Skocz do zawartości

Komputery przenośne


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

siema,

 

siotra potrzebuje nowego laptopa, bo jej kilkuletni Sony Vaio juz wysiada, z tego co wiem to budżet max 500-550 euro, ekran 15", dodatkowe plusy za srebrny/chromowany kolor.

 

co polecacie w takim przedziale, głównie pan ekspert Smetek? i jak uważacie taniej/lepiej będzie kupić jej laptopa na miejscu w Niemczech, czy raczej w Polsce?

 

wieczorem mam dostać listę tego co znalazła do tej pory w jakimś niemieckim sklepie, zapewne wrzucę tutaj linki.

Odnośnik do komentarza

obstawiam catalyst

 

 

 

jej kilkuletni Sony Vaio juz wysiada

co ma obecnie i co znaczy wysiada?

 

jeżeli szuka czegoś to fejsa, internetu, youtube czy jakiejś prostej obróbki zdjęć to ... mozna wydac i 1500zł po minimalnej kwocie, jakosc wykonania sprzetow w budzecie 1500-2500zl bedzie podobna - kwestia bebechow

 

jednak patrzylbym na nowo wchodzace laptopy z procesorami kaby lake:

http://www.x-kom.pl/g-2/c/1522-notebooki-laptopy-15-6.html?sort_by=price_asc&f[manufacturers][27]=1&f[manufacturers][396]=1&f[manufacturers][46]=1&f[22][75721]=1&f[22][76971]=1

 

procesory posiadaja obsluge natywnego dekodowania x265, co pozwoli przez wiele lat w przod spokojnie korzystac z multimediow. obecne procesory i3/i5- 6xxx maja to realizowane wcale lub hybrydowo - za kilka lat moze byc z tym problem na dwurdzeniowej jednostce

 

co do do laptopow z listy, szukaj czegos z SSD i 4gb ramu(8 pewnie starczy na dluzej, ale przy nowym procku to pewnie blizej 3000 pln)

 

gdzie sie bardziej oplaca kupic? moze w Polsce, waluta umacnia sie a zloty slabnie, wiec mozna trafic korzystniejsza cene w polsce(o ile sklep nie zdazyl jeszcze podniesc cen - wiele sklepow na biezaco podnosi ceny - musialbys szukac na allegro na przyklad)

 

Dell Vostro 3568 i5-7200U/8GB/240+1000

Lenovo Ideapad 510-15 i3-7100U/8GB/240 GF940MX Srebrny

ASUS R558UQ-XO550D-8 i5-7200U/8GB/240SSD/DVD GT940MX

 

jak znajdziesz cos na ukladzie 6 generacji za 600zł mniej z SSD 240gb i 8gb ramu to mozna pewnie przyoszczedzic, kwestia roznicy w cenie, nie sprawdzlaem bo krucho z czasem ale 200-300zl warto dolozyc do 7 serii procesorow. dla zastosowan siostry roznica miedzy i3 a i5 jest mala - kwestia dostepnosci

Odnośnik do komentarza

Smętek, korzystając z tego, że jesteś taki mam case: czy da się znaleźć multimedialny laptop z matowym ekranem. Potrzebuję dla żony: zastosowania to obróbka zdjęć do bloga, filmy, office. Działa jej na nerwy błyszcząca matryca więc coś z matową no i dyskiem ssd.

Odnośnik do komentarza

Smętek, korzystając z tego, że jesteś taki mam case: czy da się znaleźć multimedialny laptop z matowym ekranem. Potrzebuję dla żony: zastosowania to obróbka zdjęć do bloga, filmy, office. Działa jej na nerwy błyszcząca matryca więc coś z matową no i dyskiem ssd.

ssd 240gb, 8 gb ram i procek 7 generacji(dopiero wchodza na rynek) i3 lub i5 o symbolu 7xxx-u. karta graficzna moze byc zintegrowana, może być dedykowana - dla zastosowań żony integra wystarczy.

 

takich kompow nie jest za wiele

http://www.x-kom.pl/p/323139-notebook-laptop-156-dell-inspiron-5567-i5-7200u-8gb-240-win10-r7-fhd.html

http://www.x-kom.pl/p/332790-notebook-laptop-156-lenovo-ideapad-510-15-i5-7200u-8gb-240-win10-gf940mx.html

zakładam, że do konca stycznia bedzie szersza gama modeli niz to co jest teraz:

http://www.x-kom.pl/g-2/c/159-laptopy-notebooki-ultrabooki.html?sort_by=price_asc&f[manufacturers][46]=1&f[manufacturers][396]=1&f[manufacturers][27]=1&f[manufacturers][4]=1&f[34][3034]=1&f[44][51084]=1&f[22][75721]=1&f[22][75740]=1&f[58][from]=8&f[32][2639]=1&f[32][193]=1&f[32][27611]=1&f[32][29996]=1&f[175][3065]=1

 

jak maja byc na tym ogladale filmy to raczej 15"

 

z jednej strony sprzet po swietach powinien zaczac taniej(ok. polowy stycznia), z drugiej strony dolar mocno nie stabilny

Odnośnik do komentarza

Mam takiego laptopa: https://www.asus.com/pl/Notebooks/X55U/specifications/

Chciałbym go trochę przyspieszyć - zamontować dysk SSD i dołożyć RAMu. Nie rozkręcałem go, a na stronie producenta jest taki zapis: DDR3 1333 MHz SDRAM, 1 x SO-DIMM umożliwiające rozszerzenie do 4 G SDRAM

Tzn, że mogę dołożyć jedną kość 2GB RAM czy muszę kupić kość 4GB?

