Skocz do zawartości

Polityka wewnętrzna


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

http://wiadomosci.dziennik.pl/wydarzenia/artykuly/517851,koniec-z-uberem-i-tanimi-przewozami-rzad-o-rynku-taksowek-i-przewozow.html

 

Nie wiem jak ten absurd skomentować, ale poniżej kilka smaczków:

 

 

 

Zmianami zająć się ma zespół roboczy, w skład którego wejdą przedstawiciele ministerstwa oraz branży taksówkarskiej. Zabraknie tam - przynajmniej na razie - przedstawicieli firm stanowiących tańszą alternatywę dla taksówek, takich jak Uber.

 

Czytaj: lobby wąsatych januszy do spółki z koncesjonującym ich państwem zbiorą się, by wymyślić, jak chronić tę anachroniczną gildię przed rzeczywistością

 

 

 

Zdaniem ekspertów, efektem prac zespołu będzie prawdopodobnie wyrównanie cen na rynku, a więc dociągnięcie dolnych stawek (zdarzają się po 99 gr/km) do tych wyższych, oferowanych przez korporacje taksówkowe (z reguły w okolicach 2 zł). - Eliminując pseudotaksówkarzy, wyeliminujemy też niskie ceny.

 

Tak :D On to naprawdę powiedział :DWYELIMINUJEMY NISKIE CENY :lol:

 

Tych ludzi należy jak najszybciej zamknąć w rezerwatach.

 

Myślicie że to koniec śmiechu? Nie nie:

 

 

 

Wówczas trzeba będzie liczyć na konkurencję między legalnymi firmami. Spowoduje to też wzrost klientów dla Ubera, o ile wskutek tych zmian firma w ogóle ostanie się na naszym rynku -

 

Czaicie? Koleś twierdzi, że zlikwidowanie tego, co czyni Ubera atrakcyjnym (niższe ceny), sprawi, że ... Uber będzie miał więcej klientów. Czy można być większym idiotą?

 

Powiedzcie mi - czy ktoś o zdrowych zmysłach może popierać ten kretynizm?

Odnośnik do komentarza

Ktoś jest nieświadomy swojej choroby, skoro wypowiada się o takich absurdach, jako o lekarstwie na nieuczciwość wśród taksiarzy. Podejrzewam, że oficjalne obroty spadną, bo więcej kursów będzie się odbywało na zasadzie "poza licznikiem". Sam często pytam taksiarza, czy za 10 pln dojedzie we wskazane miejsce. Z reguły z uśmiechem się zgadzają.

 

To jest podobna sytuacja do tego, czego chcą Niemcy wobec kwot za przejazd przez Dojczlandie. Tutaj przecież jest gruba afera. Zastanawiam się tylko, jak prawnie ustalić minimalną cenę za przejechany kilometr. :eusa_shhh:

Odnośnik do komentarza

Vami, popieram oczywiście, ale przypomniało mi się... czy to nie Ty kurwiłeś na studencików co zaniżają ceny za godzinę korków z języka? :)

 

Wina taksówkarzy jest taka, że powinni walczyć o całkowitą deregulację, aby mogli działać na takich samych zasadach jak Uber. Może Guli się wypowie? :)

 

 

U nas ścigali jakiś czas temu babcie handlujące szczypiorkiem na ulicy, a teraz widziałem jak policja spisywała ... babcię żebrzącą pod kościołem.

Odnośnik do komentarza

Vami, popieram oczywiście, ale przypomniało mi się... czy to nie Ty kurwiłeś na studencików co zaniżają ceny za godzinę korków z języka? :)

 

Wina taksówkarzy jest taka, że powinni walczyć o całkowitą deregulację, aby mogli działać na takich samych zasadach jak Uber. Może Guli się wypowie? :)

 

 

U nas ścigali jakiś czas temu babcie handlujące szczypiorkiem na ulicy, a teraz widziałem jak policja spisywała ... babcię żebrzącą pod kościołem.

 

Przecież deregulacja zupełnie nie jest w interesie złotów. Oni właśnie chcą jak największych regulacji, żeby wybić normalną konkurencję taką jak np. Uber. Gardzę.

