Skocz do zawartości
Zapraszamy do nominowania swoich kandydatów, którzy przez najbliższe pół roku mieliby być moderatorami na Forum
TEMAT DO NOMINACJI

Rekomendowane odpowiedzi

Jahu, a ile lig, po ilu latach?

Lad: dysk ssd to szybki start windowsa, klikniesz przeglądarkę i od razu masz okno ;) FM zdecydowanie też szybciej śmiga na SSD. Testuję od weekendu - widać różnicę. 

Może na black friday będzie ciekawa oferta.

Jak tylko do FM-a to bierz SSD 256gb a może nawet 128gb, system + sam FM nie zajmują dużo (później tylko zapisy, grafiki itp).

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

10 lig przy początku rozgrywki miałem 4 gwiazdki ale dopiero pół roku gry za mną i jakoś nie muli ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dajcie znać gdybyście z okazji black friday trafili na jakieś fajne oferty laptopów. Interesuje mnie coś spełniającego warunki:

W dniu 24.10.2017 o 11:32, tio napisał:

Na początku przyszłego roku będę kupował nowego laptopa. Generalnie szukam sprzętu biurowego ale chciałbym móc zagrać w nowego FMa. 

Wymogi to:

• 15 calowa matryca, matowa ale taka by dało się na niej obejrzeć w miarę realnych kolorach film (FHD)
  • lekki bo często z nim będę jeździł
  • złącze VGA
  • dysk SSD

Rozglądam się wśród DELLi bo mają fajną 3 letnią gwarancję. Prawdę mówiąc zachwycił mnie trochę nowy VOSTRO 7570. Ale jak już ochłonąłem to stwierdziłem, że raczej jest za ciężki i nie potrzebuję aż tak mocnych bebechów bo w gry to gram na konsoli a na laptopie to ewentualnie gry typu FM, Civilization, CK2.

Budżet powiedzmy do 5 tys. zł.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

powinno być coś w x-komie, na razie odsłonili tylko kilka produktów i jest jeden fajny laptop 1k taniej (z tego co na szybko zerknąłem w ceneo to chyba nawet nie zawyżyli specjalnie ceny przed obniżką) https://www.x-kom.pl/czarny-piatek niestety nie ma VGA i SSD, więc ten dla Ciebie odpada

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Tak, widziałem go - to gamingowy produkt z klawiaturą podświetlaną kolorami tęczy 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
W dniu 21.11.2017 o 10:11, lad napisał:

A do czego mi to właściwie? Tak jak pisałem - laptop ma służyć głównie do grania w FM.

musisz juz kupowac czy mozesz sie wstrzymac?

amd zrobiło dobrą robotą pobudzając konkurencję do działania

w budżecie do 3000 dziś dostaniesz 2 rdzeniowy procesor o średnich parametrach jak na FM, warto moim zdaniem poczekać albo kupić jakąś używkę z SSD

SSD to przedewszystkim komfort pracy pod systemem operacyjnym, na wpływ FM ma marginalne działanie

z tych komputerów co wcześniej były wrzucane, to jedyne rozsądne przyszłościowo pod FM to procesory i5 xxxxHQ - czyli fizyczne cztery rdzenie, budżet pewnie od 3500 - ja na Twoim miejscu zaczekał.

jeżeli masz kupić jakiś "nowy" za 2500 pod FM, to kupiłbym coś poleasingowego za połowę tej kwoty - różnica w wydajności na pewno nie będzie 2x

• Lubię! 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Tylko ryzenów chyba nie montują w lapkach :>

Smetek, mylisz się z tym marginalnym. Ja na swoim rzęchu wymontowałem cd-rom, wrzuciłem 128gb SSD, sklonowałem na niego windowsa, włączyłem bootowanie z niego, mam na nim windowsa + kilka programów + FM. Wgrałem też sobie tam zapisy i grafiki. I zmiana jest odczuwalne - szybciej przetwarza dni.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
7 minut temu, jmk napisał:

Tylko ryzenów chyba nie montują w lapkach :>

Smetek, mylisz się z tym marginalnym. Ja na swoim rzęchu wymontowałem cd-rom, wrzuciłem 128gb SSD, sklonowałem na niego windowsa, włączyłem bootowanie z niego, mam na nim windowsa + kilka programów + FM. Wgrałem też sobie tam zapisy i grafiki. I zmiana jest odczuwalne - szybciej przetwarza dni.

a to Intel Twoim zdaniem ma dwie technologie dla danej rodziny procesorow :D? gdyby nie ryzen to w zyciu w PC nie przeszło by na 6 jajek dla massmarketu, przeczytaj że "przypadkiem" to samo w H1 2018 będzie dotyczyło laptopow, kupowanie dziś laptopa 2c/4t to strzał w kolano, a to niestety wiekszosc komputerów poniżej 3000

jak robiłem testy przetwarzania, to z SSD czy bez, różnia w wynikach była w graniach błędu statystycznego - zawsze można dołożyć go później

za predkosc FM odpowiada taktowanie procesora, bardzo wazny jest cache, nie wiem jak z predkoscia ram, podejrzewam przy nowszych architekturach ma to juz znaczenie(na socketach do haswella włącznie było to marginalnie wykorzystywane przez architekture). dysk SSD ma wpływ na zapis(w tym autozapis, który może w Twojej ocenie był między przetwarzaniem dni) - testowałem na FM16, w 17 tego nie robiłem, 18 nie mam

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta