Skocz do zawartości

Polityka wewnętrzna


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

Kopacz to jest Szydło Platformy. Obie były zdecydowanie za wysoko zważywszy na swoje kompetencje, a zaleta obu jest bezezgledne poparcie szefa. W przypadku Kopacz  był to Tusk, ale nawet jego poparcie nie pozwoliło jej obronić szefowania partii. Schetyna może jest fatalnym frontmanem partii, ale w zakulisowych grach jest doskonały i dobrze wie, ze Kopacz nie zagraża jego pozycji, wiec nie ma sensu jej zwalczać.  A dzięki swojej płci może robić za listek klonowy i „popieramy kobiety” w roli wiceprzewodniczącej.

To samo jest z Szydło. Jej awans jest tylko i wyłącznie wymysłem Kaczyńskiego, zrobiła swoje, może odejść, a w nagrodę dostanie miejsce w europarlamencie.

  • Lubię! 4
Odnośnik do komentarza

Myślałem, że TVP już niżej, niż w materiałach po śmierci Adamowicza nie zejdzie. A jednak udało im się znowu mnie wprawić w osłupienie. Jak podaje wp.pl TVP w głównym wydaniu wiadomości przedstawiała uczestników protestów, pokazując ich zdjęcia, nazwiska, miejsca zamieszkania a nawet miejsca pracy. Pojawiają się również spekulacje, że dane te są nielegalnie ujawnionymi materiałami operacyjnymi policji. Mafijne metody. Łukaszenka wymięka.

 

https://wiadomosci.wp.pl/wiadomosci-pokazuja-twarze-i-nazwiska-uczestnikow-protestu-przed-tvp-w-sieci-wrze-6345989959551105a

  • Smutny 2
Odnośnik do komentarza
17 minut temu, Profesor napisał:

Ani ani. Okrzyczana podczas wsiadania do samochodu, naklejono jej kilka wlepek na karoserię i przez chwilę blokowano wyjazd. Wszystko.

 

Okazuje się, że być może nawet i wyjazdu nie blokowali, bo w pewnym momencie do Ogórkowej miał podejść policjant i poprosić żeby w końcu odjechała :keke: 

  • Lubię! 1
  • Nie lubię! 1
Odnośnik do komentarza
48 minut temu, Brudinho napisał:

 

Okazuje się, że być może nawet i wyjazdu nie blokowali, bo w pewnym momencie do Ogórkowej miał podejść policjant i poprosić żeby w końcu odjechała :keke: 

 

Blokowali, policja ściągała kogoś leżącego na ulicy jak próbowała odjechać.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Nawet nie byle jaki współpracownik, bo to niejaki Jaok, który jeszcze niedawno pracował w TOK FM czy Antyradiu, a internetowej społeczności jest znany jako twórca pyta.pl.

 

Co nie zmienia faktu, że protestujący IMO przekroczyli trochę granicę normalnego protestu, niezależnie od tego, czy ktoś ich prowokował, czy nie.

Odnośnik do komentarza
34 minuty temu, Brudinho napisał:

chyba zablokuje matce TVP1 i powiem, że dekoder się rozwalił. 

Zabierz matce dowod!  xD

 

40 minut temu, Profesor napisał:

Natomiast jest już pewne, że protestujących prowokował i zagrzewał do reakcji przyodziany w sztuczną brodę (! :) ) współpracownik Ogórkowej z TVPiS. 

Czy mozesz doprecyzowac to "zagrzewal"? Jest jakis przekaz/film, w ktorym widac, ze on ich "pobudza/zacheca do dzialania" w jakims kierunku innym niz jego wlasna osoba? Nie do konca rozumiem, czy sugerujesz tu jakas manipulacje typu podstawiony czlowiek namawia do ataku, a tlum sie daje zmanipulowac?

 

Bede wdzieczny za dopowiedzenie, bo jednak oddzielilbym wtorny performance smieszka youtubowego dorabiajacego w TVP od dywagacji na temat potencjalnego inspirowanego z gory podjudzania tlumu do niszczenia mienia czy ograniczania swobody poruszania sie (tu moga wjechac konsekwencje prawne).

 

I zeby byla jasnosc - smiesznosc ludzi wystajacych wieczorami pod budynkiem TVP zeby w kilkanascie osob potrzymac transparenty i pokrzyczec "hanba!" jest widoczna i bez takich youtuberow czy materialow "Wiadomosci", a profile PolskaNormalna (tt) czy Zdrowa Polska (fb) wygladaja jak trollkonta (wiadomo, kto to prowadzi i czy aby nie jakis Szefernaker?). 

  • Lubię! 2
  • Nie lubię! 1
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Brudinho napisał:

 

Okazuje się, że być może nawet i wyjazdu nie blokowali, bo w pewnym momencie do Ogórkowej miał podejść policjant i poprosić żeby w końcu odjechała :keke: 

Trochę racji w tym jest. Nagranie z zajścia trwa 6 minut, a ponad 2 to moment w którym Ogórek już siedzi w samochodzie stojącym na parkingu i wcale nie odpada silnika, tylko coś czyta na komórce. Faktycznie podchodzi wtedy policjant i coś do niej mówi i dopiero wtedy podejmuje jakąś próbę wyjazdu. A blokowanie faktycznie miało miejsce, ale już po wyjeździe z samego miejsca parkingowego i po tym siedzeniu. 

 

Nie chcę tutaj twierdzić, że została zgwałcona, bo miała zbyt krótką spódniczkę, ale również na nagraniu widać jak macha do tłumu, uśmiecha się i zachowuje trochę jakby to byli fani czekający na nią po jakimś koncercie. Warto również zwrócić uwagę, że przy tym blokowaniu Ogórek ma otwartą szybę i wdaje się w pyskówkę z blokującymi. Wydaje mi się, że osoba faktycznie zastraszona zamknęłaby się w samochodzie i włączyła blokady drzwi, a nie dyskutowała. 

 

TVP ewidentnie dąży do rozlewu krwi i zastanawiam się tylko jaki mają w tym cel. Mi przyszły do głowy dwa możliwe powody - albo chcą mieć podkładkę, żeby wprowadzić zakaz zgromadzeń i tym samym nie mieć problemów z demonstracjami przy kolejnej próbie przejęcia sądów, albo tak się boją dalszego ciągu taśm Kaczyńskiego, ze potrzebna im wojna domowa, żeby to przykryć. Inaczej, niż dążeniem do rozlewu krwi nie można nazwać podania danych protestujących. 

 

A ze smaczków z Wiadomości warto zwrócić też uwagę na porównanie KOD-u do Hamasu i jednego z propagandzistów TVPiS podbiegających do uczestników protestu z pytaniem "czy często atakuje pan kobiety". 

 

27 minut temu, SZk napisał:

Czy mozesz doprecyzowac to "zagrzewal"? Jest jakis przekaz/film, w ktorym widac, ze on ich "pobudza/zacheca do dzialania" w jakims kierunku innym niz jego wlasna osoba? Nie do konca rozumiem, czy sugerujesz tu jakas manipulacje typu podstawiony czlowiek namawia do ataku, a tlum sie daje zmanipulowac?

https://nczas.com/2019/02/04/kupa-smiechu-jaok-robi-sobie-jaja-z-totalnych-pod-siedziba-tvp-video/

 

Co ciekawe w artykule sami się chwalą, że temu idiocie "Zaledwie w kilka sekund udało się doprowadzić do prawdziwego „wrzenia” wśród manifestantów."

Odnośnik do komentarza

Jeszcze raz pytanie: Jest jakis przekaz/film, w ktorym widac, ze on ich "pobudza/zacheca do dzialania" w jakims kierunku innym niz jego wlasna osoba?

9 minut temu, Man_iac napisał:

 

Nie chcę tutaj twierdzić, że została zgwałcona, bo miała zbyt krótką spódniczkę, ale również na nagraniu widać jak macha do tłumu, uśmiecha się i zachowuje trochę jakby to byli fani czekający na nią po jakimś koncercie.

Ej, ale serio - dalbys takim ludziom satysfakcje okazujac strach? Bo ja sie temu kompletnie nie dziwie, to tak jak politykow na wiecach zaczepiaja przeciwnicy, a oni z usmiechem sluchaja tego, co maja do powiedzenia, kiwaja glowami etc.

Odnośnik do komentarza
12 minut temu, SZk napisał:

Jeszcze raz pytanie: Jest jakis przekaz/film, w ktorym widac, ze on ich "pobudza/zacheca do dzialania" w jakims kierunku innym niz jego wlasna osoba?

Ej, ale serio - dalbys takim ludziom satysfakcje okazujac strach? Bo ja sie temu kompletnie nie dziwie, to tak jak politykow na wiecach zaczepiaja przeciwnicy, a oni z usmiechem sluchaja tego, co maja do powiedzenia, kiwaja glowami etc.

Przecież na tym filmie wykrzykuje hasła typu "propagandziści PiS" itp. Nie chcesz chyba twierdzić, że podburzanie tłumu (nawet wobec tylko swojej osoby) bezpośrednio przed zajściem nie miało wpływu na jego ostrzejszy przebieg? Podobnie zresztą jak gwiazdowanie samej Ogórek. Odpowiadając na Twoje pytanie - myślę, że jednak w tej sytuacji po prostu bym zignorował taką grupę tzn. nie patrzył w ich kierunku, nie podburzał żadnymi gestami, tylko wsiadł do auta i odjechał. Właśnie dlatego, że nie mam pewności, że któryś z nich nie jest psycholem, który wyskoczy z nożem. 

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, Man_iac napisał:

Nie chcesz chyba twierdzić, że podburzanie tłumu (nawet wobec tylko swojej osoby) bezpośrednio przed zajściem nie miało wpływu na jego ostrzejszy przebieg?

Moglo miec, moglo nie miec. Nie stalem w tym tlumie i nie wiem, w jakim stopniu byl podburzony przed dowcipem z broda.

 

2 minuty temu, Man_iac napisał:

myślę, że jednak w tej sytuacji po prostu bym zignorował taką grupę tzn. nie patrzył w ich kierunku, nie podburzał żadnymi gestami, tylko wsiadł do auta i odjechał.  

Trudno zignorowac kogos, kto siada Ci na jezdni przed maska albo kladzie sie na niej z kartka papieru na pol szyby... Oczywiscie Twoja metoda tez bywa stosowana - deprecjonowanie natarczywego krzykacza poprzez olanie go to jedna z metod, stosowana np. przez poslow wobec dziennikarzy w sejmie.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

1/ A zatem, ponieważ stajesz na rzęsach, żeby pana pytę wybronić, zdefiniuj najpierw, jaki dowód uznasz za wystarczający? Bo skoro nagranie, na którym skanduje "Hańba" i "Agenci PiSu", a potem próbuje sprowokować ludzi do walnięcia mu, to za mało... Przy czym będziesz musiał sam sobie taki dowód znaleźć, bo już za dużo czasu straciłem na niegdysiejszego lidera Krwiokału.

 

2/ Pani O. nie dość, że nie zignorowała tłumu, to jeszcze z uśmiechem trzaskała sobie focie po uprzednim poprawieniu fryzury. Biedna, zaszczuta kobiecinka.

  • Lubię! 2
  • Uwielbiam 1
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...