Skocz do zawartości

Komiks i animacja (niekoniecznie japońska)


Johniss

Rekomendowane odpowiedzi

19 godzin temu, schizzm napisał:

 

Dzięki, sprawdzę :) 

 

16 godzin temu, me_who napisał:

Deadly Class, seria Criminal Brubakera i niesamowity cykl Fables.

 

Gracias

 

2 godziny temu, Gabe napisał:

Ja polecam po raz kolejny Blacksad

 

Zobacz przykładowe plansze: https://egmont.pl/Blacksad.-Posrod-cieni.-Tom-1,5061647,p.html, dla mnie to takie małe arcydzieło. Fabularnie szczęka nie opada, ale klimat noir wylewa się każdym otworem :D I pomimo, że bohaterami są antropomorficzne zwierzątka, to nie jest to komiks dziecinny.

 

No i oczywiście Thorgal, jeśli jeszcze nie czytałeś, właściwie od początku, do końca historii Qâ (Pomiędzy ziemią a światłem), z ewentualnie kilkoma albumami późniejszymi (np Władca Gór albo Wilczyca).

 

Ze swojej strony polecam też Asteriksa - mimo że fabuła dość powtarzalna, to przecież tu chodzi o żarty, zarówno rysunkowe, jak i słowne.

 

Ja ostatnio powróciłem też do ulubionego niepolskiego komiksu mojego dzieciństwa - czyli Hugo. Tu każdy tom jest osobną historią, i tematycznie, i klimatycznie też. Tona humoru, niekonwencjonalna wyobraźnia autora i świetne rysunki. Aż szkoda, że nie powstało więcej niż pięć tomów.

 

Mam nadzieję, że Kajka i Kokosza, Kleksa i Tytusów masz już przeczytanych? ;) 

 

Blacksad, Thorgal i Hugo na liście 

 

Asteriksa, Kajka i Kokosza, Kleksa i Tytusa czytałem jako dzieciak, więc też chyba sobie odświeżę.

 

Wczoraj przeczytałem kilka tomów polecanego tu przez kogoś (chyba przez @tio) „Daytrippera” i polecam. Miejscami nieco banalny w swoich wnioskach, ale prezentujący bardzo ciekawe spojrzenie na życie i umieranie.

 

 

A z komiksami Marvela mam taki problem, że lubię o nich słuchać (głównie w podkaście „Comics weekly”), ale przeraża mnie ogrom tego świata i nie wiem po prostu gdzie zacząć, za co się zabrać.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Przeczytałem wszystkie tomy „Thorgala” i przerażające jest to, jak bardzo obniżył się poziom w pewnym momencie - ciągły recycling pomysłów, obracanie się wokół tych samych sztamp (Thorgalowi ktoś porywa dziecko i musi opuścić rodzinę, aby je odnaleźć), cudowne rozwiązywanie budowanego przez 45 stron problemu w jednym kadrze. 

 

@Gabe, warto czytać serie poboczne?

Odnośnik do komentarza

Thorgal zaczął obniżać dla mnie loty właśnie gdzieś w okolicach Strażniczki Kluczy (wspomniany recycling Trzech starców), później to działało na zasadzie "dalsze przygody lubianych bohaterów", a fabularnie niestety biednie i rozmienianie się na drobne. Co najwyżej jeszcze dla rysunków można było przejrzeć.

 

Co do serii pobocznych - póki co przeczytałem tylko pięć tomów Kriss de Valnor - i moim zdaniem nie warto (nawet de Vita rysunkiem bardzo nie nadrabia, a fabularnie nisko dla mnie), jeden Młodzieńczych Lat - ostatecznie może być, choć po jednym zagraniu fabularnym musiałem to rozchodzić ;) i zacząłem właśnie pierwszy tom Louve - tu podobno ma być lepiej.

 

 

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące później...
  • 1 miesiąc później...

Doctor Strange

 

Chodzi oczywiście o cudowny run Jasona Aarona. Tak w pełni wykorzystanego potencjału Strange'a nie było do tej pory. Wymyślcie sobie najbardziej absurdalną sytuację, a Aaron to napisał. Strange zmuszony jeść magiczne stwory by móc korzystać z magii? Done. Nowy Jork opanowany przez stwory jak dwupłatowy samolot? Done. Ben Urich korzystający z doświadczenia z gier RPG żeby walczyć z opanowanym przez demona dymu Kingpina? Done. Do tego w większości albumów naprawdę świetne ilustracje potęgujące wrażenie absurdu. Przestańcie tylko czytać jak Strange trafi do kosmosu.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...
  • 1 miesiąc później...
W dniu 26.08.2019 o 01:17, Feanor napisał:

Przeczytałem wreszcie Watchmenów i...

 

”Wieczna Wojna”, mój komiks numer jeden, nie jest już moim komiksem numer jeden.

 

Wow. Wow. 

 

Nojaniemogę wow.

Przed premierą serialu na HBO postanowiłem nadrobić zaległości i przeczytałem komiks. Powiem tak - zachwyt @Feanor sprawił, że chyba miałem zbyt wielkie oczekiwania. Jasne, nie jest to zła historia, każdy z bohaterów jest na swój sposób interesujący ale, napiszę to wprost: trochę się nudziłem. Nie miałem parcia by czytać dalej, bo historia jest trochę rozwleczona, wykorzystuje zgrane do bólu motywy (np. dzieciństwo Roschacha). W dodatku plansze są irytująco małe, niekiedy dymki zajmują zbyt dużą część kadru i mówiąc szczerze część graficzna nie jest jakimś mistrzostwem świata.

Z drugiej strony sporo myślę o tej historii, rozkminiam symbolikę. Na świeżości obejrzałem też film Snydera. Dosyć wierna adaptacja komiksu, podobała mi się dbałość o szczegóły, muzyka - fajnie się oglądało.

Jestem więc przygotowany by zacząć oglądać serial :)

Odnośnik do komentarza

Absolutnie nie jest wierna, jest mega spłycona, ale to rozpisywałem w Marynii :P

 

Watchmen mają bardzo spokojną narrację i mogą trochę męczyć momentami, ale to kultowe dzieło. Myślę, że najbardziej trafi do ludzi, którzy ogólnie siedzą w komiksach bo Ci znajdą wiele odniesień do popkultury komiksu czy komentarzy odnośnie tejże. Pełni też swego rodzaju hołd dla amerykańskiego komiksu i jest to trochę intencjonalny pastisz momentami.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
44 minuty temu, ajerkoniak napisał:

Absolutnie nie jest wierna, jest mega spłycona, ale to rozpisywałem w Marynii :P

 

Watchmen mają bardzo spokojną narrację i mogą trochę męczyć momentami, ale to kultowe dzieło. Myślę, że najbardziej trafi do ludzi, którzy ogólnie siedzą w komiksach bo Ci znajdą wiele odniesień do popkultury komiksu czy komentarzy odnośnie tejże. Pełni też swego rodzaju hołd dla amerykańskiego komiksu i jest to trochę intencjonalny pastisz momentami.


nie tylko do popkultury, do wszystkiego. Jest tam na końcu taka perełka: w gazecie widać nagłówek, RR myśli o prezydenturze. Kilka kadrów dalej jeden z policjantów śmieje się, że chyba nikt nie sądzi, iż ktokolwiek zagłosuje na aktora westernowego. Po czym pada nazwisko... Roberta Redforda :D

 

<3

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...