczecin              	14   1	0	6	4	15   0	1	6	6	21   4  

 

W zimie przeprowadziliśmy cztery tranzakcie transferowe, w tym jedną bezgotówkową. Na Piłsudskiego trafił niechciany w Realu Madryt Jurek Dudek, którego zadaniem było zwiększyć i tak już sporą rywalizację w bramce. Do obrony doczłapał się również utalentowany młodzieżowiec Reprezentacji Polski Maciej Wichtowski (21, POL; DRC | 4.5M) ze Śląska Wrocław oraz Anglik Greg Halford (27, ENG; D/MR | 5.75M) z szóstej siły Premiership, Wolverhampton. W tym okienku transferowym udało nam się również doprowadzić do przeprowadzki Rudnevsa na stałe do Łodzi, co kosztowało nas równe 14M złotych. Filar defensywy poprzednich sezonów, Jarosław Bieniuk, został sprzedany do San Jose Eartquakes i przy boku Grzegorza Kasprzika oraz Marcina Radzewicza, którzy również grają w tym klubie, spróbuje zawojować MLS.

 

Wiosenne przetarcie rozpoczęliśmy od bezbramkowego remisu z Mallorcą w ramach 4 rundy Pucharu UEFA, które nas niezmiernie rozczarowało, zważywszy na ogromną przewagę w tym meczu (16/7 : 4/0 - w strzałach). Rewanż w Hiszpanii był już wyrównany, a bramka Keity z 19. minuty zaważyła na odpadnięciu z dalszej rywalizacji. Z polskich drużyn w pucharach najlepiej radził sobie Lech Poznań, który w 3 rundzie PUEFA musiał uznać wyższość piłkarzy z Salzburga, którzy zresztą doszli aż do finału, przegrywając w nim z Interem Mediolan. Ligę Mistrzów natomiast wygrał Manchester United, który uporał się z Realem Madryt. Do końca sezonu ulegliśmy tylko raz i oczywiście była to tradycyjnie Legia Warszawa. Niemniej jednak osiągnęliśmy całkiem niezły rezultat.

 

Pos 	Team                        	Pld  Won  Drn  Lst  For  Ag   Won  Drn  Lst  For  Ag   Pts
--------------------------------------------------------------------------------------------------
1st  C  Widzew Lodz                 	14   12   1	1	39   15   11   3	0	27   10   54   
--------------------------------------------------------------------------------------------------
2nd 	Legia Warszawa              	14   8	3	3	27   16   8	0	6	24   24   40   
3rd 	Polonia Warszawa            	14   7	3	4	23   14   7	2	5	18   20   34   
4th 	GKS Belchatow               	14   11   2	1	26   11   2	3	9	15   26   31   
5th 	Wisla Krakow                	14   10   2	2	33   18   2	2	10   21   34   28   
6th 	Polonia Bytom               	14   8	2	4	25   13   3	2	9	16   30   27   
7th 	Lechia Gdansk               	14   9	1	4	27   25   3	3	8	15   25   26   
8th 	Korona Kielce               	14   8	3	3	27   16   2	3	9	14   25   24   
9th 	Lech Poznan                 	14   11   1	2	30   13   5	4	5	19   19   42   
10th	Slask Wroclaw               	14   9	2	3	23   14   2	4	8	19   29   30   
11th	Zaglebie Lubin              	14   4	5	5	23   20   5	1	8	21   32   27   
12th	Gornik Zabrze               	14   3	6	5	13   16   6	2	6	20   25   27   
--------------------------------------------------------------------------------------------------
13th Pl Ruch Chorzow                	14   7	3	4	25   22   1	3	10   15   26   24   
14th Pl Pogon Szczecin              	14   4	1	9	15   26   3	2	9	14   28   22   
--------------------------------------------------------------------------------------------------
15th R  Cracovia                    	14   6	2	6	23   21   2	3	9	11   23   22   
16th R  GKP Gorzow                  	14   4	3	7	17   18   1	3	10   9	20   18   

 

Z Ekstraklasą pożegnała się Cracovia Kraków i słaby kadrowo GKP Gorzów. W ich miejsce powróci Arka Gdynia, która w I lidze była tylko rok, i GKS Katowice, którego rozbrat z ekstraklasową piłką był nieco dłuższy. Status pierwszoligowca tracą natomiast: Piast Gliwice, Stal Rzeszów, ŁKS Łódź i Mieszko Gniezno.

 

Z wyróżnień, po raz pierwszy udało mi się wywalczyć tytuł manago roku. W poprzednim sezonie nie znalazłem się nawet w czołowej trójce, pomimo sięgnięcia po podwójną koronę. Najlepszym piłkarzem ligi wybrany został Artjoms Rudnevs, drugi w tym plebiscycie był Velibor Durić. Natomiast wśród odkryć roku nie znalazło się miejsce dla żadnego młodego Widzewiaka.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Coś wam wena przeszła ;). Ja aktualnie wojuje tradycyjnie w Bundeslidze. 3 sezon w Borussi M'gladbach, w pierwszym 3 miejsce, w kolejnych dwa mistrzostwa. Niezadowolony jestem na razie z występów w LM. Bo jak dotychczas kończyłem rywalizacje w II fazie grupowej. Gram na 3.9.68 plus Tapanified June update. Więcej informacji i podsumowań na progu nowego sezonu :)

Odnośnik do komentarza

Coś wam wena przeszła ;). Ja aktualnie wojuje tradycyjnie w Bundeslidze. 3 sezon w Borussi M'gladbach, w pierwszym 3 miejsce, w kolejnych dwa mistrzostwa. Niezadowolony jestem na razie z występów w LM. Bo jak dotychczas kończyłem rywalizacje w II fazie grupowej. Gram na 3.9.68 plus Tapanified June update. Więcej informacji i podsumowań na progu nowego sezonu :)

Wena nie przeszła, tylko delikatny brak czasu.

 

Ja skończyłem sezon w II lidze. Legnica, przyszła Polskiego Futbolu Stolica :D

 

Tabelka

 

Cd tabelki

 

Menago sezonu

 

Młody gracz

 

 

Cieszy awans, który wygraliśmy w rundzie wiosennej. Goniliśmy drugi ŁKS aż dogoniliśmy. Pokonaliśmy lidera Stomil Olsztyn na wyjeździe. Wygraliśmy z ŁKS`em. Z RKS`em zremisowaliśmy grając w '10', kontuzja w 80 minucie Jacyny i gra dwójką z tyłu, bramkę na remis strzelając chwilę po jego zejściu.

 

Zastrzyk 350 tysięcy funtów plus już obecne 1,2 mln funtów na transfery oznacza jedno, wyruszam na polowanie. Na pewno poszukam graczy w Lechu Poznań, który cudem nie spadł do III ligi oraz w Jagiellonii.

 

Czesio Michniewicz gra w Unii Skierniewice.

 

 

Legia została Mistrzem Polski.

Średnia ocen

 

Średnia ocen cd

 

Średnia ocen cd

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...