Skocz do zawartości

Komputery przenośne


Rekomendowane odpowiedzi

Określ się, do czego będziesz wykorzystywał notebooka. Pamiętaj, że w laptopie nie ruszysz karty graficznej i monitora. Dołożenie pamięcia RAM i wymiana procesora to kwestia ~10 minut, wystarczy odkręcić 6 śrubek, włożyć procka/RAM i wkręcić 6 śrubek ;).

Miałem sprzęt z tej serii - Paviliona dv6000. Co mogę Ci powiedzieć?

 

a) skopany, głośny system chłodzenia

b) taka o struktura dźwięku i rozłożenie głośników

c) wykonanie i stabilność komputera jest mocno wątpliwa; często zamykając monitor bałem się, że zaraz mi odpadnie

d) od panelu dotykowego i piszczenia po wciśnięciu klawisza brała mnie kurwica, z czasem mija :keke:

e) bardzo podatna na zabrudzenia i zarysowania obudowa

 

Wszystkie punkty (z wyjątkiem 'e') oczywiście od poprzedniego modelu mogły zostać poprawione, ale to nic pewnego, musisz to już sam sprawdzić.

 

Specyfikacja zaprezentowanego przez Ciebie modelu jest średnia, szczególnie karta graficzna. Z tego co wiem i widzę ta karta graficzna razi po oczach tym 512 MB, owszem robi wrażenie, ale tylko cyferka. Wydajność tej karty jest porównywalna (trochę lepsza) do GeForce Go 7600 (mówimy o DDR2).

Jeśli często wyjeżdżasz, przewozisz komputer, unikaj tego modelu. Generalnie cała seria wygląda ładnie, jednak jest bardzo podatna na uszkodzenia zewnętrzne, zarysowania, itd., itp. Owszem, wszystko to kwestia kultury i higieny, ale wierz mi niektórych rzeczy nie przewidzisz.

Odnośnik do komentarza

hmm.. dzięki za informacje. Komputera nie będę raczej przewoził, jeśli jednak nie będą to częste wyjazdy. Karta graficzna potrzeba mi taka, która coś potrafi, na pewno ta jest lepsza od tej serii 9600, która mimo cyferki jest gorsza (z tego co wiem). Obecnie mam 7300, i jestem zadowolony, ciągnie mi gry pokroju Wiedźmina czy AC. O chłodzenie się trochę obawiam, słyszałem, że te modele mogą się szybko grzać. A co możesz mi polecić, mniej więcej w tej cenie oczywiście. Komputer hmm.. multimedia wszelkiego rodzaju, photoshop, FM, czasami jakaś FPP.

Odnośnik do komentarza

Żaden ze mnie spec, tylko amator, ale mogę zaproponować Ci tego Gateway-a.

 

Podejrzewam, że o takiej firmie nie słyszałeś, bo ich notebooki nie są sprzedawane w Europie seryjnie, tylko przez osoby prywatne (tylko na terenie Stanów Zjednoczonych). Marka kojarzona jest z gównianymi monitorami, ale nie obawiaj się, w lapku zastosowano rozwiązania Samsunga. Ekran w pełni obsługuje filmy, gry, itd. wysokiej rozdzielczości (HD), masz nawet wejście HDMI.

Jestem posiadaczem tego komputera, ale piszę obiektywnie. Maszyna jest cholernie mocna i bezawaryjna. Kupując nootebooka w USA sprzedawca zaręczał, że od pojawienia się serii (bodaj listopad 2007) otrzymali nieliczne zgłoszenia z problemami technicznymi.

Przejdźmy do specyfikacji, procesor w pełni obsługuje kartę graficzną, która jest naprawdę świetna. Na youtubie masz filmy z Crysisa na tym notebooku.

Dźwięk i obraz prezentuje się fantastycznie. Głośniczki dają naprawdę fajne wrażenia.

Chłodzenie jest kapitalne, obudowa nie nagrzewa się praktycznie w ogóle, karta graficzna ma zupełnie oddzielne chłodzenie, procesor jeszcze inne, naprawdę czuć jak wydobywa się powietrze. Wiatraki chodzą cicho, osobiście byłem tym bardzo zdziwiony.

Żeby nie było zupełnie kolorowo, przedni panel wykonany jest podobnie jak w Pavilionie i też szybko się brudzi.

Miej na uwadze, że Gateway nie ma w Polsce serwisu i przy ewenatualnych problemach wysyłasz komputer za Atlantyk. Czas naprawy to pięć dni roboczych. Nie wiem jak ludzie na Allegro podchodzą do gwarancji, ja otrzymałem 36-miesięczną. W wyposażeniu masz jeszcze Windows Vista Home Premium (obie wersje; 32-bity i 64-bity z SP1), nie mam pojęcia jak jest z tym w Polsce.

Przy ewentualnym zakupie pamiętej, że w Stanach są zupełnie inne gniazdka, zatem będzie Ci potrzebna przejściówka (do kupienia na Allegro).

 

Tyle, ja od siebie komputer bardzo polecam, solidne wykonanie, świetna specyfikacja, doskonałe podzespoły vs. brudząca się obudowa i niedostępność w Polsce.

Decyzja należy do Ciebie.

Odnośnik do komentarza

Kupowałem na miejscu, w Stanach.

Zawsze istnieje obawa, że coś może się stać. Poczytaj na amerykańskich forach opinie użytkowników, są one bardzo pochlebne. Podkreślę jeszcze raz, awarie podzespołów w tym laptopie są sporadyczne, wnioskuję po opinii sprzedawcy, recenzentów i swoim doświadczeniu z Gateway'em.

Z tego co się orientuję, jest to w tej chwili bestseller za oceanem w swojej klasie.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Witam!

 

Wybieram się niedługo do Stanów i chciałbym sobie tam zakupić laptopa. Mam do Was pytanie. Czy jesteście w stanie polecić mi jakieś sklepy (najlepiej internetowe), gdzie będę mógł znaleźć ciekawe i w miarę tanie oferty? Nie mam specjalnych wymagań. Komputer będzie mi służył głównie do korzystania z internetu. No i fajnie by było, gdyby obsługiwał też fma ;) Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza

Mam pytanie dotyczące laptopowych baterii. Ta oryginalna po okresie lekko ponad rok po prostu kompletnie padła i nie dało jej się ani odrobinę naładować, komputer po odłączeniu od sieci po prostu się wyłączał. Przedwczoraj dokonałem zakupu noej baterii i teraz pytanie - czy są jakieś zalecenia jak utrzymywać baterię, żeby wytrzymała jak najdalej? Czy np. jest potrzeba wyjmowania baterii z laptopa kiedy on jest na stało podłączony pod AC?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...