Skocz do zawartości

[CM 01-02] Nasze Boje


BlaugranaFAN

Rekomendowane odpowiedzi

fakt, tylko patch 68, ale jeśli obrońców masz z pace 15 i acceleration 15 albo wyżej to złapiesz przeciwnikom parę akcji na spalone, a tylko w ten sposób skutecznie się bronisz z mentality attacking. Druga sprawa striker: szybki, z wysokim off the ball swoje nastrzela i zajmie środkowych obrońców, wtedy zbiegający ofensywni skrzydłowi uciekają bocznym obrońcom kompa do środka i robią zamieszanie w ataku, ale to opłaci się Tobie bardziej niż komputerowi w obronie hehe. na pozycje amc dobiegają dwaj rozgrywający - wtedy masz sześciu w napadzie! :) zostający z tyłu dwaj dmc rozbijają kontry, i wykonują stałe fragmenty gry. rożne biją boczni obrońcy. passing mixed - obrońca też czasem asystuje... krótkie podania polecam do obrony wyniku, a nie o to chyba chodzi. mentality attacking, ale tylko przy łapaniu na offside`y przeciwnika... inaczej to samobójstwo. A no i pressing... śmiało yes, w tej taktyce masz aż 6-ciu pomocników, którzy idą już na obrońców! Wyniki tej gry są na screen`ach wyżej zalinkowanych.

jak macie jakieś pomysły na reformy taktyki to piszcie.

 

jeśli update zmienia u Ciebie aż tak zasady futbolu i proste w sumie założenia taktyczne, to radze gre tylko na patchu, większa frajda, emocje. chyba że zamierzasz grać na save`ie trzy dni. potem i tak masz w grze regenów.

 

Jeszcze jedno: albo wydaje mi się albo komentarz gdy jest fast lub medium to piłkarze grają mi lepiej... Gdy jest very fast wynik robi się trochę hmmm... loteryjny.

 

Powodzenia. Gotowca nie daję... nie o to chodzi.

Odnośnik do komentarza

Żeby było na temat. Prowadzę Legię Warszawa pierwszy sezon. W pucharze UEFA wyeliminowałem Anderlecht., ale w lidze słabo mi idzie (12 miejsce). Gram jak pisałem na September multi patch i mam wgrane 12 lig (angileska , polska, belgijslka, rumunska, austriacka, holenderska, italy, francuska, brazylijska, hiszpanska, turecka, grecka

 

ps: Spróbuje Twoim sposobem. Też tak mam że na szybkim komentarzu mam korzystniejsze wyniki.

Odnośnik do komentarza

I po połowie sezonu 2003/2004. No i co? No i super niespodzianka mnie spotkała. Widać, że moi piłkarze zaczęli się chyba do siebie przyzwyczajać, bo są bardzo duże postępy. Adriano szaleje w ataku (15s/9b/2a/8,20ś), w pomocy niezastąpiony jest Marek Sokołowski (23m/6b/10a/8,09ś). Do tego dobrze radzą sobie Dobek i mój ulubieniec Gamla. Po pierwszej rundzie jesteśmy na 7. miejscu, gdzie zarząd chciał, abyśmy utrzymali się w lidze! Bukowski zagrał w reprezentacji Kirgistanu (ocena 7/10), jednak już na kolejne spotkanie nie został powołany. Debiut w reprezentacji U-21 zaliczył Dimitrov, który dobrze spisywał się na bramce podczas meczy pucharowych. Jednak ciągle mam problem z obrońcami. Mam teraz na oku jednego młodzieniaszka, ale z obsadzeniem prawej storny mam ciągle kłopot. Z rezerwowych ciągle szaleje również Andrzej Niedzielan, który w 9 spotkaniach aż 6 razy trafił do bramki przeciwnika.

 

Wtopą było sporwadzenie Polaka o brazylijskich korzeniach. Mowa tutaj o Rafale Dianzenzie, który miał być mocnym wzmocnieniem na prawą stronę obrony. Zupełnie się na niej nie spisuje. Co innego moge powiedzieć o Pajkosie, który dobrze gra na lewej stronie mojej defensywy.

 

7. pozycja jest dla mnie wielkim zaskoczeniem, ale mam nadzieję, że uda się nam uplasować na koniec w pierwszej 10-tcę. Na razie optymistycznie spoglądam w przyszłość ;)

Odnośnik do komentarza

Złe wiadomości mnie doszły :/Bukowski odejdzie do Zagłębia... Dobek i Adriano nie chcą podpisać nowych kontraktów, a ja nie mam siana, aby im zaoferować lepszych... Drużyna się rozsypuje... Trza szukać wzmocnień na nowy sezon.

 

UDAŁO SIĘ MI ICH PRZEKONAĆ DO ZOSTANIA! Mimo dość słabych kontraktów, jak dla mnie, atak Warty zostaje bez zmian :) Szkoda jednak Bukowskiego. Gdyby podpisał z nami kontrakt, to by nie odszedł za darmo... ;(

Odnośnik do komentarza

Hsogor, coz ja gram różnymi ustawieniami. Przede wszystkim CeeMek lubi zageszczenie srodku pola, więc ja proponuje kombinować Ci z 3 obronców, 1 snajperem i odpowiednim rozmieszczeniem 6 pomocników. 4-1-3-2 to ustawienie które nie działa na 3.9.68.

 

krzysiek79, zbiegajacy pomocnicy do środka nie sieją już takiego popłochu jak wczesniej. Mam dwoch swietnych skrzydłowych (Guardado i Villaluz) i grali poprostu słabo.

 

Aktualnie gram na ustawieniu 2-1-4-2-1 (DC x2 - DMC - ML, MR, MC x2 - AMC x2 - SC) i idzie mi Herthą nieźle.

Odnośnik do komentarza
Twój problem to wąska kadra moim zdaniem. Rzuć screeny taktyki i składu to coś pomyślimy. A jakie treningi masz???

 

Właśnie Panowie, jakie treningi stosujecie???

 

Dzięki Krzysiek79 ! dzięki Twoim wskazówką jestem Legią drugi w lidze (pierwszy jest o dziwo Górnik Z.)i jestem w 1/8 UEFA (czeka mnie mecz z Evertonem). Do Twojej taktyki idealnie pasuje Wawrzyniak (dL) na nim i na Vukovicu opiera się gra mojej drużyny.

 

Moja taktyka i skład (połowa zawodników wypożyczona z brazylijskiego Corinthias)

 

http://img124.imageshack.us/img124/2912/polecanesx3.jpg -taktyka (+pressing+offside trap+mentality attacking)

 

http://img513.imageshack.us/img513/1183/polecane2hr2.jpg - skład

 

http://img382.imageshack.us/my.php?image=polecane3uf4.jpg - rezerwy

 

Jeszcze raz thx

Odnośnik do komentarza

Ciesze się, że pomogło. U mnie niestety zaczyna zawodzić (w trzecim sezonie mam jako manager 10 porażek). BlaugranaFAN faktycznie masz rację. U mnie na skrzydłach grali Delvecchio, Alex, Del Piero (bagatela 33mln $), Totti, Tommasi, Simao i wreszcie Lee Bowyer. Z prawej strony ten sprawdza sie najlepiej... nie strzela ale asystuje. Noty 7,05 gdy reszta druzyny ma 7,90 i wyżej...

Moja taktyka nie sprawdza się na "komputerowy piramidon" 4-3-2-1, i 4-4-2 push. Przy niekorzystnym wyniku dmc wymieniam na amc (+strzalka forward) i zazwyczaj po 15 minutach i komentarzu medium!!!! z 0:1 mam 2:1:)

 

Wracając do tych bolesnych skrzydłowych:

Próbowałeś tego:

DL DC DR DMC DMC MC MC MC AMC FC.

"boczni" MC zwiększają szerokość gry

AMC strzałka forward

DMC pressing + hard tackling + set pieces

DC passing direct

Mentality attacking, passing medium Off side traps.

 

Tak teraz mi w głowie zaświtało, środek pola zagęszczony powinno się sprawdzić. Tylko ten AMC... sam nie wiem, dobra pozycja na promowanie ewentualnych transferów. Bo póki co promowałem najlepszych def. pomocników i środkowych obrońców... szli z Romy za łądną kasę. A na AMC, wiadomo zarabia się jeszcze więcej...

 

Panowie jaki zadajecie trening swoim grajkom???

 

A o bojach później, zapowiada się drugie Scudetto, selekcjoner Włoch. Z własnych uwag: Celtic i PSV... Francja jako reprezentacja... Coś w tym jest dziwnego, są po prostu za zdolni.

Odnośnik do komentarza

Krzysiek79, grałem. Wiekszość drugiego sezonu Hertha było grane takim samym ustawieniem. Ultraofensywne! Co dziwne. U siebie trudno było nas pokonać. Wygrywaliśmy m.in. 7:1 z Borussia Dortmund. Do poprawienia wyraźnie gre defensywną, choć ja grałem dość wąsko, najwyraźniej to był błąd (obrońcy boczni oczywiście grali szeroko).

 

makAA, ma większy niż może Ci sie wydawać. Przede wszystkim w przygotowaniach do sezonu. Trzeba im dać wycisk. W sezonie u mnie jadą wszyscy na general ze skills na intensive.

Odnośnik do komentarza

Też to słyszałem... i nie mogę się zgodzić.

1. Napastnicy: attacking hard reszta medium

2. Wiek 14-19: wszystko na intensive - ale nie mogą grać w 1szym składzie

3. Bramkarze: Skills medium, Tactics: medium, Gkeeping hard

4. Pomoc, Obrona (20-27 lat): skills: hard, reszta medium. Można fitness obniżyć i tactics też dać hard.

5. Przed sezonem wszyscy do jednego wiadra: fitness herd, tactics hard. Ten trening daję na 30 dni tylko, potem wszystko wraca do normy każdy do odpowiedniego reżimu.

6. Piłkarze po 28 roku: General czyli wszystko medium

 

Zadko widuję staty na czerwono u piłkarzy.

 

Jakieś alternatywy?

 

BlaugranaFAN: Wąska obrona ma sens tylko gdy grasz DM L/R, ale to osłabia strasznie atak, podania od bocznych defensywnych kończą na głowach przeciwników:(. Dwóch DMC pozwala na spokojne wystawienie jednego DC...Kolejne "ZA" to: trzech obrońców jest bardziej skutecznych w pułapkach offsajdowych niż czterech. O dziwo u mnie asystują boczni obrońcy ( Candela, Cafu nie dziwne;) ale Lassisi i Cufre czy rosnący Tinazzi to już pewne zaskoczenie).

Odnośnik do komentarza

Wracając do tematu... Zaczynam sezon 2004/05, dalej AS Roma, a na koncie:

Mistrzostwo Włoch: 2002, 2003, 2004

Puchar Włoch: 2003, 2004

Superpuchar Włoch: 2001, 2002, 2003

Champions League: 2002, 2004 drugie miejsce: 2003

Superpuchar Europy: drugie miejsce: 2002

Puchar Interkontynentalny: 2002

Klubowe Mistrzostwo Świata FIFA: 2003

przede mną mecze SPW i SPE AD2004... kto wie...;)

 

W 2003 Trapattoni poszedł na emeryturę i zostałem selekcjonerem Włoch:

2003: drugie miejsce w Pucharze Konfederacji

2004: Mistrzostwo Europy

 

3x manager roku w Serie A, rozegrałem 200 spotkań (161-26-13).

 

Sprawdziłem taktykę z rozbiegającymi się środkowymi pomocnikami... nawet nawet, ale kosztowała mnie kilka porażek (1:3 z Man Utd, 0:1 z Perugią, obie na wyjeździe) reszta to wygrane ( Brestia 5:0, Palermo 2:0, Parma 3:0, Anderlecht 5:0, Cagliari 2:0, Panathinaikos 6:1, Lecce 2:1, Torino 5:0, Arsenal 4:1). Robi wrażenie, ale dwaj DMC z hard tackling zaowocowali 4 czerwonymi kartkami w 11 meczach...

 

Transfery na nowy sezon 04/05:

IN: A. Pontarollo (Pro Sesto) Bos, R. van der Vaart (Ajax) Bos, D. Zenoni (Atalanta) 27,5mln $

OUT: A. Del Piero (do Lazio) 31mln $, F. Cannavaro (do Inter) 27,5mln $

Walczę o: Nonato (Bahia) (18,5mln $), J. Saviola (Barcelona) (44mln $), F. Furiani (Salernitana) (6,5mln $)... Może się uda... P. Vieirę (74mln $ chciał Arsenal) odpuściłem, jest Tommasi, De Rossi, Aquilani, N`Diaye, Gilberto Silva...

 

Trzon zespołu: Pelizzoli vel Antonioli, Candela, Samuel, Cafu, Cufre, Tommasi vel N`Diaye, Emerson, Alex, Totti, Tsigalko (ostatni sezon 74 gole!!!) vel Barijho. Największym wrogiem jest mi Lazio, jak w życiu;). W 13 meczach 7-5-1 bramki: 24:10 dla Romy. ( dla porównania Juventus 10-0-0 28:4, Inter 5-3-1 25:9, Milan 5-1-0 12:5).

 

Inne statystyki:

najdroższe transfery w save`ie: Veron MU>Barcelona(2003) i Lucio Leverkusen>Celtic(2004) 56mln$

 

Martwi mnie tylko jedno: pomimo tych osiągnięć nie chcą mnie nigdzie zatrudnić za granicą.

Odnośnik do komentarza

skoro tak mówisz... :king:

 

Roma:

Mistrzostwo Włoch: 2002, 2003, 2004

Puchar Włoch: 2003, 2004

Superpuchar Włoch: 2001, 2002, 2003, 2004

Champions League: 2002, 2004 drugie miejsce: 2003

Superpuchar Europy: drugie miejsce: 2002

Puchar Interkontynentalny: 2002, 2004

Klubowe Mistrzostwo Świata FIFA: 2003

 

Italy:

2003: drugie miejsce w Pucharze Konfederacji

2004: Mistrzostwo Europy

 

Wreszcie, była oferta z Lyon`u... czekam na coś bardziej exclusive.

Odnośnik do komentarza

Roma:

Mistrzostwo Włoch: 2002, 2003, 2004, 2005

Puchar Włoch: 2003, 2004, 2005

Superpuchar Włoch: 2001, 2002, 2003, 2004, 2005

Champions League: 2002, 2004, 2005

drugie miejsce: 2003

Superpuchar Europy: 2004, 2005

drugie miejsce: 2002

Puchar Interkontynentalny: 2002, 2004, 2005

Klubowe Mistrzostwo Świata FIFA: 2003, 2005

 

Italy:

2003: drugie miejsce w Pucharze Konfederacji

2004: Mistrzostwo Europy

2005: Puchar Konfederacji

 

07.12.2005 r. obejmuję stery w FC Porto, choć miałem nadzieję na boje na Wyspach... Porto, po 13 kolejkach na 4-tym miejscu w ekstaklasie ze stratą 5 punktów do prowadzącej Benfiki ma paru ciekawych zawodników: Abreu w bramce, obrońcy: Mendez Sebastian, Jorge Andrade, Roque Junior, Milton do Ó, pomocnicy: Paredes, AGHAHOWA JULIUS, Deco. W ataku mam do dyspozycji Heldera Postigę i innych grajków, których z czasem poznam.

Romę zostawiłem na piewrszym miejscu w Serie A, niemal pewnym awansem do ćwierćfinału Champions League. W składzie: Antonioli** - im starszy tym lepszy, włoskie wino: 13 meczy 3 wpuszczone gole..., Pelizzoli, Cufre*, Nesta**, Lassissi*, Tinazzi*, Alemao*, Chivu**, Candela***, N`Diaye*, Samuel***, Tommasi*, Zenoni*, Aquilani**, Zambrotta*, van der Vaart*, Emerson***, Simao**, Totti***, Meloni*, Barijho*, Tsigalko*** - to ważniejsze nazwiska w klubie, do których dołączą w styczniu Mexes, Bandiera (18 lat, regen z Venezii, 1A - 1gol, 2 asysty, Cristiano Ronaldo - handiman z edytora dla realizmu gry, na prawach Bosmana, wygrany bój z Barcą i Liverpoolem, 13A 2 gole, M. Domizzi z Modeny- wszechsronny obrońca.

 

Moje staty:

304 250-38-16 830:200

 

PS. Grajcie na jednym save`ie... gra juz wydaje się być bardziej realna niż rzeczywistość :)

Odnośnik do komentarza

A ja po ściągnięciu jakiegoś nowego update postanowiłę poprowadzić RCD Mallorca :-)

 

Zastany stan kadry: całkiem niezły, niektóre pozycje (bramka, prawa strona) całkiem solidnie obsadzone. Braki, które rzuciły mi się w oczy, to tylko jeden lewy pomocnik na dobrym poziomie i mało zawodników do środka pola. Próbowałem to nadrobić pozyskując kogoś na te pozycje przed rozpoczęciem sezonu, ale mi się nie udało :-( Za to udało mi się pozyskać R. Palacio i transfer ten okazał się strzałem w dziesiątkę ;-)

 

Za zadanie miałem pewne utrzymanie się w lidze, ale dzięki golom Palacio (połowa sezonu i 17 bramek, pewny lider w tabeli strzelców) zajmuję 5 pozycję. Strata do Realu to 8 punktów i nie zanosi się, abym walczył o mistrzostwo, ale... Marzy mi się 4 miejsce i walką o LM ;-)

 

A jakie mam szanse? Jeżeli Palacio dalej będzie w takiej formie, jeśli obudzi się Castro (środkowy napastnik i tylko 3 bramki jak na razie) oraz gdy moich kluczowych zawodników ominą kontuzje, to jest to plan realny ;-) Zwłaszcza, że kalendarz spotkań mam na swoją korzyść i z Realem, Valencia, Barceloną grałem na wyjeździe i nie były to wielkie porażki - odpowiednio 0:1, 1:2, 3:5. (Swoją droga ciekawe czy kiedyś jakaś drużyna miała taki kalendarz, żeby mieć trzy spotkania pod rząd na Santiago Bernabue, Mestalla i Camp Nou :D)

 

Maknamentem jest krótka ławka rezerwowych. Do wypożyczenia nie ma nikogo, kto by mnie zainteresował, a przy tym fundusz transferowy wynosi obecnie 0 :(

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Czy tylko ja gram? Co tu taka cisza? :P

 

Niestety patch mi nie pozwolił na dalszą grę RCD Mallorca, więc wgrałem innego (Decemnber Update) i rozpocząłem karierę od zera. Tyle, że poprzeczkę zawiesiłem sobie wyżej i jako manager zacząłem pracę w Deportivo Alaves.

 

Cel? Nawiozać do pamiętnego sezonu 2000/2001 kiedy Alaves było finalistą P. Uefa. Ale przede wszystkim zdobywać trofea, bo to klub w zasadzie bez historii ;-) I tak mam już za sobą trzy sezony, z czego ostatni spędzony pierwszej lidze. Ale po kolei ;)

 

Po przejrzeniu zastanej kadry i przewietrzeniu jej okazało się, że mam 13 piłkarzy na poziomie odpowiednim dla Segunda Division, a przy tym średnia składu wynosi około... 30 lat. Środki transferowe były bardzo małe, ale musiałem wzmocnić kadrę i pozyskałem kilku niezłych zawodników, z czego najwazniejszym z nim był Juninoh Paulista (free transfer) - były reprezentat Brazyli mający za soba występy w Atletico Madryt, Celticu czy Middlesbrough. Przez pół sezonu grał nieźle, ale ze względu na zaawansowany wiek siła i kondycja nie pozwalały mu na grę dłuższą niż 60 minut.

 

Poza tym dobrym pomysłem okazało się zatrudnienie Manolo Pereza (free transfer), który grając na prawym skrzydle po sezonie miał kilkanaście asyst i kilka bramek, ze średnią ocen 7.25

 

Inne tansfery:

 

Mario - DMC - kupiony za 110 tys. Prezentował się nieżle, przez dwa sezony równa forma, ale gdy miał 31 lat postanowiłem się go pozbyć i sprzedałem do Osasuny za 1,5 mln

 

Sebastian Uche - MC - kupiony za 55 tys. Solidny pomocnik, który okazał się bardzo dobrą inwestycją, będąc stale graczem pierwszej jedenastki. Niestety ma już 30stkę na karku, więc będę próował się go pozbyć za solidną cenę ;-)

 

Elpys Joes Espinal - AMC/F - największa inwestycja, kupiony za 1,8 mln. W Segunda Division istotnie przyczynił się do sukcesów Alaves, ale uznałem że na pierwszą ligę będzie za słaby i po dwóch sezonach sprzedałem go do CSKA Moskwa za 7,25 mln. Teraz żałuję, bo okazało się, że pierwszy sezon w CSKA miał równie imponujący jak u mnie w Alaves.

