Skocz do zawartości

Komputery przenośne


Rekomendowane odpowiedzi

Intel® Graphics Media Accelerator 950 - czy z taką kartą graficzną pogra się w jakieś nowe gry tak żeby jakoś ładnie wyglądały? Pytam się bo nie znam się na tym za bardzo i chciałbym usłyszeć opinie bardziej wtajemniczonych osób niż ja :)

Przyłącze sie do pytania. Czy ktoś posiadający ową karte grafiki w Laptopie mógłby się podzielić swoimi spostrzeżeniami na temat możliwości tej karty. Bo same suche dane techniczne nic mi nie mówią;-)

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

@Guli - przejść się z rodzinką do sklepu z możliwie dużym wyborem. Pooglądać matryce, design laptopa (w końcu nie może być brzydki), popisać na klawiaturze. Wybrać ten, który najbardziej odpowiada. Radzę wystrzegać się marek mających kiepską opinie, np. Acer, a skupić się na renomowanych.

 

W razie jakby wybrany lapek nie mieścił się w ograniczeniu finansowym zapisać model i poszukać lapka z tej serii w necie. Powinno być taniej. A nawet jeśli nie będzie, to można kupić nieco słabszy z tej samej serii, skoro ma służyć do kurnika.

Odnośnik do komentarza

Mam pewien problem. A raczej ma go moja dziewczyna. Jakiś czas temu kupiła sobie laptopa Acer i ogólnie nie jest źle. Pojawił się tylko jeden problem a raczej pewna niedogodność. Nie wiedzieć czemu pewnego dnia wyłączyły się dwie funkcje kompjutra ułatwiające życie. Przestał działać "przewijak" (na fotce czerwony) czyli to coś między LPM i PPM, nie znam nazewnictwa. Dodatkowo nie działa opcja przewijania ekranu za pomocą skrajnych rejonów touchpad'u (na fotce żółty). O co mi chodzi najlepiej zobrazuje screnik: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/519352f7ede47edc.html . Jak to ponownie włączyć? Grzebałem w ustawieniach ale nic nie znalazłem.

Odnośnik do komentarza

witam!

jak zdjąć klawiature z laptopa(cala klawiature)zalalem go cola i troche sie lepi pozatym dziala wszystko ok.

jest to laptop aristo smart270

Mam pewien problem. A raczej ma go moja dziewczyna. Jakiś czas temu kupiła sobie laptopa Acer i ogólnie nie jest źle. Pojawił się tylko jeden problem a raczej pewna niedogodność. Nie wiedzieć czemu pewnego dnia wyłączyły się dwie funkcje kompjutra ułatwiające życie. Przestał działać "przewijak" (na fotce czerwony) czyli to coś między LPM i PPM, nie znam nazewnictwa. Dodatkowo nie działa opcja przewijania ekranu za pomocą skrajnych rejonów touchpad'u (na fotce żółty). O co mi chodzi najlepiej zobrazuje screnik: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/519352f7ede47edc.html . Jak to ponownie włączyć? Grzebałem w ustawieniach ale nic nie znalazłem.

to Acer... niestety laptopy acera to jest kwadratowe gowno na maxa.. niedlugo moze poleciec karta dzwiekowa....

Odnośnik do komentarza

Przejrzałem cały temat, ale nadal nie jestem pewien czego powinienem szukać, poszukuje laptopa dla ojca, zazwyczaj nie używa od często komputera jednak jest on potrzebny. Komputer głownie byłby wykorzystywany do prac biurowych typu office itp., jednak powinien mieć dobry obraz, przejrzysty, by można na nim oglądać filmy i nadawał się bardzo dobrze do surfowania przez internet i rozmów internetowych przez komunikatory i za pomocą kamerki. Sprzęt poszukuje do ceny 3500 zł netto i niestety ani złotówki więcej. Liczę na waszą pomoc.

