Skocz do zawartości

Komputery przenośne


Rekomendowane odpowiedzi

Ja mialem z nim do czynienia krotko, bo kupilem go dla kogos i troche przy nim dlubalem. 1215N ma sporo zalet - dobrze skonfigurowany, bez zbednych obciazaczy W7 pracuje na nim szybciej niz Vista na moim duzym kompie (C2D 2,0, 4GB), ma dobry jasny, czytelny wyswietlacz ale niestety blyszczaca jego powloke, co jest porazka. Wazy toto zajebiscie malo, bo chyba jakies 1,6 kg z zasilaczem. Warto kupic inny niz czarny, bo ten mimo matowego wykonczenia sie strasznie palcuje. Klawiatura jest wyspowa i pelnowymiarowa - naprawde lepsza niz w wielu kompach z matryca 15-16. Wielkosc ekranu jest spoko - sam bylem zaskoczony ile mozna na tym zobaczyc.

 

Dla moich potrzeb to co prawda odpada, ze wzgledu na oblesnie blyszczacy sie ekran - niemal takie samo bardziewie jak w MB i MB Pro. Poza tym na dluzsza mete jednak potrzebowalbym 13,3", ale sensowne 13,3" zaczynaja sie od 3-3,5 k PLN.

Odnośnik do komentarza

Do podstawowych zadań domowych (Office, Internet, zdjęcia i filmy) moja dziewczyna właśnie kupiła Packarda Bella TK85-382G32, z Windowsem 7, procesorem i3 (2,53 GHz), 4 GB RAM DDR3 za 1400 zł. Bardzo ceny poleciały, mimo że Packard Bell chyba nie jest jakąś renomowaną firmą co do laptopów, tak?

Odnośnik do komentarza

Ja mialem z nim do czynienia krotko, bo kupilem go dla kogos i troche przy nim dlubalem. 1215N ma sporo zalet - dobrze skonfigurowany, bez zbednych obciazaczy W7 pracuje na nim szybciej niz Vista na moim duzym kompie (C2D 2,0, 4GB), ma dobry jasny, czytelny wyswietlacz ale niestety blyszczaca jego powloke, co jest porazka. Wazy toto zajebiscie malo, bo chyba jakies 1,6 kg z zasilaczem. Warto kupic inny niz czarny, bo ten mimo matowego wykonczenia sie strasznie palcuje. Klawiatura jest wyspowa i pelnowymiarowa - naprawde lepsza niz w wielu kompach z matryca 15-16. Wielkosc ekranu jest spoko - sam bylem zaskoczony ile mozna na tym zobaczyc.

 

Dla moich potrzeb to co prawda odpada, ze wzgledu na oblesnie blyszczacy sie ekran - niemal takie samo bardziewie jak w MB i MB Pro. Poza tym na dluzsza mete jednak potrzebowalbym 13,3", ale sensowne 13,3" zaczynaja sie od 3-3,5 k PLN.

co rozumiesz przez sensowne? mozesz podac jakis konkretny sensowny sprzecik :)

Odnośnik do komentarza

co rozumiesz przez sensowne? mozesz podac jakis konkretny sensowny sprzecik :)

Smeciu, juz Ci mowie, ja na chwile obecna uzywam hp 550 15,4 i mimo, ze to jest relatywnie lekkie jak na 15,4 to jednak po doswiadczeniach z mniejszymi kompami wolalbym cos bardziej porecznego i ew. ekran zewn. do tego. Ja na razie nie rozwazam zakupu, ale wiem co bym chcial miec:

 

- matowa (koniecznie) matryce

- min 4 GB RAM

- osobna mocna grafe

- naped optyczny

- wbudowany modem 3G

- dobra baterie

- dobra klawiature

- 36 miesiecy gwarancji najlepiej NBD

 

Jak pewnie sie domyslasz juz pierwsze z listy zaweza grono kandydatow bardzo mocno. Odpadaja na przyklad calkiem sensowne acery timelineX. Zostaje w praktyce Tośka, Dell i ProBooki od HP. HP nie chce bo IMO sa gowniane, toski nie maja chyba optyki i modemu 3G, wiec zostaje mi DELL, ktory w takiej konfiguracji kosztuje nawet 4k.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Witam,

 

zapomniałem kiedy ostatni raz tu byłem i chyba moje stare konto zostało skasowane - nieważne.

