Skocz do zawartości

[CM 01-02] Nasze Boje


BlaugranaFAN

Rekomendowane odpowiedzi

Nie zgłosił się po mnie żaden klub toteż trzeba było grać dalej. Odszedł przede wszystkim mało grający w końcówce sezonu Zidane, ale dziękujemy za te 2 sezony. Rivaldo też odszedł. Zakontraktowałem też za darmo kilku ofensywnych piłkarzy m.in Pawła Brożka, ale ten zimą już odszedł do Anderlechtu, bo mu się w Anglii nie podobało.

Trzon kadry stanowić miał jak zwykle atak Mokas jako AMC i Mido z Reuterem jako SC na skrzydłach Deisler i Giuly, w środku Nolan z Kerrem. W obronie Carmo, Bennet i Flavio, chociaż obrona to najbardziej ruchliwa formacja u mnie. Na bramce dałem szansę Hay'owi.

Już na początku przegrałem Super Puchar Europy z Koln. Los bywa... złośliwy w fazie grupowej pozwolił mi trafić na Sporting Lizbonę :)

Dodatkowo AIK i Borussia, wyszliśmy z 2 miejsca za Sportingiem (wygrana i porażka).

Druga faza grupowa zaczęła się od porażki 3:1 z Interem, ale w 2 kolejce pokonaliśmy Feyenoord 2:1. Trzecim rywalem FC Koln.

W pucharze Interkontynentalnym pokonaliśmy River 2:0.

W FA Cup dopiero 3 runda z Leyton.

W League Cup w 1/4 pokonaliśmy Portsmouth. I w półfinale zmierzymy się z Ipswich. Po raz pierwszy mam praktyczne szanse zgarnąć jakiś puchar krajowy w Anglii. Szanse są spore.

W lidze jak zwykle ciężko, ale tym razem na półmetku rozgrywek jesteśmy wysoko, na 4 pozycji. Przegraliśmy tylko dwukrotnie, ale aż 9 remisów robi swoje. Chelsea jak zwykle (różnie bywa jaki zespół, ale zawsze ktoś) odskoczyła, ale patrząc, że wiosną zawsze graliśmy lepiej... No szansa jest na pewno:

 

1. Chelsea 41

2. Everton 39 (20 meczów)

3. Arsenal 35

4. Birmingham 33

5. Man Utd 31

Odnośnik do komentarza

Kolejny sezon w Reims za mną. Tym razem jest to ostatni w tej drużynie ponieważ wygrałem nią już wszystko co było do wygrania.

 

W Lidze mistrzów po pierwszej fazie grupowej, którą zakończyliśmy na drugim miejscu, awansowaliśmy do drugiej fazy rozgrywek. W zdecydowanie najłatwiejszej grupie D znaleźliśmy się razem z PSV, Fenerbache oraz Wisłą Kraków. Awansowaliśmy do ćwierćfinału z drugiego miejsca ulegając tylko PSV na wyjeździe. W ćwierćfinale trafiliśmy na Inter, który ograliśmy pewnie u siebie 2:0. Na wyjeździe nie było tak fajnie, bramki Kallona i Ronaldinho do 90 dawały remis w dwumeczu. Na samym początku dogrywki, wprowadzony chwilę wcześniej To Madeira strzela bramkę na 2:1, dowozimy rezultat do końca i przechodzimy do półfinału, gdzie czeka na nas FC Barcelona. Jako kibic Realu, nie potrzebowałem dodatkowej motywacji na ten mecz ;). W pierwszym pojedynku pomógł nam sędzia, wyrzucając w 12 minucie Buffona z boiska, jednocześnie dyktując nam karnego. Mecz zakończył się wynikiem 2:1 dla nas, graliśmy u siebie więc to nie był wymarzony rezultat. Rewanż na Camp Nou był taki jak się spodziewałem. Barca rzuciła się od pierwszej minuty do ataku, strzelając bramkę dopiero w 45 minucie, co było dużą zasługą świetnie broniącego tego dnia Hugo Pinheiro. Na drugą połowę wyszliśmy bardziej ofensywnie nastawieni, co zaprocentowało w 66 minucie trafieniem Kallstroma. Od tego momentu znów nastąpił zmasowany atak Barcy, lecz w tej połowie Pinheiro nie dał strzelić sobie drugiej bramki i awansowaliśmy szczęśliwie wygrywając dwumecz 3:2. W finale czekał na nas Liverpool. Patrząc na jego wyniki w Premiership (mistrz) czy wcześniejsze wyeliminowanie Romy w grupie, Arsenalu i Man Utd, obawiałem się tego finalu. W całym finale oddaliśmy aż 2 celne strzały przy 4 L'poolu, posiadanie 56 na 44 dla Anglików, ogółem statystycznie było bardzo źle... Jednak wynik 2:0 dla nas, po 2 bramkach Kallstroma sprawiał, że żadne statystyki mnie nie interesowały. Cel, który postawiłem przed sobą na początku mojej pracy w Reims zrealizowany. Stade de Reims Champagne zdobywa CL 2005 roku!:winner:

