Skocz do zawartości

Polityka wewnętrzna


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, Profesor napisał:

Bo skoro nagranie, na którym skanduje "Hańba" i "Agenci PiSu", a potem próbuje sprowokować ludzi do walnięcia mu, to za mało...

 

Na nagraniu, które widziałem, co prawda skanduje te hasła, ale chwilę wcześniej został rozpoznany i nazwany po imieniu, więc ludzie wiedzieli doskonale kim on jest.

 

No i serio, jakkolwiek głupi by nie był Jaok, to trzeba dużych chęci, żeby prowokację w takim przebraniu wziąć za poważną:

Image result for jaok z brodÄ

 

Owszem, chciał zapewne wprowadzić zamęt - przecież zawsze to robi, to jego styl "dziennikarstwa", ale doszukiwać się napędzania ludzi na Ogórek?

Odnośnik do komentarza
11 minut temu, Gabe napisał:

Na nagraniu, które widziałem, co prawda skanduje te hasła, ale chwilę wcześniej został rozpoznany i nazwany po imieniu, więc ludzie wiedzieli doskonale kim on jest.

 

Wtrącę się: ja do czasu tej prowokacji nie miałem pojęcia, że ten gość współpracuje z pisowską szczujnią, więc sam fakt rozpoznania go niewiele mówi.

  • Lubię! 3
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
26 minut temu, Gabe napisał:

Owszem, chciał zapewne wprowadzić zamęt - przecież zawsze to robi, to jego styl "dziennikarstwa", ale doszukiwać się napędzania ludzi na Ogórek?

Nie widziałem, żeby ktoś nazywał to aż tak wprost. Niemniej jednak w obecnej sytuacji medialnej gwałtowne reakcje są uznawane za ośmieszające i przede wszystkim pasujące do retoryki reżimu, który na każdym kroku próbuje wmawiać, że to opozycja jest agresywna i ponosi odpowiedzialność za mowę nienawiści. Dlatego też Kurski wysyła swoich szczekaczy, żeby wkurzyć tłum i żeby te reakcje były bardziej gwałtowne, niż np. te ze świeczkami w obronie sądów. A że przy okazji kładzie na szali ludzkie życie i zdrowie to już ryzyko wkalkulowane. Przecież na taką demonstrację może przyjść każdy. To nie jest na specjalne zaproszenie. Psychol pokroju zabójcy Adamowicza z nożem, albo taki, który nie wytrzyma w takiej sytuacji i pobije podżegacza również może się tam pojawić, a wtedy łatwo będzie o szczekanie, że opozycja morduje. 

Odnośnik do komentarza
44 minuty temu, Profesor napisał:

ponieważ stajesz na rzęsach, żeby pana pytę wybronić,

Nie. Po prostu nie widze dowodu, by laczyc te dwa wydarzenia w jakas logiczna, spojna calosc.

 

45 minut temu, Profesor napisał:

definiuj najpierw, jaki dowód uznasz za wystarczający? Bo skoro nagranie, na którym skanduje "Hańba" i "Agenci PiSu", a potem próbuje sprowokować ludzi do walnięcia mu, to za mało...

Alez owszem, zdefiniuje - czekam na jakikolwiek okrzyk w stylu "To Ogorek, jazda na nia!" albo nagranie, gdzie przed atakiem rozmawia z ludzmi z tlum(ik)u nierozpoznany i saczy do ucha plan ataku. :)

 

Cytat

Kurski wysyła swoich szczekaczy, żeby wkurzyć tłum

Przesuwa pionki na szachownicy zaglady... Nie no, super, a my sie tyle razy smialismy w TVN-ie z uproszczen pokroju opowiesci o Walterze, ktory kontroluje Fakty na montazu. Swoja droga, lata temu przed TVN-em zaparkowala przyczepa oblepiona haslami przeciwko stacji i siedzial w niej jakis bardzo zaangazowany pan, ktorego kilka razy w tygodniu mijalem w drodze do firmy....

 

53 minuty temu, Profesor napisał:

Pani O. nie dość, że nie zignorowała tłumu, to jeszcze z uśmiechem trzaskała sobie focie po uprzednim poprawieniu fryzury. Biedna, zaszczuta kobiecinka.

Tez uwazam, ze w kraju deklaratywnego demonstracyjnego szacunku do kobiet i czczonej figury Matki Polki powinna odstawic numer Sawickiej - poplakac sie na konferencji dzien pozniej, a potem pojechac roztrzesiona do szpitala... ;)

  • Lubię! 3
  • Uwielbiam 1
  • Nie lubię! 3
Odnośnik do komentarza
18 minut temu, kuab napisał:

Przeciez to tylko dyplomatyczny sposob powiedzenia, zeby spadali i Wiosna nie jest zainteresowana dzieleniem sie miejscami. Wiedza, ze to Razem jest przystawka dla Wiosny.

 

Dyplomatyczna :lol: w znaczeniu dyplomacji kanonierek chyba :lol:

  • Lubię! 3
Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, Profesor napisał:

Na jutro zapowiadany jest kapiszon wagi ciężkiej. Musi być poważny, bo twitterek twierdzi, że PR1 wycofało zaplanowaną na rano emisję wywiadu z Prezesem :-k

Polacy schylkowego kapitalizmu bardzo trafnie skomentowali ten kapiszon 

 

LvK17Rbl.png

 

Bonusowe punkty, jesli bedzie to nagranie z darkroomu z Romkiem Giertychem.