Odnośnik do komentarza

To wychodzi, że to norma w reżimowych mediach. TVP nie oglądałem, więc żadna strata dla mnie, ale w PR1 regularnie w roli ekspertów jest Trotyl Gmyz, któryś z Karnowskich, przed Seansem Nienawiści na Parteitagu 10.04 przewijały się takie osoby jak np. Anita Gargas.

Nie przypominam sobie by za poprzedniej władzy do radia zapraszano np. Urbana, bo to ten sam poziom co pisowscy "dziennikarze".

Po kilku próbach słuchania co mają do powiedzenia poddałem się i na czas ich występów zmieniam stację.

Odnośnik do komentarza

To wychodzi, że to norma w reżimowych mediach. TVP nie oglądałem, więc żadna strata dla mnie, ale w PR1 regularnie w roli ekspertów jest Trotyl Gmyz, któryś z Karnowskich, przed Seansem Nienawiści na Parteitagu 10.04 przewijały się takie osoby jak np. Anita Gargas.

Nie przypominam sobie by za poprzedniej władzy do radia zapraszano np. Urbana, bo to ten sam poziom co pisowscy "dziennikarze".

Po kilku próbach słuchania co mają do powiedzenia poddałem się i na czas ich występów zmieniam stację.

E tam. Urban to nihilista, który ma na wszystko wyj..., ale przynajmniej nie ma ideologii i chęci mordowania w głowie.
Odnośnik do komentarza

Teraz w TVP potrzebują opinii politologa, sru jedziemy na KUL. Co do socjologa wiadomo, prof. Staniszkis (chociaż ostatnio coś ucieka od Kaczyńskiego), choć prawdopodobnie trzeba będzie znaleźć nowy "autorytet". Może w Toruniu jest ktoś ciekawy...

Wczoraj było mega ciekawie: materiał o prywatyzacji szpitala - należy zaznaczyć, że Starosta jest czlonkiem PO; material o pomniku Kaczyńskiego w warszawskim ratuszu - wiceprzewodnicząca PO walczy z pomnikiem poległego w służbie dla kraju Prezydenta RP, materiał o termach - rząd PO utopił 100 mln pln, bo budowa była pomysłem barona PO.

 

Same arcyważne dla przeciętnego Polaka wiadomości.

Odnośnik do komentarza

oj tam narzekacie, a ja mam teraz jeden program informacyjny mniej do oglądania. kiedyś trzeba było skakać między TVP, Trwam, TVN i Polsatem, żeby wiedzieć co jest teraz na tapecie, teraz można pomijać spokojnie TVP/Trwam, bo content mają w zasadzie identyczny. widocznie naród potrzebował alternatywy dla mediów toruńskich - teraz już ma.

Odnośnik do komentarza

http://moto.wp.pl/martykul.html?kat=55194&wid=18265808&ticaid=116d37#.Vw1R9qpJA1Y.facebook

 

Jeśli wprowadzą minimalną stawkę za kilometr ( :lol:) i będzie zakaz dla Ubera to będzie to kolejny pokaz tego jak bardzo lewacką partią jest PiS :roll:.

 

e: kurde dopiero zauważyłem, że Vami to już wrzucał parę dni temu :D. Można skasować.

Odnośnik do komentarza

PiS jest niesamowity. Naprawdę niesamowity. Z jednej strony wmówili swoim wyborcom, że szansą na rozwój Polski jest plan Morawieckiego oparty na środkach unijnych (które nie są na wskazane w planie cele przeznaczone, ale oj tam oj tam), a z drugiej strony poszli z UE na noże i doprowadzili do potraktowania nas (skądinąd całkowicie zasłużenie) jak bantustan prowadzony przez szalonego dyktatora. Przeczuwam, że nie TK (jak widać choćby po forum konflikt zbyt merytoryczny, by przeciętni wyborcy to ogarnęli), nie jakaś stadnina koni czy rozpierducha robiona w administracji ich pociągnie na dół, ale decyzja unijna o odcięciu środków unijnych po zaostrzeniu kryzysu konstytucyjnego. Bo przecież do tego wstępem ma być rezolucja.

PiS już gra kartą POLEXIT na modłę Camerona nie biorąc chyba pod uwagę tego, że im elektorat stopnieje o kilkanaście procent po pozbawieniu wyborców PiS szansy na wyjazd na zmywak do Londynu.

