Skocz do zawartości

Przytułek hipochondryka


Dix__

Rekomendowane odpowiedzi

W moim otoczeniu jest multum kobiet z haszimoto, w tym moja żona. Nie jest to jakaś tragedia. Pewnie na stałe dostanie jakąś dawkę eutyroksu. Zaleca się unikanie stresu, tarczyca się potrafi zmniejszyć. Mogą występować wahania nastroju i senność, ogóle rozbicie. Po rozpoczęciu leczenia u mojej zostało tylko to pierwsze ;)

Odnośnik do komentarza

No bo to na chwile obecną nie jest uleczalne. Spowalnia się jedynie proces niszczenia tarczycy.

Od siebie dodam, że plus z tego wszystkiego jest taki, że dość szybko udało się Wam zdiagnozować. W przypadku mojej żony, diagnoza przyszła trochę za późno. Kilka lat starania się o dziecko, kupa kasy zostawiona u specjalistów i żaden nie zasugerował, żeby zbadać się pod kątem hashimoto. A najprawdopodobniej to była przyczyna naszych problemów.

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Łonio napisał:

W moim otoczeniu jest multum kobiet z haszimoto, w tym moja żona. Nie jest to jakaś tragedia. Pewnie na stałe dostanie jakąś dawkę eutyroksu. Zaleca się unikanie stresu, tarczyca się potrafi zmniejszyć. Mogą występować wahania nastroju i senność, ogóle rozbicie. Po rozpoczęciu leczenia u mojej zostało tylko to pierwsze ;)

To nie hashimoto, to płeć ;) 

Odnośnik do komentarza
  • 8 miesięcy później...
3 godziny temu, Gabe napisał:

Jeśli w nią wierzysz, to może zadziałać. Podobnie jak bańki, bioprądy czy homeopatia.

To nie do końca tak. Technicznie, akupunktura prowadzi do podrażnienia nerwow, które przebiegają przez organy i w ten sposób je stymuluje. Czy dobrze czy źle to już trudno mi powiedzieć ale fizyczny mechanizm istnieje, w przeciwieństwie do homeopatii.

Odnośnik do komentarza
53 minuty temu, Gabe napisał:

Może to dlatego, że "baniek pod żadnym pozorem nie można przeziębić" i dlatego wygrzałeś się w łóżku.

W sumie gadałem podobnie, póki mój syn nie miał postawionych baniek, gdy miał bodajże zapalenie oskrzeli i syropki nie dawały rady.

Odnośnik do komentarza

W teorii jakiestam badania potwierdzaja, ze to dziala. W praktyce fajnie by bylo to uslyszec od kogos, komu rzeczywiscie pomogło ;) To juz troche desperacja, ale od jakiegos czasu bez ketonalu nie przespie nocy wiec juz szukam wszystkiego co mozliwe i choc troche skuteczne (uprzedzajac pytanie - u lekarza bylem, na rehabilitacje chodze).

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Gabe napisał:

Może to dlatego, że "baniek pod żadnym pozorem nie można przeziębić" i dlatego wygrzałeś się w łóżku.

Tak, jasne - a przez poprzednie, nie wiem, 6 lat, nigdy tego nie wygrzalem? ;) U mnie w domu byla jedna zasada - jestes chory, lezysz w lozku. Nie bylo czegos takiego jak "brak wygrzania". W kazdym razie mi za guwniaka pomoglo w 100%, chociaz rodzice mieli wczesniej ze mna spory problem. Ale jak nie wierzycie, to wasza sprawa.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
13 godzin temu, Łonio napisał:

Proponuję Ci powiedzieć powyższe zdanie prosto w oczy komuś, kto jest w stadium terminalnym raka.

Hej hej, dość ostro jak na jednak niewinny komentarz.

 

A pijawki lekarskie są jak najbardziej stosowane przez nie-alternatywną medycynę, bo wydzielają związek zmniejszający krzepliwość krwi.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...