Skocz do zawartości

Polityka wewnętrzna


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Skoro nasza demokracja jest tak chujowa że można ją zlikwidować w 2 lata po wygranych uczciwie wyborach to może warto ja zaorać

Hitler swoją zaorał w.. ja wiem, w trzy miesiące? :) Więc nie jest z nami tak źle...

 

Hm, te wybory raczej nie były do końca uczciwe.

 

Które? Te z listopada 1932? :) Były jak najbardziej :) A demokracja, to umierać zaczęła po dekrecie o zawieszeniu części praw obywatelskich w końcówce lutego :)
Odnośnik do komentarza

Jedna z niemieckim gazet podała, ze PiS wzrouje sie z reformą sądownictwa na modelu niemieckim. Skoro tak to czemu jest niedemokratyczna? Czemu sie tak prominenci z Brukseli denerwują.?Gdyby nie Petru ze Schetyną za granicą nawet by nie wiedzieli, ze Pis sie za to wziął. Caly czas płaczą o końcu demokraji, ale niestety w demokracji tak jest, ze ten kto wygra wybory ma rządy. Jeszcze gorzej, ze Pis ma 40% poparcia. Przekonują, ze te sady ograniczą wolnosc zwykłych obywateli, a ja jestem pewny, ze tu chodzi własnie o te złodziejskie klany, które ograbiają nasz kraj od 27 lat.

Odnośnik do komentarza
Jedna z niemieckim gazet podała, ze PiS wzrouje sie z reformą sądownictwa na modelu niemieckim.

To bardzo, bardzo duża przesada. Ani na poziomie landów, ani na poziomie federacji w Niemczech nie ma ręcznego sterowania w sądownictwie, które wprowadza PiS. Owszem, sędziowie są nominowani przez ichnich ministrów sprawiedliwości, ale spośród kandydatur zaproponowanych przez niezależne komisje zdominowane przez sędziów wybieranych z poszczególnych sądów. Tymczasem PiS chce, by sędziowie byli nominowani przez ministra sprawiedliwości na wniosek krajowej rady sądownictwa zdominowanej przez polityków. Różnica jest kolosalna.

 

 

Skoro tak to czemu jest niedemokratyczna?

Istnieje coś takiego jak trójpodział władzy. Powoływanie sędziów z dominującym głosem polityków ten trójpodział nie tyle zaburza, co demoluje. Sprowadza niezależność sądownictwa do roli fasady.

 

 

Czemu sie tak prominenci z Brukseli denerwują.

Bo we wspólnocie państw demokratycznych powstaje im państwo autorytarne.

 

 

Gdyby nie Petru ze Schetyną za granicą nawet by nie wiedzieli, ze Pis sie za to wziął.

Możesz mi wierzyć, że w Brukseli akurat słowa Petru lub Schetyny bardzo mało znaczą.

 

 

Caly czas płaczą o końcu demokraji, ale niestety w demokracji tak jest, ze ten kto wygra wybory ma rządy.

Ale nie rządy absolutne.

 

 

Przekonują, ze te sady ograniczą wolnosc zwykłych obywateli, a ja jestem pewny, ze tu chodzi własnie o te złodziejskie klany, które ograbiają nasz kraj od 27 lat.

Litości.

 

 

Ale ja nie o tym. Byłem dziś (znów) pod katowickim Sądem Okręgowym na kolejnym proteście. Wzrost frekwencji od wczoraj do dzisiaj kolosalny, było kilka razy więcej osób, brakowało miejsca dookoła, ludzie stali na balkonach pobliskich bloków, rozeszli się po niedalekich chodnikach. To może nie mieć innego niż PRowe znaczenia, ale w przeciwieństwie do sprawy TK czy ACTA tworzy realną wspólnotę międzypokoleniową - acz zdominowaną, ku mojemu zaskoczeniu, przez ludzi bardzo młodych. Dziś narracja o protestujących ubekach śmieszy.

