Skocz do zawartości

Komputery przenośne


Rekomendowane odpowiedzi

Wlasnie przeczytalem test lapkow w PC Format i zainteresowal mnie jego zwyciezca - model NTT Corrino 605I. Pierwszy raz slysze o takim producencie, ale test w PC Formacie wyglada obiecujaco - szczegolnie w przypadku jakosc/cena. Jedyno co mnie odstrasza to system operacyjny - Linux Mandriva, bo jestem przyzwyczaojny do Windowsa. Wie ktos moze jak wyglada kwestia przeinstalowania systemu na np. Viste?

Odnośnik do komentarza

Przyjaciółka która zupełnie nie zna się na komputerach pod względem technicznym. Chce ona kupić laptopa za jakieś 2500zl (maks 2800zl jesli będzie naprawdę warto dołożyć te 300zl). Lapek będzie wykorzystywany do oglądania filmów, słuchania muzyki, pracy w office i w internecie. Ja za bardzo nie wiem gdzie, w jakich sklepach za tym patrzeć oraz nie wiem co teraz się opłaca brać. Jeśli ma być do oglądania filmów to wydaje mi się że przyda sie jakaś dobra matryca z ładnymi kolorami i dużymi kątami widzenia. Proszę o pomoc gdyż znajoma za niecałe 3tyg wylatuje do norwegii i przed wyjazdem musi kupić komputer.

Odnośnik do komentarza

@adamus: jak jedzie do Norwegii, to przede wszystkim patrz na gwarancje (czy jest na całą Europę). Normalnie poleciłbym Aristo (najlepszy z niższej półki), ale to polski producent i może być kiepsko z serwisem za granicą.

 

@maregs: nie ma problemu ze zmianą systemu. Zdobywasz Viste, formatyjesz, instalujesz i voila.

 

EDIT

@MikeMitnick: kadłubek to ciekawe rozwiązanie - najlepszy stosunek wydajności do ceny. Odpuść sobie FL91 i zainteresuj się FL90 (recka). Masz tam GeForce 8600M GT - 256 MB co powinno wystraczyć (druga klasa wydajności - zobacz porównanie kart).

Odnośnik do komentarza
Gość MikeMitnick

Elf no wlasnie obczailem to wszystko i z prockiem C2D 1,8 GHz i powiedzmy 2GB ram bede mial calkiem przyzwoity zestaw za okolo 4k co w moim przypadku ma decydujace znaczenie, gdyz esteta nie jestem (brzydki wyglad zewnetrzny kadlubka) a bardziej liczy sie dla mnei to co w srodku ;)

 

Znalazlem ciekawy sklep w Skarzysku Kamiennej, wystawiaja sie na Allegro, chyba sie tam przejade i popytam co i za ile moge dostac. Przed ostatecznym zakupem dam jednak znac, co bym babola nie kupil :]

Odnośnik do komentarza
Gość MikeMitnick

Dzwonilem, pytalem, negocjowalem i...moge dostac takiego lapka za +/- 4k. Parametry wydaja sie wiecej niz dobre, boje sie tylko, ze "niefirmowy" kadlubek posypie mi sie po pierwszym miesiacu :/ Ale z drugiej strony za taka kase nie kupie sprzetu o takiej wydajnosci. Czekam na opinie :>

Odnośnik do komentarza
Przyjaciółka która zupełnie nie zna się na komputerach pod względem technicznym. Chce ona kupić laptopa za jakieś 2500zl (maks 2800zl jesli będzie naprawdę warto dołożyć te 300zl). Lapek będzie wykorzystywany do oglądania filmów, słuchania muzyki, pracy w office i w internecie. Ja za bardzo nie wiem gdzie, w jakich sklepach za tym patrzeć oraz nie wiem co teraz się opłaca brać. Jeśli ma być do oglądania filmów to wydaje mi się że przyda sie jakaś dobra matryca z ładnymi kolorami i dużymi kątami widzenia. Proszę o pomoc gdyż znajoma za niecałe 3tyg wylatuje do norwegii i przed wyjazdem musi kupić komputer.

Na laptopie nie obejrzy filmu bo to jest niesłychanie upierdliwe. Lepiej już poprzez kabel podłączyć się do TV i na niego puścić sygnał

Co do pozostach zastosowań to wystarczy jej byle jaki laptop bo to co wymieniłeś to żadne wymagania. Nawet stary laptop z procem 800MHz i 256 MB RAMu sobie poradzi. Rozejrzyj się za jakąś Toshibą, Lenovo lub IBMem.

 

Dzwonilem, pytalem, negocjowalem i...moge dostac takiego lapka za +/- 4k. Parametry wydaja sie wiecej niz dobre, boje sie tylko, ze "niefirmowy" kadlubek posypie mi sie po pierwszym miesiacu :/ Ale z drugiej strony za taka kase nie kupie sprzetu o takiej wydajnosci. Czekam na opinie :>

A czemu laptop a nie PC? Mam nadzieję, że nie odpiszesz, że taka panuje moda więc... :>

Laptop to coś co przydaje się w podróży. W życiu nie zamieniłbym swego PieCa na laptop, który miałby mi docelowo służyć w domu. Wytłumacz się więc Waść.

Odnośnik do komentarza
Gość MikeMitnick
W życiu nie zamieniłbym swego PieCa na laptop, który miałby mi docelowo służyć w domu. Wytłumacz się więc Waść.

 

Aczkolwiek to nie pogon za moda i byciem trendy&jazzy kieruje mymi czynami a zwykle zycie ktore nakazuje odseparowac sie w pelni od pobratancow moich oraz czynow ich haniebnych i nieczystych ktorych dopuszczaja sie wielokrotnie przed ekranem mym 17" :>

 

Druga sprawa to uniwersalnosc. Lapka wezme na uczelnie, do pracy, auta, lawke w parku. Po kiego ? Nie wiem :-k Na ta chwile potrzebuje czegos mocnego w konfiguracji zeby uciagnelo mi AutoCAD'a 2008 a na co na geforce 4 mx 440 nie moge liczyc. Po kiego mi CAD ? Zeby dorobic sobie na boku w czasie studiow robiac projekty z rysunku technicznego, oraz proste (na poczatku, bo licze ze z czasem opanuje ten program do pefekcji, nie mam z reszta innej opcji :] ) projekty budowlane dla pewnego biura projektowego (chyba zrobilem kilka powtorzen :roll: ) Moglbym niby smialo robic to na nowo zakupionej stacjonarcje ale...czy ja zloze sensownego kompa za 4k ? Tak czy siak bede musial kupic lapka za jakis (blizszy) czas, zeby np pokazac studentowi jego projekt czy cus. No a na stacjonarce tego mu nie pokaze, nie bede mogl naniesc automatycznie jakichs poprawek itd. Pojawia sie tez kwestia "rodzicow", licze na to, ze doloza mi 1k, bo nie chce sie calkowicie "wyportkowac" z pieniedzy, co by pozniej nie miec na paliwo :] Na stacjonarke ich nie namowie w zyciu (tzn na pozyczke na ten cel) bowiem "przeciez masz kopmuter w ktory i tak klikasz i klikasz" :roll: Inna sprawa z laptopem ktory jest dla nich czarna magia ;] Igranie z ludzka niewiedza...coz...cel uswieca srodki :> Tak by to bylo w nieduzym skrocie doktorze :>

Odnośnik do komentarza
Gość MikeMitnick
Moglbym niby smialo robic to na nowo zakupionej stacjonarcje ale...czy ja zloze sensownego kompa za 4k ?

 

Toś teraz pojechał. Za 4 koła to kupisz takiego blaszaka, że głowa mała. Spójrz choćby tutaj (Elfiszon często podawał linka) [KLIK]

 

Spoko, spoko ale ja licze "stacjonarke" jako calosc czyli monitor, plus klawiatura, glosniki etc :> Wbrew pozorom taka opcja zamknela by mi sie w okolo 5-6k...no chyba, ze jestem w bledzie :-k

Odnośnik do komentarza
Tak by to bylo w nieduzym skrocie doktorze :>

Jak to się mawia - pojechałeś po bandzie. Nie wyobrażam sobie kilku godzin spędzonych przed małą (jakby nie było) matrycą laptopa. Komfort kilkugodzinnej pracy w AutoCadzie na czymś takim jest żaden, aby nie określić tego dosadniej. Za 4.000 PLN złożysz bardzo solidny PieC. Monitor oczywiście duży, bo tego przecież wymaga poczucie komfortu pracy w Cadzie :> Kolejnym plusem jest zdecydowanie większa konfigurowalność zestawu i ewentualny niedrogi update w przyszłości. Zaletą laptopa jest wyłącznie mobilność.

 

Rozumiem, że zamierzasz pracować/pracujesz na jakiejś uczelni, skoro wspominasz o studentach. Wyjściem z sytuacji jest to, iż często uczelnie posiadają laptopy na wyposażeniu (na pożyczki na zajęcia). Jeśli uczelnia takiego notebooka nie posiada to jest to jedyny powód, który może skłaniać do myśli o zakupie laptopa. Jedyny, ale moim zdaniem absolutnie nie decydujący.

 

Zanim kupisz laptop, wybierz się ze swoim Cadem do kogoś kto laptop ma i popracuj na nim 2h. Zrozumiesz o czym piszę :D

A poniżej propozycja pt. "Jaki PieC można kupić za 4-4,5K?"

 

Ceny wg www.skapiec.pl

Zestaw:
1) Procek - Core 2 Duo E6750 - 650
2) Płyta - Abit AB9 Pro - 430
3) RAM - 2x1GB Patriot DDR2 800MHz Dual CL5 - 300
4) HDD - Seagate ST3320620AS Barracuda 7200.10 320GB - 280	
5) Grafika - MSI NX7900GTO-T2D512E - 705
6) Obudowa - THERMALTAKE MOZART SX SLIM VC7000SNS - 385
7) Zasilacz - Chieftec CFT-560A-12S - 290 zł
8) Napęd - NEC ND-4571A - 130

Razem: 3170,00

Zostaje Ci 830-1330 zł na klawiaturę, LCD i głośniki. Za taką sumę można kupić coś dobrego.

Odnośnik do komentarza

Wczoraj mialem okazje popracowac troche na lapku HP Pavilion i coraz bardziej podoba mi sie ten komputer. Zastanawiam sie pomiedzy dwoma modelami:

 

6350ew i 6510ew.

 

Oba maja tyle samo ramu, identyczna (i przyzwoita) grafike, VHP, takie same dyski, a roznia sie tylko procesorami. Pierwszy ma Intel Core 2 Duo T5450, a drugi AMD Turion 64 x2 TL-56. Pytanie, czy ta roznica bedzie bardzo widoczna podczas korzystania z laptopa i czy warto zaplacic kolo 560zl wiecej, za Pavilion'a z prockiem Intela?

Odnośnik do komentarza

Uzywalem tego Paviliona kilka godzin z Turionem i nie odczulem, zeby jakos wybitnie sie nagrzewal (nie bylo zadnych resetow rowniez). Tylko, ze wtedy korzystalem tylko z neta i sluchalem mp3. Grajac np. dluzszy czas w FM'a procesor moze sie nagrzewac bardziej i powodowac roznego rodzaju problemy? Bo glownie obawiam sie tych reset'ow komputera. Jezeli chodzi o zuzycie pradu to nie bedzie to dla mnie raczej problem, bo laptop ma mi zastepowac stacjonarnego pc bedac w Anglii i raczej wiekszosc czsau bedzie zasilany z gniazdka. To 550pln to jednat troche kasy, ale dylemat mam...

Odnośnik do komentarza

maregs ja posiadam ten model 6350ew. Zaplacilem za niego 3,8000 w sirius.pl. wysyłke miałem gratis. Do tego dostałem torbe z pierra o wartości 199 za 130 zl plus myszke gratis. Powiem ci że jestem cholernie zadowolony. Procesor się aż tak nie nagrzewa, a co do resetów to Ci nic nie powiem, bo cos takiego przy dlugiej grze w Fm u mnie nie występuje. Polecam ci ten model.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...