Skocz do zawartości

Polityka wewnętrzna


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

hCY21LY.png

 

To uczucie, gdy chcesz udowodnić, że wolny rynek i elastyczne umowy to zło, ale udowadniasz, że dzięki nim pracownik może swobodnie i bez konsekwencji zmienić warunki pracy na lepsze, czym dokonujesz epickiego samozaorania. Just Razem things. Loffciam :wub:

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

http://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/559162,latwiejszy-dostep-broni-poslowie-o-liberalizacji-prawa.html

 

Poczytać można całościowo, ja chcę tylko jedną rzecz wytłuścić:

 

Nowela zakłada m.in., że pozwolenia na broń wydawać będą starostowie lub prezydenci miast, a nie - jak obecnie - policja.

 

Serio, starostowie :D ?

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Może i średnio pasuje do tematu, ale jakby nie patrzeć, to polityczne zdarzenie:

Cytuj

 

O samopodpaleniu się mężczyzny poinformował nas nasz czytelnik, który pracuje w Pałacu Kultury i Nauki. Straż pożarna i policja potwierdzają: Mężczyzna dokonał samopodpalenia, prawdopodobnie użył łatwopalnej substancji.

 

Do zdarzenia doszło od ulicy Marszałkowskiej. Na miejscu jest policja i karetka pogotowia. O samopodpaleniu poinformowano straż pożarną około godziny 16:30.

Ugasiły pożar osoby postronne

- Dwa zastępy straży pożarnej pojechały na miejsce zdarzenia. Gdy strażacy dotarli na miejsce, mężczyzna już nie był w ogniu. Prawdopodobnie osoby postronne ugasiły pożar za pomocą gaśnic. Strażacy zakończyli czynności w chwili przekazania mężczyzny ratownikom medycznym - informuje straż pożarna.

Jak dodaje, mężczyzna w chwili przekazania go medykom, był nieprzytomny, ale żył. - Miał zachowane czynności życiowe. Jego stan w tej chwili oceniają lekarze - mówi.

 

Robert Koniuszy z KRP I potwierdza, że policja zajęła się sprawą. - Pogotowie udziela mu pomocy i ustala, co było przyczyną podpalenia. Na razie mężczyzna żyje - mówi.

Jak dodaje straż pożarna, mężczyzna prawdopodobnie użył substancji łatwopalnej.

Manifest polityczny?

Zdarzenie komentowane jest m.in. na Twitterze. Ludzie zastanawiają się, co było przyczyną samopodpalenia. Pada hasło "manifest polityczny"

 

Jak donosi Stołeczna, obok miejsca, w którym mężczyzna się podpalił, leży megafon, butelka po łatwopalnym płynie i ulotki. Reporter podejrzewa, że samopodpalenie to manifest przeciwko PiS. Na jednej z ulotek miało być napisane: (...) chciałbym, aby prezes PiS i PiS-owska nomenklatura przyjęła do wiadomości, że moja śmierć bezpośrednio ich obciąża, i że mają moją krew na swoich rękach”.

Zostawił list

Warszawski radny, Tomasz Sybilski, napisał na FB, że właśnie wychodził z Pałacu Kultury, gdy doszło do zdarzenia.

"Żył kiedy zabierała go karetka. Ten człowiek protestował w obronie wolności. Zostawił list oraz nagranie z prośbą aby go nie ratować oraz to nagrywać i upowszechniać. Oczywiście akcji ratunkowej nie nagrałem, natomiast publikuję zgodnie z jego wolą część listu, jaki pozostawił" - pisze.

 

Udało nam się skontaktować z Pauliną Piechną-Więckiewicz, która również była świadkiem podpalenia. - Ludzie biegli z gaśnicami i próbowali ugasić pożar. Wokół leżały wszędzie kartki z listem - opowiada przejęta.

 

http://metrowarszawa.gazeta.pl/metrowarszawa/7,141637,22537533,pod-palacem-kultury-mezczyzna-dokonal-samopodpalenia-gdy-dotarlismy.html#MT

 

Ostatni taki bardziej pamiętny to wiadomo kto był i przeciw komu protestował. 

Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, Makk napisał:

Ostatni taki bardziej pamiętny to wiadomo kto był i przeciw komu protestował. 

Andrzej Żydek z 2011 roku, który protestował przeciwko Tuskowi? ;) Ależ wtedy PiS lamentował, że PO jest nieludzkie w zachowaniach, że doprowadza ludzi do skrajności :keke:

 

Wszystkim polecam artykuł z dzisiejszej Gazety Finansowej o kulisach afery taśmowej:  https://gf24.pl/wydarzenia/kraj/item/800-domek-z-tasm#.WehrBOxyRgM.twitter

Szczególnie interesujący jest wątek rosyjski.

  • Lubię! 1
  • Nie lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Kolejny pomysł, który bardziej pasuje do Absurdalnego (w zasadzie to do jakiegoś kącika LOLów):

Cytuj

 

Ustawa o zakazie handlu w niedzielę może uniemożliwić Polakom robienie zakupów również za pośrednictwem aplikacji mobilnych. Tak przynajmniej twierdzą prawnicy, którzy ostrzegają przed nieścisłościami w przepisach.

 

Projekt ustawy o zakazie handlu w niedzielę nabiera finalnych kształtów. Niespełna dwa tygodnie temu wersja robocza ustawy zakładała, że sklepy będą czynne w każdą drugą i czwartą niedzielę miesiąca, co spotkało się z akceptacją rządu. Okazuje się jednak, że w nowym projekcie znajduje się absurdalna luka. I to nie jedna.

