Skocz do zawartości

Polityka wewnętrzna


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, Gacek napisał:

Wystarczy przeczytać tekst ze zrozumieniem i dojrzeć, że nie tyczy się on tylko pielęgniarek i nauczycieli, ale też wojskowych, emerytów, tematu PKS, emerytur, 500+, koszów uzyskania przychodu... I wtedy wychodzi, że hojne rozdawnictwo to wydanie kupy pieniędzy na niewielkie podwyżki tu i hojne tam.

Ale skoro tego nie dostrzegasz, to rozumiem, że Cię burzy taka narracja i uważasz, że hojne rozdawnictwo równa się hojnym podwyżkom.

 

To Ty nie dostrzegasz tego, że ja piszę o nauczycielach ylko dlatego, że akurat mnie to najbardziej dotyczy. Wspomniałem też o pielęgniarkach. I to właśnie nauczyciele i pielęgniarki zostali wyróżnieni przez kłamliwy GazWyb. 

 

BTW, na gazecie.pl pojawił się komentarz ich redaktorki. Jakimś cudem się z Tobą nie zgadza. 

 

Cytat
„PiS hojnie rozdaje nasze pieniądze. Partia rządząca uległa naciskowi zarówno grup społecznych, jak i kalendarza wyborczego" - napisaliśmy na pierwszej stronie wtorkowej "Wyborczej" i podaliśmy, że nauczyciele dostaną 16,1 proc. podwyżki. Nauczyciele słusznie się oburzyli, a we mnie się zagotowało 

Wiele mogę powiedzieć o polityce rządu wobec nauczycieli, ale na pewno nie to, że traktuje ich hojnie i że podwyżki od 121 do 166 zł brutto można nazwać rozdawnictwem.

Wyobrażam sobie, że szefowa MEN Anna Zalewska zaklaskała dziś ze szczęścia, gdy zobaczyła „Wyborczą”. W końcu przebiła się z przekazem o tym, jak to dobrze traktuje nauczycieli. Niestety, nie jest to obraz prawdziwy.

 

Odnośnik do komentarza

Niezależnie od tego, co autor chciał przekazać, to zrobił to po prostu źle. No faktycznie nie przypuszczam, żeby GW nagle przeszła na stronę PiS, więc przypuszczam, że jednak to błąd. Karygodny, biorąc pod uwagę, że nie dotyczy jakiejś mało istotnej kolumny z tyłu gazety, tylko pierwszej strony. Co do potencjalnych skutków - z jednej strony faktycznie nauczyciele z tego, co zaobserwowałem wśród znajomych (chociaż nie widziałem jakichś oficjalnych sondaży) raczej mają poparcie społeczeństwa w kwestii walki o podwyżki, ale z drugiej część ludzi faktycznie może się wkurzyć, że cała budżetówka dostaje miliardy, a w jego firmie podwyżek nie było. 

 

Z dużą częścią wklejonego przez @Reaper tekstu się zgadzam, ale już ten fragment:

Cytat

To jest powtarzanie najgorszych Korwinowskich schematów o tym, że podatki służą do zabierania TWOICH podatków, żeby TWOJE pieniądze dać innym.

to jakaś szopka. Czy autor próbuje temu zaprzeczać? Może w ogóle powinienem być wdzięczny, że tak dużą część NIE MOICH pieniędzy pozwala się mi zachować. 

  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza

BTW. już pojawiło się wyjaśnienie redakcji:

 

Cytat

Wtorkowa okładka "Gazety Wyborczej" sugerowała, że uważamy podwyżki dla nauczycieli, pielęgniarek czy innych pracowników budżetówki za "hojne rozdawnictwo". To oczywisty błąd.

Cytat

Uważamy, że to kupowanie głosów za pieniądze obywateli. Transfery socjalne powinny być precyzyjnie kierowane do grup społecznych najbardziej potrzebujących, to jest osób niepełnosprawnych oraz właśnie niegodnie wynagradzanych pracowników sfery budżetowej. Taka i tylko taka była nasza intencja. Tymczasem błędnie opisana grafika mogła mówić coś odwrotnego.

Powstało zamieszanie, za które przepraszamy.  

