Skocz do zawartości

[FM08] Les chamois


Sławoj

Rekomendowane odpowiedzi

Nie będzie to kariera z rozbudowaną fabułą. Części przynajmniej raz dziennie [ale to minimum]

 

 

1.07.2007.

"Samuel Michel niespodziewanie zwolniony z funkcji menedżera klubu Chamois Niort. Jego miejsce zajął Polak, Sławomir Jeżowski, który w ogóle nie ma doświadczenia w prowadzeniu zespołu. Posunięcie ryzykowne ze strony klubu, ale może w tym szaleństwie jest metoda. Młody trener, nowe możliwości taktyczne. Jacques Prevost chyba wie, co robi.

- Co on sobie wyobraża! Nasz ukochany zespół spadł z Lique2, co już dla mnie jest porażką samą w sobie. Potrzeba nam wstrząsu to logiczne, ale nie samobójstwa!- Wypowiada się jeden z kibiców.

- Moim zdaniem, jeśli ten młody „Polaczek” ma potrzebną wiedzę do prowadzenia naszego zespołu to, czemu nie. Nie skreślajmy go zawczasu. Dajmy mu szansę. – Powiedział Cedric, kibic, Niortu.

Opinie są podzielone. Przed Jeżowskim trudne zadanie, musi przekonać do siebie tych nieprzekonanych.”

 

Taki krótki artykuł przeczytałem w lokalnej prasie. Widziałem, że kibice tak zareagują. Wcale mnie to nie zdziwiło. Postaram się, aby kibicie nabrali do mnie zaufania, co na pewno zaowocuje ilością kibiców na trybunach, co z kolei przełoży się na lepszy doping. Kontrakt mam podpisany na 4 lata, płaca 1,1 tys. € tygodniowo. Mi to pasuje.

Zarząd klubu realizuje 4 –letni plan w przeciągu, którego zespół miał by przetrwać w L2. Na zebraniu zarządu zasugerowałem, że osobiście mierzę w awans. Wcale nie zdziwiło to działaczy, awans musi być.

Budżet na transfery wynosi: 603 tys. € a budżet przeznaczony na płace 40,6 tys., € z czego 7,87 tys. € jest do wykorzystania.

Odnośnik do komentarza

Kadra na sezon 2007/2008:

 

 

Bramkarze:

Kelvin Aubeneau[17l, FRA] – Mimo młodego wieku prezentuje się całkiem przyzwoicie. Wyróżnia się przede wszystkim przyspieszeniem i walecznością. Gorzej z grą w powietrzu.

 

Simon Pontdeme [19l., FRA] – Jedna z gwiazd drużyny. Świetna gra na przed polu połączona z wysokim wskaźnikiem koncentracji mam nadzieję, że zaowocuje dobrą grą.

 

Lewa Obrona:

 

Marco Randriana [23l., MAD, 1/0A] – Zawodnik rodem z Madagaskaru prezentuje się rewelacyjnie. Wyróżnia go przede wszystkim duża szybkość. Chłopak pracowity, waleczny i bardzo zwinny.

 

Romain Ferrier [31l., FRA] – Doświadczony obrońca, który powoli traci swoje umiejętności. Musiałby się wspiąć na wyżyny swoich umiejętności, aby wygryźć ze składu Ranriane.

 

Prawa Obrona:

 

Nelson Mota [17l., FRA] – Wychowanek klubu, jeden z najzdolniejszych juniorów w zespole. Przed nim jeszcze daleka droga do pierwszego składu, ale w przeciągu całego sezonu na pewno otrzyma kilka szans.

 

Romain Vincelot [21l., FRA] – Kolejny wychowanek. Gra już od 3 lat w klubie i z sezonu na sezon prezentuje się coraz lepiej. Na treningach cechował się błyskotliwością, przyspieszeniem i dobrym odbiorem.

 

Djibril Konate [26l., Mali] – Zawodnik świetny fizycznie. Silny, skoczny i bardzo trudno go powalić. Na dodatek tego szybki i wytrzymały. Trochę gorzej z odbiorem i ustawianiem się, ale ogólnie zawodnik bardzo dobry.