Chciałbym w najbliższej przyszłości zakupić lapka, jeszcze nie mam tego jedynego wybranego, na razie wiele typów.

 

Na pewno chciałbym i3 albo i5 i chyba kartę zintegrowaną (pograć bym czasami chciał, ale nie jest to dla mnie wskazane, dla ex-nałogowego gracza)...

 

Istnieje szansa, że sprawię sobie jakiegoś Core i3/i5 z GT540, wtedy o gry się martwić nie muszę, ale to jest nikła szansa. Najpewniej będzie to Core pierwszej generacji z GMA HD -- moje pytanie brzmi - jak się sprawuje FM na tej karcie, czy ktoś może posiada taki sprzęt i nie ma z tym żadnych problemów?

 

Jest też szansa, że dozbieram na Core drugiej generacji z GMA HD 3000 - to już czytałem, że problemów mieć nie powinno wcale. Ale wiecie - wolę spytać, nie wszystko się wyczyta z tabel serwisów testujących lapki, itp. Zawsze lepiej zebrać info z pierwszej ręki, z pola bitwy. Od czasu do czasu FMa by się włączyło (chociaż patrząc na to obiektywnie to chyba dla mnie lepiej by było kupić mocną kartę, wtedy kusić będą nowsze gry - które są dla mnie mniej groźne niż FM. Przy niczym innym nie "straciłem" tyle czasu co przy CM/FM ;P).

 

___

 

ewentualnie mam pytanie dodatkowe - co byście określili jest najważniejsze jeśli chodzi o komfortowe granie w FM - dużo RAMu, szybki dysk (7200, a może SSD?) czy wystarczy mocarny procek (np. i5)?

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Ostatnio głęboko rozmyślam nad zakupieniem laptopa. Początkowo zastanawiałem się czy brać netbooka czy może zwykłego laptopa, gdyż z jednej strony zależy mi na tym, żeby był jak najbardziej mobilny, a z drugiej strony chciałem, żeby na ekranie wygodnie można było obejrzeć film czy komfortowo pograć w jakąś grę. W końcu pomyślałem, że rozwiązaniem może być dla mnie komputer 13 calowy i pośród takich rozpocząłem poszukiwania. Po przejrzeniu kilku laptopów, w których coś mi nie pasowało, trafiłem na takiego: http://www.komputronik.pl/product/128465/Laptopy/Laptopy_notebooki_/HP_ProBook_4330s_XX977EA_.html

 

Bardzo tani on nie jest, ale wydaje mi się, że niczego mu nie brakuje, ma długi czas użytkowania na baterii i matowy ekran, a to były dwie cechy, na których mi głównie zależało. Celowałem też w 4GB RAMu. Jedyne co mi nie odpowiada to tylko roczna gwarancja i wg. testów podobno jest całkiem głośny. Macie może jakieś laptopy w podobnych specyfikacjach, które lepiej się prezentują od wybranego przeze mnie? Cena jest także dość wysoka, więc może dałoby się odciąć kilka wodotrysków, żeby obniżyć cenę o te kilka stów / tysiąc? Powiedzcie mi także jaka jest różnica między Win 7 Home 32 i Professional 64? Czy dla takiego przeciętnego użytkownika różnice będą zauważalne?

Odnośnik do komentarza

Ostatnio głęboko rozmyślam nad zakupieniem laptopa. Początkowo zastanawiałem się czy brać netbooka czy może zwykłego laptopa, gdyż z jednej strony zależy mi na tym, żeby był jak najbardziej mobilny, a z drugiej strony chciałem, żeby na ekranie wygodnie można było obejrzeć film czy komfortowo pograć w jakąś grę. W końcu pomyślałem, że rozwiązaniem może być dla mnie komputer 13 calowy i pośród takich rozpocząłem poszukiwania. Po przejrzeniu kilku laptopów, w których coś mi nie pasowało, trafiłem na takiego: http://www.komputron...s_XX977EA_.html

 

Bardzo tani on nie jest, ale wydaje mi się, że niczego mu nie brakuje, ma długi czas użytkowania na baterii i matowy ekran, a to były dwie cechy, na których mi głównie zależało. Celowałem też w 4GB RAMu. Jedyne co mi nie odpowiada to tylko roczna gwarancja i wg. testów podobno jest całkiem głośny. Macie może jakieś laptopy w podobnych specyfikacjach, które lepiej się prezentują od wybranego przeze mnie? Cena jest także dość wysoka, więc może dałoby się odciąć kilka wodotrysków, żeby obniżyć cenę o te kilka stów / tysiąc? Powiedzcie mi także jaka jest różnica między Win 7 Home 32 i Professional 64? Czy dla takiego przeciętnego użytkownika różnice będą zauważalne?

 

Jak chcesz coś mobilnego, polecam 12". Bebok na poprzedniej stronie poleca Asusa 1215N, jestem gotow sie do tej opinii przychylic, mobilny wydajny sprzet za rozsadne pieniadze - jako wade nalezy uznac blyszczaca matryce.

 

Jezeli zalezy Ci na matowej, zostaje Ci w tej chwili tylko HP Probook (ktory jak okresliles jest drogasny) lub Biznesowe Dell'e z serii Latitude(jeszcze droższe...)

 

Chyba, ze zdecydujesz sie na zakup używki :) Polecam Dell'a D430: można kupić w dobrej cenie na allegro: klik!

 

Co do 32/64bit dla Ciebie bedzie to obsluga odpowiednio do 3,25GB RAM / powyżej 3,25(4 i wiecej) dla systemów 64 bit

Odnośnik do komentarza

Ehh, kiepska sprawa z tymi laptopami. Ten ProBook mi się nawet podoba, pomimo wysokiej ceny, ale właśnie się dowiaduję od kumpla, że HP są podobno mocno problemowe, zresztą i powyżej Bebok pisze, że uważa je za straszne gówno. Ale tak naprawdę nic lepszego na rynku w tym momencie nie widzę.

 

Ten Asus nie ma napędu optycznego, co jednak chciałbym też mieć w kompie, bo wciąż się mocno przydaje. Fajna rzecz, że ma mocniejszą grafikę od HP, ale czy 12'' nadają się jakkolwiek do giercowania? Mówię o czymś konkretniejszym, nie FM-ie, ale choćby PES. W teorii można sobie dokupić monitor i wtedy to już luzik, ale czy na takim ekranie da się przyjemnie pograć w PES-a? Od razu zaznaczam, że giercowanie to dla mnie sprawa mocno drugorzędna, dwie gry jakie na 100% potrzebuję, żeby chodziły to FM i PES, chociaż miłoby było móc w końcu pograć w jakiejś lepsze gierki, skoro będzie nowy sprzęt ;)

Odnośnik do komentarza

Ehh, kiepska sprawa z tymi laptopami. Ten ProBook mi się nawet podoba, pomimo wysokiej ceny, ale właśnie się dowiaduję od kumpla, że HP są podobno mocno problemowe, zresztą i powyżej Bebok pisze, że uważa je za straszne gówno. Ale tak naprawdę nic lepszego na rynku w tym momencie nie widzę.

u mnie w firmie parę osób ma ProBooki, ludzie sobie je bardzo chwalą,,,

 

 

Ten Asus nie ma napędu optycznego, co jednak chciałbym też mieć w kompie, bo wciąż się mocno przydaje.

Nie pamiętam już kiedy ostatnio miałem płytę w ręku...

 

 

Fajna rzecz, że ma mocniejszą grafikę od HP, ale czy 12'' nadają się jakkolwiek do giercowania? Mówię o czymś konkretniejszym, nie FM-ie, ale choćby PES. W teorii można sobie dokupić monitor i wtedy to już luzik, ale czy na takim ekranie da się przyjemnie pograć w PES-a?

Tak jak napisałeś zawsze zostaje monitor zewnętrzny. Na swoim 12" grałem w PES 6 i grało się dobrze. Wielkiej różnicy tutaj między 12 a 13 nie odczujesz. Odczuwalna będzie dopiero 14".

 

 

chociaż miłoby było móc w końcu pograć w jakiejś lepsze gierki, skoro będzie nowy sprzęt

Laptop małogabarytowy do lepszych/nowszych gier zaczyna sie mniej wiecej od 7k PLN w górę...

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...