Skocz do zawartości

Komputery przenośne


Rekomendowane odpowiedzi

Mam lamerskie, ale chyba szybkie pytanie. W laptopie padł mi dysk. Windows był preinstalowany, pod lapkiem jest naklejka z kodem. Jeżeli wymienię dysk, to będę mógł zainstalować windowsa? Chodzi mi o to czy instalka systemu jest na jakieś partycji tego HDD z laptopa czy jest przechowwywana w innej partycji.

 

Próbowałem ściągnąć obraz iso ze strony Microsoftu, ale po wpisaniu kodu z naklejki wyskakuje mi info, że przy tej licencji nie mogę pobrać.

Odnośnik do komentarza

Instalka to partycja recovery na oryginalnym HDD.

 

Najprościej pobrać (z mniej oficjalnego źródła)/pożyczyć instalke i użyć swojego kodu (może być potrzebna weryfikacja telefoniczna).

Chyba że to wymiana gwarancyjna, wtedy partycja recovery powinna normalnie być.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Mamy 6 letniego Acera Aspire 5820tg i bateria (6000mAh) jest już całkowitym trupem. Jaki zamiennik kupić? Jakiej firmy baterie są ok?

Najtańszy pasujący. Do starego HP kupiłem bodaj Green Cell w dużo lepszej cenie, niż Timeline i wszystko śmiga, jak należy.

Odnośnik do komentarza

lepiej podjechać na giełdę komputerową i poszukać gościa co zajmuje się regeneracją, polega to na wymianei ogniw, na Sanyo lub Samsunga, koszt za baterię 6 komór powinien wynieśc około 100zł albo 120, nie pamiętam

 

z różnymi zamiennikami jest tak, że to zazwyczaj loteria. o Greencell pierwsze słyszę, może to jakiś ewenement. Podstawową wadą baterii kupowanych z chin(zamienników) jest pojemność nie 6000 a np. 3000 już na starcie

Odnośnik do komentarza

Za jakiś czas będę musiał ogarnąć nowy dysk do laptopa, stąd może bym lepiej przeszedł na SSD + HDD, czym się różni to:

 

https://www.x-kom.pl/p/211497-obudowa-dysku-delock-adapter-hdd-525-25sata-na-slot-dvd-12mm.html

 

od tego:

 

http://allegro.pl/adapter-ramka-5-25-slim-2-5-hdd-ssd-9-5mm-sklep-i6684139164.html

 

Wywaliłbym CD-ROM, do którego dokupiłbym obudowę, a na jego miejsce wrzuciłbym dysk ssd - na system starczy 60 gb, chyba nie?

Odnośnik do komentarza

60gb na system ok, a co z aplikacjami? Na pewno masz jakies aplikacje lub gry, które chciałbyś aby szybciej chodziły? Ja mam SSD 240gb, na którym jest system i najważniejsze dla mnie programy + city skylines, zero filmów i muzyki... Zostało mi wolne 98gb ale sam katalog pracowy zajmuje mi 50gb :P

Odnośnik do komentarza

Niby tak, ale 120gb już jest sporo droższe... a wszystkie gry śmigają, może FM-a bym zostawił na SSD. Teraz mam problem z otwieraniem przeglądarki czy eksploratora, zajmuje to zdecydowanie za dużo czasu, ale mam też syf na kompie ;) No i zużycie dysku mam prawie 100% przy kilku mb/s, więc najwyraźniej coś z nim chrupie.

Odnośnik do komentarza
  • 5 tygodni później...

czy ktokolwiek miał do czynienia z laptopami firmy System76? Jeśli tak, to proszę o opinie ;)

Do czynienia osobiście nie miałem ale w świecie Linuksa znana firma bo z tego co pamiętam to sprzedają sprzęt z preinstalowanym Ubuntu. A niedawno nawet wzięli się za stworzenie swojego OS.
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...