Skocz do zawartości
Icon

Polityka wewnętrzna

Rekomendowane odpowiedzi

Coś gorzki jesteś SZk :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 31.08.2018 o 18:45, SZk napisał:

Dominuja? Chyba na sprofilowanych mediach, twitterach czy innych gettach tworzonych by powielac przeciwstawne przekazy dnia. Akurat wracalem z szesciopakiem z Biedry kiedy u mnie na osiedlu byl Jaki - myslisz, ze mowil o tasmie klejacej i czytaniu Morina? Nie, jechal bardzo prosta, duza narracja: oni rzadzili nieudolnie, kradli, chca wam zabierac miejsca parkingowe, zwezac ulice i wsadzic was na rowery - ja do tego nie dopuszcze, zrobie porzadek, bedziecie mieli mosty, metro, tansze oplaty za mieszkania i bedzie sie wam lepiej zylo.

To Jaki odwiedził już nasze getto? I ja to przegapiłem :( Kiedy to dokładnie było, i gdzie stał? No i czy duzo ludzi go słuchało.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 minuty temu, Mauro napisał:

To Jaki odwiedził już nasze getto? I ja to przegapiłem :( Kiedy to dokładnie było, i gdzie stał? No i czy duzo ludzi go słuchało. 

Zeszly poniedzialek:

Kilkadziesiat osob przy rondzie, kilka to czlonkowie sztabu (wystraszone dzieciaki w studniowkowych garniturach), media TVP i KOD (wyzywani od prowokatorow), wiekszosc to mentalne lub fizyczne dziady. Jeden pan, ktory sie chcial poklocic, reszta klakierzy.

• Lubię! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To całkiem atrakcyjne spotkanie :keke: Nigdy sobie nie wybaczę, ze mnie nie było ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Cytat

Od 1 września (z wyrównaniem od 1 czerwca) wzrośnie o 165 zł brutto renta socjalna. Posłowie poparli rządowy projekt nowelizacji ustawy o rencie socjalnej, podnoszący jej wysokość z 865,03 zł (745,18 zł netto) do 1029,80 zł brutto (878,12 zł netto). Projekt miał poparcie wszystkich partii, więc został w Sejmie przegłosowany. Podwyżka renty socjalnej jest efektem porozumienia w sprawie wsparcia osób niepełnosprawnych zawartego 24 kwietnia 2018 roku przez rząd i przedstawicieli części środowiska osób niepełnosprawnych.

Jeszcze trochę i będzie 1000+ ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Póki co już 150.000 oryginalnych beneficjentów już się nie łapie na 500+.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z powodu?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie spełniania kryteriów jak mam zgadywać

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

• Nie lubię! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

no co ty, kto by się domyślił

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzieci rosną

• Lubię! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
7 minut temu, tio napisał:

Dzieci rosną

Dla rodziców zawsze pozostaną dziećmi :P 

• Lubię! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A jest gdzieś dostępne info ile rodzin (kobiet) dostaje 500+ na pierwsze dziecko? Tj. łapie się do pod próg?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A prawda jest taka:

41011551_1920411211348510_33655421112219

• Lubię! 4

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mieliśmy tu dyskusję o tym, że sprawy w stylu taśmy do drzwi Trzaskowskiego to sztucznie dęte tematy. Otóż nie, to zorganizowana kampania zohydzania Trzaskowskiego.

2124878.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tymczasem jak możnabyło się spodziewać Trzaskowski jest POdłym komuchem. 

https://dorzeczy.pl/kraj/76198/GP-Matka-Trzaskowskiego-wspolpracowala-z-SB.html

http://www.fronda.pl/a/szokujace-doniesienia-matka-trzaskowskiego-wspolpracowala-z-sb,114895.html

http://telewizjarepublika.pl/mocne-oto-kim-jest-matka-rafala-trzaskowskiego,69690.html

Źródła solidne, wczoraj podchwycił już Polsat, więc można się spodziewać ba dniach uderzenia z publicznej TVP. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
23 minuty temu, Profesor napisał:

Mieliśmy tu dyskusję o tym, że sprawy w stylu taśmy do drzwi Trzaskowskiego to sztucznie dęte tematy. Otóż nie, to zorganizowana kampania zohydzania Trzaskowskiego.

2124878.jpeg

A glownym elementem tej kampanii bylo podstepne nakierowanie telepatia Trzaskowskiego do lepienia tasma drzwi... 

Poza tym to jest dokladnie to, o czym pisalem - temat dety na twitterze (ciekawostka dla wsobnego rynku dziennikarzy politycznych - niecale 2000 obserwujacych...) i przez ludzi sprzyjajacych PiS, w dodatku forum ekonomiczne to nie jest masowka do porywania wyborcow, a jak znam zycie to po tym pytaniu byla salwa smiechu (jakby ktos mial video, to bardzo poprosze).

• Lubię! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Komuno, wróciłaś!

W pierwszym półroczu tego roku największy producent węgla koksowego w Europie miał ponad 4,9 mld zł przychodu i ponad miliard złotych czystego zysku. Tymczasem z wypowiedzi prezesa JSW dla "Rzeczpospolitej" wynika, że dywidendy może nie być albo będzie dużo mniejsza. Państwo chce wytransferować bowiem pieniądze z JSW, sprzedając koncernowi akcje Polimeksu, które teraz mają kontrolowane przez Skarb Państwa spółki energetyczne. Są one warte niemal pół miliarda złotych.

http://next.gazeta.pl/next/7,151003,23902855,jsw-tonie-na-gieldzie-rzad-ma-pomysl-jak-wyciagnac-pieniadze.html

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

42302512_2152180411672037_83330652681797

Nie wiem jak was, ale mnie przekonali :kekeke: 

• Lubię! 5
  • Haha 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chyba tutaj to będzie najlepiej umieścić i odnieść do 500+. Ostatnio mój kolega mówił, że danie kilkudziesięciu tysięcy złotych rodzinom naraz byłoby lepszym rozwiązaniem niż 500+, trochę go wyśmiałem, ale może jednak trochę racji w tym było? :-k 

tl;dr:

Potrzebujący Rwandyjczycy z 248 wiosek przez rok otrzymywali jedną z form pomocy: wodę, środki sanitarne i higieniczne (program WASH), granty do 142 dol. lub jednorazowo kwotę 532 dol. W ramach programu naukowcy badali też wioski, które nie otrzymały żadnej pomocy. Mierząc zmiany m.in. w oszczędnościach gospodarstw domowych, konsumpcji, sposobie odżywiania, rozwoju dzieci i liczbie osób chorych na anemię, naukowcy porównywali ich skuteczność. Okazało się, że najkorzystniejsze zmiany wywołała jednorazowa wypłata największej kwoty: wzrosła konsumpcja, oszczędności, aktywa i wartość domów, poprawiło się też odżywianie i zmalała umieralność dzieci. Inne formy nie miały żadnego wpływu na śmiertelność dzieci. Granty do 142 dol. pozwoliły zmniejszyć zadłużenie, doprowadziły też do wzrostu konsumpcji, a program pomocowy USAID – do wzrostu oszczędności.

https://qz.com/africa/1388190/researchers-tested-conventional-foreign-aid-against-cash-in-rwanda-cash-won/amp/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi