Skocz do zawartości

Komputery przenośne


Rekomendowane odpowiedzi

Gość MikeMitnick

Potrzebuje laptopa do projektowania w AutoCad'zie. Wiadomo, ze mocny procek, duzo ramu, karta graficzna w miare przyzwoita by sie tez przydala. No i fajnie by bylo jakby mi FM dzialal ciut lepiej niz na "stacjonarnym" (PIV 2ghz, 512 ram) :] Cenowo jestem w stanie dac okolo 2,5 tys polskich nowych zlotych :>

 

Mam opcje sciagniecia lapka z hAmeryki, przez znajomego znajomego, podobno procek dwurdzeniowy itd (czyli cos lepszego niz przecietnie) za 2,5tys.

 

Moglby mi ktos doradzic, uczulic czym sie kierowac, na co uwazac itd przy zakupie laptopa ? :>

Odnośnik do komentarza

Za 2,5tys zł nie kupisz laptopa do pracy w AutoCadzie :] Taki laptop powienien mieć najlepiej ze 2GB RAM, 17" wyświetlacz dobrej klasy i może parę dodatków o których nie mam pojęcia. Za tyle, to można kupić coś przyzwoitego, ale nie będzie znacząco szybszy niż Twój obecny desktop. Zresztą, do takiej aplikacji zainwestowałbym w desktopa, o ile mobilność nie jest wymagana.

 

Co do rad, to przeczytaj moje wcześniejsze posty (szczególnie 2. w temacie). Komp z USA wcale nie musi być tańszy - podaj o jaki model konkretnie chodzi.

Odnośnik do komentarza
Gość MikeMitnick
Zresztą, do takiej aplikacji zainwestowałbym w desktopa, o ile mobilność nie jest wymagana
.

 

No niby tak ale na zmiane kompa nie zgodza sie rodzice a nowy deskop bedzie drozszy od lapka. Licze, ze dorzuca mi kolo 1,5-2 tys.Ze swojej kieszeni dalbym moze z 2tys.

 

Sprawdzalem na allegro i raczej ponizej 3 tys nie zejde. Kolejny plus laptopa to duza ilosc pamieci operacyjnej a co za tym idzie mozliwosc plynnej gry w FM :)

 

Elf czytalem poprzednie strony :] A moglbys moze mi podac taka przykladowa konfiguracje w miare przyzwoitej cenie ? ;)

 

Edyta mowi, ze znalazlem na ten przyklad cos takiego:

http://www.allegro.pl/item215590415_super_...ne_2590pln.html

Nadaje sie ? :>

Odnośnik do komentarza

Całkiem przyzwoity sprzęt za tą cenę, jeśli interesuje Cię używka. Pozostaje sprawdzić wiarygodność sprzedającego i warunki gwarancji na Europę, bo wygląda na sprowadzany z USA. No i dowiedz się, czy aby nie ma tej wybuchającej baterii ;)

 

Przyznam, że nie rozumiem o co chodzi z tą większa ilością pamięci w laptopie. W desktopie możesz bez problemu dołożyć, nie musisz nowego kupować.

 

EDIT:

Jak teraz patrze na allegro, to są nówki z C2D i 1GB RAM za podobną cenę. Ciekawe są te modele:

 

ARISTO 350 V T2350

allegro: http://www.allegro.pl/item217527195_okazja...gb_gratisy.html

taniej: http://www.swistak.pl/aukcje/2887899,Arist...-1gb-120GB.html

 

CORE2 DUO T5500 1GB

allegro: http://www.allegro.pl/item216720332_core2_...vdrw_raty_.html

recka platformy: http://www.notebookcheck.pl/Recenzja-ICom-...310.3702.0.html

Odnośnik do komentarza
Gość MikeMitnick
Przyznam, że nie rozumiem o co chodzi z tą większa ilością pamięci w laptopie. W desktopie możesz bez problemu dołożyć, nie musisz nowego kupować.

 

Gadalem juz o tym (chyba z Iconem nawet) i dokupienie RAMu w moim kompie nie zwiekszy mi raczej znaczaco wydajnosci. To samo z dokupieniem lepszej karty graficznej. Druga sprawa, ze mam dwoch mlodszych braci, ktorzy powoli przejmuja "stacjonarnego" pod swoje skrzydla.

