Skocz do zawartości

[CM 00/01] Najwieksze taktyczne killery


Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc później...

Chciałbym odświeżyć nieco temat. Jestem kompletnym matołem jeżeli chodzi o dobór i tworzenie taktyk w wersji 00/01. Czytałem sporo artykułów na temat formacji i poszczególnych ustawień jednak bez większego skutku.

Chciałbym prosić o jakieś porady bądź gotowe taktyki.

Jeżeli ktoś posiada jedną z tych taktyk autorstwa Groina i Streina bądź taktyke Tannenbaum będe wdzięczny.

Odnośnik do komentarza

Przy okazji chciałbym jeszcze dorzucić jedno pytanko. Mianowicie wyczytałem, iż w opcjach taktycznych with ball oraz without ball zawodnicy powinni być ustawieni bardzo blisko siebie bądź w niewielkich odstępach. Pytanie brzmi: czy jest w tym trochę racji?

Wypróbowałem tą metodę na Veronie, którą zagrałem pierwszy mecz z Juve na wyjeździe. Wynik zdumiewający. Juve-Verona 0:4. W strzałach też było na moją korzyść. Tutaj nie jestem pewien czy nie był to zwykły łut szczęścia.

Jeżeli ktoś ma jakieś info na ten temat będę wdzięczny.

 

PS. Czy mój poprzednik to ten słynny Profesor właśnie od Tannenbauma? Jeżeli tak to może chociaż przypomienie wyglądu tej formacji?

Odnośnik do komentarza

Chciałbym się podzielić dość skuteczną taktyką, którą mógłbym zachwalać godzinami. W większości jest autorstwa kogoś innego(nicku nie pamiętam), a w malutkim stopniu moim. Obecnie na necie jej chyba nie można znaleźć, bowiem przeszukałem mnóstwo starych stronek, itp.

Taktyka opiera się na ustawieniu 3-1-2-1-3.

DC DC DC

DMC

MC MC

OMC

FC FC FC

Nie zdażyło mi się jeszczę, aby przy użyciu tej taktyki nie awansować do wyższej ligi. Przeważnie gram słabszymi drużynami w lidze włoskiej, jak Ravenna, San Marino bądź Fidenza.

Wczoraj dopracowałem dwa warianty tej taktyki. Draco.tct - na zespoły grające taktyką bez ofensywnego pomocnika bądź pomocnika ze strzałeczką na OMC. Draco2.tct na zespoły grające taktyką 3-5-2, 4-1-2-1-2 i innego typu taktyki z ofensywnym pomocnikiem.

Pierwszy sezon grając Ravenną, która przeważnie zajmuje 19-20 miejsce w serie B, ukończyłem na 1 miejscu z 26 zwycięstwami, 4 remisami, 8 porażkami. Bilans bramkowy - 89-43. Zaletą tej taktyki jest masa strzelonych bramek, jednak wadą jest spora ilość wpuszczonych, choć nie jest to regułą. Podałem tylko przykład Ravenny, natomiast innymi drużynami idzie mi równie dobrze a nawet lepiej.

Link:

http://files.filefront.com/Dracorar/;13384492;/fileinfo.html

Odnośnik do komentarza

Nie mam pojęcia. Cm 01/02 staram się unikać jak ognia. W porównaniu z poprzednią wersją jakoś mnie nie przekonuję. Mogę Ci natomiast podać stronkę hongkońgską, na której znajduje się parę taktyk.

http://www.hkcm.com/

Wybierasz ostatnią zakładkę na górze, a później trzecią zakładkę, która wygląda mniej więcej tak:

-?????

Kiedy grałem w 01/02 pamiętam, że bardzo skuteczna była taktyka 4-3-1-2.

DR DC DC DL

MC MC MC

AC

FC FC

Przy czym dwaj pomocnicy, MRC i MLC strzałeczki mieli ustawione na tego AC, czyli na ukos do środka. Tackling-hard, pressing-yes, passing - short.

Wszyscy piłkarze prócz FRC, FLC i AMC mieli ustawione marking-zonal a dwaj środkowi obrońcy marking - man. Crossing i Trough Ball ustawione mieli MRC, MLC i AMC. DL i DR samo crossing ball. Free Roll dla AMC. Reszta funkcji jak np. long shots ustawiano indywidualnie w zależności od umiejętności zawodnika.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
Proszę bardzo. Tannenbaum 1.00:

http://rapidshare.com/files/202686399/Tann...m_1.00.tct.html

 

Pozdrawiam, Czata

a może znajdzie sie link do taktyki Ace?

 

Nie mam, niestety, taktyki Ace, jak również nie posiadam taktyki Przymorskie 3-5-2.

 

Do tej wersji CM - a mogłbym polecić, oprócz Tannenbaum 1.00, taksę 3-1-2-1-3 Miguel (w Polsce bardzo podobna miała nazwę kuba`_tactic) oraz 4-3-1-2_nAkAnO-Safer (ta sprawdza się też w CM 01/02).

 

Żywię nadzieję, że taktyki Ace oraz Przymorskie 3-5-2 posiada ktoś w swoich zbiorach. Zdaje mi się, że były to dzieła polskiej myśli taktycznej i byłaby wielka szkoda, gdyby bezpowrotnie zaginęły.

 

Pozdrawiam, Czata

Odnośnik do komentarza
  • 7 lat później...

 

 

Proszę bardzo. Tannenbaum 1.00:

http://rapidshare.com/files/202686399/Tann...m_1.00.tct.html

 

Pozdrawiam, Czata

a może znajdzie sie link do taktyki Ace?

 

Nie mam, niestety, taktyki Ace, jak również nie posiadam taktyki Przymorskie 3-5-2.

 

Do tej wersji CM - a mogłbym polecić, oprócz Tannenbaum 1.00, taksę 3-1-2-1-3 Miguel (w Polsce bardzo podobna miała nazwę kuba`_tactic) oraz 4-3-1-2_nAkAnO-Safer (ta sprawdza się też w CM 01/02).

 

Żywię nadzieję, że taktyki Ace oraz Przymorskie 3-5-2 posiada ktoś w swoich zbiorach. Zdaje mi się, że były to dzieła polskiej myśli taktycznej i byłaby wielka szkoda, gdyby bezpowrotnie zaginęły.

 

Pozdrawiam, Czata

 

Dzień dobry,

 

Czy mogę prosić o ponowne wrzucenie lub przesłanie zbioru taktyk do cm 00/01 (mój mail radioaktywnakapusta@interia.pl). Jeśli to możliwe, to proszę o przesłanie również taktyki Tannenbaum 1.00 oraz 3-1-2-1-3 Miguel. Nie mogę znaleźć ich w necie :(. Z góry bardzo dziękuję. Jakby ktoś chciał, to mam taktykę nakano :)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...