Skocz do zawartości

Przytułek hipochondryka


Dix__

Rekomendowane odpowiedzi

Jednak nie obyło się bez interwencji chirurgicznej :( Zaczęło się to powiększać i wszelkie Rivanole nic nie pomagały, a sam się bałem przekłuwać. Chirurg stwierdził, że powinienem od razu przyjść, a nie czekać tak długo, bo potem mogło podejść pod paznokieć i do kości, a wtedy mogła grozić nawet amputacja fragmentu palca. Teraz się zastanawiam, czy Pan dr nauk medycznych (swoją drogą dziwnie to brzmi, bo człowiek zwykł każdego lekarza tytułować doktorem, coś jak w szkole, każdego nauczyciela profesorem ;) ) chciał mnie nastraszyć, zażartował sobie, czy to faktycznie prawda. Na pewno mu się to skutecznie udało i trzymam się od skórek przy paznokciach z daleka :) Przepisał mi też Doxycyclinum 100 mg i kazał za tydzień przyjść na kontrolę.

 

Jeszcze dostałem niby dwa zastrzyki ze znieczuleniem w palec, ale zdrętwiał mi tylko w sumie od momentu końca kości śródręcza, do końca paliczków bliższych, ale tam gdzie miałem cięcia jakby nie i w sumie czułem jak mnie kroi i następnie wyciska. Czy przy takiej ropie to nie działa znieczulenie? Kurde nie pamiętam, w którym miejscu na palcu mi dał te zastrzyki. Dawka chyba 10 czegoś ;) Niby pielęgniarka się pytała czy ma dać coś tam mocniejszego, ale stwierdził, że to wystarczy. Mogło być jednak za słabe, czy on musiał wiedzieć, że ja czuję, że on tnie ;) Pierwszy raz w życiu miałem takie znieczulenie :)

Odnośnik do komentarza

 

Jeszcze dostałem niby dwa zastrzyki ze znieczuleniem w palec, ale zdrętwiał mi tylko w sumie od momentu końca kości śródręcza, do końca paliczków bliższych, ale tam gdzie miałem cięcia jakby nie i w sumie czułem jak mnie kroi i następnie wyciska. Czy przy takiej ropie to nie działa znieczulenie?

 

Kurde nie pamiętam, w którym miejscu na palcu mi dał te zastrzyki. Dawka chyba 10 czegoś ;) Niby pielęgniarka się pytała czy ma dać coś tam mocniejszego, ale stwierdził, że to wystarczy. Mogło być jednak za słabe, czy on musiał wiedzieć, że ja czuję, że on tnie ;) Pierwszy raz w życiu miałem takie znieczulenie :)

 

dostałeś znieczulenie przewodowe w nerwy palcowe, które znosi ból ale pozostawia czucie dotyku;

zakażenie kości, o którym wspomniał chirurg u młodych ludzi zdarza się bardzo rzadko i dotyczy bardzo zaawansowanych zmian ropnych- zgorzelinowych

Odnośnik do komentarza

Wczoraj przy nieczystej interwencji dość pechowo upadłem na mały palec lewej dłoni.

Dzisiaj zrobił się on fioletowy i tak napuchł że jest grubszy od wskazującego, nie mogę go zginać a przy poruszaniu czuję dość dotkliwy ból. Smaruję to Altacetem i mam pytanie- jest on tylko wybity/stłuczony czy może coś poważniejszego?

I czy do weekendu mogłoby to zejść?

Odnośnik do komentarza

Jednak nie obyło się bez interwencji chirurgicznej :( Zaczęło się to powiększać i wszelkie Rivanole nic nie pomagały, a sam się bałem przekłuwać. Chirurg stwierdził, że powinienem od razu przyjść, a nie czekać tak długo, bo potem mogło podejść pod paznokieć i do kości, a wtedy mogła grozić nawet amputacja fragmentu palca. Teraz się zastanawiam, czy Pan dr nauk medycznych (swoją drogą dziwnie to brzmi, bo człowiek zwykł każdego lekarza tytułować doktorem, coś jak w szkole, każdego nauczyciela profesorem ;) ) chciał mnie nastraszyć, zażartował sobie, czy to faktycznie prawda. Na pewno mu się to skutecznie udało i trzymam się od skórek przy paznokciach z daleka :) Przepisał mi też Doxycyclinum 100 mg i kazał za tydzień przyjść na kontrolę.

 

Jeszcze dostałem niby dwa zastrzyki ze znieczuleniem w palec, ale zdrętwiał mi tylko w sumie od momentu końca kości śródręcza, do końca paliczków bliższych, ale tam gdzie miałem cięcia jakby nie i w sumie czułem jak mnie kroi i następnie wyciska. Czy przy takiej ropie to nie działa znieczulenie? Kurde nie pamiętam, w którym miejscu na palcu mi dał te zastrzyki. Dawka chyba 10 czegoś ;) Niby pielęgniarka się pytała czy ma dać coś tam mocniejszego, ale stwierdził, że to wystarczy. Mogło być jednak za słabe, czy on musiał wiedzieć, że ja czuję, że on tnie ;) Pierwszy raz w życiu miałem takie znieczulenie :)

Też tak miałem, tylko znieczulenia sobie nie przypominam. Chyba tylko odkaził, ale przecinał skórę w takim miejscu gdzie była sama ropa, więc tylko przy wyciskaniu mnie bolało. Dostałem też wtedy zastrzyk przeciw tężcowi chyba, dziwne, że Tobie czegoś takiego nie dał.

Odnośnik do komentarza

na taki kręcz karku- na początek- Ibuprom 200mg 3 x dz 2 tabl + nagrzewanie-

dodatkowo mozna wcierać żel przeciwbólowy - jaki chcesz

nie wychodź na powietrze, co najmniej pół godziny po nagrzewaniu

w razie braku poprawy w poniedziałek -> do lekarza

Odnośnik do komentarza

Dobra...głupie pytanie, ale muszę je zadać :D

 

Dziś pierwszy raz w życiu poprowadzę imprezę dla około 10 tys. ludzi i zaczyna mnie łapać stresik. Czuję, ścisk w żołądku. Napić się jakiejś melisy, czy lepiej dac sobie spokój i przetrzymać niepokój?

 

Czuję się jak przed maturą, a przecież mam duże doświadczenie w pracy z mikrofonem, prowadziłem doping na Oporowskiej, tylko, że tam mogłem sobie rzucić mięsem, a teraz muszę grzecznie spikerować. Ponadto byłem już spikerem Młodej Ekstraklsy, prowadziłem mecze koszykówki kobiet, czy niższych piłkarskich klas rozgrywkowych. Co radzicie? Wypić, czy nie?

Odnośnik do komentarza

Od kilku dni mam ból brzucha, który nasila się głównie w nocy oraz podczas "leczenia" za pomocą waty z kamforą. Zaczyna także boleć mnie drugie ucho podczas rozmowy przez telefon. Dodam może, że trzy miesiące temu miałem płukany uszy. Czy możliwe, że znów czeka mnie to samo czy jednak to coś innego?

Odnośnik do komentarza

Też miałem ostatnio płukanie ucha i laryngolog przestrzegł mnie przed używaniem jakichkolwiek leków jak boli ucho. Jest to tak delikatny narząd, że nietrudno o trwałe uszkodzenia. Zero kropli, domowych sposobów, zabawy z patyczkami itd. Najlepiej idź do laryngologa.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
Gość MitnickMike

Problem był poruszany jednak obyło się bez odpowiedzi :> Od pół roku trenuję kickboxing i nie miałem problemu z odciskami (odpażeniami) na stopach (trenowaliśmy jako początkujący na matach). Po przenosinach do grupy zaawansowanej (trening na normalnym parkiecie), po 2 miesiącach mam coraz większe odciski na poduszkach, które z każdym obrotem są boleśnie zrywane. Próbowałem jakiś plastrów, bandaży, owijek na stopy itd. Nic nie działa. Nie ma jakiejś maści/żelu/czegokolwiek co przyspieszyło by gojenie się takich ran? Trener znowu polecił mi owijki na stopy. Po 3 miesiącach przyzwyczaję stopy do twardego podłoża i dolegliwości miną.

Odnośnik do komentarza

No ja miałem kamyczek w zeszłym roku i metody ww są nadal na topie :D Choć z tym piwem, to mam wrażenie lekka przesada. Ja tam sobie nigdy nie odmawiałem, a i tak coś tam się nazbierało :/ Ale od czasu narodzin, piję dużo więcej wody.

Jedynie do tego takie okrągłe kapsułki o nazwie Rowatinex. Nie mam pojęcia, czy musisz mieć na to receptę.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...