 

Generalnie to planuje zakup lapka gdzies w okolicy listopada-grudnia, kiedy bede mial troche luzniejszej forsy na zbyciu ale informacje wole zaczac zbierac juz teraz ;)

 

Elf a da sie zlozyc lapka z poszczegolnych podzespolow ? W razie czegos moge sie odezwac na PW ? :>

Odnośnik do komentarza

Da się lapka złożyć. Oczywiście jesteś ograniczony do kilku podzespołow (głównie RAM, proc, może jakaś karta na miniPCI). Można to zrobić np. na bazie takiej platformy jak COMPAL (link 2 posty wyżej). Raczej nie polecam jeśli nie siedzisz w tym.

 

Jak kupujesz za 3 miesiące to nic konkretnego Ci nie powiem. Sytuacja się zmienia jak w kalejdoskopie. Miesiąc po tym jak ja kupiłem lapka realne ceny tak spadły, że żałowałem. Nawet teraz myślę, czy nie sprzedać mojego, a szarpnać się na taki jak podałem wyżej ;)

Odnośnik do komentarza
Planuje sobie kupic ten oto komputer http://cgi.ebay.co.uk/DELL-Inspiron-6400-1...1QQcmdZViewItem

 

i teraz pytanie czy za ta cene d0 500 funtow, albo do 2500 zl znajde w polsce cos lepszego?

wiesz co notebooki dell'a sa najlepszymi na rynku takze nawet sie nie zastanawiaj.

 

@cypress

toshiba to dobry wybor, asusy leca ostatnio tak jak acery... shit i tyle.

Odnośnik do komentarza

Toshiba juz odpada, bo może pod względem częsci jest lepsza to w dalszej pracy może być róznie. Jak narazie Toshiba nie ma nawet sterów pod XP, które niby mają wypuścić. Ogólnie jej wygląd jakoś mi nie przypadł do gustu. Koleś z siriusa bardzo poleca mi HP Na najnowszym chipie Intela Santa Rosa Przyznam że ten Hp prezentuje się znakomicie i chyba jednak wybiore ten model.

Odnośnik do komentarza

Zakup padł na Hp-ka. Ten model jest na nowej platformie Intela Rosa i jest o wiele bardziej wydajniejszy niż platforma Napa a przy tym pobiera o 8% mniej energii. Sam Laptop wyniósł mnie 3870 do tego dostałem torbe po promocyjnej cenie za 130 zł z Pierra i myszke gratis. Dostawa również gratis. Gość z siriusa był bardzo obeznany w temacie i pomógł mi ze wszystkim, wszystko dokładnie wyjaśnił. Teraz pozostaje czekać na nowy komputerek i cieszyć się użytkowaniem. :)

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Zakup laptopa wkracza w decydującą fazę ;] Na ten moment myślę o jednej z tych dwóch Toshib: #1 i #2. Jest też opcja #3, którą do niedawna brałem jako pewnik. Ceny, jak widać, oscylują do 3350 zł i nie sądzę, bym wydał nawet złotówkę więcej.

 

Zastanawiam się w tej chwili nad różnicą możliwości procesorów oraz kart graficznych w opcjach 1 i 2. Zaletą propozycji numer 2 jest na pewno 2 GB RAMu, co w przypadku zakupu sprzętu z perspektywą użytkowania przez 3-4 lata ma spore IMO znaczenie. Karta graficzna też chyba nie pozostawia złudzeń, że numer 2 posiada większe możliwości. Głównie zastanawia mnie różnica między tym Turionem 64 X2 1,6 Ghz AMDka a Core™ 2 Duo Processor T5300 L2 cache 2MB FSB 533Mhz Intela - czy dla spokojnego korzystania z pakietów biurowych (typu Open Office), oglądania filmów, korzystania z netu, raz na jakiś czas zagrania w jakąś grę (np. FM czy stary Colin) ma to ogromne znaczenie? Bo nie ukrywam, że opcja z lepszą kartą graficzną i 2 GB RAMu kusi...

Odnośnik do komentarza
Zastanawiam się w tej chwili nad różnicą możliwości procesorów oraz kart graficznych w opcjach 1 i 2. Zaletą propozycji numer 2 jest na pewno 2 GB RAMu, co w przypadku zakupu sprzętu z perspektywą użytkowania przez 3-4 lata ma spore IMO znaczenie. Karta graficzna też chyba nie pozostawia złudzeń, że numer 2 posiada większe możliwości. Głównie zastanawia mnie różnica między tym Turionem 64 X2 1,6 Ghz AMDka a Core™ 2 Duo Processor T5300 L2 cache 2MB FSB 533Mhz Intela - czy dla spokojnego korzystania z pakietów biurowych (typu Open Office), oglądania filmów, korzystania z netu, raz na jakiś czas zagrania w jakąś grę (np. FM czy stary Colin) ma to ogromne znaczenie? Bo nie ukrywam, że opcja z lepszą kartą graficzną i 2 GB RAMu kusi...

 

1. Jeśli masz zamiar grac tylko w FM czy jakieś starocia to zintegrowany Intel 950 oraz 1 gb (na początek) spokojnie wystarczy

2. Radeon X1200 ze współdzieloną pamięcią to porażka, zapomnij o graniu na wysokich detalach

3. Turiony X2 grzeją sie jak czajniki bez wody, pod względem wydajnosci i co ważne w laptopach poboru energii stoją niestety klasę niżej od C2D

4. Płacąc ponad 3k za którąkolwiek z tych Tosiek miej świadomosc że przpłacasz. Kilka miesięcy temu kupiłem nową Toshibe z poprzedniej serii o bardzo podobnych parametrach (zamiast T5300 jest T2080) za równowartość 2.3 tyś PLN. Generalnie to świetny sprzęt i jestem wciaz z niej zadowolony, ale jeśli miałbym kupować dziś w Polsce laptopa w podanych przez Ciebie granicach cenowych to raczej coś oparte o kadłubek Compala FL90 (GF 8600M + niezła matryca, solidna obudowa - gorszy niż w Toshibie dżwięk i jakaś taka nijakość designu)

Odnośnik do komentarza
jakaś taka nijakość designu)

Odpada. Laptop ma służyć zarówno mi, jak i (przede wszystkim, bo to jej pieniądze) mojej dziewczynie. Design, jak to dla kobiety, znaczenie ma całkiem spore, a do tych Toshib dziewczę jest przekonane.

Płacąc ponad 3k za którąkolwiek z tych Tosiek miej świadomosc że przpłacasz.

Pewnie tak, ale we Wrocku nigdzie taniej jej nie znajdę, a ze względu na "przekonania" zakup online (wyjdzie zamiast np. 3150 zł o jakąś stówkę taniej) nie wchodzi raczej w grę.

Odnośnik do komentarza

Trzeba było od razu mówić że najważniejsze jest wzornictwo.

 

Toshiby w sumie podobaja sie kobieta (np. mojej :) ) ale IMO lepiej wygladaja HP Pavililony. Nie przymierzając design Paviliona ma sie do Toshiby Satellite jak nadwozie Mini Morisa do Fiata Seicento :)

 

Jeśli nie przeszkadza Ci do tego Turion to proponuję zwrócić chociaż uwagę na to: http://www.ceneo.pl/724724

Ten model akurat ma na pokładzie GeForce™ Go 8400, i demonem szybkości nie jest (w porównaniu do GeForce™ Go 8600M GT która siedzi w Compalu) ale zostawia daleko w tyle tego nieszczesnego Radeona x1200 i spokojnie poradzi sobie w nowych grach.

 

3025 zł za tego Paviliona to jak na polskie warunki super atrakcyjna cena. Ale HP to nie Toshiba, zdarzają się ponoć z nimi cuda jak z koszmaru paranoika, np wypadanie klawiszy przy wpisywaniu seriala podczas pierwszej instalacji Windowsa :o Mimo to mój dobry kumpel ma jakiś czas Paviliona i go sobie bardzo chwali, a ja mogę potwierdzić że posiada on oprócz szałowego wyglądu również bardzo solidnie spasowaną obudowę.

Ale może warto zaryzykować ?

Odnośnik do komentarza

O HPkach słyszałem różne opinie. Niestety, dość często niezbyt pochlebne (np. o klawiaturze, o czym wspomniałeś). Z drugiej strony o Toshibach mało kto ze znanych mi użytkowników tego sprzętu mówi źle, więc chyba jednak pozostanę przy wyborze tej Tośki, ale przy ostatecznej decyzji wspomnę o HPku i rzucę na niego okiem w sklepie. Dzięki za pomoc ;]

Odnośnik do komentarza

Mam HP-ka Paviliona dv6000, jedyne co miałem do zarzucenia, to fakt że była na nim zainstalowana fabrycznie Vista. Generalnie spisuje się bardzo, bardzo dobrze. Intel Core Duo 1,7 GhZ, 1GB Ram, 120 GB pamięci, GeForce Go7400 (256MB), wszystkie możliwe bajery. Za takie parametry zapłaciłem 4000 zł. Osobiście nie mam z lapkiem żadnych problemów.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...