Skocz do zawartości

Polityka wewnętrzna


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

Jak się kończy przepychanie zmian metodą "na PiS" - art. 12 par. 2 ustawy przekazanej do Senatu jest sprzeczny z art. 18 par. 1. Ale chuj tam, już poszło. W TVP powiemy, że opozycyjne bojówki podstępem dokonały zmian w ustawie, aby skompromitować legalnie wybrany rząd.

 

 

http://www.senat.gov.pl/download/gfx/senat/pl/senatdruki/8703/druk/567.pdf

Odnośnik do komentarza

Jak się kończy przepychanie zmian metodą "na PiS" - art. 12 par. 2 ustawy przekazanej do Senatu jest sprzeczny z art. 18 par. 1. Ale chuj tam, już poszło. W TVP powiemy, że opozycyjne bojówki podstępem dokonały zmian w ustawie, aby skompromitować legalnie wybrany rząd.

 

 

http://www.senat.gov.pl/download/gfx/senat/pl/senatdruki/8703/druk/567.pdf

Pewnie wtedy gdy zgasło światło ;)

Odnośnik do komentarza

Duda zawetuje ustawy o KRS i SN. Może jednak spacerowicze przed sądami zrobili na nim wrażenie.


- Władzę obala się w wyborach, a nie na ulicy. Dlatego proszę o opamiętanie polityków opozycji, których wypowiedzi przekroczyły pewne granice - mówi Duda

Szkoda, że nie poprosił o opamiętanie swojego szefa.

Odnośnik do komentarza

Dwa weta to sukces protestujących, ale nie zapominajmy, że Duda podpisze ustawę regulującą ustrój sądów powszechnych, nadający Ziobrze uprawnienie do ręcznego sterowania sądami poprzez mianowanie przez niego prezesów. Oczywiście, mianować będzie spośród osób wybieranych przez KRS (weto prezydenta), a polityczne wyroki nie ostaną się w SN (również weto), więc system jakoś będzie uszczelniony, ale to nadal skandaliczna decyzja Dudy, która nie pozwala mi go przemianować z Adriana na Andrzeja.

Odnośnik do komentarza

A jaki piękny fymizm w komentarzach na niezależnej:

Wczoraj przyglądałam się Prezydentowi na obchodach święta Policji,Pan Prezydent,nie ma już tak szczerych oczu jak miał wcześniej,nie są one już tak wyraziste.To już chyba nie ten Prezydent na którego głosowaliśmy.Czy faktycznie chodzi o ludzi poszkodowanych czy o nadzwyczajną kastę.Żal przytłacza.

 

Odnośnik do komentarza

 

 

fymizm

ts ts ts

 

Chcę wierzyć, że prezydent faktycznie to zablokował, a nie, że to chwilowo manewr taktyczny całego bloku.

 

A na marginesie - ja wierzę, że reforma sądownictwa jest potrzebna, by było bardziej efektywne. Ale najpierw trzeba zdefiniować konkretne mierzalne cele, a nie "ja będę władał, to będzie na pewno dobrze".

Odnośnik do komentarza

W przyszłym tygodniu nadzwyczajne posiedzenie sejmu, zwołane pomimo wakacji - czyli jednak Duda zrobił woltę, a Kaczyński się gubi.

Na mój nos wrzucą nową ustawę, bardziej uwzględniającą rolę prezydenta, i będą chcieli zmusić jednak Dudę do skrócenia kadencji SN i KRS, czemu się ten sprzeciwia. Z drugiej strony jednak mogą przecież przenieść obrady do sali kolumnowej, wpuścić tylko siebie i tych ............ od Kukiza, a następnie zamknąć drzwi i głosować w gronie obecnych tylko swoich posłów, udając, że nie ma innych posłów i że udało się odrzucić weto.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...