 

W lidze od początku do końca w walce o mistrzostwo liczyły się tylko 3 zespoły. My, Rennes oraz St-Etienne. Nasza trójka zmieniała się miejscami na podium, lecz dzięki świetniej końcówce to my zakończyliśmy sezon na 3 miejscu.

 

Miłą niespodzianką było dla mnie zdobycie Pucharu Ligi przez naszych młodych zawodników. Nie przywiązywałem do niego wagi, lecz tylko tego pucharu brakowało w mojej kolekcji.

 

Zdobyłem Reims wszystko co było do zdobycia, zbudowałem drużynę na lata która potrafi nawiązać walkę z największymi klubami Europy, dlatego jeśli znajdzie się na mnie jakiś chętny klubik

Kilka screenów

 

Skład

Wyniki

z Barcą

Finał

Odnośnik do komentarza

No pięknie - graty :)

 

Ja w LM nie zawojowałem w tym roku, chociaż sukces jakiś był - dotarłem do ćwierćfinału, gdzie lepszy okazał się holenderski PSV. W pucharze Anglii odpadliśmy szybko, oczywiście z Chelsea. Za to puchar ligi udało nam się nawet wygrać :)

Największe emocje jednak budziła liga, na niej chciałem się skupić, bo przecież brakowało mi tego trofeum do kolekcji. Walczyłem jak lew w każdym meczu, a to odpadając na ~6 punktów, a to goniąc. Chwilę byłem nawet liderem. Pod koniec sezonu szedłem łeb w łeb z Chelsea. Sytuacja była następująca - 3 kolejki do końca, klub z Londynu ma 70 punktów, ja 69. Gramy ze sobą. 11 minuta i Reuter na 1:0, 25 minuta i Aimar doprowadza do remisu - nic nam to nie daje. 45 minuta, a sędzia dyktuje rzut karny dla The Blues, podchodzi Aimar ii broni Hay! Końcówka spotkania, dochodzi 80 minuta - Ludovic Giuly nie zawodzi! 33 letni już gracz wciąż w świetnej formie. Koniec. Wychodzimy na prowadzenie w tabeli - do końca dwie kolejki. Dwa punkty przewagi. Jesteśmy niepokonani od 26 spotkań (ale remisów sporawo - 15...)

 

Birmingham - West Ham

Newcastle - Chelsea

 

 

Birmingham po 45 minutach prowadzi już 3:0, dwa gole Haddada i jeden Parkera. Chelsea 0:0. Mecze kończą się takimi wynikami. West Ham i Newcastle spadają z ligi. Ostatni mecz z Leeds nieważny :)

 

Birmingham City mistrzem Anglii!!!

Odnośnik do komentarza

Dzięki, ale nie przesadzałbym - miałem dobre ekipy i mocne finansowo. Teraz będzie hardcore :D Jak się okazało wygranie Premiership jest chyba ważniejsze od LM, bo mi reputacja wzrosła do "Superb" dostałem oferty z Carlisie, Zagłębia (ale już zdegradowane) i Bełchatowa. Bez namysłu przyjąłem ofertę od GKS-u. W obecnym sezonie zajęli 12 miejsce w 2 lidze! Mam za zadanie się utrzymać. Na klubowym koncie jest minus dwieście tysięcy euro, a na transfery okrągłe zero.

 

Kadra:

 

http://img811.imageshack.us/img811/376/08312010121323.png

Odnośnik do komentarza

Dzięki, ale nie przesadzałbym - miałem dobre ekipy i mocne finansowo. Teraz będzie hardcore :D Jak się okazało wygranie Premiership jest chyba ważniejsze od LM, bo mi reputacja wzrosła do "Superb" dostałem oferty z Carlisie, Zagłębia (ale już zdegradowane) i Bełchatowa. Bez namysłu przyjąłem ofertę od GKS-u. W obecnym sezonie zajęli 12 miejsce w 2 lidze! Mam za zadanie się utrzymać. Na klubowym koncie jest minus dwieście tysięcy euro, a na transfery okrągłe zero.

 

Kadra:

 

http://img811.imageshack.us/img811/376/08312010121323.png

teraz musisz się pilnować. "Pierwszy po Bogu" (Prezes) u mnie jest zagorzałem kibicem Gieksy, z-ca dyrektora (mój) pisał muzykę do jej hymnu.

 

Prawdziwy Górnicy są z Bełchatowa :D

 

 

:kutgw: na nowej drodze życia :D

Odnośnik do komentarza

Ja też skusiłem się na 2 ligę polską, z tym że sytuacja była nieco bardziej hardcore'owa. Zostałem trenerem Korony Kielce, świeżo upieczonego beniaminka z -200 tysiącami na koncie i 2 zawodnikami w składzie. Z wolnego transferu zbierałem wszystkich, którzy chociaż w minimalnym stopniu się nadawali i ustawiłem pod nich lekko modyfikowaną standardową 4-5-1 co dało bardzo zadowalające rezultaty. Na półmetku zamiast walczyć o utrzymanie, jesteśmy w ścisłej czołówce ligi i powoli myślimy o awansie :)

 

jmk graty mistrza:kutgw: i powodzenia na Bukowej :]

 

Z ostatniej chwili: Reprezentacja Polski odpadła w eliminacjach do mundialu i wyrzuconego Engela postanowiono zastąpić moją skromną osobą :]

Odnośnik do komentarza

Ja też skusiłem się na 2 ligę polską, z tym że sytuacja była nieco bardziej hardcore'owa. Zostałem trenerem Korony Kielce, świeżo upieczonego beniaminka z -200 tysiącami na koncie i 2 zawodnikami w składzie. Z wolnego transferu zbierałem wszystkich, którzy chociaż w minimalnym stopniu się nadawali i ustawiłem pod nich lekko modyfikowaną standardową 4-5-1 co dało bardzo zadowalające rezultaty. Na półmetku zamiast walczyć o utrzymanie, jesteśmy w ścisłej czołówce ligi i powoli myślimy o awansie :)

 

jmk graty mistrza:kutgw: i powodzenia na Bukowej :]

 

Z ostatniej chwili: Reprezentacja Polski odpadła w eliminacjach do mundialu i wyrzuconego Engela postanowiono zastąpić moją skromną osobą :]

Raczej na Sportowej :>

 

To też :kutgw: i MP po awansie życzę :D

Odnośnik do komentarza

Łatwo zrobić drużyny z tej zbieraniny nie było, a prezes (:>) nie rzucił nawet groszem. Pościągałem kilku rezerwowych do pierwszego składu i zatrudniłem z wolnego transferu HITY :D No bo jak nazwać ściągnięcie byłego piłkarza Leidy i to Hiszpana? Rafeala Salinasa oraz wychowanka Sochaux (grał tam całą karierę) - francuski napadzior o fajnym nazwisku - Mickael Casanova. Do tego Robert Michalski. Był u nas na testach, po znajomości - a jak, Steve McManaman! Nawet chciał podpisać kontrakt, ale... zabrakło limitu obcokrajowców ;(

 