 

 

Całość wyjaśnienia: http://wyborcza.pl/7,75968,24495432,podwyzki-dla-nauczycieli-czy-pielegniarek-to-nie-hojne-rozdawnictwo.html

Odnośnik do komentarza

Dokładnie o to mi chodziło i szacunek dla GW, że wyjaśniła ludziom, że jakkolwiek czołówki złożonej z trzech kolumn nie można czytać przez pryzmat jednej kolumny (środkowej) i jednego słowa z lewej, to forma mogła wprowadzać w błąd tych mniej rozgarniętych. "Oczywisty błąd", jak napisała GW :)

  • Lubię! 1
  • Nie lubię! 5
Odnośnik do komentarza
11 minut temu, Gacek napisał:

Dokładnie o to mi chodziło i szacunek dla GW, że wyjaśniła ludziom, że jakkolwiek czołówki złożonej z trzech kolumn nie można czytać przez pryzmat jednej kolumny (środkowej) i jednego słowa z lewej, to forma mogła wprowadzać w błąd tych mniej rozgarniętych. "Oczywisty błąd", jak napisała GW :)

No ja nie widziałem w artykule GW nic o "mniej rozgarniętych". Budujesz narrację jak PiS.

  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza

Ja pierdolę Gacek. Mniej rozgarniętych. Znowu próbujesz stawiać się ponad WSZYSTKIMI forumowiczami, którzy udzielili się dzisiaj w tym wątku, a także wszystkimi, których reakcje tu były wklejane, łącznie z redaktorami samej GW, których zawstydziła ta okładka. 

 

To była zła okładka, niezależnie od tego jak ktoś jest rozgarnięty. Przekaz był jasny - czyta się najpierw duży druk i to on ma przekazać co znajduje się poniżej, bez potrzeby wyjaśniania małym drukiem. Chyba, że ma to być jakiś zabieg marketingowy, ale tutaj efekt był osiągnięty dokładnie odwrotny -> patrz cytowanie przez MEN, które tylko zatarło rączki z zadowolenia widząc tę okładkę.

  • Lubię! 2
  • Haha 1
  • Uwielbiam 1
Odnośnik do komentarza

Ja się z gackiem zgadzam. Zresztą napisał, że czołówka była do niczego ale po przeczytaniu artykułu wszystko robi się jasne. To już nie jego wina, że w Polsce czytanie ze zrozumieniem leży a większość ludzi zadowala się tylko przeczytaniem nagłówka. Ale żeby nie było, GW dała ciała bo nie zastanowili się nad tym jak to może być odebrane. Nauczka dla nich na przyszłość i myślę że już więcej takiego błędu nie popełnia(przynajmniej w najbliższym czasie;)). 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
32 minuty temu, Gacek napisał:

Dokładnie o to mi chodziło i szacunek dla GW, że wyjaśniła ludziom, że jakkolwiek czołówki złożonej z trzech kolumn nie można czytać przez pryzmat jednej kolumny (środkowej) i jednego słowa z lewej, to forma mogła wprowadzać w błąd tych mniej rozgarniętych. "Oczywisty błąd", jak napisała GW :)

 

Nazwałeś mniej rozgarniętym redaktorów Wielińskiego i Suchecką, którzy protestowali przeciw tej stronie. Mniej rozgarniętym jest też ten pan, wiedzący cokolwiek o mediach

 

D0V_OVFXgAEkk8p?format=jpg&name=small

 

Nazwałeś mniej rozgarniętym mnie i wielu innych tutaj, bo to nie jest materiał jedynie o szczodrej sobocie: dla wzmocnienia efektu wrzucono tam też nauczycieli, pielęgniarki i wojskowych stosując największe cyferki w tym całym lidzie. Przy okazji, w przypadku nauczycieli przynajmniej, posługując się kłamstwem. 

 

Gdy już zrozumieli, jaką palnęli głupotę, zaczęli się z niej niezdarnie wycofywać. Nie wszyscy są jednak na tyle rozgarnięci, by to zrozumieć. 

  • Uwielbiam 1
  • Nie lubię! 1
Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Man_iac napisał:

BTW. już pojawiło się wyjaśnienie redakcji:

 

Parafrazując pewne mądre powiedzenie: przeprosiny przeprosinami, a pół chuja w dupie ;)

"Błąd" poszedł w Polskę na papierze, przeprosiny poszły na Twitterze/Facebooku/stronie internetowej. Zasięg nie ten, tym bardziej, że pierwsze rozpowszechnią wszyscy, sprostowanie jedynie zainteresowani.

  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza

Nie no, mozna sie bawic w dialektyke pokroju ziemkiewiczowskiego, ze tak naprawde to trzeba przeczytac CALY artykul, a jak krytykowac, to NA ARGUMENTY, a w ogole to o co sie ktos przyczepia, przeciez tam jest napisane "nasze pieniadze", nigdzie nie jest napisane, ze w owym "my" sie ten czytelnik zawiera, wiec wlasciwie skoro to nie jego pieniadze, to o co ta afera.

 

A mozna po prostu miec kupe smiechu z deklaratywnie zaangazowanej spolecznie gazety, ktora stosuje prostacka logike poziomu wiecowych haselek, prezentuje malo elegancki zabieg z graficznym odbieraniem beneficjentom twarzy (wrodzy szturmowcy Imperium?! brakowalo w archiwum fot zmeczonych pielegniarek czy protestujacych nauczycieli?) i w roli wrogow stawia grupy raczej nieslynace z zarabiania kroci.

  • Lubię! 8
Odnośnik do komentarza

Feanor, ty przestań klapać japom na forumie, tylko siadaj ciąć konfetti i rób papiery na helikopter.

 

"Annę Zalewską na fotelu ministra edukacji narodowej mógłby - zdaniem naszych informatorów z kręgów rządowych - zastąpić Jarosław Zieliński, obecny wiceminister spraw wewnętrznych, któremu podlegają służby mundurowe. "

 

https://www.rp.pl/Rzad-PiS/190229483-Szef-ABW-na-szefa-MSWiA-Zielinski-za-Zalewska-w-MEN.html

  • Lubię! 1
  • Zmieszany 1
Odnośnik do komentarza

W sumie trzeba przyznać że to dobra zmiana. Policjant po 8 czy 12 godzinach służby ma prawo być zmęczony i nie mieć ochoty wycinać konfetti(nie daj boże krzywo wytnie). Nauczyciel natomiast wraca po 5 godzinach to się przynajmniej nie będzie nudził w domu;). A nauczyciele plastyki jak się będą mogli wykazać... 

Odnośnik do komentarza

Czytałem dzisiaj kilka artykułów o tej okładce. Komentarze są przerażające....

"Niech Ci nauczyciele tak nie płaczą, bo każdy chciałby tak zarabiać"

"Urlopy płatne, wakacje w dupach się poprzewracało"

"Każda nadgodzinka płatna"

"A jak 13 się dostaje to jakoś nie słychać żadnych skarg"

Kurwa TO społeczeństwo jest tak głupie, że brak słów. 

 

  • Lubię! 4
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Jeżeli ktoś ma złudzenia co do TVP....

 

dziś wyemitowano w Dzienni... pardon, Wiadomościach zwyczajową ostatnio nagonkę na wichrzycieli (w tej roli nauczyciele ostatnio zastąpili na chwilę opozycję i prawników). Puścili trzy wypowiedzi nauczycieli. Tych poniżej:

 

XlhOF4k.jpg

 

7WWSiuk.jpg

 

 

ufiZB60.jpg

 

 

pierwszy pan stwierdził, że forma strajku nauczycieli jest niedobra, bo dzieci są zakładnikami. Druga pani wspomniała, że mimo wszystko jej zarobki są jednak niskie (charakterystyczne, że nazywa się Pruska, prawda?). 

Pierwszy pan jest ze szkoły w Kołobrzegu. Pani Pruska uczy w Stargardzie. 

Zauważyliście w tle, jak bardzo szkoły na Pomorzu dbają o uniformizację wystroju?

 

(Wyżej dałem się ponieść anykurskiej paranoi)

 

to jednak jeszcze nic. Pomorze generalnie było z jakiegoś względu bohaterem materiału. Trzecia pani uczy w Szczecinie, powiedziała, że dostała podwyżkę i się z niej cieszy, bo przecież to jednak podwyżka. 

A teraz wytężcie wzrok i zauważcie niepokojące nieciągłości w uniwersum.

 

Zielone drzewa za panią Małgorzatą to żadna anomalia. Dała ten wywiad ponad rok temu telewizji regionalnej. W zupełnie innym kontekście. Z jej ówczesnej wypowiedzi wycięto pasujące do linii zdanie. Dziś pani Małgorzata została zaskoczona serią smsów od znajomych, zdumionych jej nagłą przemianą. Zdumionych, bo pani Małgorzata aktualnie przygotowuje się do strajku, w referendum zagłosowała na „tak”. 

 

Chce mi się wymiotować. 

 

  • Lubię! 5
  • Zmieszany 3
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...