Skocz do zawartości
Icon

Polityka wewnętrzna

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Gacek napisał:

Mam wrażenie, że została usunięta jeszcze przed Twoim postem, tak czy owak - już jej nie ma.

Usunięta została cokolwiek słusznie, aczkolwiek została "przykryta" nagonką za słowa Schetyny o szarańczy, które mają rzekomo stanowić powielanie mowy nazistowskiej, więc sam nie wiem, po której stronie jest więcej cymbałów.

Tuż przed napisaniem zgrałem grafikę prosto ze źródła, więc wisiała co najmniej 17 godzin (tak Twitter przynajmniej mi głosił). Co do ilości cymbałów, nie o to mi przecież chodzi (PiS ma ich wielu). 

• Lubię! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

PiS poszedł full Goebbels, grubo

• Smutny 2
  • Zmieszany 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy ten spot leci w telewizji?

Obrzydliwe, mam nadzieję, że nic to nie da tym zwierzętom

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Oby to zadziałało odwrotnie niż zamierzali i spowodowało mobilizacje elektoratu innych partii.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przecież to jest naturalna konsekwencja dorobku myśli prawnej PiS.

Skoro TSUE nie może orzekać w przedmiocie ustaw, które już wcześniej przeniosły sędziów w stan spoczynku - to nic, że w sprzeczności ze wszelkimi zasadami czy zdrowym rozsądkiem - to można zwolnić pracowników LOT, bo przecież co zrobią ci zwolnieni pracownicy? Jak pójdą do sądu z roszczeniem o przywrócenie do pracy, to PiS im powie bezrozumnie "prawo nie działa wstecz" i koniec tematu. :keke:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Warcholstwo inspirowane przez wiadome siły prowadzi do tymczasowych przerw w pracy zakładów pasażerskich.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Moja ChodzIeż wolna od PiS #pride

• Lubię! 3
  • Uwielbiam 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak czy siak te wybory to chyba jednak wygrana PiS-u. PO utrzymało niby władzę w 7 województwach, ale PiS zyskało bodajże w czterech od ostatnich. No i u nas wygrało PO, ale rządził będzie Krzystek (bezpartyjni) raczej w koalicji z PiS.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pytanie, w ilu tych wygranych wojewodztwach PIS bedzie w stanie stworzyc rzadzaca koalicje...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W czterech chyba ma swobodną większość samodzielną. PiS wygrało te wybory, na szczęście jednak pojawił się u nich wcześniej hurraoptymizm (40 % :D ), więc na razie panuje tam gorycz rozczarowania (co warto wykorzystać). 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Małopolskie większość, Podlasie większość, Lubelskie większość, Podkarpacie większość, Świętokrzyskie chyba większość, Zachodniopomorskie koalicja.

Wcześniej PO rządziło w koalicji w 15 województwach bodajże.

• Lubię! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
8 minut temu, jmk napisał:

Małopolskie większość, Podlasie większość, Lubelskie większość, Podkarpacie większość, Świętokrzyskie chyba większość, Zachodniopomorskie koalicja.

Wcześniej PO rządziło w koalicji w 15 województwach bodajże.

Ale Ty piszesz o sejmikach wojewódzkich?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak. Tak wyczytałem bodajże na WP.

• Lubię! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
5 minut temu, jmk napisał:

Tak. Tak wyczytałem bodajże na WP.

PIS wygrywając w sejmikach zyskał tylko i aż 2 rzeczy: prestiż i luźną kasę na dalszą realizację populistycznych planów. Jednak nie zmienia to faktu, że "prawdziwa polityka" rozgrywa się w radach dużych miast, gdzie PIS raczej przegrał.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Cytat

Jak patrzę na spływające wyniki, to PiS może wziąć – samodzielnie lub w koalicjach – nawet 9 sejmików. Jeśli to jest słaby wynik, to się nie znam na polityce

– napisał Kamil Dziubka na Twitterze.

– W tej chwili już wiemy, że w pięciu sejmikach Prawo i Sprawiedliwość ma samodzielną większość i będzie sprawować władzę. Poza podkarpackim dotychczasowym, gdzie rządziliśmy, również w małopolskim, świętokrzyskim, lubelskim i podlaskim – powiedział Jacek Sasin, który był gościem w Radiu ZET

• Lubię! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
27 minut temu, jasonx napisał:

Ogólnie fajnie, ale boje sie takich ustaw pisanych na kolanie.

Fajnie?

To święto jest za niespełna trzy tygodnie, większość przedsiębiorców ma już od tygodni zaplanowane prace produkcyjne, sądy mają zaplanowane rozprawy, lekarze swoje kolejki przyjęć i tak dalej...

A tu z tak niewielkim wyprzedzeniem rozpieprzają te założenia, bo trzeba zrobić dobrze albo bandytom, którzy znów będą demolować Warszawę, albo wyborcom, by ich zachęcić do głosowania w 2 turze wyborów samorządowych.

Taką decyzję to mógłby podjąć król Maciuś Pierwszy, bo nie chce iść do szkoły... Sama idea jest wątpliwa (święto jest wcześniej, naprawdę bez sensu to wydłużać o kolejny dzień), a już krótki czas od jej podjęcia do jej realizacji jest absurdalny.

• Lubię! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Akurat od kilku lat na marszach jest spokój, ale musiałeś wspomnieć :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Akurat od kilku lat na marszach jest spokój, ale musiałeś wspomnieć

Jest spokój? Rok po roku palą race - nielegalne, rok po roku mają bijatyki - też nielegalne.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

• Lubię! 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi