Skocz do zawartości

Polityka wewnętrzna


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

Jest pewna różnica. Na PiS wielu głosuje nie z frajerstwa, tylko z przekonania, że są oni mniejszym złem niż PO. Nie jest to więc naiwność i nabieranie się lecz chłodna kalkulacja - tamci są jeszcze gorsi. Nie wyobrażam sobie, że są jeszcze ludzie, którzy kupują bajki wyborcze i łykają jak głodne pelikany bełkot PO i PiS.

 

W pierwszej turze można wybierać między kilkoma mniej żenującymi ludźmi np. Morawiecki, JKM, nawet Napieralski (:co_jest:), a w drugiej turze to już trzeba przeciw Komorowskiemu.

 

:D

Odnośnik do komentarza

Chyba tylko nowo narodzony wierzy w to, że Pawlak ma jakiś program, którego będzie bronił (oprócz interesów rolników, bo to kręgosłup jego elektoratu i będzie ich bronił jak dziewica cnoty), i nie będzie się obracał w tę stronę, z której zawieje :>

 

Jak zresztą cały PSL.

Odnośnik do komentarza

Jestem ciekawy czemu nikt nie mówi o Pawlaku. Było nie było, poza JKM TYLKO Pawlak przedstawił rozsądną propozycję odnośnie emerytur. Tyle że znając jego, to kiełbacha wyborcza...

 

Litości, rozwiązanie JKM nawet nie nadaje się do komentarza, a rozwiązania Pawlaka fajnie brzmi, ale na pewno nie jest rozsądne w polskim systemie, który ma charakter repartycyjny.

Odnośnik do komentarza

Jest pewna różnica. Na PiS wielu głosuje nie z frajerstwa, tylko z przekonania, że są oni mniejszym złem niż PO. Nie jest to więc naiwność i nabieranie się lecz chłodna kalkulacja - tamci są jeszcze gorsi. Nie wyobrażam sobie, że są jeszcze ludzie, którzy kupują bajki wyborcze i łykają jak głodne pelikany bełkot PO i PiS.

 

W pierwszej turze można wybierać między kilkoma mniej żenującymi ludźmi np. Morawiecki, JKM, nawet Napieralski (:co_jest:), a w drugiej turze to już trzeba przeciw Komorowskiemu.

 

:D

 

Fajny post. Każdą wypowiedź Pro/anty którejś partii można by przerobić (Twoją z poprzedniej strony też :) ). Powiedz mi dwie rzeczy:

- co takiego ma PiS, a nie ma PO, że PiS jest "cacy", a PO jest "ta najgorsza" i podobnie w wersji Kaczyński vs. Komorowski. Serio pytam (może ktoś z elektoratu PO wypowiedział się na pytanie postawione odwrotnie? :) ).

 

Bo widzisz, pisać o swoich preferencjach wyborczych (często wynikających z "wewnętrznych przekonań, zakorzenionego ducha solidarności/PZPR itp itd) to można. Też mogę napisać, że każdy, byleby nie było to PO, bo nawet PiS jest lepszy niż oni itp itd, ale już merytorycznych wypowiedzi tu nie ma... I nie bierz tego do siebie, bo tak można pisać o większości tutejszych postów, ot, akurat wziąłem Twój przykład "na tapetę" :)

Odnośnik do komentarza

Jestem ciekawy czemu nikt nie mówi o Pawlaku. Było nie było, poza JKM TYLKO Pawlak przedstawił rozsądną propozycję odnośnie emerytur. Tyle że znając jego, to kiełbacha wyborcza...

 

Litości, rozwiązanie JKM nawet nie nadaje się do komentarza, a rozwiązania Pawlaka fajnie brzmi, ale na pewno nie jest rozsądne w polskim systemie, który ma charakter repartycyjny.

 

To proszę powiedz mi jakie ono jest.

Odnośnik do komentarza

Jestem ciekawy czemu nikt nie mówi o Pawlaku. Było nie było, poza JKM TYLKO Pawlak przedstawił rozsądną propozycję odnośnie emerytur. Tyle że znając jego, to kiełbacha wyborcza...

