Skocz do zawartości

Polityka wewnętrzna


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

Ludzie, postawcie sobie do porównania Piłsudskiego z czasów sanacji, zobaczcie analogie i można szybko dojść do wniosku, że żadnego poparcia przez to PiS nie straci. Państwo na telefon? Przecież to w wyższych celach. Jeśli prezes będzie działał w myśl zasady bić kurwy i złodziei peowskie elity, to nawet te działania na granicy prawa będą dobrze przyjęte, bo symetryzm albo wroga zwalczaj jego własną bronią.

To że prezes nie jest takim nie do końca ciapowatym dziadkiem - tym lepiej, dobrze że nie odkrywał od razu wszystkich kart przed wrogiem. I tak dalej.

 

Zrozumcie, że do twardego elektoratu PiS mogą trafić jedynie argumenty, które uderzają w filary ich moralności - walka z elitami, tymi wyzyskiwaczami na górze takimi argumentami z pewnością nie są. A takimi filarami są szeroko pojęta religia katolicka, niesprawiedliwość społeczna czy rodzina i dzieci, jeśli ktoś nie zacznie grać na tych dźwiękach, to nic nie ugra.

 

A jeszcze akcja CBA z Misiewiczem i resztą wydaje się pięknie wyważona w czasie, pokazuje że PiS walczy ze złem także we własnych szeregach, antycypując kalumnie opozycji. :>

  • Lubię! 6
Odnośnik do komentarza
26 minut temu, Gabe napisał:

 

Zrozumcie, że do twardego elektoratu PiS mogą trafić jedynie argumenty, które uderzają w filary ich moralności - walka z elitami, tymi wyzyskiwaczami na górze takimi argumentami z pewnością nie są. A takimi filarami są szeroko pojęta religia katolicka, niesprawiedliwość społeczna czy rodzina i dzieci, jeśli ktoś nie zacznie grać na tych dźwiękach, to nic nie ugra.

Właśnie dlatego napisałem, że prezes może bardziej przejmować się zdradą Godek niż jakimiś tam taśmami, na których nie rzuca kurwami tylko „ja cię nie mogę”. Zauważcie, że PiS już namiętnie używa tego hasztaga. 

  • Lubię! 3
Odnośnik do komentarza
15 godzin temu, Brudinho napisał:

Swoja droga wróbelki ćwierkają też, że partia aresztuje i oskarża swoich członków niskiego szczebla tylko wtedy, gdy kilka dni później będzie oskarżała i aresztowała członków opozycji wysokiego szczebla. Zobaczymy

 

http://trojmiasto.wyborcza.pl/trojmiasto/7,35612,24409244,byly-prezes-lotosu-zatrzymany-przez-cba.html

  • Lubię! 1
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Gabe napisał:

 

Zrozumcie, że do twardego elektoratu PiS mogą trafić jedynie argumenty, które uderzają w filary ich moralności

Dokładnie tak, jak do wyznawców KRK nie docierają informacje o aferach pedofilskich (które sobie tłumaczą historią o czarnej owcy), tak do twardego elektoratu PiS nic nie dotrze - ale tu nie o niego się rozchodzi.

  • Lubię! 1
  • Haha 1
  • Nie lubię! 1
Odnośnik do komentarza

A takie wnioski wyciągnęli z afery "dziennikarze" TVP Info.

 

Cytat

Taśmy z nagranymi politykami PO i PiS pokazały dwa kręgi kulturowe występujące w Polsce. Z jednej strony polityk Platformy, „angielski gentleman” mieszkający w dworze Chobielin, który stewardesy Jana Kulczyka „z końca członka by nie zrzucił”; z drugiej - prezes PiS, mieszkający na warszawskim Żoliborzu, w starym domu jednorodzinnym, który zdziwiony najnowszą modą kobiecą, wydobył z siebie „ja cię nie mogę”.

