Skocz do zawartości

Polityka wewnętrzna


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 31.08.2018 o 18:45, SZk napisał:

Dominuja? Chyba na sprofilowanych mediach, twitterach czy innych gettach tworzonych by powielac przeciwstawne przekazy dnia. Akurat wracalem z szesciopakiem z Biedry kiedy u mnie na osiedlu byl Jaki - myslisz, ze mowil o tasmie klejacej i czytaniu Morina? Nie, jechal bardzo prosta, duza narracja: oni rzadzili nieudolnie, kradli, chca wam zabierac miejsca parkingowe, zwezac ulice i wsadzic was na rowery - ja do tego nie dopuszcze, zrobie porzadek, bedziecie mieli mosty, metro, tansze oplaty za mieszkania i bedzie sie wam lepiej zylo.

To Jaki odwiedził już nasze getto? I ja to przegapiłem :( Kiedy to dokładnie było, i gdzie stał? No i czy duzo ludzi go słuchało.

Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, Mauro napisał:

To Jaki odwiedził już nasze getto? I ja to przegapiłem :( Kiedy to dokładnie było, i gdzie stał? No i czy duzo ludzi go słuchało. 

Zeszly poniedzialek:

 

Kilkadziesiat osob przy rondzie, kilka to czlonkowie sztabu (wystraszone dzieciaki w studniowkowych garniturach), media TVP i KOD (wyzywani od prowokatorow), wiekszosc to mentalne lub fizyczne dziady. Jeden pan, ktory sie chcial poklocic, reszta klakierzy.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
Cytat

Od 1 września (z wyrównaniem od 1 czerwca) wzrośnie o 165 zł brutto renta socjalna. Posłowie poparli rządowy projekt nowelizacji ustawy o rencie socjalnej, podnoszący jej wysokość z 865,03 zł (745,18 zł netto) do 1029,80 zł brutto (878,12 zł netto). Projekt miał poparcie wszystkich partii, więc został w Sejmie przegłosowany. Podwyżka renty socjalnej jest efektem porozumienia w sprawie wsparcia osób niepełnosprawnych zawartego 24 kwietnia 2018 roku przez rząd i przedstawicieli części środowiska osób niepełnosprawnych.



Jeszcze trochę i będzie 1000+ ;)
 
Odnośnik do komentarza

Tymczasem jak możnabyło się spodziewać Trzaskowski jest POdłym komuchem. 

https://dorzeczy.pl/kraj/76198/GP-Matka-Trzaskowskiego-wspolpracowala-z-SB.html

http://www.fronda.pl/a/szokujace-doniesienia-matka-trzaskowskiego-wspolpracowala-z-sb,114895.html

http://telewizjarepublika.pl/mocne-oto-kim-jest-matka-rafala-trzaskowskiego,69690.html

 

Źródła solidne, wczoraj podchwycił już Polsat, więc można się spodziewać ba dniach uderzenia z publicznej TVP. 

Odnośnik do komentarza
23 minuty temu, Profesor napisał:

Mieliśmy tu dyskusję o tym, że sprawy w stylu taśmy do drzwi Trzaskowskiego to sztucznie dęte tematy. Otóż nie, to zorganizowana kampania zohydzania Trzaskowskiego.

 

2124878.jpeg

A glownym elementem tej kampanii bylo podstepne nakierowanie telepatia Trzaskowskiego do lepienia tasma drzwi... 

 

Poza tym to jest dokladnie to, o czym pisalem - temat dety na twitterze (ciekawostka dla wsobnego rynku dziennikarzy politycznych - niecale 2000 obserwujacych...) i przez ludzi sprzyjajacych PiS, w dodatku forum ekonomiczne to nie jest masowka do porywania wyborcow, a jak znam zycie to po tym pytaniu byla salwa smiechu (jakby ktos mial video, to bardzo poprosze).

  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza

Komuno, wróciłaś!

 

Quote

 W pierwszym półroczu tego roku największy producent węgla koksowego w Europie miał ponad 4,9 mld zł przychodu i ponad miliard złotych czystego zysku. Tymczasem z wypowiedzi prezesa JSW dla "Rzeczpospolitej" wynika, że dywidendy może nie być albo będzie dużo mniejsza. Państwo chce wytransferować bowiem pieniądze z JSW, sprzedając koncernowi akcje Polimeksu, które teraz mają kontrolowane przez Skarb Państwa spółki energetyczne. Są one warte niemal pół miliarda złotych.


http://next.gazeta.pl/next/7,151003,23902855,jsw-tonie-na-gieldzie-rzad-ma-pomysl-jak-wyciagnac-pieniadze.html

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Chyba tutaj to będzie najlepiej umieścić i odnieść do 500+. Ostatnio mój kolega mówił, że danie kilkudziesięciu tysięcy złotych rodzinom naraz byłoby lepszym rozwiązaniem niż 500+, trochę go wyśmiałem, ale może jednak trochę racji w tym było? :-k 

 

tl;dr:

Potrzebujący Rwandyjczycy z 248 wiosek przez rok otrzymywali jedną z form pomocy: wodę, środki sanitarne i higieniczne (program WASH), granty do 142 dol. lub jednorazowo kwotę 532 dol. W ramach programu naukowcy badali też wioski, które nie otrzymały żadnej pomocy. Mierząc zmiany m.in. w oszczędnościach gospodarstw domowych, konsumpcji, sposobie odżywiania, rozwoju dzieci i liczbie osób chorych na anemię, naukowcy porównywali ich skuteczność. Okazało się, że najkorzystniejsze zmiany wywołała jednorazowa wypłata największej kwoty: wzrosła konsumpcja, oszczędności, aktywa i wartość domów, poprawiło się też odżywianie i zmalała umieralność dzieci. Inne formy nie miały żadnego wpływu na śmiertelność dzieci. Granty do 142 dol. pozwoliły zmniejszyć zadłużenie, doprowadziły też do wzrostu konsumpcji, a program pomocowy USAID – do wzrostu oszczędności.

 

https://qz.com/africa/1388190/researchers-tested-conventional-foreign-aid-against-cash-in-rwanda-cash-won/amp/

Odnośnik do komentarza

Różnica polega jednak na tym, że Ci ludzie tych środków potrzebowali do zapewnienia podstawowych potrzeb. U nas sytuacja wyglądałaby zapewne nieco inaczej, gdyby Ci ludzie dysponowali taką gotówką pierwszy raz w życiu. Nasuwa mi się na myśl program, który kiedyś widziałem. Prowadziła go Welman i tam było jakieś młode małżeństwo. Dostali chyba 50 tys. i mieli tę kasę wykorzystać na remont mieszkania. Zanim wzięli się za remont, rozwalili większość kasy na zachcianki - konsole, plazmę, ekspres do kawy, etc. Myślę, że to są właśnie w większości biorcy 500+ i ich "inwestycje" wyglądałyby podobnie.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...