Skocz do zawartości
Icon

Polityka wewnętrzna

Rekomendowane odpowiedzi

Tym bardziej, że od nowego roku spierdalanie z kraju będzie opodatkowane.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
30 minut temu, tio napisał:

Tym bardziej, że od nowego roku spierdalanie z kraju będzie opodatkowane.

A to nie jest tak, że spierdalanie dla firm będzie opodatkowane?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dla osób fizycznych również

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A jak mają zamiar to policzyć, jeśli można wiedzieć?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chętnie się też dowiem co w końcu przejdzie, bo śledziłem to jednym uchem, nie do końca dowierzając w te brednie ;) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mówimy o prawie kraju, w którym po wybuchu gigantycznej afery korupcyjnej przewodniczący KNF jest w stanie dolecieć do Singapuru, udzielić wywiadu, wrócić z Singapuru i zrobić porządek w papierach w swoim gabinecie w Warszawie szybciej, niż w tym samym gabinecie pojawiają się funkcjonariusze CBA.

Zatem to naprawdę nie ma znaczenia co macie w przepisach wskazane, ważne jest tylko to, co będzie chciał z takim podatkiem w waszej sprawie zrobić PiS :keke:  Póki jesteście szarymi myszkami to nie macie się czego obawiać, będzie gorzej jak przyjdzie zamówienie polityczne.

Tak, to dokładnie to, przed czym przestrzegał KOD od paru lat, a co było wykpiwane jako przesadne i absurdalne.  ;)

• Lubię! 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, T-m napisał:

A jak mają zamiar to policzyć, jeśli można wiedzieć?

Szczegóły nie są jeszcze znane.

https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/rzad-szykuje-nowy-podatek-dla-przenoszacych,233,0,2411497.html

https://businessinsider.com.pl/twoje-pieniadze/prawo-i-podatki/podatek-od-wyprowadzki-za-granice-pomysl-rzadu/0t5d03c

Można strzelać, że może będą chcieli ustalać  wysokość podatku biorąc pod uwagę poprzedni rok.

• Lubię! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Thx Makk, ale to na tym etapie się zatrzymałem mniej więcej. Plany, plany, plany, zero konkretów (tak, dalej mam nadzieję usłyszeć od tego rządu jakieś konkrety, a nie memlanie) :-k 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
14 minut temu, T-m napisał:

Thx Makk, ale to na tym etapie się zatrzymałem mniej więcej. Plany, plany, plany, zero konkretów (tak, dalej mam nadzieję usłyszeć od tego rządu jakieś konkrety, a nie memlanie) :-k 

Nic nowego nie obiło mi się o uczy. Na razie to było tylko tak: ktoś chlapnął skąd można piniążki wyszarpać, ktoś inny pokiwał głową, Szanowny Wszechmogący Prezes przyklasnął uszami i już zaczęło się zacierani rączek. 

Tyle.

Później się coś wymyśli. Zapewniam, że Urzędy Skarbowe oraz ludzie dowiedzą się na samym końcu. Tak pi razy oko ;) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przepisy najpewniej wejdą w życie, do końca listopada muszą zostać uchwalone i podpisane przez prezydenta.I nie jest to "ktoś chlapnął" tylko konkretny projekt ustawy, który już został przyjęty przez Sejm.

Generalnie idea jest taka: @Reaper przed wyjazdem z Polski kupił akcje za 4 mln zł. No i przenosi swoją rezydencję podatkową do Wielkiej Brytanii.  W momencie przeprowadzki wartość rynkowa tych akcji wynosi 5 mln zł. Więc na ten dzień powinien zapłacić 19% podatku od "niezrealizowanego zysku" czyli od 1 mln zł. 

Dla osób fizycznych obowiązek podatkowy powstaje jeżeli wartość przenoszonego majątku przekracza 4 mln zł.

• Lubię! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
18 minut temu, tio napisał:

Przepisy najpewniej wejdą w życie, do końca listopada muszą zostać uchwalone i podpisane przez prezydenta.I nie jest to "ktoś chlapnął" tylko konkretny projekt ustawy, który już został przyjęty przez Sejm.

Generalnie idea jest taka: @Reaper przed wyjazdem z Polski kupił akcje za 4 mln zł. No i przenosi swoją rezydencję podatkową do Wielkiej Brytanii.  W momencie przeprowadzki wartość rynkowa tych akcji wynosi 5 mln zł. Więc na ten dzień powinien zapłacić 19% podatku od "niezrealizowanego zysku" czyli od 1 mln zł. 

Dla osób fizycznych obowiązek podatkowy powstaje jeżeli wartość przenoszonego majątku przekracza 4 mln zł.

Dzięki :) to tylko 19% zapłacę, a nie, że mi stadninę koni zabiorą...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak w stadninie masz 100 koni to zabiorą ci 3. Bo żaby było bardziej skomplikowanie stawki podatku są dwie: 19% i 3%.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 minuty temu, tio napisał:

Jak w stadninie masz 100 koni to zabiorą ci 3. Bo żaby było bardziej skomplikowanie stawki podatku są dwie: 19% i 3%.

Potem stwierdzą, że próbując przenieść firmę działałeś na jej niekorzyść (Bo gdzie lepiej niż w PL) i Ci ja odbiorą :keke: 

• Lubię! 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi