Skocz do zawartości
Rozpoczynamy kolejny cykl wyborczy. Można już nominować użytkowników, którzy powinni znaleźć się w XIV kadencji ModTeamu.
TEMAT Z NOMINACJAMI
Icon

Polityka wewnętrzna

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, Gabe napisał:

:P 

I wiem, że lewak/lewactwo to w obecnej dyskusji inwektywa znacząca mniej więcej "oni; nie my", ale jednak słowo to jest kojarzone z lewicą. 

Podtrzymuje to, co powiedziałem: podatek, o którym możemy przeczytać w załączonym wyżej artykule, to wyżyny lewactwa :_winkle:

• Nie lubię! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
5 godzin temu, T-m napisał:

Czyli jak nie dotyczy nikogo z nas, to fajowo? :-k Spoko, czyli jak gwałcą sąsiadkę, to trzeba podgłośnić telewizor, prawda?

Może zamiast rzucać porównaniami z dupy to weź snickersa. Poczytaj czego mają dotyczyć te podatki i kogo a dopiero potem pompuj balonik. Jeżeli dwadzieścia tysięcy milionerów zapłaci 4% podatku od nadwyżki swojego dochodu ponad 1 mln i dzięki temu jmk czy innej osobie niepełnosprawnej państwo zwiększy pomoc o choćby 1% to jestem za. I sam też chętnie bym zapłacił te 4%.

• Lubię! 3
  • Nie lubię! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Może zamiast rzucać porównaniami z dupy to weź snickersa. Poczytaj czego mają dotyczyć te podatki i kogo a dopiero potem pompuj balonik. Jeżeli dwadzieścia tysięcy milionerów zapłaci 4% podatku od nadwyżki swojego dochodu ponad 1 mln i dzięki temu jmk czy innej osobie niepełnosprawnej państwo zwiększy pomoc o choćby 1% to jestem za. I sam też chętnie bym zapłacił te 4%.
No sorry, ale poczytaj sobie na spokójnie taką ustawę budżetową i popatrz jak ten rząd topi miliony w idiotycznych pomysłach, które się nie powinny nigdy urodzić. Zamiast walić kolejny podatek, prościej byłoby zabrać kościołowi czy z innych równie pożytecznych inwestycji.

Sent from my SM-T815 using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wskaż jakiś idiotyczny pomysł z ustawy budżetowej. Chętnie postaram się zrozumieć co uważasz za "idiotyczne".

• Lubię! 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 minuty temu, Draken napisał:

No sorry, ale poczytaj sobie na spokójnie taką ustawę budżetową i popatrz jak ten rząd topi miliony w idiotycznych pomysłach, które się nie powinny nigdy urodzić. Zamiast walić kolejny podatek, prościej byłoby zabrać kościołowi czy z innych równie pożytecznych inwestycji.

Partia konserwatywna, niemal chadecka ma zabrać pieniądze kościołowi? :crazy:

• Nie lubię! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Wskaż jakiś idiotyczny pomysł z ustawy budżetowej. Chętnie postaram się zrozumieć co uważasz za "idiotyczne".
Proszę bardzo:
462 miliony dotacji na wydobycie węgla kamiennego
92 milliony dotacji na sól
560 milionów na WOT
156 milionów funduszu kościelnego

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
6 minut temu, tio napisał:

Choćby 500+ dla osób, które obejmie nowy podatek, a maja prawo do tego świadczenia :) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, Draken napisał:

Proszę bardzo:
462 miliony dotacji na wydobycie węgla kamiennego
92 milliony dotacji na sól
560 milionów na WOT
156 milionów funduszu kościelnego

wskaż który  rząd nie płacił daniny kościołowi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Używanie tylko jednej osi w 2018 roku 🙃🙃🙃

PiS to partia prawicowo-etatystyczna. Z „lewakami” nie ma nic wspólnego, bo prawica-lewica dotyczy przede wszystkim spraw swiatopogladowych. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
wskaż który  rząd nie płacił daniny kościołowi
Normalny

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka

• Dzięki! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
6 minut temu, Vami napisał:

Normalny

Vami określający władze PRL jako normalny rząd. Tego nie spodziewałbym ;)

• Lubię! 4

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
6 minutes ago, Lucas07 said:

Vami określający władze PRL jako normalny rząd. Tego nie spodziewałbym ;)

A ja i owszem.

Acz Fundusz Kościelny powstał w 1950 roku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Via wiki dopiero od 1990 jest finansowany wyłącznie z budżetu, wiec głównie do tego się odnosiłem :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 godziny temu, tio napisał:

Może zamiast rzucać porównaniami z dupy to weź snickersa. Poczytaj czego mają dotyczyć te podatki i kogo a dopiero potem pompuj balonik.

To, czego nie  zrozumiałeś, to nie dopierdalanie się do podatku solidarnościowego, tylko do wydźwięku twojego posta :) Chujaczki polaczki z forum po chuj się martwić, jak was to nie dotyczy :)

Z mojej strony tyle w temacie, nie musisz jeść snickera i próbować być taki strasznie ważny i zabawny tio :)

• Lubię! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 godziny temu, Lucas07 napisał:

Używanie tylko jednej osi w 2018 roku 🙃🙃🙃

PiS to partia prawicowo-etatystyczna. Z „lewakami” nie ma nic wspólnego, bo prawica-lewica dotyczy przede wszystkim spraw swiatopogladowych. 

Z lewakami ma wspólnego choćby właśnie wymieniony przez Ciebie etatyzm 😉

• Nie lubię! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Gdyby Żyronda i Góra wiedziały, jakie zamieszanie wywoła sposób ich zasiadania w Konwencie...

Dlaczego właściwie prawica nie może być antywolnorynkowa? Przecież odwołuje się do starych wartości rodem z wieków średnich, a w średniowiecznej rzeczywistości wolny rynek prawie nie istniał, obwarowane prawem monopole korporacyjne miały się znakomicie, państwo regulowało handel i koncesjonowało dostęp do niego dla konkretnych stanów (i Żydów). 

• Lubię! 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Feanor to jest referar historyka z UJ

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No, nawet ma artykuł na akapie, musi zna się. A jak lewaków orze...

Z całą sympatią, ale bycie historykiem na dowolnym uniwersytecie to jeszcze żaden powód do bycia autorytetem. Zwłaszcza tak zideologizowanym.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Vami, ja czywiście trochę przejaskrawiłem: to nie jest tak, że tam wolnego rynku nie było wcale. A i pewne korzenie kapitalizmu też się tam znajdzie, bo w średniowieczu są korzenie niemal wszystkiego, co Zachodnie, a poza tym to średniowiecze to gigantyczny tysiącletni worek w którym można znaleźć każdą wygodną dla siebie tezę, ale... przypomnij sobie przywileje korporacyjne, stanowe, miejskie, monopole, immunitety... Przypomnij sobie, dlaczego słowo „partacz” nasączone jest taką pogardą. 

• Lubię! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi