Skocz do zawartości

Komputery przenośne


Rekomendowane odpowiedzi

Zerknij za jakims przelacznikiem kolo slotu IDE.

 

A co do HP:

"method is to remove the CMOS battery from the system and then mount it back again after 8 to 15 hours, because that is the necessary time for the battery to lose the settings."

http://www.laptopsarena.com/how-to-clear-cmos-on-your-laptop/

 

ew tu poczytaj

http://h10032.www1.hp.com/ctg/Manual/c01837654.pdf

Odnośnik do komentarza

Inny temat, mam Acera AS 6930G i chcialem na nim od nowa zainstalowac system. Wypalilem wiec sobie poprzez program Acera 3 DVD z systemem. Nastepnie poustawialem sobie partycje od nowa, sformatowalem, ustawilem primary jako aktywna (przez Paragon) i dalej odzyskiwac system. I tak - caly proces idzie OK, ale po tym jak juz sie zakonczy i trzeba zresetowac kompa to system mi nie wstaje. Jest tylko migajacy kursor jak w DOS-ie i tyle. Jak bootuje kompa z plytki Paragona to widze, ze partycja na ktorej kazalem zainstalowac OS jest pomaranczowa i stracila system plikow - pisze, ze ma other i nie jest aktywna.

 

WTF? Przeciez zawsze mi sie ten OS w ten spoosob przywracal. Malo tego - mam dwie wersje plytek z OS-em, wzialem tez takie stare, ktore zrobilem zaraz po zakupie i mam to samo... WTF? Any ideas?

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Jako że mój obecny komputer ma już prawie 7 lat, przyszedł czas na coś nowego. Szukam więc laptopa za ok.2500zł. Laptop będzie używany głownie do football managera, internetu, filmów i muzyki, ale przyznam szczerze że fajnie było by też od czasu do czasu, zagrać w jakąś nową grę więc miło było by gdyby takie GTA IV działało płynnie przynajmniej na niskich detalach.

Przeglądają allegro "wpadł mi w oko" ten HP, jednak jestem kompletnym laikiem jeśli chodzi o obecny sprzęt, czekam więc na waszą pomoc :)

Odnośnik do komentarza

Jako że mój obecny komputer ma już prawie 7 lat, przyszedł czas na coś nowego. Szukam więc laptopa za ok.2500zł. Laptop będzie używany głownie do football managera, internetu, filmów i muzyki, ale przyznam szczerze że fajnie było by też od czasu do czasu, zagrać w jakąś nową grę więc miło było by gdyby takie GTA IV działało płynnie przynajmniej na niskich detalach.

Przeglądają allegro "wpadł mi w oko" ten HP, jednak jestem kompletnym laikiem jeśli chodzi o obecny sprzęt, czekam więc na waszą pomoc :)

 

Tydzień temu kupiłem TEGO laptopa.

Wymagania miałem podobne -internet,filmy, muzyka, FM ( i czasami HoM&M;0 ) Zależało mi na 17 calach ( filmy ) głośnikach dobrych i dobrej kulturze pracy.

Laptop spełnia wszystkie wymagania. Dobre materiały, nie grzeje sie, cicho chodzi- estetyczny wygląd. Masz w nim dedykowaną grafikę( nie jest to jakiś demon ale standard zapewnia )

Pewnie nowe gry nie pójdą na wysokich detalach- ale szczerze ci mogę polecić tego lapka! Zero zastrzeżeń, WIn7 64 bit- wszystko ładnie sie instaluje- polecam!

Odnośnik do komentarza

Moja dziewczyna w sierpniu kiedy bedziemy w USA planuje zaopatrzyc sie w laptopa. Czy ktos zorientowany w temacie moglby powiedziec jak obecnie przedstawia sie ogolna "klasyfikacja" producentow lapkow tzn. na ktory sprzet warto zwracac uwage a ktorym sobie raczej glowy nie zawracac? Poza tym wiecie moze gwarancje ktorych producentow sa swiatowe, a ktorych tylko regionalne?

 

Poza tym moze moglibyscie polecic jakies konkretne modele w cenie 2000-2200 zl. Laptop bedzie wykorzystywany glownie do netu, filmow, programow geodezyjnych, okazjonalnie do stosunkowo prostych zastosowan Photoshopa, Illustratora i niezbyt wymagajacych gier.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Witam, mam pytanko dotyczące Netbook'a - Asus 1215N, a mianowicie...

Wiadomo, że można korzystać na nim z internetu, słuchać muzyki, ale ja bym chciał wiedzieć, czy tenże netbook, nie będzie za bardzo mulił, jeżeli na raz (tak zazwyczaj mam), miałbym otwartego chrome'a (np. 5 zakładek + java), winamp, gg, pidgin, skype, word i fm'11, a czasem coś jeszcze. Czy po takiej dawce otwartych aplikacji na raz, nie będzie jakichś problemów tworzył? A przy okazji, skoro mowa o FM-ie, to czy da sobie z nim radę, w trybie 3D? Czy ewentualnie przez to, brać go jakiegoś "ulepszonego", np. z większą ilością pamięci ram? Chyba, że w tej klasie jest jakaś alternatywa dla tegoż netbooka, który by zaspokoił moje w/w potrzeby.

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza

Nie ma szans na komfortową pracę przy takiej ilości programów i do tego jeszcze FM (3d pewno nie da rady, ja mam i3 i słabo chodzi). I wątpię, żeby jakiś netbook spełnił Twoje wymagania. One mają Atomy, a w nich chodzi przede wszystkim o niski pobór mocy a nie wydajność.

Odnośnik do komentarza

Halo, halo, 1215N to do niedawna byl jeden z najmocniejszych tego typu sprzetow na rynku. OK, tam jest atom, ale dwurdzeniowy i nawet 4 GB ram plus grafa z wlasna 512-MB pamiecia. Ja na tym lekko odpalalem sismy 3 i to praktycznie na full detalach. Nie wiem jakie potrzeby ma FM, ale te aplikacje, ktore wypisano 1215N uciagnie spokojnie :)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...