Skocz do zawartości

[CM 01-02] Nasze Boje


BlaugranaFAN

Rekomendowane odpowiedzi

Nowy updejt = powrót do nieśmiertelnego menegera = kariera Borussią Dortmund :D

Czy uda mi się przechytrzyć Bayern? W pierwszym okienku nikogo nie kupiłem, sprzedałem kilku niepotrzebnych zawodników, wymieniłem sztab szkoleniowy i zobaczymy, co uda mi się ugrać w pierwszym sezonie :)

Odnośnik do komentarza

Od maja, gdy walczę w pucharach, tylko treningi light. Pytanie w praktyce jest o to, czy mam odpuszczać jeden, czy dwa ostatnie kolejki PL.

Jeżeli masz bardzo dużą przewagę, czyli ponad sześć punktów nad wiceliderem, to bym wystawiał rezerwowy skład na dwie ostatnie kolejki PL.

Odnośnik do komentarza

Trening na light nic nie daje. Tzn między medium a light nie ma żadnej różnicy, ważne żeby nie mieć intensywnego.

Tu chodzi bardziej o konkretną datę, któryś dzień maja, po którym całemu składowi, obojętnie czy gra czy nie gra, kondycja spada ze 100% do 99%. W różnych ligach jest to inny dzień. Jeśli rozegrasz jakiś mecz po tej dacie, to piłkarz który w nim zagra, w tym sezonie już nie powróci do pełnej kondycji. Czyli powiedzmy, że kończy mecz z 82% kondycji i tak już mu zostaje, a potem w czerwcu nawet jeszcze spada.

Można jeszcze zrobić pewnien myk ze zmianami, jeśli zmienisz w odpowiednim momencie (do około 60 minuty) piłkarza w takim meczu, to po jego zakończeniu znów będzie mieć 99%, ale zmiany masz tylko 3. To jest trochę głupie, bo wynika z tego, że dla poprawienia kondycji piłkarza lepiej go wystawić w meczu i zmienić odpowiednio wcześniej, niż wcale nie wystawiać.

Inaczej mówiąc możesz grać pierwszym składem do momentu tej zmiany ze 100% do 99%. Potem już trzeba kombinować.

Odnośnik do komentarza

Pomiędzy 100 a 99 % jest jakaś istotna różnica?

W drugiej połowie maja to ma znaczenie.

 

Czasem chciałoby się wziąć ligę bez porażki i dlatego każdy mecz istotny.

Jeżeli medium a light ma to samo odzwierciedlenie na kondycyjnych parametrach, to light nie ma sensu. Jesteś tego pewien?

Jeżeli chodzi o konkretną datę, to w Anglii jest to między 14-18 maja.

Sprawdzałem to, wrzuciłem połowe składu na light, a drugą na medium. I różnicy w odzyskiwaniu kondycji nie było, tzn kondycji nie odzyskiwali ani jedni, ani drudzy wcale.

W Chorwacji miałem jeszcze gorzej, ostatni mecz w lidze był na początku maja, potem dwa tygodnie przerwy do finału Ligi Mistrzów, a potem kolejne dwa tygodnie i dwumecz w finale Pucharu Chorwacji (drugi mecz już w czerwcu!). Czyli jeśli chciałbym mieć we wszystkich meczach zespół z dobrą kondycją, to w każdym z tych czterech powinienem wystawić inną jedenastkę. O ile w Lidze Mistrzów to był problem, bo Barcelona i Bayern nie miały takich problemów, to finał Puchar Chorwacji grałem z 70-80% kondycji, tak jak zresztą moi przeciwnicy i dawałem radę.

Odnośnik do komentarza

"Sprawdzałem to, wrzuciłem połowe składu na light, a drugą na medium. I różnicy w odzyskiwaniu kondycji nie było, tzn kondycji nie odzyskiwali ani jedni, ani drudzy wcale."

Rozumiem, że piszesz o feralnej końcówce sezonu, a nie o całym sezonie? Trenujesz kogokolwiek i kiedykolwiek na light?

 

Duże zmiany w wiosennym update? Pewnie znów kosmetyka. Rzuciłem tylko okiem i np.: zdziwiło mnie jak bardzo pojechali Dani Alves po determinacji.

Odnośnik do komentarza

W pierwszym sezonie Borussią wicemistrzostwo ze sporą stratą do Bayernu, który zdobył mistrzostwo na 6 kolejek przed końcem rozgrywek. W LM odpadłem w ćwierćfinale z PSG (0:3 away, 0:0 home). Puchar Niemiec skończyłem na półfinale, przegrywając z Bayernem. Lewandowski w 52 meczach zdobył 70 (!) goli! Bayern w całym sezonie zaledwie raz przegrał, a 6 razy zremisował. Wiedziałem, że niezwykle ciężko będzie unicestwić monachijską maszynę, dlatego też zacząłem sprowadzać młodych-zdolnych z myślą o przyszłości. Obecnie mój skład prezentuje się następująco:

GK: ter Stegen (7mln, Gladbach), ławka Weidenfeller
DL: Schmelzer, Grosskreutz
DR: Cassaola (3,4mln, Boca, 18l., DRC, może z niego wyrosnąć jeden z lepszych obrońców na globie, już ma świetne staty), Durm
DC: Hummels, Subotic, Sokrates, Oliveira (2,5mln, Vit Guimares, 22l., jako czwarty stoper niezły)
DMC: Bender, Gundogan, Stark (8mln, Nurnberg, 18l., może z niego wyrosnąć drugi Bender), Kovacic (15mln, Inter, 20l, staty kozak)
AML: Correa (Bosman, 19l, San Lorenzo, już teraz umiejętności prawie na poziomie Reusa), Paredes (3,4mln, Boca, 20l., kolejny młody wilczek)
AMR: Aubameyang, Januzaj (20mln!)
AMC: Mkhitaryan, Vilhena (Bosman, Feyenoord, 19l., będzie playmakerem klasy światowej)
SC: Volland (Bosman, Hoffenheim, 22l., jeden z większych talentów Niemiec), Zohore (20l., 2,5mln, Brondby, świetny rozwijający się napadzior)

Sprzedani:
Lewandowski -> Bayern (Bosman)
Kehl -> Stuttgart (Bosman)
Hoffman -> HSV (4,7mln)
Schieber -> Frankfurt (1mln)
Langerak -> Gladbach (5mln)
Reus -> PSG (25mln)
Piszczek -> Bayern (5mln)
Błaszczykowski -> Stuttgart (3,5mln)

Aktualny stan konta: 47mln
Średnia wieku składu: niecałe 22 lata

Pierwszy mecz w Bundeslidze wtopiliśmy z Bayernem... 0:1, a naszym katem okazał się Lewandowski.

Jedziemy :war:

 

 

 

 

Duże zmiany w wiosennym update? Pewnie znów kosmetyka. Rzuciłem tylko okiem i np.: zdziwiło mnie jak bardzo pojechali Dani Alves po determinacji.

Ciężko powiedzieć ;)

Odnośnik do komentarza

Witam, jako, że ponownie zacząłem grać w poczciwego CM 01/02 mam małe pytanie (Oczywiście gram na oryginalnej bazie danych) :

 

Jak mogę sprawdzić, czy mój zawodnik się rozwinął ? Trening mam ustawiony, chociaż nie wiem czy dobry, ponieważ specem od niego nie jestem :P I teraz właścnie chcę zobaczyć czy przynosi on efekty, tyle, że no właśnie jak to zobaczyć ? Z góry dzięki za odpowiedź ;)

Odnośnik do komentarza

"Sprawdzałem to, wrzuciłem połowe składu na light, a drugą na medium. I różnicy w odzyskiwaniu kondycji nie było, tzn kondycji nie odzyskiwali ani jedni, ani drudzy wcale."

Rozumiem, że piszesz o feralnej końcówce sezonu, a nie o całym sezonie? Trenujesz kogokolwiek i kiedykolwiek na light?

 

Duże zmiany w wiosennym update? Pewnie znów kosmetyka. Rzuciłem tylko okiem i np.: zdziwiło mnie jak bardzo pojechali Dani Alves po determinacji.

 

Oczywiście miałem na myśli tylko te kilka dni w maju.

 

Witam, jako, że ponownie zacząłem grać w poczciwego CM 01/02 mam małe pytanie (Oczywiście gram na oryginalnej bazie danych) :

 

Jak mogę sprawdzić, czy mój zawodnik się rozwinął ? Trening mam ustawiony, chociaż nie wiem czy dobry, ponieważ specem od niego nie jestem :P I teraz właścnie chcę zobaczyć czy przynosi on efekty, tyle, że no właśnie jak to zobaczyć ? Z góry dzięki za odpowiedź ;)

Zawsze uważałem, że w grze powinna być możliwość zapisywania profili piłkarzy razem z ich atrybutami, aby potem móc je wlaśnie porównać w czasie...