 

Środek obrony:

 

Damien Da Silva [19l., FRA, W] – Od 4 sezonów w klubie a nie dostał jeszcze żadnej szansy. Dziwi mnie to. Z tego gracza może być solidny środkowy obrońca. Trzeba tylko dać mu szansę.

 

Yannick Fischer [32l., FRA] – Świetny obrońca. Mógłby być troszkę szybszy, ale jak na III ligę – gwiazda.

 

Środkowy pomocnik:

 

Denis „Denis” Tsoumou [28l., Kongo, 2/0, DM] – Zaskoczył mnie swoimi umiejętnościami. Silny, wytrzymały z dobrym odbiorem a o „psychice” nie wspomnę. Pewniak w składzie.

 

Thomas Chameraund [19l., FRA, DM, W] – Musi się jeszcze sporo nauczyć aby dorównać „Denisowi”. Solidny zmiennik.

 

Aziz Nikiema [22l., Burkina Faso, 1/0A, AM R/L/C] – Wszechstronny pomocnik. Ma predyspozycje na dobrego skrzydłowego (duże przyspieszenie + szybkość). Na środkowego ofensywnego pomocnika zbytnio się nie nadaje. Mała kreatywność, podania, przewidywanie.

 

Maxime Ras [18l., FRA, AMC, W] – Młody chłopak z którego w niedalekiej przyszłości może wyrosnąć dobry rozgrywający. Na chwilę obecną rezerwa.

 

Lewa pomoc:

 

Matias Perez Garcia [22l., ARG, AML/C] – Wypożyczony z Atletico Cerro. Na III ligę znakomity. Umie dokładnie dośrodkować, ale także potrafi pograć szybką piłką. Jak na Argentyńczyka przystało świetnie wyszkolony technicznie.

 

Ronan Biger [21l., FRA, D/DM/AM L, W] – Rywalizacja z Garcią a Bigerem będzie interesująca. Biger jest szybszy, lepszy w walce o górne piłki, lepszy fizycznie. Garcia nadrabia za to techniką. Wszystko wyjaśnią sparingi.

 

Prawa pomoc:

 

Arnaud Gonzalez [29l., FRA, AMR] – Ciekawy zawodnik, który prezentuje się bardzo dobrze. Wyróżnia go determinacja, technika, gra głową i co najważniejsze u skrzydłowego umiejętność dośrodkowania.

Napastnicy:

 

Herve Bagnet [25l., FRA] – Fizycznie zawodnik bardzo dobry. Gorzej z umiejętnościami technicznymi. Słabe wykończenie akcji [10] czy marne podania [10]. Jednak Herve ma w sobie to coś, że piłka jego szuka a nie on piłki.

 

Laurent Gagnier [28l., FRA] – Najlepszy gracz na swojej pozycji. Wychowanek OGC Nice. W swojej karierze strzelił 38 goli w 162 meczach. Pewniak.

 

Romain Jacuzzi [22l., FRA, W] – Według asystenta w ataku powinni zagrać Bagnet i Gagnier. Ja jednak uważam, że, Romain powinien zagrać u boku Gagniera. Prezentuje się o wiele lepiej od Bagneta jak dla mnie.

 

Fabryce Seidou [20l., WKS, W] – Młody zawodnik, szybki, zwinny, waleczny. Jednak to jeszcze nie jego czas. Czeka go ławka rezerwowych.

Odnośnik do komentarza

Zapomniałem napisać na jakiej wersji gram :)

 

Wersja gry: FM 2008.0.2

Baza danych: ADDM '09 Data Update

Ligi: Belgia [1-3]; Anglia [1-5]; Francja [1-4]; Niemcy [1-4]; Polska [1-2]; Hiszpania [1-3]

Baza danych: duża

Dodatki: Bomboniera Profesora

Zasady: własne [bez żadnych edytorów czasu rzeczywistego i innych pomiotów szatana :keke: ]

Odnośnik do komentarza

Jeszcze pierwszego dnia pracy do klubu spłynęły oferty kupna Jacuzziego, Bigera oraz Ferriera. Na wszystkie odpowiedziałem negatywnie. Dzień zakończył się fatalnie. Na ostatnim treningu Pontdeme nadwyrężył nadgarstek i będzie leczony, przez co najmniej 2 tygodnie.