Odnośnik do komentarza
Tu jest dość długi artykuł o grafikach w laptopach:

 

http://pccentre.pl/PrintArticle13453.htm

 

Wielkie dzieki:-) Artykul naprawde pomocny w zglebianiu wiedzy na temat laptopowych grafik:-)

Jakieś wnioski po przeczytaniu artykułu ? ;)

 

Zadnych odkrywczych;-p Artykul juz ponad roczek ma, ale dalej standardowa karta grafiki bez specjalnych szalenstw jest montowana w laptopach jak GMA950. Czyli glownie do prac biurowcyh itp i od czasu do czasu jakas gierka tez posmiga a jezeli ktos chce moc wyciskac z gier naprawde dobre obrazki to musi troszke wiecej zainwestowac w laptopa bo procek i ram bywa dosc dobry ale grafika taka zwykla, najnowsze gierki nawet pojda ale napewno nie bedzie sie mozna delektowac max detalami;-)

 

I widze, ze zawsze trzeba dobrze przestudiowac konfiguracje laptopa przed ewentualnym zakupem czy przy generalnie studiowaniu owych cen. A dlatego, ze czasem ceny sa rozne i niby wszystko takie same, nazwa, oznaczenia producenta itp. ale np. u jednego jest GMA950 a w innym GMA945 czy 940 niby taki szczegol ale pare zl taniej i ktos mysli, ze kupuje pewny sprzet a okazuje sie ze nie do konca to to samo co wszedzie, chociaz sie tak samo nazywa. To taka mala uwag dot kart grafiki ale nie tylko przy grafice bywaja takie male odstepstwa w konfiguracji.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Podbijam, może jednak ktoś mógłby służyć mi radą?

 

Przejrzałem cały temat, ale nadal nie jestem pewien czego powinienem szukać, poszukuje laptopa dla ojca, zazwyczaj nie używa od często komputera jednak jest on potrzebny. Komputer głownie byłby wykorzystywany do prac biurowych typu office itp., jednak powinien mieć dobry obraz, przejrzysty, by można na nim oglądać filmy i nadawał się bardzo dobrze do surfowania przez internet i rozmów internetowych przez komunikatory i za pomocą kamerki. Sprzęt poszukuje do ceny 3500 zł netto i niestety ani złotówki więcej. Liczę na waszą pomoc.

Odnośnik do komentarza
Podbijam, może jednak ktoś mógłby służyć mi radą?

 

Przejrzałem cały temat, ale nadal nie jestem pewien czego powinienem szukać, poszukuje laptopa dla ojca, zazwyczaj nie używa od często komputera jednak jest on potrzebny. Komputer głownie byłby wykorzystywany do prac biurowych typu office itp., jednak powinien mieć dobry obraz, przejrzysty, by można na nim oglądać filmy i nadawał się bardzo dobrze do surfowania przez internet i rozmów internetowych przez komunikatory i za pomocą kamerki. Sprzęt poszukuje do ceny 3500 zł netto i niestety ani złotówki więcej. Liczę na waszą pomoc.

 

Za kwote 3500zł netto (rozumiem komp na firme) to mozna calkiem ladny sprzecik nabyc. Tak wiec najlepiej poprzegladaj w sklepach co maja w okolicach tej kwoty i wybierz co sie najbardziej podoba: wizualnie, nazwa firmy, dodatki (czy ma kamerke, sluchaweczki z mikrofonem dodatkowo dokupic), oprogramowanie (wspomniany przez ciebie office itp.) Przy tej kwocie to jakikolwiek laptop nabedziesz to napewno bedzie mial bardzo przyzwoite paramtry techniczne:-)))

Np. laptop http://sklep.vobis.pl/oferta/notebooki/tft...t_a200-13o.aspx do tego +wszystkie dodatki ( myszka, torba na laptopa, sluchawki z mikrofonem, office i co tam chcialbys jeszcze) i bedzie jak znalazl ze 3500zł netto.

Dobry sprzet, solidnej firmy i czego wiecej pragnac;-)

Odnośnik do komentarza

Jak pisalem wczesniej, zalalem sobie klawiaturke cola :)

W serwisie notebook siedzial cale 48 godzin i wymienili mi ja na nowa. Mam notebooka aristo i bardzo polecam ta firme z kilku wzglegow:

 

1. komputery nie do zajechania

2. szybki serwis gwarancyjny i pogwarancyjny

 

ps.

nie kupujcie notebookow firmy asus i acer. jesli zepsuje sie wam cos w asusie i bedzie na gwarancji to pol biedy ale serwis pogwarancyjny jest ze tak powiem z dupy. na glupia wymiane klawiatury trzeba czekac okolo miesiac.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...