 

Ciekaw jestem co o tym myśli Morawiecki, który sprawia wrażenie całkiem ogarniętego faceta i stworzył plan gospodarczy oparty w 100% na środkach unijnych, których przeniesienie do tego planu wymaga zgody UE.

Odnośnik do komentarza

PiS jest niesamowity. Naprawdę niesamowity. Z jednej strony wmówili swoim wyborcom, że szansą na rozwój Polski jest plan Morawieckiego oparty na środkach unijnych (które nie są na wskazane w planie cele przeznaczone, ale oj tam oj tam), a z drugiej strony poszli z UE na noże i doprowadzili do potraktowania nas (skądinąd całkowicie zasłużenie) jak bantustan prowadzony przez szalonego dyktatora. Przeczuwam, że nie TK (jak widać choćby po forum konflikt zbyt merytoryczny, by przeciętni wyborcy to ogarnęli), nie jakaś stadnina koni czy rozpierducha robiona w administracji ich pociągnie na dół, ale decyzja unijna o odcięciu środków unijnych po zaostrzeniu kryzysu konstytucyjnego. Bo przecież do tego wstępem ma być rezolucja.

PiS już gra kartą POLEXIT na modłę Camerona nie biorąc chyba pod uwagę tego, że im elektorat stopnieje o kilkanaście procent po pozbawieniu wyborców PiS szansy na wyjazd na zmywak do Londynu.

 

Ciekaw jestem co o tym myśli Morawiecki, który sprawia wrażenie całkiem ogarniętego faceta i stworzył plan gospodarczy oparty w 100% na środkach unijnych, których przeniesienie do tego planu wymaga zgody UE.

Niestety, ale nie byłbym tego taki pewny. PiS powie w wiadomościach telewizji reżimowej, że to skutki nie ich działań, ale tego, że PO na nich doniosło i "ciemny lud kupi".

Odnośnik do komentarza

Coraz mniej osób ogląda Wiadomości czy samą telewizję reżimową, coraz więcej osób widzi, że wersja świata przedstawiana przez PiS ma tyle wspólnego z rzeczywistością, co komiks "Kaczor Donald". Im poparcie nie zmaleje do 3%, bo do tego potrzeba innych czynników - jak choćby głębokiego kryzysu w górnictwie, który już przyspiesza - ale do poziomu odbierającego im władzę w kolejnych wyborach już tak.

Nie ma co z ich wyborców z minionego października robić żelaznego elektoratu. Twardogłowi pisowcy to 20/25%. Resztę kupili przede wszystkim tym, że nie są PO - a to im się już wyczerpuje. Wiadomo, że patrząc na otępiałą, coraz częściej faszyzującą się młodzież można mieć wątpliwości, czy złych nie zastąpią gorsi, ale w tym już głowa aktualnej opozycji, by się przemalować na takie barwy, do których nie będą mogli przylepić tych wszystkich wyssanych z palca afer, jakie przylepiali z szokującym powodzeniem do PO.

Odnośnik do komentarza

Pytaniem zostaje to kto przejmie zniechęcony elektorat Prawa i Sprawiedliwości. Bo ja jakoś nie widzę siły zdolnej, aby tego dokonać.

Pi razy drzwi 10% ludzi przeszło do PiS, bo "afera kelnerowa" czy inne dęte historie były tworzone na zlecenie przez prawackich dziennikarzy przeciwko PO. To są ludzie, którzy w 2007 roku przeszli do PO, bo "agent Tomek" itd. Moim zdaniem ci sami ludzie przejdą do Nowoczesnej czy Kukiza, jak poczują rozczarowanie PiSem. A ten za cztery lata nie będzie już tak niesiony przez 500+, a za to będzie co najmniej tak samo krytykowany za zamach na demokrację. Problemem naszej demokracji jest to, że ta duża masa ludzi migrujących między partiami zmienia sympatie polityczne nie przez to, że inna partia da coś dobrego, ale przez to, że ich zdaniem aktualny rząd robi coś złego. Może się mylę, ale nie wierzę, że tak wielu było na tyle durnych, by głosować na PiS, bo ten obiecywał coś sprzecznego z dotychczasowymi ich działaniami, lecz głosowali, bo ci byli realną opozycją i chcieli odstawić PO od koryta.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...