Skocz do zawartości

Komputery przenośne


Rekomendowane odpowiedzi

No coz ja rozmyslam wlasnie nad zakupem laptoka po wakacjach, jak wkoncu jakas kase zarobie :) Szykuje sie na przedzial cenowy 2-2,5k przy czym na niczym mi nie zalezy tylko na mocnej karcie wifi (takiej ktora bez bolowo odbierze sygnal z bylejakiego apeka znajdujacego sie na strychu), duzej ilosci ram 1GB -min i grafice o nie zintegrowanej pamieci (niewymagane) i sensownej kamerce wbudowanej. No podstawowe pytanie brzmi czy za takie pieniadze sie zmieszcze w sensowneym sprzecie. Zalezy m iprzede wszystystkim na jakosci i czasie pracy. Neistety na laptokach nic sie nie znam wiec pytam o rade, bo chce sie cos zaczac rozgladac :)

 

PS. ile moze kosztowac wymiana/naprawa wejsc mikrofonu i sluchawkowego do Acera?

Odnośnik do komentarza

Hmm, do czego potrzebujesz laptopa ? Ważna jest rozdzielczość matrycy ? Matryca matowa, czy może być szklana ? Ważna jest szybkość procesora ? Genralnie moim zdaniem do 2.5k ciężko będzie coś kupić, jeśli do swoich wymagań dorzucasz jeszcze wysoką jakość ;) Bo przez to rozumiem kupno hp, della, toshiby, lenovo :> No i jak nie masz zamiaru grać to zintegrowana grafika wystarczy spokojnie :) Gdyby zależało Ci bardzo na czasie pracy to zalecałbym kupno pojemniejszej baterii, bo w tanszych zestawach zawsze dają te trochę słabsze.

Odnośnik do komentarza

Matryca ma byc ok, by dal osie naniej ogladac czasem filmi by bez problemow dziala tyle :) Wysoka jakosc w moim przekazie oznacza kompa, ktory bedzie w stanie wytrzymac zemna 2-3 lata bez duzej awarii wymagajacej sporej inwestycji. Jak dla mnie to Acer moze byc jaknajbardziej :) Bardziej niz na procu zalezy mi na pamieci ram ;) No jedyny bol to limit 2,5k, ktorego raczej w te wakacje nei uda mi sie przeskoczyc :/

Odnośnik do komentarza

Pientka, trudno będzie Ci kupić sprzęt jaki chcesz w tej cenie. Takie latopy są ze dwa, trzy razy droższe.

 

Jak ma długo działać na baterii, to grafa zintegrowana, ewentualnie układ ATI. Nie wiem jak nVidia wygląda z oszczędzaniem energii, ale ATI ma wieloletnie doświadczenie i są w tym dobrzy.

 

Co do sieci, to przygotuj się na zakup dodatkowej karty WiFi w wyjściem na zewnętrzną antenę. Pewnie istnieją lapki z wbudowaną kartą i wyjściem, ale też pewnie kosztują swoje. Musiałbyś zapytać na specjalistyczym forum o WiFi. Tam Ci podpowiedzą odnośnie sprzętu do tego, a laptopa kupisz z tego co Ci zostanie :)

 

Na Twoim miejscu zastanowiłbym się nad "używanym" laptopem dobrej marki. Sam takiego mam. Na allegro widziałem malutkie IBM z matrycą 12 cali za około 1,5k. To chyba idealny wybór, bo podejrzewam, że komp ma być do pracy w terenie.

Odnośnik do komentarza

No wlasnie nie :) Stary komp ma byc u mnie postawiony jako serwer pod linuksem a nowy ma byc do normalnego uzytkowania w domu i na uczelni ;] Ogolnie to te powyzsze ywmagania nie sa na twardo ustawione :) Ogolnei zalezy mi na czyms optymalnym za te 2,5k :] Wiem ze bedzie ciezko, ale ze tak powiem na wiecej mnie poki co niestac i musze cos wybrac do tej granicy. Nad uzwyakami tez sie zastanawiam, ale poki co nie jestem specjalnie przekonany, bo jednak 2 letnia gwarancja robi swoje :/ No nie wiem bede cos kminil jeszcze :)

Odnośnik do komentarza

Ja popatrzyłem na to z innej strony. Po co mi taki, dajmy na to, Acer który w czasie trwania gwarancji zwiedzi serwis kilkukrotnie? Postawiłem na nieużywany, powystawowy Compaq w magnezowej obudowie. To dla mnie podstawa, bo komp musi ze mną jeździć komunikacją publiczną i nie może być tandetnie wykonany. Zwróć uwagę na IBM linii T, np. T40, które mają opinię niezniszczalnych. Sporo tego na rynku jest, więc i części się znajdą. Szybkościowo też nie będzie zbytnio odstawać, bo to zwykle lapki z wyższej półki.

 

Ja miałem jeszcze to szczęście, że mój sprzedawca daje mi 3 letni bezpłatny serwis (gwarancji 3 miesiące) z możliwością wymiany sprzętu na nowszy (ale nie może być tańszy). Jak dla mnie świetna oferta.

Odnośnik do komentarza

MAm pytanie troszkę z innej beczki. Mam w lapie zintegrowaną kartę graficzną. No i niestety bardzo duża część nowszych gier mi nie chodzi, np. Heroes V, Europa Universalis III czy NFS Carbon. Na szczęście działa FM i PES 6 :) Gdzieś słyszałem, że można coś dołączyć do tej karty, aby system czytał ją jako niezintegrowaną. Prawda to jest, bo jestem zupełnie zielony w tych sprawach ? :)

Odnośnik do komentarza

Zamierzam kupić laptopa za ok. 3500 - 4000 zł. Rozbija się o to, że w domyśle chce mieć 2GB ramu i nie wiem co sie bardziej opłaca. Kupić laptopa, który posiada już 2 GB ramu, kosztem innych parametrów, czy kupić takiego co ma 1 GB, a po jakimś czasie dokupić 1 GB ramu?

 

I jak to jest wtedy z gwarancją? Przepada czy nie jeśli dodałbym kość ramu?

Odnośnik do komentarza

Witam,

 

jakiego laptopa polecicie w przedziale 4-6 tysięcy? Głównie mam zamiar na nim pracować ale miło by było, gdyby takie gry jak FM czy EU na nim chodziły. No i jeszcze jedna ważna rzecz: powinien być wytrzymały; tzn. matryca powinna być dobrze chroniona przed naciskiem i uderzeniami.

 

Macie jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...