Z takim składem przegraliśmy pierwszy mecz w pucharze ligi z Rakowem 1:0, w rewanżu jednak zagraliśmy o niebo lepiej pokonując rywala 2:1 i awansując dzięki bramkom strzelonym na wyjeździe. Inauguracja ligi zaczęła się niespodziewanie dobrze - po 45 minutach prowadziliśmy już 3:0 z Wałbrzychem, który ma kilku piłkarzy, o których ja mogę sobie tylko pomarzyć. Jednak pod koniec mecz odpuściły nam siły, siadła kondycja - daliśmy sobie wbić dwie bramki. No, ale 3 punkty, to 3 punkty :P

 

W drugim spotkaniu znów zaliczyliśmy wejście smoka - po kwadransie Odra przegrywała z nami 2:0 po trafieniach Casanovy i Przybyszewskiego. Tym razem jednak utrzymaliśmy wynik do końca.

 

Zwolniłem za 12tyś euro rezerwowego bramkarza, Niemca, ale Steve już chciał za dużo :(

 

Z wolnego transferu ściągnąłem jeszcze Vasifa Makowskiego, wychowanka Dynamo Mińsk - obrońca.

 

Powoli krystalizował się skład, kiedy to wyeliminowaliśmy z FA Cup Cracovię, 1:1 z meczu, dogrywka nie przyniosła rezultatu i po rzutach karnych przeszliśmy dalej.

 

Samuel - Makowski, Sala, Duda - Włodarczyk, Rachwał - Casanova, Przybyszewski, Sokołowski - Moreira, Zagorski

Tak to mniej więcej miało wyglądać.

Odnośnik do komentarza

W następnej kolejce zagraliśmy z Rakowem i tym razem niestety ulegliśmy i to 2:0. Już się bałem, że jednak nie będzie tak różowo. Tym bardziej, że przegraliśmy też z Tłokami i zremisowaliśmy ze Szczakowianką. Wprawdzie pokonaliśmy Bałtyk Gdynia, ale później przyszła kolejna przegrana - 2:1 z Lechem. Wtedy dopiero nastąpił przełom, pokonaliśmy Stasiaka Gomunice (sic!)i Ruch Chorzów (3:0!). Remis z Siarką, to tylko małe potknięcie, bo potem była już seria zwycięstw - z KSZO, Odrą Opole, Polkowicami, Polonią i GKS-em Katowice. Ulegliśmy tylko z Lechią. Dało to nam zadziwiająco wysoką lokatę - drugą. Miałem się utrzymać, a tu zapowiada się walka o awans. I to bezpośredni.

 

1. Odra Wodzisław 39

2. GKS Bełchatów 32

3. Odra Opole 32

4. Szczakowianka 31

5. Polkowice 26

 

Puchar Polski był dla nas tylko do 3 rundy - odpadliśmy po karnych z Hutnikiem Kraków. W pucharze ligi natomiast po dwumeczu z Hetmanem.

 

Niestety najgorzej jest z finansami klubowymi :/ Mieliśmy już sporo na minusie, zarząd dorzucił do budżetu 550 tysięcy euro. Obecnie mamy minus 180 tysięcy. Trzeba szybko awansować, to powinno parę euro wlecieć.

Odnośnik do komentarza

Przygotowania do nowego sezonu czas zacząć po pierwsze - dostaliśmy blisko 800k euro za prawa transmisyjne :jupi:. Mogłem kogoś wreszcie kupić, ale nie poszalałem zbytnio chcąc utrzymać stabilność finansową klubu. Wydałem 160k. Łukasz Akacki, Marcin Owczarek, Andrzej Osiński, Krzysztof Gęsior, Chapi, Paweł Golański, Piotr Gawron i Krzysztof Kotorowski wzmocnili nasz klub.

Zagraliśmy przed sezonem jeszcze jeden sparing ze Szczakowianką, zremisowany 1:1 i mogliśmy przystąpić do walki o byt :D

 

Niczego takiego jednak nie zapowiadała pierwsza kolejka, gdzie z bolącym sercem musiałem pokonać swoją Pogoń. I to aż 2:0. Natomiast w następnej kolejce dopiero mieliśmy zweryfikować swoje umiejętności, do Bełchatowa przyjechała Legia.

Pokonaliśmy mój drugi ulubiony zespół w Polsce :P 2:1 i byliśmy liderami grupy A. W pucharze ligi natomiast przegrałem z Orlenem i buba.

W rewanżu jednak poszliśmy w ostrą wymianę ciosów, do przerwy było 2:2, graliśmy z przewagą gracza, atakowaliśmy, ale nie zdołaliśmy wygrać i odpadliśmy.

Okazję do rewanżu mieliśmy już w 3 kolejce tym razem także bardzo fajne spotkanie, ale ostatecznie rozgnietli nas 5:2.

W Pucharze PL, odpadliśmy po porażce z Polonią 3:0 - nie zależało mi.

Liga się liczy. A w lidze graliśmy z beniaminkiem - Polkowicami, prowadziliśmy nawet 1:0, ale czerwona kartka dla Salinasa przyniosła nam zgubę i porażkę 1:2.

Za to następny mecz oddaliśmy już bez walki - klęska 0:3 z Widzewem. Jakoś dziwne rozłożył się terminarz, że po 6 kolejkach (na 8) miałem już grać rewanż z Pogonią. Tym razem porażka, po golu w 90 minucie spotkania. Były to pierwsze punkty Portowców w sezonie... Dopiero teraz miałem zagrać brakujące mecze z Wisłą i Stomilem. Z Wisłą długo utrzymywał się wynik 1:1, ale ostatecznie dobili nas jeszcze jednym trafieniem. No i po 8 kolejkach mieliśmy tylko 6 punktów.

Zarówno 4 Wisła, jak i 2 Legia mają ich 13.

Odnośnik do komentarza

Pora na małe podsumowanie rundy jesiennej.

 

Gramy, parafrazując powiedzenie o pływaniu po warszawsku dupą po piasku, czyli wielkie nic.

 

Altintopy dziadują, dodatkowo miałem duży minus, ponad 1,6 miliona funtów.

 

Pora na konkrety:

 

- tabela

 

- wyniki: http://i51.tinypic.com/nd3c5s.jpg http://i53.tinypic.com/9a7fhc.jpg

 

- gram następującą taktyką czasem z ML/MR

 

- Transfery do

 

- Transfery z

 

- wypożyczenia

 

- straty w skołtach

 

W przypadku sprzedaży Halila, dojdzie jeszcze 750k funtów, po jego debiucie w reprze.

 

Wszyscy zawodnicy, którzy przyszli to młodzi zdolni juniorzy.

Odnośnik do komentarza

Niestety Brachu - grupa spadkowa. A Ty awansuje w nowym sezonie, a nie się tam kisisz :P

 

W kolejnych meczach dostawaliśmy nawet 4:0 i 5:0, wywalczyliśmy tylko jeden punkt. Co łącznie dało nam punktów 7, czyli cztery po organizacji na LIGĘ - ostatnie miejsce. W pierwszej kolejce jednak pokonałem Wisłę i mam 7 oczek. Sytuacja wygląda tak:

 

9. Polkowice 10

10. Hutnik 10

11. Pogoń 9

12. Odra 9

13. Wisła 9

14. Radzionków 9

15. Amica 8

16. Bełchatów 7

Odnośnik do komentarza

Niestety Brachu - grupa spadkowa. A Ty awansuje w nowym sezonie, a nie się tam kisisz :P

 

W kolejnych meczach dostawaliśmy nawet 4:0 i 5:0, wywalczyliśmy tylko jeden punkt. Co łącznie dało nam punktów 7, czyli cztery po organizacji na LIGĘ - ostatnie miejsce. W pierwszej kolejce jednak pokonałem Wisłę i mam 7 oczek. Sytuacja wygląda tak:

 

9. Polkowice 10

10. Hutnik 10

11. Pogoń 9

12. Odra 9

13. Wisła 9

14. Radzionków 9

15. Amica 8

16. Bełchatów 7

oboje walczymy o utrzymanie się w lidze. Na 3.9.68 nie ma już grup w polskiej lidze.

Na szczęście nie masz za dużej straty punktowej.

 

Mój Zarząd na razie jest "zadowolony". Zobaczymy po drugiej połówce sezonu.

 

Na wzmocnienia kasy brak.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...