Odnośnik do komentarza

Jedna z niemieckim gazet podała, ze PiS wzrouje sie z reformą sądownictwa na modelu niemieckim. Skoro tak to czemu jest niedemokratyczna? Czemu sie tak prominenci z Brukseli denerwują.?Gdyby nie Petru ze Schetyną za granicą nawet by nie wiedzieli, ze Pis sie za to wziął. Caly czas płaczą o końcu demokraji, ale niestety w demokracji tak jest, ze ten kto wygra wybory ma rządy. Jeszcze gorzej, ze Pis ma 40% poparcia. Przekonują, ze te sady ograniczą wolnosc zwykłych obywateli, a ja jestem pewny, ze tu chodzi własnie o te złodziejskie klany, które ograbiają nasz kraj od 27 lat.

Która, bo jestem ciekaw. I jestem ciekaw czy tam też wprowadzana była ze zgwałceniem konstytucji, przepychana kolanem w ciągu jednego wieczora i wprowadzana tylko po to, żeby I Sekretarz mógł dokonać osobistej vendetty na swoich wrogach (a przy okazji swoje sprawy mogli załatwić jego poplecznicy, jak Ziobro w sprawie śmierci swojego ojca). Twierdzenie, że gdyby nie Petru i Schetyna to by się Bruksela o tym nie dowiedziała, to już w ogóle jakaś abstrakcja.

I wygranie wyborów nie oznacza, że sobie możesz robić z krajem co chcesz, łamać wszelkie prawa i zasady, bo masz na to ochotę.

Odnośnik do komentarza

@Ustiano to co dzieje się w Polsce po prostu tak mocno nie przystaje do demokracji w Unii Europejskiej i zachodnich standardow, ze musieli zareagowac. Przeciez teraz, w dobie internetu kazdy moze trzema kliknieciami zobaczyc co sie dzieje w innym kraju nie potrzeba do tego Petru i Schetyny. I szybka analiza pokazala, ze to odbiega od standardow.

Odnośnik do komentarza

A tak na marginesie. Wystarczylo ze JK otworzyl usta i juz mlode pokolenie wyszlo na ulice. On 10 lat temu jak ja bylem mlodym pokoleniem to juz byl jakas skamielina pytajaca czy marihuana jest z konopii.

 

A zeby pokazac jak to jest czlowiek z innej epoki podam taki przyklad. Kto z was ostatnio uzyl albo slyszal w rozmowie na zywo okreslenie kanalia? Na powitanie pewnie mowi serwus :D

Odnośnik do komentarza

 

tu chodzi własnie o te złodziejskie klany, które ograbiają nasz kraj od 27 lat.

Mhm. Polska 27 lat temu była mlekiem i miodem płynąca. A teraz nic tylko totalne ubóstwo. Ale spokojnie, pierwszy sekr... prezes będzie starał się potęgę przywrócić.

 

 

Odbuduje orle gniazda i Polska znowu będzie murowana :war:

 

Odnośnik do komentarza

A propos wsparcia akademickiego dla PiS:

 

http://www.krasp.org.pl/pl/komunikaty/apel_prezydium_sytuacja_polityczna_kraju

 

A ws. komentarza jmk w Kąciku prawnym, to pełna zgoda, sytuacja z barykadowaniem Sejmu pokazuje słabość opozycji. Opozycja z KOD na czele zamiast zostać na miejscu zdecydowała się pójść pod pusty budynek SN, żeby stamtąd wspierać duchowo sędziów (których jako żywo nie było w budynku). Zabrali telewizję, przez co w świat poszły ich spacery, a nie np. moment wyjścia senatorów z budynku (a było zabawnie, bo kilku było naprawdę pijanych). BTW, ludzie z KOD rozpowszechniali fałszywie wiadomości o tym, że senatorowie wyszli z budynku, a ponadto straszyli naszą blokadę, że pobije nas policja.

 

Z innych fatalnych błędów, ludzie z KOD wielokrotnie w niewybredny sposób obrażali wczoraj ze sceny pod Sejmem elektorat PiS-u (jakby nie było, z 35% społeczeństwa). Doskonała strategia na pozyskanie poparcia tych ludzi.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...