Przypomnijmy, że pierwotnie obywatelski projekt ustawy zakładał, że zakaz handlu w niedzielę obejmie sklepy stacjonarne, jak i internetowe. Podczas prac w podkomisji posłowie doszli do wniosku, że to rozwiązanie będzie zbyt restrykcyjne, a sprzedaż przez sieć powinna być w dozwolona, o ile odbywa się w sposób zautomatyzowany.

 

Tablet w niedzielę odpoczywa

 

Jak donosi "Dziennik Gazeta Prawna", w projekcie znalazły się już odpowiednie zapisy, ale - zdaniem prawników i ekspertów - są one niejasne i nieprecyzyjne. Wynika z nich bowiem, że w niedzielę będziemy mogli robić e-zakupy jedynie za pośrednictwem komputerów stacjonarnych i przeglądarek internetowych. Co ze smartfonami, tabletami i coraz popularniejszymi aplikacjami mobilnymi? Na ten temat ustawa milczy.

Cytuj

Jeśli przepisy wejdą w życie w obecnym brzmieniu, to oczywiście można będzie próbować bronić wykładni celowościowej i dowodzić, że chodziło o szeroko rozumiany handel elektroniczny. Tyle że mamy do czynienia z wyłączeniem, a to, jako wyjątek od reguły, powinno być interpretowane wąsko

- mówi Witold Chomiczewski z kancelarii Lubasz i Wspólnicy w rozmowie z "DGP".

Problem wydaje się nie dotyczyć aplikacji mobilnych sklepów internetowych, które mają swoje odpowiedniki w postaci stron internetowych. Sęk w tym, że coraz więcej firm decyduje się na rezygnacje z tradycyjnego e-sklepu i zastępuje go aplikacją mobilną.

 

Nie kupisz e-booka, nie wypożyczysz filmu

 

To jednak nie koniec absurdów w nowych przepisach. Jak zauważają eksperci, obecnie ustawa skonstruowana jest w taki sposób, że za pośrednictwem aplikacji mobilnej nie kupimy w niedzielę nie tylko butów, garnituru czy młota, ale również treści cyfrowych, takich jak e-booki, audiobooki czy filmy. Wszystko przez to, że ustawa w definicji handlu mówi nie tylko o towarach, ale również o wyrobach, z które uznać trzeba treści cyfrowe.

Oznacza to, że zakaz handlu mógłby teoretycznie dotknąć również użytkowników takich platform jak Google Play, App Store czy Kindle Store, a być może i serwisów VOD.

Przypomnijmy, że kara za złamanie przepisów dotyczących zakazu handlu w niedzielę ma - według nowej ustawy - sięgać nawet 100 tysięcy złotych.

 

Nie wiem, jak to ogarną technicznie czy sprawdzając, ale ktoś zdecydowanie na głowę upadł.

http://next.gazeta.pl/next/7,151003,22559910,w-niedziele-nie-kupisz-nic-przez-smartfon-i-tablet-zakaz-handlu.html#MT

Odnośnik do komentarza

 

8 minut temu, Makk napisał:

Nie wiem, jak to ogarną technicznie czy sprawdzając, ale ktoś zdecydowanie na głowę upadł.

Mój typ jest taki, że jak zwykle w ogóle tego nie ogarną i przegłosują bubel prawny, ale tym razem z uwagi na zakres jego stosowania odczują to wszyscy, a nie tylko wąskie grupy zawodowe.

  • Haha 1
  • Nie lubię! 1
Odnośnik do komentarza
5 minut temu, Gacek napisał:

 

Mój typ jest taki, że jak zwykle w ogóle tego nie ogarną i przegłosują bubel prawny, ale tym razem z uwagi na zakres jego stosowania odczują to wszyscy, a nie tylko wąskie grupy zawodowe.

Wiesz, nie pisałem tego, bo to taka oczywista oczywistość ;)

To jest w domyśle już przy takich różnych pomysłach tych obecnych. Później się pokaże, że cały czas się coś robiło. 

Odnośnik do komentarza

Ja myślę bardziej, że zrobią podobnie, jak z sądami. Tzn. przegłosują, albo powstrzymają się zaraz przed głosowaniem, potem zmienią, żeby z e-sklepami było w porządku i będą próbowali forsować przekaz, że słuchają obywateli i idą na kompromis. Ewentualnie jeszcze cyniczniej - uchwalą tę ustawę, po miesiącu znowelizują i TVP Info będzie mogła puścić pasek mówiący, że "miłościwie nam panujący posłowie PiS w swojej mądrości postanowili zalegalizować handel internetowy w niedziele".

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

https://dorzeczy.pl/kraj/46991/Rzecznik-Mlodziezy-Wszechpolskiej-Nie-jestesmy-rasistami-ale-separatystami-rasowymi.html

 

Zawsze mnie smieszy ten brak jaj ze strony przedstawicieli wszelkich narodowych organizacji. Skoro otwarcie gardza polityczna poprawnoscia, dlaczego nie powiedza wprost, ze biala rasa uber alles, a reszta to podludzie? 

 

W sumie nie powinno mnie to dziwic, bo jak za mlodziezowych lat krecilem sie wokol klimatow narodowych/skinheadow/straight edge itd. to pierwszymi, ktorzy palili wrotki przy pierwszym lepszym zamieszaniu byly te wszystkie ONRy i MW. Poland first to fight Xd

 

Masakra. Dobrze, ze z tego wyroslem.

  • Lubię! 7
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...