 

W połowie sezonu do składu dołączył też Daniel Anotnio Barijho (free transfer) - środkowy napastnik, który od razu wskoczyłdo pierwszej jedenastki i zadomowił sie w niej na stałe. Grając dla Alaves przez 2,5 roku rozegrał ponad 100 spotkań strzelając blisko 50 bramek, ze średnią ocen prawie 7,5. Ale ma już 34 lata i choć atrybuty wyglądają jeszcze imponująco, to chcę go sprzedać za jak najlepszą cenę.

 

Po takich wzmocnieniach okazało się, że średnia wieku kadry wcale się nie obniżyła, ale przynajmniej zawodników w zespole miałem solidniejszych. Dzięki temu, mając za cel wyznaczone utrzymanie się w lidze, osiągnałem całkiem niezły wynik pewnie plasując się na 8 miejscu w lidze.

 

Przed kolejnym sezonem postawniono przede mną te same zadanie (utrzymanie w lidze), ale ja chciałem powalczyć o awans. W związku z tym zrobiłem kolejny zaciąg piłkarzy i podobnie zdecydowana większość zatrudnionych to był free transfer. Najważniejsi:

 

Galuber - DC - mający za soba debiut w reprezentacji Brazyli bardzo uporządkował moją defensywę. W prawdzie goli czy asystn nie miał, ale zauważyłem zdecydowane zmniejszenie ilości traconych bramek.

 

Jacki Smith - boczny obrońca - niczym specjalnym się nie wyróznił, ale był zdecydowanie lepszy od poprzedników.

 

Ayoze - młody jak na moją kadrę (24 lata) lewy pomocnik, który może jakoś na skrzydle nie szalał, ale też nie można powiedzieć, że zawodził.

 

Poza tym istotną zmianą okazała się rezgynacja z 39letniego Bonano w bramce i danie szansy młodszemu o kilka lat Bernardo.

 

Dzieki tym zmianom, a także faktowi, że jeszcze bardziej rzostrzelał się Raul Sanchez (pierwszy sezon 18 bramek, drugi 27) w tabeli zająłem drugie miejsce i wywalczyłem w ten sposób awans.

 

Po drodze nieomal nie wywalczyłem też udziału w pucharze Uefa. Bo dzięki szczęściu i dobremu losowaniu udało mi się dotzeć od półfinału pucharu Hiszpani. Mi trafił się dwumecz z Rayo (też Segunda Division, ale zespół o klasę lepszy od pozostałych, od początku było wiadomo, że wygrają ligę), natomiast w drugim półfinale grały ze sobą Villarreal i Valencia, które zajęły miejsca w pierwszej czwórce. Było więc jasne, że Alaves albo Rayo będąc finalistą pucharu, trafi też do p. Uefa. Niestety boje były jednostronne i to Rayo zasłużenie awansowało dalej, w finale przegrywając z Valencia.

 

Trzeci sezon, beniaminek La Liga. Zarząd we mnie nie wierzył wyznaczając jako cel wzmocnienie składu, a tymczasem... Ale po kolei.

 

Przed sezonem kolejna karuzela transferowa. Przychodzą:

Daniel Bilos - AMC/F - kupiony za 2,2 mln; 29 letni, mający za soba kilka występów w reprezetnacji Argentyny. Ma być Istotnym wzmocnieniem ataku, zastąpić Raula Sancheza.

Javi - DR - kupiony za 1,1 mln; 28 lat, ma być wzmocnieniem prawje strony w obronie, która była mojąpiętą achillesową.

Jimmy Kebe - AMR - przychodzi za darmo, ma szaleć na prawym skrzydle, ale okazuje się jednym wielkim niewypałem. Byłem tak pewny jego dobrej postawy, że za ewentualnego zmiennika zostawiłem sobie 21 letniego juniora. I to był największy bład, bo Kebe był jednym wielkim niewypałem. Rozegrał 30 spotkań, zdybywając 1 bramkę i 6 asyst. Średnia ocen grubo poniżej 7.

Victor Bravo - AML - tak samo jako Kebe, tyle że oczekiwania miałem nieco mniejsze, ale nie tłumaczy to jego przeciętnej formy.

Kome - MC - 30 letni Kameruńczyk pozyskany za darmo. Razem z Uche porządkował grę środku pola. Średnia ocen prawie 7,4. 9 bramek, 11 asyst, chyba najsolidniejszy zawodnik w moim zespole.

Francisco Pavon - przedstawiać nie trzeba, kupiony za 2,5 mln, najlepszy obrońca w składzie.

Ashley Williams - repzrezentat Walii - DC - pozyskany za darmo, z Pavonem był podporą defensywy.

 

Jak już pisałem pozbyłem się przes sezonem Espinala, a także udało mi się opchnąć Juninho Paulistę (za grosze, ale zawsze to jeden bezużyteczny piłkarz mniej ;) )

 

Rozpoczynam sezon i... zaczynają się jaja.

 

Po siedmiu kolejkach okazuje się, że zatrudnienie Bilosa było rewelacyjnym posunięciem, gdyż prowadzi on Alaves do 4 zwycięstw, 2 remisów i tylko jednej porażki, dzięki czemu jestesmy... wiceliderem. Ale nadchodzi 8 mecz i Bilos doznaje cięzkie kontuzji i wypada z gry na... 7 miesięcy. A nie mam godnego następcy.

 

Zmieniam więc ustawienie zespołu na bardziej defensywne (Bilos grał jako AMC, rezygnuję z tej pozycji i wprowadzam pozycję DMC) i myślę sobie, żeby tylko jakoś się trzymać, a na wiosnę Bilos wróci i jakoś będziemy ponad tą strefą spadkową.

 

Tymczasem nowa strategia przynosi nieoczekiwane rezultaty. Powiem jednym zdaniem: po pierwszej rundzie wciąz jesteśmy na drugim miejscu w tabeli, a zdażyło się kilka kolejek, gdzie byliśmy liderem!

 

Cel z "utrzymania się" zmienia się na "walkę o awans do Champions League" ;-) Ale... Zaczyna się coś złego dziać. Nagle zawodniczy przestają grać, mecze niw wychodzą. Katasfroa po prostu i jesteśmy zespołem mającym najgorszą formę w lidze.

 

Wystarczy powiedzieć, że nie wiadomo dlaczego, ale rundę rewanżową rozpoczynamy serią 7 (!!!) porażek z rzędu. Potem jest niewiele lepiej. W kwietniu zamiast walczyć o Ligę Mistrzów znajdujemy się o 3 pkt nad strefą spadkową!

Nadzieją jest rychły powrót Bilosa, ale... Przesunąłem go do rezerw, żeby tam się leczył, a mój genialny asystent nie wpełni zdrowego wystawia go w meczu. Efekt - odnowienie kontuzji i 7 miesięcy leci od nowa. Mimo to pod koniec udaje nam się zdobywać jakieś punkty i ostatecznie w lidze zajmujemy 11 miejsce.

 

W międzyczasie również walczymy o Puchar Hiszpanii, ponownie dochodząc do półfinału. Sytuacja jest taka jak poprzednio, jeśli awansujemy to na jesień gramy w Pucharze Uefa, tyle że teraz musimy pokonać Barcelonę. I... o dziwo po dwóch zaciętych meczach udaje nam się :D (3:2 u siebie, 2:2 na wyjeździe).

 

W finale mój bramkarz chyba za bardzo się denerwuje, bo wystarczą pół godziny i cztery strzały na bramkę, a już przegrywam z Realem 0:3. Stawiam wszystko na jedną kartę i ustawiam zespół ultraofensywnie, ale kończy się to wsyzstko przegraną 2:5. Ale i tak (pomijajać finał P. UEFA) jest to największy sukces Alaves w historii ;-)

 

No i na jesień jesteśmy w pucharach! :D Dlatego trzeba będzie znowu pomyśleć o wzmocnieniach, bo na poziomie europejskim, to mam tylko kilku graczy ;)

 

No, to tyle na razie! :D

 

Piszcie jak wam idzie!!! (Może być krótsza wersja ;-))

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...