Odnośnik do komentarza

To ja też poproszę o pomoc. Szukam łapka do gier, internetu i Excela (i wielu lig w FM-ie). Zależy mi na dość dużym ekranie i dobrej jakości dźwięku. Budżet to 7000-8000. Może być minimalnie więcej jak będzie to racjonalnie uzasadnione.

W co grasz poza FM? I jak często, ładowanie tyle hajsu pod FM to trochę rozrzut kasy.

A korzysta ktoś z laptopa MSI ? Za 3,2k można mieć już bdb sprzęt moim zdaniem, z tym, że niektórzy piszą o dość głośnej pracy nawet przy oglądaniu pulpitu..

No pare lat temu może i tak, jak dolar był tańszy o złotówkę
Odnośnik do komentarza

 

To ja też poproszę o pomoc. Szukam łapka do gier, internetu i Excela (i wielu lig w FM-ie). Zależy mi na dość dużym ekranie i dobrej jakości dźwięku. Budżet to 7000-8000. Może być minimalnie więcej jak będzie to racjonalnie uzasadnione.

W co grasz poza FM? I jak często, ładowanie tyle hajsu pod FM to trochę rozrzut kasy.

Na razie nic, bo mam złoma na którym niewiele poza FM-em chodzi. Ale pograłbym chętnie chociażby w różne nowe RPG (wiedźmin). Niemniej jednak głównie chodzi o to, że dużo ostatnio podróżuję i potrzebuję mieć wysokiej jakości centrum rozrywki. Stąd i muzyka i dość duży ekran i dobra wydajność w temacie gier.

Odnośnik do komentarza

 

 

To ja też poproszę o pomoc. Szukam łapka do gier, internetu i Excela (i wielu lig w FM-ie). Zależy mi na dość dużym ekranie i dobrej jakości dźwięku. Budżet to 7000-8000. Może być minimalnie więcej jak będzie to racjonalnie uzasadnione.

W co grasz poza FM? I jak często, ładowanie tyle hajsu pod FM to trochę rozrzut kasy.

 

Na razie nic, bo mam złoma na którym niewiele poza FM-em chodzi. Ale pograłbym chętnie chociażby w różne nowe RPG (wiedźmin). Niemniej jednak głównie chodzi o to, że dużo ostatnio podróżuję i potrzebuję mieć wysokiej jakości centrum rozrywki. Stąd i muzyka i dość duży ekran i dobra wydajność w temacie gier.

 

Jeżeli masz na myśli zastosowanie sprzętu w samolocie, to zdecydowanie nie polecam niczego większego niż 10".. Nawet mój MBA 13" jest nieporęczny w podróży. Mając taki budżet na sprzęt osobiście poszedłbym w lapka za 4-6k (granie w miejscu docelowym) i górkę przeznaczył na tablet do 10" do samolotu.

Odnośnik do komentarza

 

 

 

To ja też poproszę o pomoc. Szukam łapka do gier, internetu i Excela (i wielu lig w FM-ie). Zależy mi na dość dużym ekranie i dobrej jakości dźwięku. Budżet to 7000-8000. Może być minimalnie więcej jak będzie to racjonalnie uzasadnione.

W co grasz poza FM? I jak często, ładowanie tyle hajsu pod FM to trochę rozrzut kasy.

Na razie nic, bo mam złoma na którym niewiele poza FM-em chodzi. Ale pograłbym chętnie chociażby w różne nowe RPG (wiedźmin). Niemniej jednak głównie chodzi o to, że dużo ostatnio podróżuję i potrzebuję mieć wysokiej jakości centrum rozrywki. Stąd i muzyka i dość duży ekran i dobra wydajność w temacie gier.
Jeżeli masz na myśli zastosowanie sprzętu w samolocie, to zdecydowanie nie polecam niczego większego niż 10".. Nawet mój MBA 13" jest nieporęczny w podróży. Mając taki budżet na sprzęt osobiście poszedłbym w lapka za 4-6k (granie w miejscu docelowym) i górkę przeznaczył na tablet do 10" do samolotu.
Bardziej myślę już o hotelu. Jeżdżę raczej swoim autem, a nie latam więc w drodze i tak się nie pobawię.
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...