Odnośnik do komentarza

 

Witam, jako, że ponownie zacząłem grać w poczciwego CM 01/02 mam małe pytanie (Oczywiście gram na oryginalnej bazie danych) :

 

Jak mogę sprawdzić, czy mój zawodnik się rozwinął ? Trening mam ustawiony, chociaż nie wiem czy dobry, ponieważ specem od niego nie jestem :P I teraz właścnie chcę zobaczyć czy przynosi on efekty, tyle, że no właśnie jak to zobaczyć ? Z góry dzięki za odpowiedź ;)

Zawsze uważałem, że w grze powinna być możliwość zapisywania profili piłkarzy razem z ich atrybutami, aby potem móc je wlaśnie porównać w czasie...

 

Trening -> Przegląd -> Pokaż -> Atrybuty (na czerwono i zielono = wiadomo)

Inaczej tylko poprzez skriny

 

Moje pytanie - da się inaczej prześwietlić wstępnie swój skład niż poprzez (Czynność -> Prośba o raport trenera)?

Obserwacja scouta swojego zespołu nic nie daje?!

Odnośnik do komentarza

Sezon 1 w Liverpoolu zakończony ;) Obfitował on w wiele emocji, a ostatecznie zgarnąłem aż trzy puchary : LM, FA CUP i League Cup, niestety w lidze byłem drugi przegrywając z Manchesterm tylko bilansem bramkowym, ale sezon mogę zaliczyć do udanych ;) Najlepszy gracz sezonu ? Michael Owen bez dwóch zdań, w 56 meczach w tym 6 z ławki strzelił 50 goli !!! Niesamowita gwiazda ;) Niebawem dorzucę screeny i dokładniejszy opis sezonu ;)

Odnośnik do komentarza

Everton sezon 8

 

 

64057927790558246293.jpg

16026060414229674412.jpg

26595213886088637974.jpg

23249456114737841499.jpg

 

 

Zdobycze: tarcza, superpuchar, interkontynentalny, mistrz. W porównaniu z poprzednim sezonem słabiutko. Byłem pewien, że będzie porównywalnie, przyszedł Wilshere z bajońską tygodniówką. Miał być wzmocnieniem, zrujnował budżet.

Taktyka pozostała ta sama i pozostanie.

Pieniędzy nie przybywa, postaram się jeszcze odchudzić kadrę i płace.

Powoli pomoc oscyluje koło 30, a następców jak nie było, tak wciąż nie znalazłem.

 

P.s. Chyba talent:

 

07077942921596059283.jpg

 

Odnośnik do komentarza

Niestety, kolejny sezon (02/03) bez trofeów. W lidze znaczny progres punktowy i tylko trzy punktowa strata do Bayernu. Finał Pucharu Ligi wtopiony z Schalke 0:3 (tydzień wcześniej ograliśmy ich 6:0!), a w LM odpadliśmy z Bayernem (zwycięstwo 2-1 u siebie, na wyjeździe 0-1 do tyłu). Co ciekawe, teraz można mówić w Bayernie o "polskim trio" - Lewandowski, Piszczek oraz... Peszko!

Kupieni:
Eriksen <- Tottenham (23mln)
Ferreira Carasco <- Monaco (Bosman, AMR/L, 22l.)
Cordoba <- Chiapas (Bosman, SC, 22l.)
Arnold <- Wolfsburg (20mln, AMLC, 21l.)
Mangala <- Porto (Bosman)
Lichnovsky <- Univ de Chile (825K, DC, 21l.)
Sandro <- Southampton (15mln)
De Bruyne <- Wolfsburg (15mln)
Benteke <- Aston Villa (23mln)

Wydane: 97mln


Sprzedani:
Paulo Oliveira -> Sporting Liz. (1mln)
Mkhitaryan -> Szachtar (14mln)
Januzaj -> Liverpool (12mln)
Paredes -> Stuttgart (3mln)
Schaub -> Karlsruhe (1,6mln)
Zohore -> Wolfsburg (5mln)
Hummels -> Real M. (32mln)
Bender -> Real M. (15mln)
Aubameyang -> Wolfsburg (15mln)

 

Zarobione: 99mln


Aktualny stan konta: 72mln
Średnia wieku: niecałe 23 lata


Pierwsze trzy kolejki:
HSV (A) 1:0
Hoffenheim (H) 5:0
Bayern (H) 2:1!!!! (Benteke, Volland z karnego)

Ten sezon może być nasz! :war:

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...