 

Litości, rozwiązanie JKM nawet nie nadaje się do komentarza, a rozwiązania Pawlaka fajnie brzmi, ale na pewno nie jest rozsądne w polskim systemie, który ma charakter repartycyjny.

 

To proszę powiedz mi jakie ono jest.

 

Żaden ze mnie ekonomista, ale chyba się jeszcze taki nie urodził, który by wymyślił jak uzdrowić polski system emerytalny. Jak wymyślę, to na pewno o moim rozwiązaniu usłyszysz, a tymczasem pozostaje nam czekać jeszcze 10-20 lat aż się skończą pieniądze i złapie nas niż demograficzny, wtedy dopiero się zacznie flame na ulicach :-)

Odnośnik do komentarza

Ano właśnie, żebym nie wyszedł na ignoranta, ale AFAIK JKM mówi, żeby emerytury w ogóle zlikwidować; jak ktoś będzie chciał sobie odkładać, to będzie odkładał, a jak nie to jego błąd i państwo nie powinno mu pomagać (w dużym skrócie i uproszczeniu)? Chyba, że coś przegapiłem to zalinkuj proszę to rozsądne rozwiązanie JKM.

Odnośnik do komentarza

Otóż W PRZYSZŁOŚCI TAK. To znaczy MY na swoje musimy odpowiedzialnie (lub nie - nikomu nic do tego) odkładać na przyszłość. Natomiast OBECNI emeryci byliby objęci fundusze emerytalnym, na który szły by pieniądze W STU PROCENTACH przekazane z prywatyzacji tego co zostało (np. szpitali).

Odnośnik do komentarza

JKM w swojej utopii, jak to z utopiami bywa, nie kalkuluje głupoty ludzkiej. NIE WSZYSCY są zaradni, NIE WSZYSCY myślą przyszłościowo, a likwidacja emerytur oznaczać będzie biedotę przyszłej generacji emerytów. O ile nie będą przymierać głodem, to na pewno nie będzie ich stać choćby na produkty luksusowe, PKB tylko na tym straci, bo zniknie spory rynek zbytu (szczególnie że +65 tylko przybywa).

 

Dobrze, że UPR nie ma realnych szans na zdobycie władzy w przeciągu następnego tysiąclecia.

Odnośnik do komentarza
NIE WSZYSCY są zaradni, NIE WSZYSCY myślą przyszłościowo, a likwidacja emerytur oznaczać będzie biedotę przyszłej generacji emerytów.

 

No i dobrze? Każdy ma to, na co zasługuje, a jak durnie powymierają z głodu, to lepiej dla ewolucji naszego gatunku. Darwin się kłania.

 

A na pewno nie powinno być tak, że za głupich wszyscy cierpią jednakowo.

 

O ile nie będą przymierać głodem, to na pewno nie będzie ich stać choćby na produkty luksusowe, PKB tylko na tym straci, bo zniknie spory rynek zbytu (szczególnie że +65 tylko przybywa).

 

:sciana: Wytłumaczysz mi, jakim sposobem "PKB na tym straci"? Czy jeśli ktoś nie odkłada pieniędzy na starość, to rozumiem, że wg Ciebie tymi pieniędzmi pali w kominku czy jak? Czy może jednak wydaje więcej tych pieniędzy, bo nie płaci składek, bo uznał sobie, że nie dożyje sześćdziesiątki, a więc to, co "PKB straci" na jego starość, zyska wcześniej, bo te pieniądze NIE ZNIKAJĄ?

Odnośnik do komentarza
No i dobrze? Każdy ma to, na co zasługuje, a jak durnie powymierają z głodu, to lepiej dla ewolucji naszego gatunku. Darwin się kłania.

Jak już tak szafujesz Darwinem, to powiedz mi jak mocno się rozmnażają ludzie w wieku emerytalnym, że eliminują swoje "głupie geny" z puli :-k

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...