Skocz do zawartości

Komputery przenośne


Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 24.10.2017 o 11:32, tio napisał:

Na początku przyszłego roku będę kupował nowego laptopa. Generalnie szukam sprzętu biurowego ale chciałbym móc zagrać w nowego FMa. 

Wymogi to:

  • 15 calowa matryca, matowa ale taka by dało się na niej obejrzeć w miarę realnych kolorach film (FHD)
  • lekki bo często z nim będę jeździł
  • złącze VGA
  • dysk SSD

Rozglądam się wśród DELLi bo mają fajną 3 letnią gwarancję. Prawdę mówiąc zachwycił mnie trochę nowy VOSTRO 7570. Ale jak już ochłonąłem to stwierdziłem, że raczej jest za ciężki i nie potrzebuję aż tak mocnych bebechów bo w gry to gram na konsoli a na laptopie to ewentualnie gry typu FM, Civilization, CK2.

Budżet powiedzmy do 5 tys. zł.

Nadszedł czas wyboru czegoś konkretnego. Oprócz wspomnianego Vostro 7570 (który jednak nie przekonuje mnie ze względu na swoją wagę w oko wpadł mi Asus Pro UX550. Rzeczywiście chyba będę musiał zrezygnować z tego wejścia VGA. Może jakieś inne ciekawe propozycje? (odrzucam na wstępie apple).

Odnośnik do komentarza
W dniu 2.01.2018 o 19:28, messinho napisał:

Prośba o pomoc w doborze laptopa. Wielkość standardowa (15 cali). Zastosowanie to internet, edytor tekstu, od czasu do czasu do zapuszczenia serialu. Nic do grania. Warunek to, żeby miał już wgrany system. Da radę coś dobrać do 1,5k?

 

W tej cenie to tylko poleasingowego coś.

 

 

W dniu 2.01.2018 o 20:30, m_arcin napisał:

To i ja zapytam. Laptop dla handlowca, pakiet biurowy, internety. Nie mniejszy niż 15 cali, matowa matryca. Brutto do 2,5 tys. (z officem ma być do 3,5 tys.)

 

https://www.x-kom.pl/p/379439-notebook-laptop-156-dell-inspiron-5567-i3-6006u-8gb-256-win10-r7-fhd-nieb.html

 

 

23 godziny temu, tio napisał:

Nadszedł czas wyboru czegoś konkretnego. Oprócz wspomnianego Vostro 7570 (który jednak nie przekonuje mnie ze względu na swoją wagę w oko wpadł mi Asus Pro UX550. Rzeczywiście chyba będę musiał zrezygnować z tego wejścia VGA. Może jakieś inne ciekawe propozycje? (odrzucam na wstępie apple).

 

https://www.x-kom.pl/p/393066-notebook-laptop-156-asus-vivobook-pro-15-n580vd-i7-7700hq-8gb-2561tb-win10.html

 

 

 

7 godzin temu, jasonx napisał:

To i ja podpytam

Jakis laptopik do 3,5-4k

Koniecznie 17", najlepiej jakby miał wbudowany dysk SSD i zwykły dysk twardy.

Nie musi być z systemem.

 

Raczej nie do gier.

 

 

https://www.x-kom.pl/p/392166-notebook-laptop-173-lenovo-y700-17-i5-6300hq-8gb-2561000-win10-gtx960m-fhd.html

 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 15.01.2018 o 16:26, tio napisał:

A w czym Apple mógłby być lepszy? 

 

Pomijam już, że taka reakcja przekonuje mnie, że apple to sprzęt dla osób, do których nie chciałbym być zaliczany.

tio weź niepierdol, bo ja nie jestem apple fanbojem, wrecz przeciwnie, a swoja odpowiedzia sam wprowadzasz glupie podzialy.

 

Niedopatrzylem, ze jasonx szuka lapa 15,6", ale still... Z wszystkimi wadami apple'a to asus nadal nie jest sprzetem, ktory mozesz postawic obok i powiedziec "hmm, konkurencyjna maszyna". Za 5,5 k masz MBA, ktore jedyne czego ma mniej to ekranu i dysku, ale to akurat mozesz wybrac wieksze. Rozumiem DELLa za 6k, ale Asusa?

 

@jmk porownywanie asusa z MBA czy MBP na podstawie parametrow to jest apsurt, bo nie parametry decyduja o UX z uzywania danego sprzetu. Ja na kompie nie gram, ale pracuje, czasem po 12-13h dziennie. Moj MBA ma 3,5 roku, 1200 cykli baterii i dziala idealnie - bez pradu nadal 7-8 h pociagnie. Mialem wczesniej naprawde wypasione, drogie w chuj VAIO, które nie wytrzymalo roku mojej pracy. Zuzylo sie. Po kurwa roku. Dlatego nie sadze, zeby ASUS, nawet za 6k wytrzymal cos takiego. Te 5,5k, ktore wydalem na kompa juz dawno mi sie zwrocili w postaci swietego spokoju jaki mam.

Odnośnik do komentarza

Tak jakby to podbijam. Mój Air chodzi dopiero pół roku, więc na tym nie ocenię, ale praca baterii jest niesamowita, każdy mój znajomy pracujący na Apple od ładnych paru lat to potwierdzi dorzucając to, że nie muszą czyścić systemu w żaden sposób, formatować, nic. Lapek działa jakby wczoraj wyjechał z fabryki w Tajwanie. Zakładając, że ma to być poza biuro czyli też do grania to MBA nie da rady, ale w tej cenie są już Pro, które w większości konfiguracji sobie poradzą. No i porównanie bebechów jest naprawdę bezsensu, wypadałoby się tego nauczyć. Przecież iPhone do początku ma gorsze bebechy niż konkurencja na Androidzie, a działa nie mniej (jeśli często nie bardziej) stabilnie ;)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...