Już 2 lipca do klubu dołączył nowy gracz. Był nim Djibril Diawara [32l., FRA, 5/0 u21, D R/C; DM].Zawodnik z wolnego transferu. Ostatnio grał w Angielskim Boltonie.

Za 10 tys. € z Paragwajskiej Olimpii zakupiliśmy Michela Godoyego [23l., PAR, DC].

 

6 lipca rozegraliśmy pierwszy sparing. W Bazylei zagraliśmy z FC Concordia Basel.

W I połowie zagraliśmy bardzo słabo, ale nie zdziwiło mnie to. Kondycyjnie nie byliśmy przygotowani na to spotkanie. Zapowiedziałem, że to tylko ostry trening. I tak było. Po fatalnej I połówce, w której straciliśmy bramkę, przyszła lepsza II część meczu. Więcej okazji do zdobycia bramek, dokładniejsze podania. W 56 minucie Ferrier zmarnował rzut karny a w 71 minucie spotkania Joly pogrążył nas po raz drugi. Na honorowe trafienie czekaliśmy aż do 85 minuty. Wtedy to Da Silva ładnie przymierzył z wolnego.

 

6.07.2007.

Mecz towarzyski

Sportaniagen ST. Jakob, Bazylea [319]

 

FC Concordia Basel [sUI] – Chamois Niort [FRA] 2:1 (1:0)

 

1:0 – L. Joly `45

2:0 – L. Joly `71

2:1 – D. Da Silva `85

 

MoM: L. Joly [FC Concordia Basel, ST, *9]

Odnośnik do komentarza
To w końcu gracz w 2008 czy w 2009 ? I co oznacza 'W' w podawaniu pozycji zawodnika? No i powodzenia we Francji ;)

W 2008 ;]

Wersja gry: FM 2008.0.2

Baza danych: ADDM '09 Data Update [to uaktualnienie :)]

 

@Baron von Kapa - dzięki za wyłapanie .

 

W sygnaturze masz 09 :P no a te nieszczęsne W ?

Odnośnik do komentarza
Francuzów jak i tamtejszej ligi nie lubię, ale czasem wpadnę :P Szkoda tylko, że zrezygnowałeś z prowadzenia reprezentacji. Tak fajnie się po dupci dostawało :]

Brak weny. Może jeszcze kiedyś wrócę :)

peżet - czepiasz się :keke:

 

Naszym kolejnym transferem był zakup Marcina Drzymonta [25l., POL, LB;DC] z Korony Kielce za 75 tys. €. Silny obrońca, który znakomicie „kryje” i nie odpuszcza żadnej piłki.

Stadne Rennais FC zaproponowało nam wypożyczenie do końca sezonu bardzo szybkiego napastnika. Bez wahania zgodziłem się na taką transakcję i na drugi dzień w klubie pojawił się Jires Ekoko [19l., DR Konga, ST].

Ciągle zastanawiałem się czy grać jednym czy może dwoma napastnikami. Grę jednym snajperem przetestuję w kolejnym sparingu. Claudiu Keseru [20l., Rumunia, 20/3 u21, ST] dołączył do nas na zasadzie wypożyczenia z FC Nantes. Z tym zawodnikiem była identyczna sytuacja jak z Ekoko. Klub sam zaproponował wypożyczenie do końca sezonu.

 

***

Kolejny sparing także graliśmy jako gość. Rywalem był półzawodowy klubik z IV ligi Francuskiej, Pau FC. Spotkanie zupełnie inne niż pierwszy mecz towarzyski. Kontrolowaliśmy grę, stwarzaliśmy sobie sytuacje pod bramką Legliba lecz żadnej z nich nie potrafiliśmy wykorzystać. Widać brak zgrania. Na pewno było o wiele lepiej niż w spotkaniu w Bazylei. Taktyka 4-1-4-1 spisała się średnio. Trzeba jeszcze nad nią popracować.

 

14.07.2007.

Mecz towarzyski

Stade de Hameau, Pau [308]

 

Pau FC [CFA] – Chamois Niort [NAT] 0:0

 

MoM: K. Ba [Pau FC, DR, *7]

 

***

 

Kolejny sparing znów graliśmy jako gość i znów naszym rywalem był klub z IV ligi, Brie-la-Gaillarde. Amatorski zespół kompletnie zaskoczył mnie jak i moich piłkarzy. Grali znakomicie i nie odstępowali nam na krok. Co gorsza grali skuteczniej i to oni wygrali to spotkanie? Dwukrotnie naszą obronę ośmieszył Gnahoua? Mecz zakończył się totalna klapą. Sam już nie wiem, co poprawić w taktyce…

 

17.07.2007.

Mecz towarzyski

Andre Pestourie, Brie-la-Gaillarde [331]

 

Brie-la-Gaillarde [CFA] – Chamois Niort [NAT] 2:0 (1:0)

 

1:0 – R. Gnahoua `26

2:0 – R. Gnahoua `66

 

MoM: R. Gnahoua [brie-la-Gaillarde, ST, *9]

 

W I rundzie kwalifikacyjnej Pucharu UEFA Polskie kluby poradziły sobie znakomicie. Warszawska Legia pokonała w Bangor tamtejszy zespół [Bangor City] 3:0 [Roger, M. Radomic, B. Grzelak] a Lech Poznań na własnym obiekcie przy 23 tys. widzów skromnie pokonał Florę 1:0 [ M. Kikut].

 

Laval według Sky Bet jest faworytem do awansu. My w tym notowaniu zajęliśmy 5 miejsce. Przed nami uplasowały się: FC Gueugnon, Creteil i Istres.

***

 

20 lipca do Niortu zawitał Niemiecki klub, TSG Hoffenhein. Zagraliśmy z nimi sparing, który oczywiście przegraliśmy. Mimo porażki zaprezentowaliśmy się całkiem przyzwoicie. W I połowie to goście dominowali na boisku. Przypieczętowali to zdobyciem bramki przez Carlosa Eduardo. Za to w II odsłonie tego pojedynku pokazaliśmy, że umiemy grac w piłkę. Niestety znów zawiodła skuteczność pod bramką rywali. W 49 minucie napastnika i pomocników wyręczył Drzymont, który zdobył gola po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Nie wytrzymaliśmy kondycyjnie tempa gry i w 74 minucie Edu dał swojej swojej drużynie zwycięstwo.

 

20. 07.2007.

Mecz towarzyski

Stade Rene Gaillard Niort [1297]

 

Chamois Niort [Francja] – TSG Hoffenhein [Niemcy] 1:2 (0:10

 

0:1 – Carlos Eduardo `32

1:1 – M. Drzymont `49

1:2 – Edu `74

 

MoM: Carlos Eduardo [TSG Hoffenhein, MC, *8]

Odnośnik do komentarza
Nie będzie to kariera z rozbudowaną fabułą. Części przynajmniej raz dziennie [ale to minimum]

 

Lepiej żeby było rzadziej a z lepszą jakością. Jest trochę błędów. Ostatni post chociażby:

- przymiotniki piszemy małą literą (francuski, niemiecki)

- "Co gorsza grali skuteczniej i to oni wygrali to spotkanie?" - niepotrzebny znak zapytania.

- TSG Hoffenhein - literówka

- brak kropek po liczbie minut - choć tego nie jestem do końca pewien, czy to błąd.

 

Tak czy inaczej, powodzenia!

Odnośnik do komentarza
1 "Co gorsza grali skuteczniej i to oni wygrali to spotkanie?" - niepotrzebny znak zapytania.

2TSG Hoffenhein - literówka

 

Dzięki za wyłapanie.

Co do błędów. Znak zapytania postawił Word, nie zwróciłem uwagi :|

Punkt 2 - Word przestawił sobie sam. Znów moja nieuwaga.

Także dzięki. :)

Odnośnik do komentarza

Przedostatni mecz sparingowy graliśmy znów z niemieckim klubem, FC St. Pauli. W tym spotkaniu dałem szansę tym graczom, który grali mało lub w cale w ostatnich spotkaniach kontrolnych. Dublerzy spisali się bardzo dobrze. Na tle drugoligowca z Niemiec rozegraliśmy dobry mecz, który zakończony remisem 1:1. Znów nie wytrzymaliśmy końcówki i 8 minut przed końcem spotkania straciliśmy w głupi sposób bramkę.

 

24.07.2007.

Mecz towarzyski

Millemtor-Stadion, Hamburg [5557]

 

FC St. Pauli [Niemcy] - Chamois Niort [Francja] 1:1 (0:0)

 

0:1 – R. Jacuzzi `67

1:1 – R. Hennings `82

 

MoM: R. Jacuzzi [Chamois Niort, ST, *8]

Odnośnik do komentarza

Ostatni sparing graliśmy na własnym obiekcie z NEC Nijmegen. Z meczu na mecz graliśmy coraz lepiej i w tym spotkaniu było to wyraźnie widać. Coraz lepiej rozumiemy się na boisku. W I połowie nie daliśmy pograć gościom. Swoją przewagę udowodniliśmy w 31 minucie. Wtedy to Bagnet otworzył wynik meczu. Rywale musieli się sporo namęczyć, aby strzelić nam gola. W 72 minucie van Leeuwen znalazł jednak sposób na pokonanie Pontdeme i tym samym ustalił wynik meczu. Ostatni sparing przed startem sezonu wypadł okazale.

27.07.2007.

Mecz towarzyski

Stade Rene Gaillard, Niort [1368]

 

Chamois Niort [Francja] - NEC Nijmegen [Holandia] 1:1 (1:0)

 

1:0 – H. Bagnet `31

1:1 – M. van Leeuwen `72

 

MoM: J. Staam [NEC Nijmegen, DC, *8]

Odnośnik do komentarza

W I rundzie Coupe de la Lique los przydzielił nam FC Gueugnon. Tak samo jak my rywal gra w Championnat National.

 

Z dniem 30 lipca w klubie zameldował się Julian Pindar [21l., Francja, AMR], który został wypożyczony z FC Lorient do końca sezonu. Tego samego dnia oznajmiłem, że kapitanem zespołu będzie J. Chapuis a jego zastępcą został wybrany D. Diawara.

 

W II fazie kwalifikacyjnej Ligi Mistrzów Bejart Jerozolima pokonał na własnym obiekcie Wisłę Kraków 2:0.

 

W rewanżowych meczach 1 rundy kwalifikacyjnej Pucharu UEFA Lech Poznań ograł Florę 2:1 [H. Rengifo, J. Szałek] i awansował dalej. Legia Warszawa po ciężkim meczu pokonała u siebie Bangor City 1:0 [B. Grzelak] i także awansowała dalej.

 

Pierwszy mecz w sezonie mieliśmy zagrać z Istres, czyli jednym z kandydatów do awansu w tym sezonie. Goście mają w swoim składzie takiego zawodnika, jak Thil, który bez problemów poradziłby sobie w L1. I to właśnie na niego kazałem zwrócić szczególną uwagę.

Spotkanie zaczęliśmy od niecelnego uderzenia Keseru po dośrodkowaniu z lewej strony Randriany. Rywale kilka chwil później odpłacili nam się także niecelnym uderzeniem. Cała pierwsza połowa była rozgrywana w ślimaczym tempie. Dopiero w ostatnich sekundach doliczonego czasu gry goście zmusili Pontdeme do wysiłku. Nasz młody golkiper w znakomitym stylu obronił uderzenie Thilyego z 3 metrów.

W drugiej połowie przejęliśmy kontrolę nad rozgrywaniem piłki. Niestety nic z tego nie wynikało. Stwarzaliśmy sobie bardzo mało okazji do zdobycia bramki. 5 minut przed końcem pomocnik goście, Gallon uderzył piekielnie mocno z 25 metrów. Pontdeme znów musiał interweniować w ekwilibrystyczny sposób. Wybił piłkę na rzut rożny po którym goście objęli prowadzenie. Palmieri dośrodkował na długi słupek a Giroud wyskoczył wyżej od Vincelota i głową wpakował piłkę do siatki.

Jak się okazało był to gol, który rozstrzygnął losy tego nudnego spotkania.

 

3.08.2007.

Championnat National [1/38]

Stade Rene Gaillard, Niort [3914]

 

Chamois Niort [-] - Istres [-] 0:1 (0:0)

 

0:1 – O. Giroud `85

 

MoM: J. Palmieri [istres, MC, *8]

 

Pontdeme – Randriana, Gody, Vincelot, Diawara – Tsoumou, Chapuis – Delavaud, Gagnier, Gonzalez – Keseru [`45 Ekoko]

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...