Link do całości: https://www.tvp.info/41066687/kaczynski-i-sikorski-diametralnie-rozny-stosunek-do-kobiet

  • Lubię! 1
  • Haha 2
  • Uwielbiam 1
Odnośnik do komentarza

No nie trzeba daleko szukać a na twitterze Pan Stanowski stwierdził, że wszystko jest w porządku :roll: Kaczyński to biznesmen, chce faktur czyli uczciwy, ani słowa, że Kaczyński przyznaje cały czas w tekście, że pieniądze się należą, to się dopiero nazywa rozumienie tekstu.  

Odnośnik do komentarza
10 godzin temu, SZk napisał:

Dziwi mnie, ze dziennikarze maja tak malo wyczucia spolecznego - temat grzany tak, jakby mial wyprowadzic lud na barykady, maski opadly etc. Serio kogos ma interesowac przepychanka o pieniadze w sprawie budowy wiezowca w centrum Warszawy? Ile osob realnie to dotyczy, ale tak bezposrednio? Toc juz nawet "rusycystce Glapinskiego" jest blizej do ludowego bolu dupy - "bo moja corka tez jest rusycystka, nie k... sie politycznie i zarabia 2500".

Nie dziennikarze, tylko Lis ;) Przecież on i jego banda z Antify Konstancin jest zupełnie oderwana od rzeczywistości i to nie od dziś.

  • Lubię! 4
  • Nie lubię! 1
Odnośnik do komentarza
9 hours ago, Gabe said:

A jeszcze akcja CBA z Misiewiczem i resztą wydaje się pięknie wyważona w czasie, pokazuje że PiS walczy ze złem także we własnych szeregach, antycypując kalumnie opozycji. :>

 

Nie wydaje mi się. Misiewicz to raczej rozgrywka frakcyjna w PiSie o ucho prezesa między ziobrystami a macierewiczystami. Taką interpretację wspiera imo fakt, że Antoni dzisiaj w Radio Maryja poinformował, że poręczenie za misia złożył nie kto inny jak sam Rydzyk.

Odnośnik do komentarza
Teraz, Reaper napisał:

Tak :) A także sensowny biznesman i założyciel pierwszej grupy na FB i sklepu dot. oczyszczaczy powietrza ;) 

 

Wow, nie wiedziałem, że jest taki wszechstronny :) Ja się ślinię na jego fotografie, ostatnio zaczął sprzedawać w dużych formatach :) No dobra, koniec ot

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Reaper napisał:

To fajne podsumowanie:

 

 

No ale nie do końca dobrze zrozumiał. 

 

Ad. 3 - to jest rynkowy standard. W zasadzie wszystkie tego typu inwestycje deweloperskie (w Polsce i na świecie) są przeprowadzane w ten sposób, tzn. poprzez utworzenie nowej spółki specjalnie do danego przedsięwzięcia (wynika to z szeregu prawnych, finansowych i biznesowych przyczyn). W kontekście, o którym mowa oczywiście można się doszukiwać dodatkowej motywacji (zagwarantowanie anonimowości inwestora), ale jakoś ona mnie nie przekonuje, bo a) i tak się tej anonimowości ostatecznie nie udało zachować i nie było to chyba specjalnie trudne żeby dojść po nitce do kłębka (jak widać) b) jak wyżej, to jest po prostu elementarz prowadzenia inwestycji deweloperskich (a nie żadne słupy, lol, to porównanie jest bez sensu), nie wiem czy bardziej podejrzane byłoby niewykorzystanie żadnej spółki celowej...

 

Ad. 4 - skąd to info? Wiemy to, że bez żadnego zabezpieczenia? Trochę wątpię. Z tego co rozumiem, to Srebrna jest właścicielem działki pod tę inwestycję, więc mogę spokojnie założyć, że to ta nieruchomość była (pośrednio) wykorzystana jako zabezpieczenie. Again, byłby to rynkowy standard. A zdanie o żadnej nowej sp. z o.o. i nie dostawaniu kredytu to zwyczajna bzdura. 

 

Ad. 7 - szczerze powiedziawszy, to politycznie całkiem rozsądne zachowanie w tym kontekście (tzn. zastopowanie inwestycji) 

 

Ad. 8 - no cóż, to nie najlepiej świadczy o tobie, zwyczajnie się odpowiednio nie zabezpieczyłeś i sam stworzyłeś ryzyko, że ktoś może cię wydymać. Again, business as usual, zostaje dochodzenie tego wynagrodzenia sądowo (co zresztą Jarek mu non stop sugeruje xD).

 

Podsumowując: wszyscy mieli Jarka za polityczne zwierzę, a pierdołę w pozostałych sferach życia. Wygląda na to, że ma też nie najgorszą głowę do interesów. Zorientował się, że partia ma świetną nieruchomość, a na rynku nieruchomości w Warszawie eldorado, więc zamiast ją sprzedawać jakiemuś funduszowi (i pozwolić jemu spić śmietankę) stwierdził że sam się pobawi w deweloperkę. Ze względu na ryzyko polityczne projekt został zastopowany i na tę chwilę wygląda, że jedyne do czego się teraz sprowadza całe zamieszanie  (i o czym mowa na nagraniach) to klasyczne roszczenie o zapłatę za wykonane usługi xD.

 

Jedyny ewidentnie śliski wątek jest taki, że gdyby to był ktokolwiek inny, to pewnie kwestie finansowania kredytowego wyglądałyby inaczej. Tu przyjęto pacjenta poza kolejką czekających, którzy przyszli wcześniej i jeszcze podano mu kawę. Tak czy inaczej, kredyt i tak by pewnie dostali, tak jak dostają go podmioty w identycznych sytuacjach. 

 

No i pytanie też o wszelkie kwestie związane z zasadami finansowania partii politycznych, nie znam się na tym i nad tym się nie zastanawiałem, czy to mogłoby otworzyć jakieś wątki z tym związane. 

 

 

 

 

 

 

  • Lubię! 5
Odnośnik do komentarza

Dodaj jeszcze wątek taki, że partie polityczne nie mogą prowadzić działalności gospodarczej a tutaj poprzez szereg spółek działalność faktycznie prowadziłby PiS (co zabawne, nawet się z tym specjalnie nie kryją mówiąc "trzeba z czegoś żyć").

  • Lubię! 3
Odnośnik do komentarza

Jarek to jest dobry. Całe życie ściga ukryta opcję niemiecką a sam w rodzinie ma Austriaka. A jak wiadomo Austriak to gorszy Niemiec... 

 

Uwielbiam oglądać zwiastuny "Wiadomości": "zatrzymanie byłego posła Mariusza...." ani słowa z jakiej partii, ale gdyby zatrzymali faceta co siedział na stadionie 5 rzędów niżej niż jakiś polityk z po, to byśmy mieli "zatrzymanie ważnej osoby związanej z rządami po-PSL" 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
8 minut temu, Profesor napisał:

Tu serio trwa dyskusja nad legalnością załatwiania na telefon sporego kredytu u prezesa państwowego banku przez prezesa partii rządzącej dla spółki-słupa reprezentującej spółkę będącą własnością partii rządzącej? Serio?

 

Nie tyle nad legalnością*, a nad skalą ewentualnej nielegalności i jej politycznej doniosłości. I tutaj, im bardziej się zagłębia w szczegóły, tym ta skala (i idąca za nią doniosłość) wydaje się coraz mniejsza (przynajmniej mnie). No ale to i tak tylko takie quasi-publicystyczne rozmyślania, bo 1)* 2) sprawa jest pewnie dynamiczna i równie dobrze jutro może wypłynąć nowy wątek. 

 

*bo ciężko o niej dyskutować w sytuacji gdy nie znamy multum kluczowych dla sprawy okoliczności 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...