 

Odnośnik do komentarza
11 godzin temu, Profesor napisał:

Na jutro zapowiadany jest kapiszon wagi ciężkiej. Musi być poważny, bo twitterek twierdzi, że PR1 wycofało zaplanowaną na rano emisję wywiadu z Prezesem :-k

 

Póki co z afery wynika że:

- austriacki biznesmen dał łapówkę jakiemuś księdzu, który nie jest już księdzem, i tak naprawdę nie wiadomo gdzie teraz jest, ale był członkiem zarządu Srebrna. Ma na to dowody w postaci wyciągu z konta - dowód pobrania pieniędzy na łapówkę - oraz świadka wręczenia łapówki owemu księdzu

- podobno do wręczenia łapówki nakłaniał go Jarosław Kaczyński, ale na to żadnych dowodów nie ma, oprócz jego słowa

 

Czyli:

Austriaccy biznesmeni dają łapówki, a kto by tam wierzył pomówieniom takich łajdaków :> 

 

 

 

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
7 minut temu, Gabe napisał:

 

Póki co z afery wynika że:

- austriacki biznes dał łapówkę jakiemuś księdzu,

Nie no, to jest manipulacja.

Kaczyński powiedział Austriakowi, że żeby ten dostał zgodę jednego z członków fundacji na prowadzenie dealu związanego z budową wież - Austriak musi dać Kaczyńskiemu pieniądze celem ich przekazania temu "księdzu" (jego przynależność do stanu duchownego nie jest pewna?). Zeznał również, że pieniądze przekazał, a zgoda została wyrażona.

https://twitter.com/JaroslawKurski/status/1096306718991175680

 

 

Mój komentarz do tłumaczenia Kaczyńskiego o potrzebie wręczenia łapówki jest tożsamy z tym: https://twitter.com/BLewak/status/1096315219800932352

 

Trudno powiedzieć, by w tym tekście było "ukryte dno", bo trzeba naprawdę solidnego wyparcia, by nie dostrzec przestępczych (art. 296a kk) działań Kaczyńskiego. Gdyby zrobił coś takiego ktokolwiek spoza obozu władzy, to od 6 byłby już na przesłuchaniu w najbliższej Ziobrze prokuraturze. W sprawie Gawłowskiego czy paru innych polityków PO wystarczyły dużo bardziej dęte oskarżenia, by ich przeciągnąć przez prokuraturę w atmosferze medialnego linczu. Tu mamy zeznania składane pod groźbą odpowiedzialności karnej za fałszywe zeznania, trzeba mieć jaja i absolutną pewność swoich słów, by w państwie PiS robić coś takiego przeciw Kaczyńskiemu.

 

Odnośnik do komentarza
19 minut temu, Gacek napisał:

Nie no, to jest manipulacja.

Kaczyński powiedział Austriakowi, że żeby ten dostał zgodę jednego z członków fundacji na prowadzenie dealu związanego z budową wież - Austriak musi dać Kaczyńskiemu pieniądze celem ich przekazania temu "księdzu" (jego przynależność do stanu duchownego nie jest pewna?). Zeznał również, że pieniądze przekazał, a zgoda została wyrażona.

https://twitter.com/JaroslawKurski/status/1096306718991175680

 

Przede wszystkim - relację z całej afery znam z drugich źródeł, bo artykuł na wyborczej jest za paywallem.

 

A nie będę płacił za dostęp do gazety, która przed drukiem potencjalnie najważniejszego artykułu ostatniego dziesięciolecia nie potrafi nawet przepuścić leada przez korektę :lol: 

Odnośnik do komentarza



Gerald Birgfellner zeznał, że zapytał Jarosława Kaczyńskiego o to, ile "muszą zapłacić" Sawiczowi.

On odpowiedział, że prawdopodobnie 100 tysięcy złotych. Powiedziałem, że nie mam takich pieniędzy i muszę je wyłożyć z własnej kieszeni, i mogę zebrać 50 tysięcy, a resztę zapłacimy mu, jak dostaniemy kredyt (z Banku Pekao SA na przygotowanie inwestycji - przyp. "GW"), a ja otrzymam swoje honorarium - cytuje "GW" zeznania Birgefellnera.

Dalej Austriak miał zeznać: Ktoś z Nowogrodzkiej do mnie zadzwonił, nie wiem kto, że powinienem podjąć te 50 tysięcy z banku z mojego prywatnego konta i zawieźć je na Nowogrodzką. Zaniosłem kopertę z pieniędzmi na Nowogrodzką, nie pamiętam dokładnie, komu przekazałem kopertę z pieniędzmi, ale przypominam sobie, że Jarosław Kaczyński tę kopertę miał w ręku. Więc mieliśmy już podpisane uchwały, czyli była zgoda.

Dalej czytamy, że "do zeznania dołączony jest wydruk z konta Austriaka w Banku Pekao SA z adnotacją o pobraniu gotówki 7 lutego 2018" roku, "zeznanie jest podpisane", a "Gazeta Wyborcza" poznała jego treść nieoficjalnie.

 

Jeśli tak dokładnie wyglądała sytuacja... to rzeczywiście 15/10. Dał kopertę nie wiadomo komu. A Kaczyński może się wytłumaczyć, że nie pamięta kto mu tę kopertę dał i nie pamięta co w niej było :P 

 



Nieoficjalnie też wiemy, że Birgfellner dodał, iż świadkiem opisanych przez niego wydarzeń była jego żona, powiązana rodzinnie z Kaczyńskim - podkreśla dziennik.

 

Których zdarzeń? Jeśli nakłaniania do dania łapówki - to rzeczywiście może coś znaczyć, jeśli samego aktu przekazania koperty niewiadomokomu, to ... jak wyżej.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...